Мазі та гелі від болю і забоїв
Удари та забої – це досить часті травми, які людина може отримати, перебуваючи на роботі, у відпустці, в гостях чи вдома. Вони можуть мати різну ступінь тяжкості і локалізацію. Як правило, такі травми супроводжуються сильно вираженим болем, набряком тканин, появою шишок і гематом. Першою допомогою при даних травмах є мазь від забоїв. Засіб діє безпосередньо в місці пошкодження тканин і є прекрасним доповненням до основної терапії або використовується самостійно.
Мазі від забоїв можуть мати розсмоктуючу, знеболюючу, протинабрякову та протизапальну дію. Залежно від складу і ступеня вираженості основного ефекту, зовнішні засоби можна розділити на групи:
- Мазі, що містять нестероїдні протизапальні речовини. Ця група засобів має знеболюючий і протизапальний ефект. Такі мазі, в якості діючого компонента, можуть містити Диклофенак, Ібупрофен, Кетопрофен, Німесулід, Кеторолак та інші.
- Мазі з вираженою розсмоктуючою дією. Це препарати, при використанні яких, дуже швидко знімається набряклість тканин, розсмоктуються ущільнення і гематоми. Такі лікарські форми в своєму складі містять Троксерутин, Бодягу, Селікон, Гепарин.
- Мазі з зігріваючим ефектом можуть містити червоний перець, екстракт п'явки, бджолину отруту, отруту гадюки, камфору, ефірні масла.
- Гомеопатичні мазі. Це засоби, виготовлені особливим способом за спеціальною технологією. Мазі даної групи не мають швидкого ефекту, оскільки містять дуже малі кількості діючих речовин, але мають накопичувальну дію і можуть застосовуватися спільно з іншими засобами.
Велику групу препаратів для лікування забитих місць представляють комбіновані мазі, що включають кілька активних компонентів і забезпечують комплексний вплив на тканини. Такі засоби можуть містити комбінацію НПЗЗ і розсмоктуючих речовин. Мазі від забоїв комбінованого складу досить зручні в застосуванні, оскільки за допомогою одного засобу можна вирішити відразу кілька проблем.
В даний час в аптеках представлений дуже великий асортимент зовнішніх засобів для лікування забитих місць і інших патологічних станів, що проявляються больовим синдромом, набряком і запаленням. Важливо, правильно вибрати відповідний засіб.
Як вибрати та застосовувати мазь від забоїв
При виборі мазі від забоїв, як і у випадку з іншими лікарськими препаратами, слід проконсультуватися з лікарем. Оскільки, перш, ніж почати лікування, необхідно упевнитися, що причиною болю є забій, а не інша, більш важка, травма – наприклад розтягнення зв'язок або перелом кістки. У разі сумніву лікар-травматолог призначить необхідне обстеження та лікування.
Дуже важливо правильно використовувати зовнішні засоби для лікування забитих місць. Для цього необхідно дотримуватися деяких правил застосування мазей:
- не наносити їх на пошкоджену шкіру;
- уважно дотримуватись інструкції;
- у випадку виникнення протипоказань та алергійних реакцій негайно припинити лікування.
В залежності від інтенсивності больового синдрому та інших проявів забиття, лікарем вирішується питання про призначення конкретного зовнішнього засобу (мазі, гелю, крему) і необхідності комбінації його з пероральними формами ліків. Комплексне лікування дає більш швидкий результат і одужання настає швидше.