Олія ши 50 мл
Виробник | Ароматика ТОВ (Україна, Київ) |
---|---|
Форма товару | Олія |
шт. | 1 |
Об'єм | 50 мл |
Форма продукту | Масло |
МАСЛО ШИ, АБО КАРІТЕ, АБО БУТИРОСПЕРМУМА (Oleum Butyrospermi)
Отримують:
з м'якоті кісточок плодів бутироспермума Парку, або масляного дерева -Butyrospermum parkii Kotsch.(сімейство сапотові &ndash Sapotaceae).
Короткий опис рослини:
Бутироспермум - тропічне дерево 15-20 м заввишки з густою темно-зеленим листям, запашними коричневими квітами і дуже товстою корою, що дозволяє витримувати вируючі в савані пожежі. Доросле дерево приносить від 15 до 20 кг плодів. Плоди нагадують маленьке авокадо з ароматною м'якоттю.Майже половина вмісту м'якоті кісточки припадає на частку « масла» . По твердості деревини бутироспермум нагадує дуб. У дерева ши в Африці багато назв: у Волофе його називають karite, в Пеуле - kare або kolo, в Бамбаре - se (звідси і англійська назва shea - ши).
Поширення рослини:
Бутироспермум росте на африканському континенті в лісистій савані на території між Сенегалом і Нігерією. Він эндемичний, тобто може рости і плодоносити лише на досить обмеженій території. Спроби розширити ареал його зростання поки залишаються безрезультатними. Бутироспермум як жиромаслична рослина культивується в Західній Африці (Гана, Нігерія, Малі) та Судані.
Властивості і склад олії:
Жирне масло ши отримують з кісточок плодів, де його вміст досягає 50 %. З 100 кг сировини отримують 20-30 кг жирногї олії. Воно має кремовий відтінок і тверду консистенцію (при кімнатній температурі за консистенцією нагадує топлене вершкове масло), яку зберігає при спеці до 35С, що дуже цінно для мазевых основ. В складі масла переважають тригліцериди (у сумі до 80 %) олеїнової (40-55 %), стеаринової (35-45 %), пальмітинової (3 %) жирних кислот. Необмилювані ліпіди (до 17 %) представлені в основному альфа&ndash спинастеролом, парколом, лупеолом, бутироспермолом.
Історичні відомості:
Масло ши (каріте) використовується на африканському континенті протягом багатьох століть. Ще в часи царювання Клеопатри в Єгипті споряджалися цілі каравани з глиняними глечиками, в яких перевозили і зберігали цінне масло ши. Воно здавна стало невід'ємною частиною побуту африканських народів. Маслом ши роблять енергійний масаж новонародженим, його використовують для загоєння пуповини і після обрізання.
Дія та показання до застосування масла:
Масло ши як протизапальний і протинабряковий засіб застосовується при простудних захворюваннях, болях у суглобах і розтягненнях м'язів і зв'язок. Воно чудово захищає шкіру і волосся в умовах жаркого африканського клімату. Багато наукових дослідженнь підтвердили, що народи, які використовують масло ши, майже не страждають від шкірних хвороб, а їх шкіра разюче гладка і пружна.
Масло ши проявляє зволожуючий, пом'якшувальний, антисептичний , протизапальний, регенеруючий, захисний ефект і є гарним живильним засобом для шкіри.
Масло є ефективним засобом захисту шкіри від агресивних впливів зовнішнього середовища, у тому числі ультрафіолетового випромінювання (і тому найпопулярніше в денній косметиці). Його використовують для догляду за ніжною чутливою шкірою дітей, а також за зрілою і шкірою, що в'яне.
Як лікувально-профілактичний антисептичний засіб масло ши застосовують при проблемній шкірі, дерматозах, екземі, псоріазі, тріщинах, опіках (у тому числі сонячних), а також для пом'якшення та усунення подразнень. Як болезаспокійливий і протизапальний засіб його використовують при болях у м'язах і суглобах.
Способи застосування:
Масло ши може застосовуватися в чистому вигляді, у складі сумішей з іншими рослинними жирними та ефірними оліями, а також для збагачення готових косметичних засобів &ndash кремів, масок, шампунів, бальзамів. Перед використанням масло поміщають на водяну баню при температурі 40-50 ° С і нагрівають до придбання рідкої консистенції.
Масаж: кілька крапель розігрітого масла нанести на кінчики пальців рук і втерти в шкіру легкими масажними рухами.
Масаж сухої шкіри рук. Взяти по 1 чайній ложці масла ши, календули і волоського горіха, підігріти на водяній бані до 37-38 ° С і ретельно змішати. Масажними рухами суміш втирати в шкіру рук і пальців. Зняти надлишки серветкою.
Маска живильна і тонізуюча для сухої шкіри. У рівних частинах взяти жовток і порошок з лимонної цедри, змішати і добре розтерти, залишити в закритому посуді на 15 хв. Потім додати по 1 чайній ложці масла ши і олії волоського горіха і ретельно розмішати. Суміш нанести на шкіру товстим шаром і залишити до висихання. Потім маску зняти і зробити холодний компрес.
Маска при вугрової висипки. Ретельно змішати 100 мл масла ши, 100 г меду, 1 г саліцилової кислоти, 1 столову ложку олії волоського горіха. Суміш нанести на чисту шкіру на 15-20 хв, потім змити теплою водою. Процедуру проводити перед сном. Суміш зберігати в холодильнику.
Протипоказання:
Індивідуальна непереносимість.