Олія ефірна герані 10 мл
Виробник | Ароматика ТОВ (Україна, Київ) |
---|---|
Форма товару | Олія ефірна |
шт. | 1 |
Об'єм | 10 мл |
Форма продукту | Масло |
ГЕРАНІЄВА ЕФІРНА ОЛІЯ
Отримують:
методом парової дистиляції свіжоскошеної надземної частини рослин пеларгонії (герані) рожевої-Pelargonium roseum Wild., (сімейство гераниевые &ndash Geraniaceae).
Властивості олії:
рухлива рідина світло-жовтого або жовто-зеленого кольору з приємним трав'янистим гірким смаком і характерним запахом герані з оттеком троянди і м'яти.
Основні компоненти олії:
&alpha -пінен, лімонен, линалоолоксид, фенілетиловий спирт, ліналоол, розоксид, ментон, изоментон, &alpha -терпінеол, цитронелол, нераль, гераніол, гераниаль, цитронеллилформиат, геранилформиат, цитронеллилацетат, нерилацетат, геранілацетат, &alpha -копаен, &beta -боурбонен, &beta -каріофілен, геранилпропионат, гермакрен D, бициклогермакрен, кадинен, геранилбутират, фенилэтилтиглат, геранилтиглат, 10-епі - &gamma &mdash эвдесмол, гвайя-6,9-дієн.
Парфумерні та медико-біологічні властивості олії визначаються наявністю в його складі 120 компонентів, переважно терпеноїдів. Найважливішими складовими є терпенові спирти: цитронелол, гераніол, нерол, ліналоол, &alpha -терпінеол. Важливим для парфумерних властивостей є наявність цис - і транс-розеноксида і складних ефірів терпенових спиртів з мурашиної, масляної, тиглоновой кислотами. Присутність ментону і измоментона надає запаху олії приємний м'ятний відтінок.
Дія:
бактерицидна, противірусна, антисептична, протизапальна, спазмолітична, заспокійлива, тонізуюча, в'яжуча, кровоспинна, ранозагоювальна, болезаспокійлива, сечогінна, противо набрякла, антидепресивна, антикоагулянтна, гемостатична, цитофілактична.
Стимулює крово- і лімфообіг, покращує мікроциркуляцію, усуває явища ішемії і покращує провідність міокарда, нормалізує серцевий ритм, знижує артеріальний тиск. Стимулює функції печінки і підшлункової залози.
Балансує психо-емоційний стан, зменшує занепокоєння і депресію, покращує настрій, усуває відчуття страху, підвищує розумову і фізичну активність, сприяє концентрації уваги. Впливаючи на надниркові залози, знижує рівень стресу.
Нормалізує менструальний цикл, підвищує тонус матки, що перешкоджає тривалим мізерним менструаціям. Полегшує перебіг передменструального синдрому та клімактеричного періоду. Є еротичною олією для жінок зрілого віку.
Знижує рівень цукру в крові. Покращує обмінні процеси в клітинах шкіри, нормалізує роботу сальних і потових залоз. Має тонізуючий, відбілюючий, пом'якшувальний і омолоджуючий ефект для будь-якого типу шкіри. Усуває лупу.
Показання до застосування.
У давнину герань називали « доктор вухо&mdash горло&mdash ніс» , а також вважали винятковим цілющим засобом, що сприяє зрощенню кісток при переломах і лікування раку. Вважається ефективним засобом для профілактики і лікування інфекційних захворювань ЛОР-органів (фарингіт, ларингіт, тонзиліт, синусит, гайморит, отит), а також грипу, трахеїту, бронхіту, нежитю, стоматиту.
Стимулюючи роботу печінки і нирок, посилюючи діяльність лімфатичної та кровоносної систем, олія сприяє позбавленню організму від ендо - і екзотоксинів. Використовується при жовтяниці, сечостатевих інфекціях, каменях у нирках і жовчному міхурі, набряках. Хороші результати отримують при лікуванні гастриту, виразки шлунка, маткових кровотеч, артритів, міозитів, ревматизму, початкової стадія варикозної хвороби, глистових інвазій, цукрового діабету. За рахунок поліпшення мікроциркуляції і зняття нервових впливів, олія покращує трофіку міокарда, його провідність і силу скорочень, надаючи позитивний вплив при кардионеврозах, кардиодистрофії, порушенні серцевого ритму (тахікардія, аритмія). Олію застосовують при депресії, різких коливаннях настрою, неспокою, астенії та інших функціональних розладах нервової системи, а також для зняття спазмів судин при головному болю.
Геранієва олія використовується при дефіциті гормонів кори надниркових залоз. Воно сприяє підтримці гормонального балансу під час менопаузи, зменшуючи супроводжуючі її негативні явища (депресія, відсутність піхвового секрету). Олія допомагає справлятися з передменструальною напругою, мізерними або надмірно рясними менструаціями, белями і сексуальними розладами. Вважають, що олія володіє властивостями антиканцерогена, перешкоджаючи зростанню і діленню атипових пухлинних клітин.
Олія герані допомагає при різних проблемах шкіри нейроендокринного походження (екземи, нейродерміти, псоріаз), дерматитах, оперізувальному і стригучому   лишаї, герпесі. Ефективна при опіках, обмороженнях, інфікованих ранах, тріщинах, виразках, гнійних, вугрових та грибкових ураженнях шкіри, фурункульозі, корості, педикульозі, укусах комах. Вважається дієвим засобом проти герпетичної висипки і сухої екземи. Посилюючи кровообіг і сприяючи   оновленню клітин шкіри, олія чинить на неї тонізуючу і омолоджуючу дію, сприяючи поліпшенню загального стану будь-якого типу шкіри. Олія підходить для щоденного догляду за жирною, нечистою подразненою шкірою. Блідій шкірі додає здоровий колір. Усуває висипання, запальні реакції і лущення сухої чутливої шкіри. Корисна для в'янучої, набряклої та жирної шкіри. Застосовують для відбілювання шкіри та усунення лупи. Чудовий засіб при целюліті.
Запах геранієвої олії відлякує комарів, мух, міль, москітів.
Способи застосування:
Для масажу голови геранієву олію змішують з базисним у співвідношенні 1:3, для рефлексомасажа &mdash 1:1, для загального масажу &mdash 5 крапель олії на 1 столову ложку жирової основи. Цю ж форму застосовують для аплікацій.
- У креми, тоніки вносять 4-5 крапель ефірної олії на 5 мл основи.
- Для тампонів &mdash 1 частину олії на 2 частини жирової основи.
- У ванну вносять 7-10 крапель ефірної олії, попередньо змішаного з емульгатором (1/3 склянки молока, вершків, сироватки або розчину меду та ін).
- В аромалампу &mdash 3-4 краплі олії.
Нерозбавлену геранієву олію можна наносити на опіки, рубці і герпетичні пухирі.
Інше застосування.
Геранієва олія &ndash одне з найбільш часто застосовуються у парфумерії. Її використовують як компонент парфумерних композицій, віддушок для мила і косметичних виробів. Є сировиною для виділення цитронеллола.
Поєднується:
з оліями апельсина, лимона, базиліка, бергамота, грейпфрута, жасмину, ялівцю, кедра, лаванди, пачулі, гвоздики, лайма, неролі, троянди, розмарину, сантала, цітронелли, шавлії, петітгрейна, рожевого дерева.
Запобіжні заходи.
Не застосовувати при вагітності і одночасно з прийомом протизаплідних засобів, а також дітям до 6 років і при зниженому вмісті цукру в крові. Може викликати подразнення чутливої шкіри та алергічні реакції, що виключає можливість подальшого її використання, щоб уникнути будь-яких ускладнень. Враховуючи виражені антикоагулянтні властивості і здатність знижувати рівень цукру в крові, не слід допускати передозування та тривалого застосування олії (не більше 2 &ndash 3 тижнів).