Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Кутивейт 0,05% крем 15 г
232,90 ₴
GlaxoSmithKline Export (Великобритания)
Арт.
113313
У список

Кутивейт 0,05% крем 15 г

Упаковка В наявності
232,90 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
Безкоштовно від 2000 грн
від 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
Нова Пошта
від 80 грн
2-3 днi
Укр Пошта
від 44 грн
2-5 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник GlaxoSmithKline Export (Великобритания)
Форма товару Крем
шт. 1
Умови відпуску за рецептом
Діюча речовина препарату Флютиказон
Назва (рус) Кутивейт ™ крем 0,05 % по 15 г в тубах
Назва Флутиказон
Фармацевтична форма продукту Крем
Форма продукту Крем
Температура зберігання Не вище +25
№ Реєстраційного посвідчення UA/2677/02/01
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


КУТІВЕЙТ&trade

(CUTIVATE&trade )

Склад:

діюча речовина: флютиказону пропіонат

1 г крему містить 500 мкг флютиказону пропіонату

допоміжні речовини: олія мінеральна спирт цетостеариловий ізопропілміристат цетомакрогол 1000 пропіленгліколь імідосечовина натрію гідрофосфату додекагідрат кислоти лимонної моногідрат вода очищена.


Лікарська форма. Крем.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідний м&rsquo який крем білого або майже білого кольору.


Фармакотерапевтична група.   Кортикостероїди для застосування у дерматології. Активні кортикостероїди (група ІІІ). Код АТХ D07A С17.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Флютиказону пропіонат є глюкокортикоїдним препаратом  із високою протизапальною активністю та дуже низьким рівнем пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи при місцевому застосуванні тому його терапевтичний індекс є одним із найширших із усіх наявних на даний час топічних стероїдів.

Флютиказону пропіонат має високу системну активність після підшкірного застосування але дуже низьку активність при пероральному застосуванні можливо завдяки метаболічній інактивації. Дослідження in vitro показали його високу спорідненість із глюкокортикоїдними рецепторами людини. 

Флютиказону пропіонат не проявляє непередбачуваного гормонального ефекту та помітного впливу на центральну та периферичну нервові системи шлунково-кишкову серцево-судинну або дихальну системи.

Фармакокінетика.

Абсорбція.

При місцевому та пероральному застосуванні біодоступність  дуже низька в зв&rsquo язку з  обмеженою абсорбцією препарату через шкіру або зі шлунково-кишкового тракту та в зв&rsquo язку з інтенсивним метаболізмом першого проходження. Пероральна біодоступність наближається до нуля тому системний вплив флютиказону пропіонату при будь-якому внутрішньому застосуванні крему буде низьким.

Розподіл.

Дослідження  продемонстрували що системної циркуляції досягає дуже незначна кількість перорально застосованого флютиказону пропіонату яка швидко виводиться з жовчю та екскретується з фекаліями. Флютиказону пропіонат не затримується у будь-яких тканинах і не зв&rsquo язується з меланіном.

Метаболізм.

За даними фармакокінетичних досліджень на тваринах флютиказону пропіонат швидко виводиться та підлягає екстенсивному метаболічному кліренсу. У людини метаболічний кліренс  широкий та відповідно виведення &ndash швидке. Потрапляння препарату через шкіру в системну циркуляцію швидко інактивується. Головним механізмом метаболізму є гідроліз до карбонової кислоти яка має дуже низьку глюкокортикоїдну та протизапальну активність.

Виведення.

За даними досліджень на тваринах шлях виведення не залежить від способу застосування флютиказону пропіонату. Виводиться головним чином із фекаліями і цей процес повністю завершується протягом 48 годин.


Клінічні характеристики.

Показання.

Дорослі.

Дерматози чутливі до лікування кортикостероїдами такі як:

-                  атопічні дерматити

-                  нумулярний дерматит (дискоїдна екзема)

-                  вузлуватий свербіж

-                  псоріаз (за винятком поширеного бляшкового псоріазу)

-                  простий хронічний лишай (нейродерматит) червоний плескатий лишай

-                  себорейний дерматит

-                  подразнювальний або алергічний контактний дерматит

-                  дискоїдний червоний вовчак

-                  генералізована еритродермія (як додатковий засіб)

-                  реакція на укуси комах

-                  червона пітниця.

Діти.

Лікування атопічного дерматиту у дітей віком від 3 місяців у разі  відсутності ефекту від лікування менш потужними кортикостероїдами.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого компонента препарату.

Неліковані інфекції шкіри.

Рожеві вугри.

Звичайні вугри.

Періоральний дерматит.

Періанальний та генітальний свербіж.

Свербіж без запалення.

Дерматози у дітей віком до 3 місяців включаючи дерматити та пелюшкові висипання.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Було показано що сумісне застосування з препаратами що можуть інгібувати CYP3A4 (наприклад ритонавір ітраконазол) гальмує метаболізм кортикостероїдів що може спричиняти системний ефект. Наскільки така взаємодія є клінічно значущою залежить від дози препарату шляху введення кортикостероїду та потужності інгібітору CYP3A4.


Особливості застосування.

Препарат застосовувати з обережністю для лікування пацієнтів в анамнезі яких були місцеві реакції гіперчутливості на кортикостероїди або будь-які допоміжні речовини. Місцеві реакції гіперчутливості (див. розділ « Побічні реакції» ) можуть нагадувати симптоми захворювання яке лікують.

Маніфестація гіперкортицизму (синдром Кушинга) та зворотної супресії гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи з пригніченням функції надниркових залоз у деяких осіб може бути результатом збільшеної системної абсорбції топічних стероїдів. У разі появи будь-яких із вищенаведених симптомів застосування препарату слід поступово припинити шляхом зменшення частоти нанесення або заміни на менш потужний кортикостероїд. Раптове припинення лікування може спричинити глюкокортикостероїдну недостатність (див. розділ « Побічні реакції» ).

Ризик-факторами виникнення системних ефектів є:

-                  потужність та склад топічного стероїду

-                  тривалість застосування

-                  нанесення на велику площу шкіри

-                  застосування на поверхнях шкіри що стикаються наприклад у зонах попрілості або в місці нанесення оклюзійної пов&rsquo язки (у немовлят пелюшки можуть відігравати  роль оклюзійної пов&rsquo язки)

-                  підвищена гідратація ороговілого шару

-                  застосування на ділянках із тонким шкірним покровом наприклад на обличчі

-                  застосування на ділянках ушкодженої шкіри або при інших умовах де спостерігається порушення шкірного бар&rsquo єру.

Порівняно з дорослими в дітей та підлітків може абсорбуватися пропорційно більша кількість топічного кортикостероїду і тому вони сприйнятливіші до системних побічних ефектів. Це пов&rsquo язано з тим що діти мають недорозвинутий шкірний бар&rsquo єр та більшу поверхню шкіри відносно маси тіла порівняно з дорослими.

Діти.

Слід уникати де це можливо довготривалого щоденного застосування топічних кортикостероїдів дітям віком до 12 років оскільки у них вища ймовірність виникнення адреналової супресії.

Лікування псоріазу.

Застосовувати топічні кортикостероїди для лікування псоріазу слід з обережністю оскільки в деяких випадках повідомлялось про появу рецидивів розвиток толерантності ризик генералізації пустульозного псоріазу та розвиток симптомів місцевої або системної токсичності спричинених порушенням бар&rsquo єрної функції шкіри. У разі застосування для лікування псоріазу пацієнт повинен знаходитися під ретельним медичним наглядом.

Нанесення крему на обличчя.

Тривале нанесення крему на шкіру обличчя є небажаним оскільки ця ділянка є вразливішою до атрофічних змін.

Нанесення на повіки.

При нанесенні крему на повіки слід уникати потрапляння препарату в очі оскільки це при повторному застосуванні може спричинити катаракту і глаукому.

Супутні інфекції.

Щоразу при лікуванні запальних уражень що інфіковані призначати відповідні антибактеріальні препарати. У разі поширення інфекції топічні кортикостероїди слід відміняти та призначати відповідну антибактеріальну терапію.

Ризик інфікування при накладанні оклюзійної пов&rsquo язки.

Ризик розвитку бактеріальних інфекцій збільшується у теплих та вологих умовах що можуть виникнути під оклюзійними пов&rsquo язками тому перед накладанням нової пов&rsquo язки шкіру слід щоразу ретельно обробляти.

Хронічні виразки ніг.

Іноді топічні кортикостероїди застосовують для лікування дерматитів що виникають навколо хронічних виразок ніг. Однак таке застосування асоціюється зі збільшенням частоти виникнення реакцій місцевої гіперчутливості та збільшенням ризику місцевих інфекцій.

Явне пригнічення функції кори надниркових залоз (ранковий рівень кортизолу в плазмі крові менше за 5 мкг/дл) є малоймовірним при застосуванні крему Кутівейту в терапевтичних дозах якщо тільки не лікується більше ніж 50 % поверхні тіла у дорослих та не застосовується більше ніж 20 г препарату на день.

До складу крему Кутівейт як допоміжна речовина входить імідосечовина продуктом метаболізму якої є формальдегід у слідових кількостях. Формальдегід може спричинити алергічну сенсибілізацію або подразнення при контакті зі шкірою.

До складу крему Кутівейт як допоміжні речовини входять цетостеариловий спирт та пропіленгліколь що можуть спричиняти місцеві реакції з боку шкіри.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Дані щодо застосування флютиказону пропонату вагітним жінкам  обмежені.

Місцеве застосування кортикостероїдів у вагітних тварин може призводити до аномалій розвитку плода хоча відношення цих даних до вагітних жінок не встановлено. Однак призначати флютиказону пропіонат вагітним жінкам слід лише тоді коли очікувана користь від застосування препарату для матері буде більшою за можливий ризик для плода і дитини. Застосовувати найменшу ефективну дозу препарату протягом найменшого можливого проміжку часу.

Годування груддю.

Безпека застосування топічних кортикостероїдів у період годування груддю не встановлена. Невідомо чи може застосування топічних кортикостероїдів призвести до такої системної абсорбції в результаті якої у грудному молоці буде виявлена кількість препарату що піддається вимірюванню. У ході дослідження на лабораторних щурах при досягненні визначеного рівня препарату в плазмі крові після підшкірного введення були виявлені ознаки наявності флютиказону пропіонату в грудному молоці.

Призначати крем флютиказону пропіонату в період годування груддю слід лише тоді коли очікувана користь від застосування препарату для матері буде більшою за можливий ризик для дитини. У разі призначення у період годування груддю крем не слід наносити на груди з метою уникнення випадкового попадання крему через рот дитини.

Фертильність.

Даних для оцінки впливу топічних кортикостероїдів на фертильність людини немає.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Досліджень із вивчення такого впливу не проводилось. З огляду на профіль побічних реакцій впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не очікується.


Спосіб застосування та дози.

Дорослі та діти віком від 3 місяців.

Крем особливо сприйнятливий для лікування вологих або мокнучих поверхонь шкіри.

Препарат наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1 або 2 рази на добу. Тривалість лікування при щоденному застосуванні становить до 4 тижнів до покращення стану потім зменшити частоту нанесення крему або змінити на лікування менш потужним препаратом. Після нанесення крему слід надати достатньо часу для абсорбції препарату перед наступним нанесенням емолієнту.

Після досягнення контролю над хворобою частоту застосування топічних кортикостероїдів слід поступово зменшити до повної відміни  і  як підтримуючу терапію застосовувати емолієнти.

Поновлення  симптомів існуючої хвороби можливе при раптовому припиненні застосування топічних кортикостероїдів особливо сильнодіючих.

Тривалість лікування дорослих та пацієнтів літнього віку.

У разі погіршення стану або відсутності покращання протягом 2-4 тижнів діагноз та лікування слід переглянути.

Діти віком від 3 місяців.

У дітей вища ймовірність виникнення місцевих або системних побічних реакцій при застосуванні топічних кортикостероїдів тому загалом їм призначають коротші курси лікування та менш потужні препарати ніж для дорослих.

Крем Кутівейт застосовувати з обережністю для забезпечення нанесення мінімально ефективної кількості препарату.

Тривалість лікування дітей.

Якщо при застосуванні крему дітям протягом 7-14 днів не наступає покращання лікування слід припинити та дитину дообстежити. Якщо протягом 7-14 днів лікування досягається контроль за захворюванням далі  слід застосовувати мінімальні ефективні дози протягом найкоротшого можливого часу. Триваліть лікування при щоденному застосуванні не повинна перевищувати 4 тижні.

Пацієнти літнього віку.

За даними клінічних досліджень не було виявлено різниці у відповіді на лікування між пацієнтами літнього віку та молодими пацієнтами. Оскільки у хворих літнього віку вірогідніші погіршення функції нирок або печінки що може спричинити затримку виділення препарату в разі системної абсорбції слід застосовувати мінімальні ефективні дози препарату та протягом найкоротшого терміну лікування для досягнення бажаного результату.

Печінкова/ниркова недостатність.

У разі системної абсорбції (при застосуванні на великій поверхні та протягом тривалого часу) метаболізм та елімінація препарату можуть сповільнюватись і збільшуватися ризик системної токсичності. Тому для досягнення бажаного результату слід застосовувати мінімальні ефективні дози протягом найкоротшого можливого часу.


Діти. Застосовувати для лікування дітей віком від 3 місяців.


Передозування.

Симптоми.

Флютиказону пропіонат при місцевому застосуванні може абсорбуватись у кількості достатній для виникнення системного ефекту. Гостре передозування є дуже малоімовірним. У разі хронічного передозування або зловживання можуть виникнути ознаки гіперкортицизму (див. розділ « Побічні реакції» ).

Лікування.

У разі передозування застосування крему слід поступово припинити шляхом зменшення частоти нанесення або заміною на менш потужний топічний кортикостероїд зважаючи на ризик розвитку глюкокортикостероїдної недостатності. Подальше лікування проводиться відповідно до клінічного стану пацієнта.


Побічні реакції.

Побічна дія класифікована за органами і системами та частотою виникнення. Частота виникнення побічних ефектів визначається за такими критеріями: дуже часто (> 1/10) часто (> 1/100 < 1/10) нечасто (> 1/1000 < 1/100) рідко (> 1/10000 < 1/1000) дуже рідко (< 1/10000) включаючи поодинокі випадки.

Інфекції та інвазії.

Дуже рідко: опортуністичні інфекції.

З боку імунної системи.

Дуже рідко: гіперчутливість.

З боку ендокринної системи.

Дуже рідко: пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи:

-                  збільшення маси тіла/ожиріння

-                  затримка росту маси тіла/затримка росту у дітей

-                  Кушингоїдні ознаки (місяцеподібне обличчя центральне ожиріння)

-                  зменшення рівня ендогенного кортизолу

-                  гіперглікемія/глюкозурія

-                  артеріальна гіпертензія

-                  остеопороз

-                  катаракта

-                  глаукома.

З боку шкіри та підшкірної тканини.

Часто: свербіж.

Нечасто: місцеве відчуття жару.

Дуже рідко: потоншення шкіри атрофічні смуги телеангіектазії гіпертрихоз гіпопігментація алергічний контактний дерматит загострення дерматозів гнійниковий псоріаз еритема висипання кропив&rsquo янка.


Термін придатності. 2 роки.


Умови зберігання. Зберігати при температурі нижче 30 ° С. Зберігати в недоступному для дітей місці.  


Упаковка. По 15 г крему в алюмінієвій тубі покритою всередині лаком із захисною мембраною та поліпропіленовою кришечкою у картонній упаковці.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник. ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А. Польща/

                                      GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. Poland.


Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А. 189 вул. Грюнвальдська 60-322 Познань Польща/ GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. 189 Grunwaldzka Str. 60-322 Poznan Poland.

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку