Детальніше

Ксалатан 0,005% краплі очні 2,5 мл №1

Обліковий номер: 349718

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Pfizer Inc. (США)

Виробник: Pfizer Inc. (США)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/11617/01/01

Назва російською: Ксалатан® капли глаз. 0,005 % по 2,5 мл во флак.

Мiжнародна назва : Латанопрост

Форма выпуску: Капли

Дiюча речовина : Латанопрост

Фрамацевтична форма : Краплі очні

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КСАЛАТАН&reg

(XALATAN)

Склад:

діюча речовина: латанопрост

1 мл розчину крапель очних містить 50 мкг латанопросту

допоміжні речовини:

Лікарська форма. Краплі очні розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простогландинів. Код ATХ S01E E01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Діюча речовина латанопрост аналог простагландину F2a

Базові дослідження показали що Ксалатан є ефективним у якості монотерапії. Крім того були проведені клінічні дослідження комбінованого застосування препарату. Вони включали дослідження які показали що латанопрост ефективний у комбінації з бета-адреноблокаторами (тимолол). Короткострокові (1 або 2 тижні) дослідження показують що дія латанопросту є адитивною при застосуванні у комбінації з адренергічними агоністами (дипіваліл епінефрину) пероральними інгібіторами карбоангідрази (ацетазоламід) та щонайменше частково адитивною при застосуванні з холінергічними агоністами (пілокарпін).

Клінічні дослідження показали що латанопрост не впливає значним чином на продукування внутрішньоочної рідини. Не було виявлено жодного впливу латанопросту на гематоофтальмологічний бар' єр.

Латанопрост не спричиняв витікання флуоресцеїну в задньому сегменті псевдофакічних очей людини протягом короткострокового лікування.

Не було виявлено будь-якого значущого фармакологічного впливу латанопросту у клінічних дозах на серцево-судинну та дихальну системи.

Діти

Ефективність препарату Ксалатан

Показники зниження ВОТ у підгрупі пацієнтів з первинною вродженою глаукомою/глаукомою немовлят (ПВГ) були подібними у пацієнтів які отримували латанопрост та пацієнтів які отримували тимолол. Результати у підгрупі не-ПВГ (тобто пацієнтів які мали наприклад ювенільну відкритокутову глаукому афакічну глаукому) та хворих на ПВГ були подібними.


Латанопрост
N=53

Тимолол
N=54

Середнє початкове значення (СП)

27 3 (0 75)

27 8 (0 84)

(СП)

-7 18 (0 81)

-5 72 (0 81)

p-значення порівняно з тимололом

0 2056


ПВГ
N=28

Не-ПВГ

N=25

ПВГ

N=26

Не-ПВГ

N=28

Середнє початкове значення (СП)

26 5 (0 72)

28 2 (1 37)

26 3 (0 95)

29 1 (1 33)

(СП)

-5 90 (0 98)

-8 66 (1 25)

-5 34 (1 02)

-6 02 (1 18)

p-значення порівняно з тимололом

0 6957

0 1317

СП - стандартна похибка.

Скоригований розрахунковий показник на основі моделі коваріаційного аналізу (ANCOVA).

Фармакокінетика.

Проліки добре проникають через рогівку і всі ліки які потрапляють у внутрішньоочну рідину гідролізуються при проходженні через рогівку.

Діти

Клінічні характеристики.

Показання.

Зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів з відкритокутовою глаукомою та підвищеним внутрішньоочним тиском.

Зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів дитячого віку з підвищеним внутрішньоочним тиском та дитячою глаукомою.

Протипоказання.

Відома гіперчутливість до будь-якого компонента препарату Ксалатан.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Вичерпні дані про взаємодію з іншими лікарськими засобами відсутні.

Повідомлялося про парадоксальне підвищення внутрішньоочного тиску після одночасного очного застосування двох аналогів простагландинів. Тому не рекомендується одночасно застосовувати два або більше простагландинів аналогів простагландинів або їх похідних.

Дослідження взаємодії лікарських засобів проводили лише у дорослих пацієнтів.

Особливості застосування.

Ксалатан може спричинити поступову зміну кольору очей за рахунок збільшення кількості коричневого пігменту у райдужній оболонці ока. Ще до початку лікування слід проінформувати пацієнтів про можливість перманентної зміни кольору очей. Лікування лише одного ока може призвести до перманентної гетерохромії.

Зміна кольору відбувається через підвищення вмісту меланіну у стромальних меланоцитах райдужки а не через збільшення кількості меланоцитів. Як правило коричнева пігментація навколо зіниці поширюється концентрично у напрямку периферії ураженого ока проте уся райдужна оболонка або її частини можуть набувати більш коричневого кольору. Після припинення лікування подальше посилення коричневої пігментації райдужки не спостерігалося. На даний час у клінічних дослідженнях не було отримано даних що це явище пов' язано з будь-якими симптомами або патологічними змінами.

можна продовжувати у випадку якщо відбулася зміна пігментації райдужки. Однак пацієнтам слід проходити регулярні обстеження та якщо клінічна ситуація того вимагатиме лікування препаратом Ксалатан слід припинити.

Досвід застосування препарату Ксалатан обмежений при хронічній закритокутовій глаукомі відкритокутовій глаукомі у пацієнтів з псевдофакією а також при пігментній глаукомі. На даний час відсутні дані про застосування препарату Ксалатан при запальній та неоваскулярній глаукомі або при запальних захворюваннях очей. Ксалатан не проявляє або проявляє незначний вплив на зіницю проте дані про застосування препарату при гострих нападах закритокутової глаукоми відсутні. У зв' язку з цим при таких станах рекомендується застосовувати Ксалатан з обережністю поки не буде отримано більше даних.

Дані дослідження щодо застосування препарату Ксалатан під час періопераційного періоду при хірургічному лікуванні катаракти обмежені. Таким пацієнтам Ксалатан слід застосовувати з обережністю.

Ксалатан необхідно застосовувати з обережністю пацієнтам з герпетичним кератитом в анамнезі але його застосування слід уникати у випадках активного кератиту спричиненого вірусом простого герпесу та пацієнтам з рецидивуючим герпетичним кератитом в анамнезі особливо пов' язаного з аналогами простагландинів.

слід з обережністю застосовувати пацієнтам з афакією пацієнтам з псевдофакією та розривом задньої капсули кришталика або передньокамерними лінзами або пацієнтам з відомими факторами ризику кістозного макулярного набряку.

Ксалатан можна застосовувати з обережністю пацієнтам з відомими факторами ризику розвитку іриту/увеїту.

Спостерігалися зміни кольору шкіри у періорбітальній ділянці причому більшість випадків відзначена у японських пацієнтів. Наявні на даний час дані свідчать про те що зміна забарвлення шкіри у періорбітальній ділянці не є постійною і в деяких випадках вона зникала під час продовження лікування препаратом Ксалатан.

Латанопрост може поступово змінювати вії та пушкове волосся навколо ока в яке вводився препарат а також у прилеглих ділянках до цих змін відносяться збільшення довжини товщини пігментації та кількості волосин у віях або пушковому волоссі а також ріст вій у неправильному напрямку. Зміни у віях є оборотними та зникають після припинення прийому препарату.

Ксалатан пацієнтам із сухістю очей або захворюваннями при яких ушкоджується рогівка необхідно здійснювати ретельний моніторинг стану. Контактні лінзи можуть абсорбувати бензалконію хлорид тому їх слід знімати перед застосуванням препарату Ксалатан

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Годування груддю

Латанопрост та його метаболіти можуть проникати у жіноче грудне молоко тому матерям які годують груддю слід припинити лікування препаратом Ксалатан або призупинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Як і застосування інших препаратів закапування очних крапель може спричинити тимчасову нечіткість зору. Поки цей ефект не мине пацієнтам не слід керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Рекомендована доза для дорослих у тому числі осіб літнього віку

Рекомендована терапія: по 1 краплі в уражене око 1 раз на добу. Оптимальний ефект досягається при застосуванні препарату Ксалатан ввечері.

Ксалатан не слід застосовувати частіше ніж 1 раз на добу оскільки показано що при частішому застосуванні зменшується ефективність зниження внутрішньоочного тиску.

У разі пропуску дози слід продовжити лікування прийнявши наступну дозу у звичайний час.

Як і для будь-яких крапель очних для зменшення можливої системної абсорбції при закапуванні рекомендується впродовж 1 хвилини стискати слізний мішок у ділянці медіального кута ока (оклюзія слізних точок). Це необхідно робити одразу ж після закапування кожної краплі.

Діти. Краплі очні Ксалатан можна застосовувати пацієнтам дитячого віку з таким самим дозуванням як і для дорослих.

Довгострокова безпечність застосування препарату дітям не встановлена.

Передозування.

Окрім подразнення ока та кон' юнктивальної гіперемії інших побічних ефектів з боку очей при передозуванні препарату Ксалатан не зафіксовано.

Наступна інформація може бути корисною у разі випадкового проковтування препарату Ксалатан

Однак при застосуванні місцево в очі доз латанопросту які в 7 разів перевищують клінічну дозу препарату Ксалатан у пацієнтів з помірною бронхіальною астмою не спостерігалося бронхостенозу.

У разі передозування препарату Ксалатан слід проводити симптоматичне лікування.

Побічні реакції.

Інфекційні та паразитарні захворювання

Невідомо: герпетичний кератит.

Розлади з боку нервової системи

Невідомо: головний біль запаморочення.

Розлади з боку органів зору

Дуже часто: свербіж поколювання та відчуття стороннього тіла в оці) зміни у віях та пушковому волоссі (збільшення довжини товщини пігментації та кількості) (переважна більшість випадків спостерігалась у японських пацієнтів).

Часто: транзиторні точкові епітеліальні ерозії переважно безсимптомні блефарит біль в очах фотофобія.

Нечасто:

Рідко: ірит/увеїт (більшість випадків зареєстрована у пацієнтів із супутніми факторами схильності до цих захворювань) макулярний набряк симптоматичні набряки та ерозії рогівки періорбітальний набряк ріст вій у неправильному напрямку що іноді призводить до подразнення ока поява додаткового ряду вій біля вивідних проток мейбомієвих залоз (дистихіаз).

Дуже рідко: періорбітальні зміни та зміни повік що призводять до поглиблення складки повік.

Невідомо: кіста райдужної оболонки.

Розлади з боку серця

Дуже рідко: нестабільна стенокардія.

Невідомо: прискорене серцебиття.

Розлади з боку респіраторної системи органів грудної клітки та середостіння

Рідко: бронхіальна астма загострення бронхіальної астми та задишка.

Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини

Нечасто: висипання на шкірі.

Рідко: місцева шкірна реакція на повіках потемніння пальпебральної шкіри повік.

Розлади з боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини

Невідомо: міалгія артралгія.

Загальні розлади та реакції у місці введення

Дуже рідко: біль у грудях.

Про випадки кальцифікації рогівки у зв' язку з прийомом очних крапель що містять фосфат деякими пацієнтами у яких була значно пошкоджена рогівка повідомлялося дуже рідко.

Діти

У двох короткотермінових клінічних дослідженнях ( був подібним до дорослих та не було виявлено нових небажаних явищ. Короткострокові

Звітування про підозрювані побічні реакції

Звітування про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має важливе значення. Це дозволяє здійснювати безперервний моніторинг співвідношення ризик/користь для лікарського засобу. Кваліфікованих працівників у сфері охорони здоров' я просять звітувати про будь-які підозрювані небажані реакції.

Термін придатності.

Умови зберігання.

Упаковка.

Категорія відпуску. За рецептом.

Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія НВ/Pfizer Manufacturing Belgium NV.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Рейксвег 12 Пуурс В-2870 Бельгія/Rijksweg 12 Puurs В-2870 Belgium.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Ксалатан 0,005% краплі очні 2,5 мл №1

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Ксалатан 0,005% краплі очні 2,5 мл №1

Обліковий номер : 349718

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Pfizer Inc. (США)

Виробник : Pfizer Inc. (США)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/11617/01/01

Назва російською : Ксалатан® капли глаз. 0,005 % по 2,5 мл во флак.

Мiжнародна назва : Латанопрост

Форма выпуску : Капли

Дiюча речовина : Латанопрост

Фрамацевтична форма : Краплі очні

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО