Детальніше

Кордипін ретард 20 мг таблетки №30

Обліковий номер: 326525

Товару немає в наявності

Короткий огляд

KRKA (Словения)

Виробник: KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/1105/02/01

Назва російською: Кордипин ретард таблетки прол./д. по 20 мг №30 (15х2)

Мiжнародна назва : Ніфедипін

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Нифедипин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Кордипін ретард

Склад:

діюча речовина:

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна гліцерилпальмітостеарат тальк кремнію діоксид колоїдний безводний натрію лаурилсульфат магнію стеарат повідон сополімер кислоти метакрилової тальк титану діоксид (E 171) макрогол барвник хіноліновий жовтий (E 104).

Лікарська форма. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Селективні антагонiсти кальцiю з переважним впливом на судини похідні дигідропіридину. Код АТС C08C A05.

Клінічні характеристики.

Показання.

-Лікування артеріальної гіпертензії.

-Лікування стенокардії (головним чином вазоспастичної та хронічної стабільної стенокардії).

Протипоказання.

Спосіб застосування та дози.

Дозування завжди коригується залежно від стану та ступеня тяжкості захворювання пацієнта. За ефективністю лікування спостерігають і дозування коригується залежно від рівня артеріального тиску та/або частоти і тяжкості нападів стенокардії.

Пацієнти повинні приймати таблетки запиваючи їх склянкою води. Не слід ламати роздавлювати або розжовувати таблетки. Таблетки можна приймати до під час або після їди. Пацієнтів потрібно проінструктувати щоб вони приймали препарат регулярно щоденно в один і той самий час і попередити щоб вони самостійно не збільшували призначену їм дозу. Вони ніколи не повинні подвоювати дозу якщо до цього пропустили прийом таблетки.

Побічні реакції.

Побічні реакції що можуть виникнути під час застосування ніфедипіну класифіковані в такі групи згідно з їх частотою:

У межах кожної групи за частотою побічні реакції представлені в порядку зменшення серйозності.

Побічні реакції зазначені згідно з системами органів.

З боку серцевої системи

З боку системи крові та лімфатичної системи

З боку нервової системи

З боку органів зору

З боку органів слуху та внутрішнього вуха

З боку дихальних шляхів грудної клітки та середостіння

З боку шлунково-кишкового тракту

З боку нирок та сечовивідних шляхів:

З боку шкіри та підшкірних тканин

З боку імунної системи

З боку метаболізму та травлення

З боку судинної системи

З боку печінки та жовчовивідних шляхів

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Загальні порушення та порушення умов введення

Психічні розлади

Передозування.

Симптоми

Першим симптомом передозування є зазвичай артеріальна гіпотензія. Після прийому великої кількості таблеток може спостерігатися шоковий стан брадикардія або тахікардія серцева недостатність нудота блювання сонливість запаморочення сплутаність свідомості летаргія метаболічний ацидоз або навіть кома та судоми. Як правило симптоми тривають декілька годин.

Дії при передозуванні

У разі прийому великої кількості таблеток необхідно вжити заходів спрямованих на видалення препарату зі шлунково-кишкового тракту (промивання шлунка прийом активованого вугілля та проносного засобу).

Дія ніфедипіну як кардіодепресанта пригнічується кальцієм у формі 10 % глюконату кальцію або хлориду кальцію (хлорид кальцію не слід призначати хворим на ацидоз). Якщо такий захід виявиться неефективним слід також призначити глюкагон.

При брадикардії призначають атропін та орципреналін у більш тяжких випадках необхідне тимчасове застосування кардіостимулятора.

Гемодіаліз гемоперфузія та плазмаферез є неефективними при видаленні ніфедипіну з організму.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування ніфедипіну протипоказане під час вагітності (до 20 тижнів).

Результатів відповідних і добре контрольованих досліджень застосування препарату вагітним немає.

Дослідження на тваринах показали ембріотоксичність фетотоксичність і тератогенність препарату.

Ніфедипін можна призначати для лікування вагітних лише коли потенційна користь для матері перевищує потенційні ризики для плода.

Ніфедипін потрапляє в грудне молоко тому під час застосування препарату слід припинити годування груддю.

Діти.

Безпеку та ефективність застосування ніфедипіну дітям досліджували недостатньо тому ніфедипін не слід призначати дітям.

Особливості застосування.

На початку лікування ніфедипіном та при підвищенні його дози може спостерігатися артеріальна гіпотензія особливо у разі одночасного прийому ніфедипіну з бета-блокаторами. У деяких випадках одночасний прийом ніфедипіну та бета-блокаторів може призвести до серцевої недостатності особливо на початку лікування ніфедипіном. Тому таких хворих потрібно перевіряти більш ретельно і частіше.

Хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію нестабільну стенокардію діабет виражену ниркову недостатність виражену легеневу гіпертензію а також пацієнтів літнього віку слід ретельно перевіряти на початковій стадії терапії ніфедипіном.

Пацієнти з порушеною функцією нирок

Для пацієнтів з порушеною функцією нирок коригування дози не потрібне.

При вираженій артеріальній гіпотензії (систолічний тиск нижче 90 мм рт. ст.) вираженій серцевій недостатності та тяжкому аортальному стенозі Кордипін ретард слід застосовувати з обережністю.

Даних щодо безпеки та ефективності застосування препарату вагітним на підставі добре контрольованих досліджень немає.

У ході досліджень на тваринах було виявлено низку ембріотоксичних плацентотоксичних та фетотоксичних ефектів при введенні препарату під час та після періоду органогенезу.

Наявної інформації недостатньо щоб виключити серйозні побічні ефекти що впливають на плід або новонароджених дітей. Зважаючи на це застосування препарату під час вагітності після 20 тижнів потребує дуже ретельної оцінки співвідношення ризику та користі від лікування і питання про терапію препаратом слід розглядати тільки у випадку коли всі інші тактики лікування або не показані або виявилися неефективними.

При застосуванні ніфедипіну одночасно з внутрішньовенним введенням магнію сульфату необхідний ретельний моніторинг артеріального тиску через можливість значного зниження артеріального тиску що може зашкодити матері та плоду.

Ніфедипін в дозі 20 мг не досліджувався при злоякісні й гіпертензії. Не застосовується для лікування гострих нападів стенокардії у пацієнтів з печінковою недостатністю у пацієнтів з наявністю в анамнезі шлунково-кишкової езофагеальної обструкції чи при будь-яких звуженнях шлунково-кишкового тракту у пацієнтів з ілеостомією після проктоколонектомії.

Ніфедипін метаболізується через систему цитохрому Р450 3А4. Зважаючи на це препарати що інгібують або індукують цю систему ферментів можуть змінювати ефект першого проходження або кліренс ніфедипіну.

До препаратів які є слабкими або помірними інгібіторами системи цитохрому Р450 3А4 та можуть призводити до збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі належать:

При супутньому застосуванні Кордипіну ретард з цими препаратами необхідно контролювати артеріальний тиск та в разі необхідності розглянути питання про зниження дози ніфедипіну.

Окремі експерименти in vitroin vitro виявляються неуспішними за відсутності інших пояснень антагоністи кальцію зокрема ніфедипін можуть розглядатися як можлива причина цього явища.

У пацієнтів на гемодіалізі із злоякісною гіпертонією і гіповолемією може виникати значне зниження артеріального тиску.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Реакції на препарат які відрізняються за інтенсивністю залежно від конкретного пацієнта можуть порушувати здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами. Особливо це стосується початку лікування переходу на інший препарат або одночасного вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні антигіпертензивних засобів бета-блокаторів діуретиків гліцерилтринітрату та ізосорбіду з пролонгованою дією слід брати до уваги синергічний ефект ніфедипіну. Супутній прийом ніфедипіну та трициклічних антидепресантів може призвести до збільшення концентрацій цих препаратів у сироватці і посилення антигіпертензивної дії ніфедипіну.

У пацієнтів які лікуються ніфедипіном фентаніл може викликати артеріальну гіпотензію. Слід утриматися від прийому ніфедипіну щонайменше протягом 36 годин до планової операції з використанням анестезії на основі фентанілу.

Одночасний прийом ніфедипіну з циметидином або ранітидином може призвести до збільшення концентрацій у сироватці та посилення антигіпертензивної дії ніфедипіну. Циметидин діє на цитохромний ізоензим CYP3A4 як інгібітор. Ніфедипін слід з обережністю призначати пацієнтам які вже приймають циметидин і його дозування потрібно збільшувати більш поступово.

При одночасному прийомі з ніфедипіном рівень карбамазепіну та фенітоїну у сироватці може збільшитися. Стан пацієнтів які приймають ніфедипін разом з фенітоїном або карбамазепіном потрібно контролювати частіше. У разі виникнення симптомів токсичності або збільшення рівнів карбамазепіну або фенітоїну у сироватці дози цих препаратів необхідно зменшитивідповідним чином.

Ніфедипін може зменшувати концентрацію хінідину у сироватці тоді як хінідин може підвищувати чутливість пацієнта до дії ніфедипіну. У разі початку лікування ніфедипіном пацієнтів які вже приймають хінідин слід приділяти особливу увагу побічним ефектам ніфедипіну. Після додавання або припинення прийому необхідно перевірити концентрацію хінідину у сироватці і відповідним чином відкоригувати дозу хінідину.

Під час одночасного прийому ніфедипіну з теофіліном або дигоксином може зрости концентрація теофіліну або дигоксину у сироватці. Рекомендується контролювати концентрацію теофіліну або дигоксину у сироватці і за необхідності відкоригувати дозу.

Рифампіцин значно індукує систему цитохрому Р450 3А4. При одночасному застосуванні з рифампіцином біодоступність ніфедипіну значно знижується і таким чином його ефективність знижується. Зважаючи на це застосування комбінації ніфедипіну з рифампіцином протипоказане.

У разі одночасного прийому ніфедипіну з ітраконазолом (а також можливо з іншими азольними протигрибковими препаратами та еритроміцином і кларитроміцином які діють на цитохромний ізоензим CYP3A4 як інгібітори) концентрація ніфедипіну у сироватці його дія та частота побічних ефектів можуть зрости. Якщо спостерігаються побічні ефекти ніфедипіну його дозу потрібно зменшити (за можливості) або припинити лікування протигрибковим препаратом.

У разі одночасного прийому такролімусу та ніфедипіну концентрація такролімусу у сироватці може зрости (він метаболізується CYP3A4). Рекомендується контролювати концентрацію такролімусу в сироватці і за необхідності зменшити його дозу.

У пацієнтів які приймають антикоагулянти на основі кумарину після додавання ніфедипіну спостерігалося подовження протромбінового часу. Значимість цієї взаємодії не досліджувалася повною мірою.

Ніфедипін може змінити бронхіальну реактивність на метахолін. Перед неспецифічним бронхопровокаційним тестом із застосуванням метахоліну ніфедипін необхідно відмінити (за можливості).

Одночасне вживання грейпфрутового соку може збільшити концентрацію ніфедипіну у сироватці його гіпотензивну дію та частоту судинорозширювальних побічних ефектів.

Клінічне дослідження щодо вивчення ймовірності взаємодії ніфедипіну та певних інгібіторів анти-ВІЛ протеази ще не проводилось. Відомо що препарати цього класу інгібують систему цитохрому Р450 3А4. Крім того препарати цього класу інгібують in vitro опосередкований системою цитохрому Р450 3А4 метаболізм ніфедипіну. При застосуванні одночасно з ніфедипіном не можна виключити значного збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі внаслідок зниження метаболізму при першому проходженні та зниження виведення з організму.

Клінічне дослідження щодо вивчення ймовірності взаємодії ніфедипіну та нефазодону ще не проводилось. Відомо що нефазодон інгібує in vitro опосередкований системою цитохрому Р450 3А4 метаболізм інших препаратів. При одночасному застосуванні обох препаратів не можна виключити збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі.

Одночасне застосування хінупристину/дальфопристину та ніфедипіну може призводити до збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі.

Формального клінічного дослідження щодо вивчення ймовірності взаємодії ніфедипіну та вальпроєвої кислоти ще не проводилось. Відомо що вальпроєва кислота збільшує концентрації в плазмі структурно подібного блокатора кальцієвих каналів німодипіну внаслідок інгібування ферментів. Зважаючи на це не можна виключити збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі та збільшення ефективності.

Одночасне застосування цизаприду і ніфедипіну може призводити до збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Особливо на початковому етапі лікування частота серцебиття та обсяг серця можуть зрости через активацію рефлексу барорецепторів. При довгостроковому лікуванні ніфедипіном частота серцебиття та обсяг серця повертаються до передтерапевтичних значень.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Після перорального прийому ніфедипін швидко та майже повністю всмоктується. Всмоктування ніфедипіну становить 50-60 %.

Вивільнення ніфедипіну з таблеток пролонгованої дії відбувається повільніше і досягає максимальної концентрації у сироватці крові через 2-4 години після прийому його дія триває 10-12 годин.

Розподіл

Метаболізм

Ніфедипін майже повністю метаболізується в печінці за допомогою цитохромного P450 ізоензиму CYP3A4. Метаболіти є фармакологічно неактивними. У пацієнтів з порушеною функцією печінки метаболізм дещо уповільнений.

Виведення

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі трохи двоопуклі таблетки вкриті плівковою оболонкою жовтого кольору зі скошеними краями.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 С в оригінальній упаковці для захисту від дії світла і вологи. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 15 таблеток у блістері по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. КРКА д.д. Ново место Словенія/КRKA d.d. Novo mesto Slovenia.

Місцезнаходження.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Кордипін ретард 20 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Кордипін ретард 20 мг таблетки №30

Обліковий номер : 326525

Товару немає в наявності
KRKA (Словения)

Виробник : KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/1105/02/01

Назва російською : Кордипин ретард таблетки прол./д. по 20 мг №30 (15х2)

Мiжнародна назва : Ніфедипін

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Нифедипин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки