Детальніше

Клексан 2000 МО шприц 0,2 мл №10

Обліковий номер: 335896

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Laboratoire Aventis (Франция)

Виробник: Laboratoire Aventis (Франция)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/4031/01/01

Мiжнародна назва : Еноксапарин натрій

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КЛЕКСАНТ

(CLEXANEТ)

Інструкція для шприц-дози 2000 анти-ХА МО

Склад:

еноксапарин

1 мл розчину містить 10 000 анти-Ха МО еквівалентно 100 мг еноксапарину натрію

1 шприц-доза містить 2000 анти-Ха МО/0 2 мл еквівалентно 20 мг еноксапарину натрію

допоміжна речовина:

Лікарська форма.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або блідо-жовтого кольору прозорий розчин.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Група гепарину. Код АТХ В01А В05.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

У профілактичних дозах він не має значної дії на АЧТЧ.

На піку активності лікувальних доз АЧТЧ може бути в 1 5-2 2 рази більше контрольного часу. Це подовження вказує на залишкову антитромбінову дію.

Фармакокінетика.

Біодоступність.

Фармакокінетичної взаємодії між еноксапарином та тромболітичним засобом при одночасному введенні не спостерігалося.

Розподіл.

Метаболізм.

Виведення. Після підшкірного введення період напіввиведення анти-Ха активності у низькомолекулярних гепаринів вищий ніж у нефракціонованих гепаринів.

У низькомолекулярного гепарину анти-ІІа активність у плазмі крові знижується швидше ніж анти-Ха активність.

Еноксапарин та його метаболіти виводяться через нирки (ненасичуваний механізм) і жовчовивідні шляхи.

Групи високого ризику.

Пацієнти літнього віку. Виведення уповільнене через фізіологічно знижену функцію нирок у цій групі. Ця зміна не впливає на дозування та режим введення при профілактичній терапії якщо ниркова функція у таких хворих залишається у прийнятних межах тобто коли вона лише трохи знижена.

Гемодіаліз. Низькомолекулярний гепарин вводити в артеріальну магістраль контуру для гемодіалізу у відповідних дозах з метою запобігання тромбоутворенню у системі.

Клінічні характеристики.

Показання.

Профілактика венозної тромбоемболії при хірургічних втручаннях які супроводжуються помірним та високим тромбогенним ризиком.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до еноксапарину гепарину або його похідних включаючи інші низькомолекулярні гепарини.

Органічне ураження з імовірністю виникнення кровотечі.

Клінічно значуща активна кровотеча.

Активна виразка шлунка або дванадцятипалої кишки.

Хворим які отримують гепарин для лікування а не для профілактики протипоказана місцево-регіонарна анестезія при планових хірургічних втручаннях.

У перші 24 години після внутрішньомозкового крововиливу.

бажано не призначати у профілактичних дозах

1.Ацетилсаліцилова кислота у знеболювальних жарознижувальних і протизапальних дозах.

2.Нестероїдні протизапальні засоби (системне застосування).

3.Декстран 40 (парентеральне введення).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Певні лікарські засоби або терапевтичні класи можуть сприяти розвитку гіперкалемії: солі калію калійзберігаючі діуретики інгібітори перетворювального ферменту інгібітори ангіотензину ІІ нестероїдні протизапальні препарати гепарини

Пацієнти літнього віку (віком від 65 років).

Небажані комбінації.

З ацетилсаліциловою кислотою у знеболювальних жарознижувальних та протизапальних дозах (і за аналогією інші саліцилати).

З нестероїдними протизапальними засобами включаючи кеторолак (системне застосування). Збільшується ризик кровотечі (пригнічення функції тромбоцитів під дією НПЗП та ураження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту). Якщо неможливо уникнути одночасного застосування слід проводити ретельне клінічне спостереження.

З декстраном 40 (парентеральне застосування).

Комбінації що потребують вживання запобіжних заходів.

Посилення антикоагулянтного ефекту. При заміні гепарину пероральним антикоагулянтом слід посилити клінічний нагляд.

Комбінації які слід враховувати.

З інгібіторами агрегації тромбоцитів (крім ацетилсаліцилової кислоти у знеболювальних жарознижувальних та протизапальних дозах НПЗП): абсиксимаб ацетилсаліцилова кислота в антиагрегантних дозах при кардіологічних та неврологічних показаннях берапрост клопідогрель ептифібатид ілопрост тиклопідин тирофібан. Збільшується ризик кровотечі.

Пацієнти віком до 65 років.

Комбінації які слід враховувати. Комбіноване застосування препаратів які впливають на гемостаз може збільшити ризик виникнення кровотечі. Тому незалежно від віку пацієнтів слід враховувати (а отже проводити тривале клінічне спостереження та можливо лабораторне обстеження) ефекти що виникають при одночасному застосуванні НМГ у профілактичних дозах із такими лікарськими засобами: пероральні антикоагулянти інгібітори агрегації тромбоцитів (абсиксимаб НПЗП ацетилсаліцилова кислота у будь-яких дозах клопідогрель системні глюкокортикостероїди ептифібатид ілопрост тиклопідин тирофібан) та тромболітичні препарати.

Низькомолекулярні гепарини не є взаємозамінними препаратами оскільки вони відрізняються за молекулярною масою питомими значеннями активності проти фактора Ха дозуванням. Потрібно приділяти увагу та дотримуватися конкретних способів застосування рекомендованих для кожного з препаратів низькомолекулярних гепаринів.

Запобіжні заходи при застосуванні.

Кровотеча.

Функція нирок. Перед початком лікування низькомолекулярним гепарином дуже важливо оцінити функцію нирок зокрема у хворих віком від 75 років шляхом визначення кліренсу креатиніну за допомогою формули Кокрофта та найостанніших показників вимірювання маси тіла.

Для пацієнток ця формула повинна бути скоригована шляхом множення отриманого результату на 0 85.

Якщо сироватковий креатинін виражається у мг/мл отримане значення необхідно помножити на коефіцієнт 8 8.

Пригнічення секреції альдостерону. Гепарин може пригнічувати секрецію альдостерону наднирковими залозами особливо у пацієнтів з цукровим діабетом хронічною нирковою недостатністю уже існуючим метаболічним ацидозом підвищеним рівнем калію у плазмі крові а також у пацієнтів які приймають препарати калію. Ризик гіперкаліємії збільшується з тривалістю терапії але зазвичай є оборотним. У пацієнтів з підвищеним ризиком цього ускладнення рівні калію у плазмі крові необхідно виміряти до початку лікування гепарином та регулярно контролювати у подальшому особливо якщо лікування триває понад 7 днів.

Лабораторні показники.

Контроль рівня тромбоцитів і ризик гепариніндукованої тромбоцитопенії (наприклад ГІТ ІІ типу).

Пацієнти що перенесли оперативне втручання або нещодавно отримали травму (протягом 3 місяців).

-перед призначенням НМГ або не пізніше ніж через 24 години після початку терапії препаратом

-у подальшому двічі на тиждень протягом одного місяця (період максимального ризику)

-у подальшому якщо лікування продовжується один раз на тиждень до відміни препарату.

Пацієнт з іншими станами відмінними від оперативного втручання або нещодавньої травми (протягом 3 місяців). Незалежно від того призначається препарат для лікувальної або профілактичної терапії необхідне систематичне виконання лабораторних досліджень згідно із тими ж принципами що застосовуються в хірургії і травматології (див. вище) у пацієнтів:

-

-які мають значущі супутні захворювання враховуючи потенційну тяжкість ГІТ у таких пацієнтів.

Слід запідозрити виникнення ГІТ якщо кількість тромбоцитів не перевищує 150 000/мм3 та/або якщо спостерігається зменшення кількості тромбоцитів на 30-50 % порівняно з попереднім аналізом крові. ГІТ розвивається переважно з 5-го по 21-й день після початку лікування гепарином (найчастіше виникає приблизно на 10-й день).

В усіх випадках виникнення ГІТ є невідкладним станом який вимагає консультації спеціаліста.

Будь-яке значне зменшення кількості тромбоцитів (на 30-50 % порівняно з початковими показниками) є попереджувальним сигналом навіть якщо показник не досяг критичного рівня. Якщо спостерігається зниження кількості тромбоцитів то в усіх випадках повинні бути вжиті такі заходи:

1) негайне повторне проведення підрахунку кількості тромбоцитів для отримання підтвердження

2)припинення лікування гепарином якщо отримані результати підтверджують зниження кількості тромбоцитів або навіть вказують на її збільшення якщо іншої очевидної причини цього не виявлено.

Для проведення тесту на агрегацію тромбоцитів іn vitroіn vitro або імунологічного дослідження при проведенні якого виникають труднощі оскільки існує лише декілька спеціалізованих лабораторій які можуть проводити такі тести а їх результати можна отримати в найкращому випадку тільки через кілька годин. Проте ці дослідження необхідні оскільки можуть допомогти діагностувати подібне ускладнення бо ризик виникнення тромбозу при продовженні лікування гепарином дуже високий

Якщо продовження антикоагулянтної терапії є дуже важливим гепарин слід замінити на антитромботичний засіб що належить до іншої хімічної групи наприклад натрію данапарид або гірудин призначений у лікувальних чи профілактичних дозах індивідуально для кожного пацієнта.

Перехід на пероральні антикоагулянти можна проводити тільки після того як кількість тромбоцитів повернулася до норми оскільки існує при застосуванні пероральних антикоагулянтів ризик погіршення перебігу тромбозу.

Заміна гепарину на пероральні антикоагулянти.

Оскільки існує певний проміжок часу поки пероральний антикоагулянт досягне максимуму своєї дії слід продовжувати введення гепарину в постійній дозі стільки скільки потрібно щоб МНС у двох послідовно виконаних аналізах залишалося в необхідних терапевтичних межах.

Моніторинг антифактор-Ха активності.

Ці ситуації переважно стосуються лікувальних

-легкою та помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну -

-значними відхиленнями маси тіла від норми (дуже мала маса тіла і навіть кахексія ожиріння)

-

На відміну від цього моніторинг лабораторних показників не рекомендований при застосуванні профілактичних доз якщо НМГ застосовувати відповідно до терапевтичних рекомендацій (зокрема щодо тривалості лікування) або під час проведення гемодіалізу.

Питання про проведення повторних досліджень анти-Ха активності з метою визначення рівнів гепарину в крові наприклад через кожні 2 чи 3 дні слід вирішувати індивідуально залежно від результатів попереднього дослідження. Слід також розглянути можливість коригування дози НМГ.

Анти-Ха активність що спостерігається залежить від виду НМГ та режимів дозування.

Це середнє значення було розраховане у клінічних дослідженнях під час яких вивчення анти-Ха активності проводили хромогенним (амідолітичним) методом.

Контроль активованого часткового тромбопластинового часу (АЧТЧ). Деякі НМГ спричиняють помірне збільшення показника АЧТЧ. Оскільки клінічне значення цього тесту не встановлене то немає необхідності проводити моніторинг лікування з його урахуванням.

Ризик цих рідкісних явищ може зростати при тривалому післяопераційному використанні епідуральних катетерів.

Ситуації які супроводжуються певним ризиком.Контроль за проведенням лікування необхідно підвищити у таких випадках:

-порушення функції печінки

-виразкова хвороба шлунково-кишкового тракту або будь-яке інше органічне ураження з імовірністю виникнення кровотечі

-судинне хоріоретинальне захворювання

-після хірургічного втручання на головному та/або спинному мозку

-

-

Застереження.

Ризик кровотечі. Слід дотримуватися рекомендованих режимів дозування (дозування і тривалість лікування). Недотримання цих рекомендацій може призвести до виникнення кровотечі особливо у хворих з групи підвищеного ризику (пацієнти літнього віку хворі з порушенням функції нирок).

Випадки серйозної кровотечі спостерігалися:

-у пацієнтів літнього віку зокрема внаслідок вікового погіршення функції нирок

-у пацієнтів з порушенням функції нирок

-якщо маса тіла становить менше 40 кг

-

-при невиконанні терапевтичних рекомендацій зокрема щодо тривалості лікування та корекції лікувальних доз з урахуванням маси тіла

-

У будь-якому випадку необхідно ретельно контролювати стан пацієнтів літнього віку та/або хворих із нирковою недостатністю а також якщо лікування триває більше 10 днів.

Ризик виникнення гепарин-індукованої тромбоцитопенії (ГІТ).

Якщо у пацієнта який отримує НМГ (у лікувальних чи профілактичних дозах) виникне тромбоемболічне ускладнення:

-погіршення перебігу тромбозу лікування якого проводиться

-флебіт

-тромбоемболія легеневої артерії

-гостра ішемія нижніх кінцівок

-інфаркт міокарда чи ішемічний інсульт

Процедури реваскуляризації коронарних артерій. Для обмеження ризику розвитку кровотечі у пацієнтів яким проводиться ангіопластика коронарних артерій з метою лікування нестаб

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Клексан 2000 МО шприц 0,2 мл №10

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Клексан 2000 МО шприц 0,2 мл №10

Обліковий номер : 335896

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Laboratoire Aventis (Франция)

Виробник : Laboratoire Aventis (Франция)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/4031/01/01

Мiжнародна назва : Еноксапарин натрій

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО