Детальніше

Клабакс OD 500 мг таблетки №5

Обліковий номер: 336441

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Ranbaxy (Индия)

Виробник: Ranbaxy (Индия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2237/02/01

Назва російською: Клабакс оd таблетки, п/о, прол./д. по 500 мг №5 (5х1)

Мiжнародна назва : Кларитроміцин

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Кларитромицин

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КЛАБАКС ОД

(KLABAX OD)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить 500 мг кларитроміцину

допоміжні речовини: гіпромелоза лактози моногідрат целюлоза мікрокристалічна повідон кремнію діоксид колоїдний безводний натрію стеарилфумарат тальк магнію стеарат пропіленгліколь титану діоксид (Е 171) ванілін гідроксипропілцелюлоза барвник хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма. Таблетки вкриті оболонкою пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група.

Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди. Код АТС J01F A09.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування інфекцій спричинених чутливими до кларитроміцину мікроорганізмами.

  • Інфекції нижніх дихальних шляхів (бронхіт пневмонія тощо).
  • Інфекції верхніх дихальних шляхів (синусит фарингіт тощо).
  • Інфекції шкіри і м' яких тканин (фолікуліт бешиха тощо).

Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до макролідних антибіотиків та інших компонентів препарату.
  • Гіпокаліємія (ризик подовження інтервалу QT).
  • Тяжка печінкова недостатність та супутня ниркова недостатність.
  • Кліренс креатиніну менше 30 мл/хв (оскільки ця форма препарату не дозволяє зменшити дозу нижче 500 мг в день).

Спосіб застосування та дози.

Рекомендована доза кларитроміцину для дорослих і дітей віком від 12 років становить 500 мг 1 раз на день під час їжі. При більш тяжких інфекціях дозу можна збільшити до 1000 мг 1 раз на день (2 таблетки по 500 мг).

Звичайна тривалість лікування становить від 5 до 14 днів за винятком лікування негоспітальної пневмонії і синуситів які вимагають 6-14 днів терапії.

Таблетки слід ковтати цілими не розжовуючи.

Застосування пацієнтам з нирковою недостатністю:

Побічні реакції.

Найчастішими та найпоширенішими побічними реакціями при лікуванні кларитроміцином дорослих та дітей є біль у животі діарея нудота блювання та спотворення смаку. Ці побічні реакції зазвичай незначно виражені та узгоджуються із відомим профілем безпеки макролідних антибіотиків. Під час клінічних досліджень не було виявлено суттєвої різниці у частоті цих побічних реакцій між групами пацієнтів у яких були наявні або відсутні мікобактеріальні інфекції.

Нижче представлені побічні реакції що виникли під час клінічних досліджень та при постмаркетинговому застосуванні різних лікарських форм і дозувань кларитроміцину у тому числі пролонгованої дії.

Порушення з боку крові і лімфатичної системи:лейкопенія нейтропенія4 тромбоцитемія3 еозинофілія4 агранулоцитоз тромбоцитопенія.

Порушення з боку імунної системи: анафілактоїдні реакції1 гіперчутливість анафілактичні реакції.

Порушення з боку метаболізму і живлення: анорексія зниження апетиту гіпоглікемія.

Порушення з боку психіки:безсоння тривожність нервозність3 вскрикування3 психози сплутаність свідомості деперсоналізація депресія дезорієнтація галюцинації кошмарні сновидіння манія.

Порушення з боку центральної нервової системи:дисгевзія (порушення смакової чутливості) головний біль спотворення смаку втрата свідомості1 дискінезія1 запаморочення сонливість тремор судоми агевзія (втрата смакової чутливості) паросмія аносмія парестезія.

Порушення з боку органів слуху і лабіринтні порушення: запаморочення погіршення слуху дзвін у вухах втрата слуху.

Кардіальні порушення: зупинка серця1 фібриляція передсердь1 подовження інтервалу QT екстрасистоли1 відчуття серцебиття піруетна шлуночкова тахікардія (torsades de pointes) шлуночкова тахікардія.

Судинні порушення: вазодилатація1 крововилив.

Порушення з боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння: астма1 носова кровотеча2 емболія судин легенів1.

Порушення з боку травної системи: діарея блювання диспепсія нудота біль у животі езофагіт1 гастроезофагеальне рефлюксне захворювання2 гастрит прокталгія2 стоматит глосит здуття живота4 запор сухість у роті відрижка метеоризм гострий панкреатит зміна кольору язика зміна кольору зубів.

Порушення гепатобіліарної системи: відхилення від норми функціональних тестів печінки холестаз4 гепатит4 підвищення рівня АЛТ АСТ ГГТ4 печінкова недостатність холестатична жовтяниця гепатоцелюлярна жовтяниця.

Порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання гіпергідроз бульозний дерматит1 свербіж кропив' янка макуло-папульозний висип3

Порушення з боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: 31 міалгія2 рабдоміоліз2 (у деяких повідомленнях щодо виникнення рабдоміолізу кларитроміцин застосовували сумісно з іншими лікарськими засобами про які відомо що вони асоціюються із рабдоміолізом (такі як статини фібрати колхіцин або алопуринол)) міопатія.

Порушення з боку нирок і сечовидільної системи: підвищення креатиніну крові1 підвищення сечовини крові1 ниркова недостатність інтерстиціальний нефрит.

Загальні порушення та реакції у місці введення: флебіт у місці введення1 біль запалення у місці введення1 нездужання4 лихоманка3 астенія біль у грудях4 озноб4 стомленість4.

Лабораторні дослідження: зміна співвідношення альбумін-глобулін1 підвищення рівня лужної фосфатази в крові4 підвищення рівня лактатдегідрогенази в крові4 підвищення міжнародного нормалізованого співвідношення збільшення протромбінового часу зміна кольору сечі.

1 2 3 4

Повідомлялося про парестезію артралгію ангіоневротичний набряк.

Були дуже рідкісні повідомлення про увеїт переважним чином у пацієнтів що одночасно приймали рифабутин. Більшість випадків були оборотними.

Повідомлялося про розвиток колхіцинової токсичності (у тому числі з летальним наслідком) при сумісному застосуванні кларитроміцину і колхіцину особливо у пацієнтів літнього віку у тому числі на тлі ниркової недостатності.

Очікується що частота тип та тяжкість побічних реакцій у дітей будуть такими ж як і у дорослих.

Пацієнти з порушенням імунної системи.

Передозування.

Існуючі повідомлення вказують на те що передозування кларитроміцину може спричинити появу симптомів з боку шлунково-кишкового тракту. У одного пацієнта з біполярним психозом в анамнезі який прийняв 8 грамів кларитроміцину розвинулися порушення ментального статусу параноїдна поведінка гіпокаліємія і гіпоксемія.

Побічні реакції що супроводжують передозування слід лікувати за допомогою промивання шлунку і симптоматичної терапії. Як і у випадку з іншими макролідами малоймовірно щоб гемодіаліз або перитонеальний діаліз істотно змінювали рівень кларитроміцину в сироватці крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека застосування кларитроміцину у період вагітності та годування груддю не встановлена. Не слід застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю без ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Кларитроміцин виділяється в грудне молоко.

Діти.

Застосування таблеток кларитроміцину у дітей віком до 12 років не вивчалося. Дітям цього віку можна застосовувати препарат у формі суспензії.

Особливості застосування.

Кларитроміцин не слід призначати вагітним жінкам без ретельної оцінки співвідношення користь/ризик особливо у І триместрі вагітності.

Тривале або повторне застосування антибіотиків може спричинювати надмірний ріст нечутливих бактерій і грибів. При виникненні суперінфекції слід припинити застосування кларитроміцину і розпочати відповідну терапію.

З обережністю слід застосовувати препарат у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю.

Під час застосування кларитроміцину повідомлялося про порушення функції печінки включаючи підвищений рівень печінкових ферментів і про гепатоцеллюлярний та/або холестатичний гепатит з жовтяницею або без неї. Це порушення функції печінки може бути тяжкого ступеню та є зазвичай оборотним. В деяких випадках повідомлялося про печінкову недостатність з фатальним кінцем яка в основному була асоційована з серйозними основними хворобами та/або супутнім медикаментозним лікуванням. Необхідно негайно припинити застосування кларитроміцину при виникненні таких проявів та симптомів гепатиту як анорексія жовтяниця потемніння сечі свербіж або біль у ділянці живота.

Про розвиток діареї від легкого ступеня тяжкості до псевдомембранозного коліту з летальним кінцем спричиненого Clostridium difficile (CDAD) повідомлялося при застосуванні практично всіх антибактеріальних препаратів у тому числі кларитроміцину. Слід завжди пам' ятати про можливість розвитку діареї спричиненої Clostridium difficile у всіх пацієнтів з діареєю після застосування антибіотиків. Крім того необхідно ретельно зібрати анамнез оскільки про розвиток діареї спричиненої Clostridium difficile повідомлялося навіть через 2 місяці після застосування антибактеріальних препаратів.

Повідомлялося про посилення симптомів myasthenia gravis у пацієнтів які застосовували кларитроміцин.

Препарат виводиться печінкою і нирками. Слід бути обережним при застосуванні препарату у пацієнтів із порушенням функції печінки із середнім або тяжким ступенем порушення функції нирок.

Пневмонія

Оскільки можливе існування резистентності Streptococcus pneumoniae до макролідів важливо проводити тест на чутливість при призначенні кларитроміцину для лікування негоспітальної пневмонії. У випадку госпітальної пневмонії кларитроміцин потрібно застосовувати у комбінації з іншими відповідними антибіотиками.

Дані інфекції найчастіше спричинені мікроорганізмами Staphylococcus aureus та Streptococcus pyogenes Corynebacterium minutissimum (еритразма) acne vulgaris бешихове запалення та у ситуаціях коли не можна застосовувати лікування пеніцилінами.

У випадку розвитку тяжких гострих реакцій гіперчутливості таких як анафілаксія синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз DRESS хвороба Шенлейна-Геноха терапію кларитроміцином слід негайно припинити та одразу ж розпочати відповідне лікування.

Слід брати до уваги можливу перехресну резистентність між кларитроміцином та іншими макролідами а також лінкоміцином і кліндаміцином.

Препарат містить лактозу тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати препарат.

Пероральні гіпоглікемічні засоби/Інсулін

Комбіноване застосування кларитроміцину та пероральних гіпоглікемічних засобів та/або інсуліну може спричиняти виражену гіпоглікемію. При сумісному застосуванні з гіпоглікемічними засобами такими як натеглінід піоглітазон репаглінід та розіглітазон кларитроміцин може інгібувати ензим СYP3A що може спричинити гіпоглікемію. Рекомендований ретельний моніторинг рівня глюкози.

Пероральні антикоагулянти

Інгібітори Гмг-КоА-редуктази (статини)

Слід з обережністю призначати кларитроміцин одночасно зі статинами. В ситуаціях коли одночасного застосування кларитроміцину зі статинами уникнути неможливо рекомендується призначати найменшу зареєстровану дозу статину. Можливе застосування статину який не залежить від метаболізму CYP3A (наприклад флувастатину).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дані про вплив відсутні. Однак перед керуванням автотранспортом та іншими механізмами необхідно брати до уваги можливе виникнення побічних реакцій з боку нервової системи таких як судоми запаморочення вертиго галюцинації сплутаність свідомості дезорієнтація тощо.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Кларитроміцин не взаємодіє з пероральними контрацептивами.

Застосування нижчезазначених препаратів строго протипоказано через можливий розвиток тяжких наслідків взаємодії

Цизаприд пімозид астемізол терфенадин

Підвищення рівнів цизаприду пімозиду і терфенадину у сироватці крові спостерігалося при їх супутньому застосуванні з кларитроміцином що може спричинити подовження інтервалу QT і появу аритмій у тому числі шлуночкової тахікардії фібриляції шлуночків і torsade de pointes. Подібні ефекти відзначалися і при сумісному застосуванні астемізолу та інших макролідів.

Алкалоїди ріжків

Вплив інших лікарських засобів на фармакокінетику кларитроміцину

Лікарські засоби що є індукторами CYP3A (наприклад рифампіцин фенітоїн карбамазепін фенобарбітал препарати звіробою) можуть індукувати метаболізм кларитроміцину. Це може призвести до субтерапевтичних рівнів кларитроміцину та зниження його ефективності. Крім того може бути необхідним моніторування плазмових рівнів індуктора CYP3A які можуть бути підвищені через інгібування CYP3A кларитроміцином (див. також інструкцію для медичного застосування відповідного індуктора CYP3A4). Одночасне застосування рифабутину і кларитроміцину призводило до підвищення рівнів рифабутину та зниження рівнів кларитроміцину в сироватці крові з одночасним підвищенням ризику появи увеїту.

Вплив наступних лікарських засобів на концентрацію кларитроміцину в крові відомий або припускається тому може знадобитися зміна дози або застосування альтернативної терапії.

Ефавіренц невірапін рифампіцин рифабутин і рифапентин

Етравірин

Дія кларитроміцину послаблювалась етравірином однак концентрації активного метаболіту 14-ОН-кларитроміцину підвищувались. Оскільки 14-ОН-кларитроміцин має понижену активність проти Mycobacterium avium complex (MAC) загальна активність проти цього патогену може бути змінена. Тому для лікування МАС слід розглянути застосування альтернативних кларитроміцину лікарських засобів.

Флюконазол

Рівноважні концентрації активного метаболіту 14-ОН-кларитроміцину значно не змінювалися при сумісному застосуванні з флюконазолом. Зміна дози кларитроміцину не потрібна.

Ритонавір

maxminCRCR

Такі ж коригування дози слід проводити у пацієнтів із погіршеною функцією нирок при застосуванні ритонавіру в якості фармакокінетичного підсилювача разом з іншими інгібіторами ВІЛ-протеази включаючи атазанавір і саквінавір.

Вплив кларитроміцину на фармакокінетику інших лікарських засобів.

Антиаритмічні засоби

Існують постмаркетингові повідомлення про розвиток піруетної шлуночкової тахікардії що виникла при одночасному застосуванні кларитроміцину з хінідином або дизопірамідом. Рекомендується проводити ЕКГ-моніторування для своєчасного виявлення подовження інтервалу QT. Під час терапії кларитроміцином слід стежити за концентраціями цих препаратів у сироватці крові.

Може знадобитися зміна дози і по можливості ретельний моніторинг сироваткових концентрацій лікарського засобу що метаболізується CYP3A у пацієнтів які одночасно застосовують кларитроміцин.

Відомо (або припускається) що нижчезазначені лікарські препарати або групи препаратів метаболізуються одним і тим самим CYP3A ізоферментом: альпразолам астемізол карбамазепін цилостазол цизаприд циклоспорин дизопірамід алкалоїди ріжків ловастатин метилпреднізолон мідазолам омепразол пероральні антикоагулянти (наприклад варфарин) пімозид хінідин рифабутин сильденафіл симвастатин такролімус терфенадин триазолам і вінбластин але цей список не є повним. Подібний механізм взаємодії відзначений при застосуванні фенітоїну теофіліну і вальпроату що метаболізуються іншим ізоферментом системи цитохрому Р450.

Омепразол

Сильденафіл тадалафіл і варденафіл

Існує ймовірність збільшення плазмових концентрацій інгібіторів фосфодіестерази (сильденафілу тадалафілу і варденафілу) при їх сумісному застосуванні з кларитроміцином що може потребувати зменшення дози інгібіторів фосфодіестерази.

Теофілін карбамазепін

Результати клінічних досліджень показали що існує незначне але статистично значуще збільшення концентрації теофіліну або карбамазепіну у плазмі крові при їх одночасному застосуванні з кларитроміцином.

Толтеродин

Толтеродин головним чином метаболізується 2D6-ізоформою цитохрому Р450 (CYP2D6). Однак у популяції пацієнтів без CYP2D6 метаболізм відбувається через CYP3A. У цій популяції пригнічення CYP3A призводить до значного підвищення плазмових концентрацій толтеродину. Для таких пацієнтів зниження дози толтеродину може бути необхідним при його застосуванні з інгібіторами CYP3A такими як кларитроміцин.

Триазолбензодіазепіни (наприклад альпразолам мідазолам триазолам)

Слід уникати комбінованого застосування перорального мідазоламу і кларитроміцину. При внутрішньовенному застосуванні мідазоламу з кларитроміцином слід проводити ретельний моніторинг стану пацієнта для своєчасного коригування дози.

Слід дотримуватися таких самих запобіжних заходів при застосуванні інших бензодіазепінів які метаболізуються CYP3A включаючи триазолам і альпразолам. Для бензодіазепінів елімінація яких не залежить від CYP3A (темазепам нітразепам лоразепам) розвиток клінічно значущої взаємодії з кларитроміцином малоймовірний.

Є постмаркетингові повідомлення про лікарську взаємодію і розвиток побічних явищ з боку центральної нервової системи (такі як сонливість і сплутаність свідомості) при сумісному застосуванні кларитроміцину і триазоламу. Слід спостерігати за пацієнтом враховуючи можливе посилення фармакологічних ефектів з боку ЦНС.

Інші види взаємодій
Колхіцин

Дигоксин

Дигоксин вважається субстратом P-глікопротеїну (Pgp). Відомо що кларитроміцин може пригнічувати Pgp. При одночасному застосуванні пригнічення Pgp може призвести до підвищення експозиції дигоксину. При постмаркетинговому спостереженні повідомлялося про підвищення концентрації дигоксину у сироватці крові пацієнтів які застосовували кларитроміцин разом з дигоксином. У деяких пацієнтів розвинулися ознаки дигіталісної токсичності у тому числі потенційно фатальні аритмії. Слід ретельно контролювати концентрації дигоксину в сироватці крові пацієнтів при його застосуванні з кларитроміцином.

Зидовудин

Одночасне застосування таблеток кларитроміцину негайного вивільнення і зидовудину ВіЛ-інфікованим пацієнтам може спричиняти зниження рівноважних концентрацій зидовудину в сироватці крові. Оскільки кларитроміцин здатен перешкоджати абсорбції перорального зидовудину при одночасному прийомі цього великою мірою можна уникнути шляхом дотримання інтервалу між прийомами кларитроміцину і зидовудину. Про таку взаємодію при застосуванні суспензії кларитроміцину та зидовудину або дідеоксиназину дітям не повідомлялося. Досліджень взаємодії таблеток кларитроміцину пролонгованої дії і зидовудину не проводилося.

Фенітоїн та вальпроат

Були спонтанні або опубліковані повідомлення про взаємодію інгібіторів CYP3A включаючи кларитроміцин з лікарськими засобами які не вважаються такими що метаболізуються CYP3A (наприклад фенітоїн та вальпроат). Рекомендується визначення рівнів цих лікарських засобів у сироватці крові при одночасному призначенні їх з кларитроміцином. Повідомлялося про підвищення їх рівнів у сироватці крові.

Двобічно спрямовані лікарські взаємодії

Атазанавір

Блокатори кальцієвих каналів

Через ризик артеріальної гіпотензії з обережністю слід застосовувати кларитроміцин одночасно з блокаторами кальцієвих каналів що метаболізуються CYP3A4 (такими як верапаміл амлодипін дилтіазем). При взаємодії можуть підвищуватися плазмові концентрації як кларитроміцину так і блокаторів кальцієвих каналів. У пацієнтів що отримували кларитроміцин разом з верапамілом спостерігалися артеріальна гіпотензія брадіаритмії та лактоацидоз.

Ітраконазол

Саквінавір

Застосування кларитроміцину (500 мг двічі на день) із саквінаві

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Клабакс OD 500 мг таблетки №5

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Клабакс OD 500 мг таблетки №5

Обліковий номер : 336441

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Ranbaxy (Индия)

Виробник : Ranbaxy (Индия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2237/02/01

Назва російською : Клабакс оd таблетки, п/о, прол./д. по 500 мг №5 (5х1)

Мiжнародна назва : Кларитроміцин

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Кларитромицин

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО