Детальніше

Касарк HD 32 мг/25 мг таблетки №30

Обліковий номер: 439427

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Киевмедпрепарат ОАО (Украина, Киев)

Виробник: Київмедпрепарат ПАТ (Украина, Київ)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/12309/01/01

Назва російською: Касарк® нd таблетки по 32 мг/25 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Гідрохлоротіазид+кандесартан

Дiюча речовина : Гидрохлоротиазид

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КАСАРК&Ograve HD

Склад:

діючі речовини: candesartan cilexetil hydrochlortiazide

1 таблетка містить кандесартану цилексетилу в перерахуванні на 100 % речовину 32 мг та гідрохлортіазиду в перерахуванні на 100 % речовину 25 мг

допоміжні речовини: лактоза моногідрат крохмаль кукурудзяний повідон кальцію кармелоза (кальцію карбоксиметилцелюлоза) магнію стеарат заліза оксид червоний (Е 172).

Лікарська форма. Таблетки.

Фармакотерапевтична група.

Код АТС С09D А06.

Клінічні характеристики.

Показання. Есенціальна гіпертензія у випадках коли монотерапія кандесартану цилексетилом або гідрохлортіазидом є недостатньою.

Протипоказання. 2 площі поверхні тіла (ППТ)) тяжка печінкова недостатність та/або застій жовчі (холестаз) стійка гіпокаліємія або гіперкальціємія подагра.

Спосіб застосування та дози.

Дозування.

Рекомендована початкова та звичайна підтримуюча доза кандесартану цилексетилу становить 16 мг один раз на добу.

Рекомендована початкова та звичайна підтримуюча доза гідрохлортіазиду становить 12 5 мг один раз на добу. Якщо достатній контроль АТ не досягається через 4 тижні лікування дозою 12 5 мг один раз на добу то дозу можна підвищити до 25 мг один раз на добу.

Терапію слід коригувати відповідно до реакції АТ. Максимальний антигіпертензивний ефект досягається впродовж 4 тижнів від початку лікування.

Перед переведенням пацієнта на Касарк HD дозу кандесартану цилексетилу слід титрувати з урахуванням АТ.

При клінічній доцільності можна розглядати прямий перехід з монопрепаратів на комбінований препарат Касарк HD.

Якщо достатній контроль АТ не досягається при застосуванні Касарку HD в дозуванні 32/25 мг один раз на добу слід розглянути доцільність альтернативних методів лікування.

Застосування.

Касарк HD слід приймати 1 раз на добу разом з їжею або без неї.

Пацієнти літнього віку.

Коригування початкової дози у пацієнтів літнього віку не потрібне.

) у дозі 4 або 8 мг залежно від ступеня тяжкості та переносимості з додаванням відповідної дози гідрохлортіазиду за необхідності.

Пацієнти з нирковою недостатністю.

У даної категорії пацієнтів бажано застосовувати петльові діуретики а не тіазидні діуретики. Касарк22 HD (для пацієнтів з нирковою недостатністю від легкого до помірного ступеня тяжкості рекомендована початкова доза кандесартану цилексетилу становить 4 мг).

Пацієнти з печінковою недостатністю.

Рекомендується титрування дози кандесартану цилексетилу для пацієнтів з печінковою недостатністю від легкого до помірного ступеня тяжкості до початку лікування Касарком HD (рекомендована початкова доза кандесартану цилексетилу для таких пацієнтів становить 2 мг). Дозу можна коригувати з урахуванням АТ. Касарк HD не слід застосовувати для лікування пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю та/або холестазом.

Побічні реакції.

Побічні реакції при прийомі кандесартану цилексетилу/гідрохлортіазиду легкі та тимчасові.

Кандесартану цилексетил/гідрохлортіазид.

з боку нервової системи: запаморочення/вертиго.

Кандесартану цилексетил.

з боку крові та лімфатичної системи: лейкопенія нейтропенія та агранулоцитоз

метаболічні порушення: гіперкаліємія гіпонатріємія

з боку нервової системи: запаморочення головний біль

з боку травного тракту: нудота

гепатобіліарні порушення: підвищення рівнів ферментів печінки порушення функції печінки або гепатит

з боку шкіри та підшкірної клітковини:

біль у спині артралгія міалгія

з боку нирок та сечовивідних шляхів: порушення функції нирок включаючи ниркову недостатність у схильних до цього пацієнтів.

Гідрохлортіазид.

з боку крові та лімфатичної системи:

з боку імунної системи:

метаболічні порушення:

психічні порушення:

з боку нервової системи:

з боку органів зору:

з боку серцево-судинної системи:

з боку дихальної системи:

з боку травного тракту:

гепатобіліарні порушення:

з боку шкіри та підшкірної клітковини:

з боку нирок та сечовивідних шляхів:

загальні порушення:

зміни лабораторних показників:

Передозування.

Симптоми. До основних проявів передозування кандесартану цилексетилу можна віднести симптоматичну гіпотензію та запаморочення.

Лікування.

Кандесартан не видаляється за допомогою гемодіалізу. Невідомо якою мірою видаляється гідрохлортіазид за допомогою гемодіалізу.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Касарк HD не слід застосовувати у період годування груддю.

Діти. Безпека та ефективність застосування препарату Касарк HD дітям не встановлені тому його не призначають цій віковій категорії пацієнтів.

Особливості застосування.

Ниркова недостатність.

Цій категорії пацієнтів бажано застосовувати петльові діуретики а не тіазиди. При застосуванні препарату Касарк HD пацієнтам з нирковою недостатністю рекомендується періодичний моніторинг рівня калію креатиніну та сечової кислоти в сироватці крові.

Трансплантація нирки.

Немає досвіду застосування препарату Касарк HD пацієнтам які нещодавно перенесли трансплантацію нирки.

Стеноз ниркової артерії.

Інші лікарські засоби що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему наприклад інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) можуть підвищувати рівень сечовини крові та креатиніну сироватки у пацієнтів з білатеральним або монолатеральним стенозом ниркової артерії. Подібний ефект можна очікувати при застосуванні антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ.

Зменшення ОЦК.

У пацієнтів зі зменшенням ОЦК та/або гіпонатріємією може виникнути симптоматична гіпотензія як і при застосуванні інших засобів що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему. Тому не рекомендується застосовувати Касарк HD поки ОЦК не буде скоригований.

Анестезія та хірургічні втручання.

Печінкова недостатність.

Тіазиди слід з обережністю застосовувати пацієнтам з печінковою недостатністю або з прогресуючими захворюваннями печінки оскільки незначні зміни водно-електролітного балансу можуть спровокувати печінкову кому. Клінічного досвіду застосування препарату Касарк HD пацієнтам з печінковою недостатністю немає.

Як і при застосуванні інших судинорозширювальних засобів особливої обережності необхідно дотримуватися при лікуванні пацієнтів з гемодинамічно значущим стенозом аорти або мітрального клапана або обструктивною гіпертрофічною кардіоміопатією.

Первинний гіперальдостеронізм.

Пацієнти з первинним гіперальдостеронізмом зазвичай не реагують на антигіпертензивні лікарські засоби що діють шляхом інгібування ренін-ангіотензин-альдостеронової системи. Тому застосування препарату таким пацієнтам не рекомендується.

Порушення електролітного балансу.

Як і у будь-яких пацієнтів які одержують терапію діуретиками через відповідні інтервали часу слід проводити періодичне визначення електролітів сироватки крові.

Тіазиди включаючи гідрохлортіазид можуть спричинити порушення водного або електролітного балансу (гіперкальціємію гіпокаліємію гіпонатріємію гіпомагніємію та гіпохлоремічний алкалоз).

Тіазидні діуретики можуть знижувати виведення кальцію із сечею та спричиняти минуще та незначне підвищення концентрації кальцію у сироватці.

Помітна гіперкальціємія може бути ознакою прихованого гіперпаратиреозу. До проведення перевірки функції паращитовидної залози застосування тіазидів слід припинити.

Гідрохлортіазид дозозалежно посилює виведення калію із сечею що може призвести до гіпокаліємії. Цей ефект гідрохлортіазиду менш виражений при застосуванні його комбінації з кандесартану цилексетилом. Ризик гіпокаліємії може бути підвищений у пацієнтів з цирозом печінки з посиленим діурезом з недостатнім пероральним прийомом електролітів та у пацієнтів які одержують супутню терапію кортикостероїдами або адренокортикотропним гормоном.

Спираючись на досвід застосування інших лікарських засобів що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему супутнє застосування Касарку HD та калійзберігаючих діуретиків калієвих добавок чи сольових замінників або інших засобів що можуть підвищити рівень калію в сироватці (наприклад гепарину) може призвести до підвищення рівня калію в сироватці крові.

Лікування інгібіторами АПФ або антагоністами рецепторів ангіотензину ІІ може спричинити гіперкаліємію особливо при наявності серцевої недостатності та/або ниркової недостатності.

Тіазиди підвищують виведення магнію із сечею що може призвести до гіпомагніємії.

Вплив на метаболізм та ендокринну систему.

Лікування тіазидними діуретиками може порушити переносимість глюкози. Може знадобитися коригування дозування протидіабетичних засобів включаючи інсулін. Під час терапії тіазидами може проявитися латентний цукровий діабет. З терапією тіазидними діуретиками асоціювалося підвищення рівнів холестерину та тригліцеридів. Проте у гідрохлортіазиду в дозі 12 5 мг побічні ефекти - мінімальні або відсутні. Тіазидні діуретики підвищують концентрацію сечової кислоти у сироватці та можуть спровокувати подагру у схильних до неї пацієнтів.

Загальні відомості.

У пацієнтів чий судинний тонус та функція нирок залежать переважно від активності ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (наприклад пацієнти з тяжкою застійною серцевою недостатністю або із захворюваннями нирок включаючи стеноз ниркової артерії) лікування іншими лікарськими засобами що впливають на цю систему асоціювалося з гострою артеріальною гіпотензією азотемією олігурією або зрідка гострою нирковою недостатністю. Можливість подібних ефектів не можна виключати при застосуванні антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ.

Як і у випадку з будь-якими іншими антигіпертензивними препаратами надмірне зниження АТ у пацієнтів з ішемічною кардіопатією або ішемічним цереброваскулярним захворюванням може призвести до інфаркту міокарда або інсульту.

Реакції гіперчутливості до гідрохлортіазиду можуть виникнути у пацієнтів з або без алергії чи бронхіальної астми в анамнезі проте більш імовірні у пацієнтів з такими захворюваннями.

Можливе загострення або активація системного червоного вовчака при застосуванні тіазидних діуретиків.

Препарат містить лактозу як допоміжну речовину тому його не слід приймати пацієнтам з рідкісними спадковими випадками непереносимості галактози лактазної недостатності Лаппа або мальабсорбції глюкози-галактози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Вплив препарату на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами не вивчався проте враховуючи фармакодинамічні властивості кандесартану малоймовірно щоб він мав таку здатність. При керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами слід брати до уваги можливість виникнення артеріальної гіпотензії під час лікування Касарком HD яка може супроводжуватись запамороченням та підвищеною втомлюваністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

HD.

Можна очікувати що зменшення рівня калію що характерно для гідрохлортіазиду посилюється іншими лікарськими засобами що асоціюються із втратою калію та гіпокаліємією (наприклад іншими калійзберігаючими діуретиками послаблюючими засобами амфотерицином карбеноксолоном пеніциліном G натрію похідними саліцилової кислоти).

Досвід застосування інших лікарських засобів що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему припускає що супутнє застосування Касарку HD з калійзберігаючими діуретиками калієвими добавками замінниками солі що містять калій або іншими лікарськими засобами які можуть підвищити рівень калію (наприклад з гепарином) може призвести до підвищення рівня калію в сироватці крові.

Гіпокаліємія спричинена діуретиками та гіпомагніємія сприяють потенційним кардіотоксичним ефектам глікозидів дигіталісу та протиаритмічних засобів. При одночасному застосуванні Касарку HD з цими лікарськими засобами рекомендується проводити періодичний моніторинг рівня калію сироватки крові.

Можливе оборотне підвищення концентрації літію в сироватці крові та його токсичності під час одночасного застосування літію з інгібіторами АПФ або гідрохлортіазидом. Подібний ефект може виникнути з антагоністами рецепторів ангіотензину ІІ і тому при одночасному застосуванні рекомендується ретельний моніторинг рівня літію в сироватці крові.

Як і при застосуванні інгібіторів АПФ одночасне застосування антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ з нестероїдними протизапальними засобами може збільшити ризик розвитку ниркової недостатності включаючи гостру ниркову недостатність а також збільшення рівня калію сироватки особливо у пацієнтів з порушеннями функції нирок в анамнезі. Дану комбінацію слід застосовувати з обережністю особливо пацієнтам літнього віку.

Пацієнти повинні отримувати достатню кількість рідини а також слід враховувати необхідність моніторингу функції нирок після початку супутньої терапії та періодичного моніторингу згодом.

Нестероїдні протизапальні засоби зменшують діуретичний натрійуретичний та антигіпертензивний ефект гідрохлортіазиду.

Холестипол або холестирамін зменшують абсорбцію гідрохлортіазиду.

Тіазидні діуретики можуть підвищувати рівень кальцію сироватки через його знижене виведення. При призначенні кальцієвих добавок або вітаміну D необхідно стежити за рівнями кальцію в сироватці та відповідно коригувати дозу.

Тіазиди можуть посилювати гіперглікемічний ефект b-блокаторів та діазоксиду.

Антихолінергічні препарати (такі як атропін біпериден) можуть підвищувати біодоступність діуретиків тіазидного типу знижуючи моторику шлунково-кишкового тракту та швидкість спорожнення шлунка.

Тіазиди можуть підвищити ризик побічних ефектів спричинених амантадином.

Тіазиди можуть зменшувати ниркове виведення цитотоксичних препаратів (таких як циклофосфамід метотрексат) та потенціювати їхні мієлосупресивні ефекти.

Ризик гіпокальціємії може підвищитися при одночасному застосуванні стероїдів або адренокортикотропного гормону.

Одночасний прийом алкоголю барбітуратів або анестетиків може спричинити постуральну гіпотензію.

Лікування тіазидними діуретиками може погіршити переносимість глюкози. Може виникнути потреба в коригуванні дози протидіабетичних засобів включаючи інсулін.

Гідрохлортіазид може спричинити зниження реакції артерій на пресорні аміни (такі як адреналін) але цього недостатньо для виключення пресорного ефекту.

Гідрохлортіазид при одночасному застосуванні з йодованою рентгеноконтрастною речовиною в високих дозах може підвищувати ризик гострої ниркової недостатності.

Прийом їжі не впливає на біодоступність кандесартану.

Клінічно значущої взаємодії між гідрохлортіазидом та їжею немає.

Фармакодинаміка.

Ангіотензин ІІ є первинним вазоактивним гормоном ренін-ангіотензин-альдостеронової системи він відіграє роль у патофізіології артеріальної гіпертензії (АГ) серцевої недостатності та інших серцево-судинних порушень. Основні фізіологічні ефекти ангіотензину ІІ такі як звуження кровоносних судин стимуляція секреції альдостерону регуляція сольового та водного гомеостазу та стимуляція росту клітин опосередковані через рецептор типу 1 (АТ1).

Кандесартан є антагоністом рецептора ангіотензину ІІ селективного для АТ1

1-рецепторів призводить до дозозалежного підвищення рівня реніну плазми рівнів ангіотензину І та ангіотензину ІІ а також до зниження концентрації альдостерону в плазмі крові.

Кандесартан та гідрохлортіазид мають адитивний антигіпертензивний ефект. У пацієнтів які страждають на артеріальну гіпертензію Касарк HD призводить до дозозалежного та довготривалого зниження АТ. Антигіпертензивна активність зумовлена зменшенням системного периферичного опору без рефлекторного підвищення частоти серцевих скорочень. Немає інформації щодо тяжкої або надмірної артеріальної гіпотензії після прийому першої дози або синдрому відміни.

Після прийому разової дози Касарку HD початок антигіпертензивного ефекту зазвичай настає у межах 2 годин. При постійному лікуванні найбільше зниження АТ з будь-якою дозою досягається протягом 4 тижнів та підтримується при довготривалому лікуванні. Касарк HD при прийомі 1 раз на добу забезпечує ефективне та рівномірне зниження АТ протягом 24 годин з невеликою різницею між максимальним та мінімальним ефектами протягом інтервалу дозування. Касарк HD однаково ефективний незалежно від віку та статі пацієнтів.

Фармакокінетика.

Абсорбція та розподіл.

Кандесартану цилексетил.

1-рецепторами та повільно дисоціює. Абсолютна біодоступність таблетки становить 40 %. Середня максимальна концентрація в сироватці крові (Сmах) досягається через 3-4 години після прийому таблетки. Концентрації кандесартану в сироватці зростають лінійно з підвищенням доз у межах терапевтичної дози.

Гідрохлортіазид.

Метаболізм та виведення з організму.

Кандесартану цилексетил.

Період напіввиведення кандесартану становить приблизно 9 годин. Після прийому багаторазових доз кумуляція препарату в організмі не відбувається.

14

Гідрохлортіазид.

Гідрохлортіазид не метаболізується і виводиться в основному в незміненому вигляді шляхом гломерулярної фільтрації та активної тубулярної секреції. Кінцевий період напіввиведення становить 8 годин. Приблизно 70 % дози прийнятої перорально виводиться із сечею протягом 48 годин. Період напіввиведення гідрохлортіазиду залишається незмінним при комбінації з кандесартану цилексетилом. Додаткової кумуляції гідрохлортіазиду після прийому повторних доз комбінації порівняно з монотерапією не відбувається.

Фармакокінетика в особливих категорій пацієнтів.

Кандесартану цилексетил.

max та AUC кандесартану підвищені приблизно на 50 % та 80 % відповідно порівняно з молодими пацієнтами. Проте реакція АТ та частота виникнення побічних ефектів є однаковими після прийому встановленої дози кандесартану у молодих пацієнтів та пацієнтів літнього віку.

У пацієнтів з нирковою недостатністю від легкого до помірного ступеня тяжкості порівняно з пацієнтами з нормальною нирковою функцією Сmax та AUC кандесартану підвищуються після багаторазового прийому доз приблизно на 50 % та 70 % відповідно тоді як період напіввиведення препарату залишається незмінним. Відповідні зміни у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю становлять приблизно 50 % та 110 % відповідно а період напіввиведення препарату збільшується у 2 рази.

Показник AUC кандесартану у пацієнтів які перебувають на гемодіалізі подібний до того що спостерігається у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

У пацієнтів з печінковою недостатністю від легкого до помірного ступеня тяжкості відмічається підвищення показника AUC кандесартану на 23 %.

Гідрохлортіазид.

Кінцевий період напіввиведення гідрохлортіазиду збільшується у пацієнтів з нирковою недостатністю.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки рожевого кольору овальної форми з двоопуклою поверхнею з рискою для поділу з одного боку таблетки.

Термін придатності. 2 роки від дати виготовлення in bulk.

Умови зберігання.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері по 3 блістери у пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження. Україна 01032 м. Київ вул. Саксаганського 139.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Касарк HD 32 мг/25 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Касарк HD 32 мг/25 мг таблетки №30

Обліковий номер : 439427

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Киевмедпрепарат ОАО (Украина, Киев)

Виробник : Київмедпрепарат ПАТ (Украина, Київ)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/12309/01/01

Назва російською : Касарк® нd таблетки по 32 мг/25 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Гідрохлоротіазид+кандесартан

Дiюча речовина : Гидрохлоротиазид

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО