Детальніше

Кардосал 40 мг таблетки №28

Обліковий номер: 358281

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Berlin-Chemie (Menarini Group) (Германия)

Виробник: Berlin-Chemie (Menarini Group) (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3433/01/03

Назва російською: Кардосал® 40 мг таблетки, п/плен. обол., по 40 мг №28 (14х2)

Мiжнародна назва : Ольмезартан

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Олмесартан медоксомил

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КАРДОСАЛ&reg 40 МГ

(CARDOSAL 40 MG)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка вкрита плівковою оболонкою містить 40 мг олмесартану медоксомілу

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена лактози моногідрат гідроксипропілцелюлоза магнію стеарат титану діоксид (Е 171) тальк гіпромелоза.

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

Фармакотерапевтична група. Блокатори рецепторів ангіотензину ІІ. Код АТХ С09С А08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Олмесартану медоксоміл є сильнодіючим перорально активним селективним антагоністом рецепторів (тип AT1) ангіотензину ІІ. Вважається що він гальмує всі дії ангіотензину ІІ які опосередковані рецептором AT1 незалежно від джерела і шляху синтезу ангіотензину ІІ. Селективний антагонізм рецепторів AT1 ангіотензину ІІ призводить до підвищення рівня реніну в плазмі крові та концентрацій ангіотензину І і ІІ а також до деякого зменшення концентрації альдостерону у плазмі крові.

Ангіотензин II є основним вазоактивним гормоном ренін-ангіотензин-альдостеронової системи і відіграє важливу роль у патофізіології артеріальної гіпертензії через рецептори типу 1 (AT1).

Клінічна ефективність і безпека.

При артеріальній гіпертензії олмесартану медоксоміл спричиняє дозозалежне тривале зниження артеріального тиску. Немає свідчень щодо виникнення артеріальної гіпотензії після прийому першої дози тахіфілаксії під час тривалого лікування або повернення артеріальної гіпертензії після припинення лікування.

Одноразовий добовий прийом дози олмесартану медоксомілу забезпечує ефективне і м' яке зниження артеріального тиску протягом 24 годин. Одноразовий добовий прийом дози препарату забезпечує таке ж зниження артеріального тиску як і при застосуванні його добової дози розподіленої на 2 прийоми протягом доби.

При безперервному лікуванні максимальне зниження артеріального тиску досягається через 8 тижнів після початку терапії хоча суттєве зниження артеріального тиску спостерігається вже через 2 тижні лікування. При застосуванні разом з гідрохлоротіазидом спостерігається додаткове зниження артеріального тиску і такий супутній прийом препаратів переноситься добре.

Вплив олмесартану на летальність і захворюванність поки що невідомий.

За критеріями клінічних спостережень вторинних кінцевих точок випадки серцево-судинних порушень траплялися у 96 пацієнтів (4 3%) які приймали олмесартан і у 94 пацієнтів (4 2%) групи плацебо. Частота випадків смерті з причини серцево-судинних захворювань була вищою при застосуванні олмесартану ніж при застосуванні плацебо [15 пацієнтів (0 7%) у порівнянні з 3 хворими (0 1%)] незважаючи на подібну частоту випадків несмертельного інсульту [14 пацієнтів (0 6%) у порівнянні з 8 хворими (0 4%)] несмертельного інфаркту міокарду [17 пацієнтів (0 8%) у порівнянні з 26 хворими (1 2%)] та смерті від інших не пов' язаних із серцево-судинними захворюваннями причин [11 пацієнтів (0 5%) у порівнянні з 12 хворими (0 5%)]. При застосуванні олмесартану загальна смертність у чисельному відношенні зростала [26 пацієнтів (1 2%) у порівнянні з 15 хворими (0 7%)] що було головним чином результатом більшого числа летальних випадків з причини серцево-судинних захворювань.

Ці дослідження показали що у порівнянні з монотерапією застосування комбінованої терапії не призвело до отримання значимого корисного ефекту щодо наслідків і смертності з причини ниркових та/або серцево-судинних захворювань але спричинило підвищення ризику гіперкаліємії гострого пошкодження нирок та/або гіпотензії. Враховуючи подібні фармакодинамічні властивості інгібіторів АПФ і БРА ІІ отримані висновки є справедливими і для інших представників цих категорій лікарських засобів.

Таким чином пацієнтам з діабетичною нефропатією не можна застосовувати разом інгібітори АПФ і БРА ІІ.

Фармакокінетика.

Всмоктування та розподіл.

У плазмі крові чи в продуктах виділення олмесартану медоксоміл що не розпався або незмінений боковий ланцюг медоксомільної групи не виявлялися. Середнє абсолютне значення біодоступності олмесартану з таблетованої лікарської форми становить 25 6 %.

Середнє максимальне значення (Сmax) олмесартану у плазмі крові досягається приблизно через 2 години після внутрішнього застосування препарату і концентрація його у плазмі збільшується майже лінійно зі збільшенням одноразової пероральної дози до 80 мг.

Їжа практично не впливає на біодоступність олмесартану тому олмесартану медоксоміл можна застосовувати незалежно від прийому їжі.

У фармакокінетиці олмесартану не спостерігалось жодної клінічно значущої різниці за статтю.

Зв' язування олмесартану медоксомілу з білками плазми крові є значним (99 7 %) але потенціал для клінічно значущого зсуву величини зв' язування з білками при взаємодії олмесартану з іншими одночасно застосованими лікарськими засобами з високим ступенем зв' язування з білками є низьким (що підтверджується фактом відсутності клінічно значущої взаємодії між олмесартаном медоксомілом і варфарином). Зв' язування олмесартану з клітинами крові є незначним. Середній об' єм розподілу після внутрішньовенного введення є малим (16-29 л).

Метаболізм і виведення.

Загальний плазмовий кліренс як правило становив 1 3 л/год (CV 19 %) і був відносно повільним порівняно з кровообігом у печінці (приблизно 90 л/год). Після введення одноразової пероральної дози олмесартану медоксомілу поміченого ізотопом 14

Фармакокінетика в особливих групах пацієнтів.

Особи літнього віку (від 65 років)

пацієнтів літнього віку (віком 65-75 років) і приблизно на 44 % у пацієнтів віком від

Порушення функції нирок

У пацієнтів з легкими помірними або тяжкими порушеннями функції нирок показники AUC у стабільному стані збільшилися відповідно на 62 % 82 % і 179 % порівняно з такими показниками у здорових добровольців групи контролю.

Порушення функції печінки

Після одноразового перорального застосування показники AUC олмесартану у пацієнтів з легким або помірним порушенням функції печінки були відповідно на 6 % і 65 % вищими ніж такі показники у відповідних здорових добровольців. Через 2 години після прийому препарату здоровим добровольцям і пацієнтам з легким і помірним порушенням функції печінки незв' язана частка олмесартану становила відповідно 0 26 % 0 34 % і 0 41 %. Після повторного прийому у пацієнтів з помірним порушенням функції печінки середній показник AUC олмесартану був на 65 % більшим ніж у відповідних здорових добровольців. Середні показники Cmax олмесартану були подібними у пацієнтів з порушенням функції печінки та у здорових добровольців. Оцінку застосування олмесартану медоксомілу пацієнтам з тяжкими порушеннями функції печінки не проводили.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Колесевелам (речовина що зв' язує жовчні кислоти):

max (максимальної концентрації) олмесартану на 28 % і до зменшення показника AUC олмесартану на 39 %. Слабший ефект (зменшення показників Cmax і AUC на 4 % і 15 % відповідно) спостерігався при застосуванні олмесартану медоксомілу за 4 години перед застосуванням колесевеламу гідрохлориду.

Клінічні характеристики.

Показання.

Есенціальна артеріальна гіпертензія.

Протипоказання.

2).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дія інших лікарських засобів на олмесартану медоксоміл.

Інші препарати з гіпотензивною дією

Гіпотензивний ефект олмесартану медоксомілу може бути збільшений при одночасному застосуванні з іншими гіпотензивними препаратами.

Інгібітори АПФ блокатори рецепторів ангіотензину II або аліскірен

Подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС) за допомогою комбінованого застосування інгібіторів АПФ блокаторів рецепторів ангіотензину II або аліскірену пов' язана з більш високою частотою побічних ефектів таких як артеріальна гіпотензія гіперкаліємія і зниження функції нирок (у тому числі гострої ниркової недостатності) порівнянно з окремим застосуванням препаратів що діють на РААС.

Препарати калію та калійзберігаючих діуретичних засобів

При одночасному застосуванні препаратів що діють на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему з калійзберігаючими діуретичними засобами препаратами калію замінниками солі що містять калій або іншими препаратами що можуть підвищувати рівень калію (наприклад гепарином) можливе підвищення концентрації калію у сироватці крові тому таке одночасне застосування не рекомендується.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП)

Крім цього НПЗП при одночасному застосуванні можуть зменшувати антигіпертензивну дію антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ і призводити до зниження їх ефективності.

Секвестрант жовчних кислот колесевелам

Одночасне застосування секвестранту жовчних кислот колесевеламу гідрохлориду знижує системний вплив на пікові концентрації олмесартану у плазмі крові та скорочує період його напіввиведення. Застосування олмесартану медоксомілу щонайменше за 4 години до прийому колесевеламу гідрохлориду зменшує їх взаємодію. Тому слід застосовувати олмесартану медоксомілу щонайменше за 4 години до прийому колесевеламу гідрохлориду.

Інші препарати

Помічено помірне зниження біодоступності олмесартану медоксомілу після лікування антацидами (магнію-алюмінію-гідроксид). Одночасне застосування з варфарином та дигоксином не впливає на фармакокінетику олмесартану медоксомілу.

Дія олмесартану медоксомілу на інші лікарські засоби.

Препарати літію

При одночасному застосуванні літію з інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту та з антагоністами рецепторів ангіотензину ІІ спостерігалося оборотне підвищення концентрації літію в сироватці крові та підвищення токсичності його препаратів тому така комбінація не рекомендується. Якщо таке одночасне застосування необхідне то таким пацієнтам рекомендується ретельний контроль концентрації літію в сироватці крові під час лікування.

Інші препарати

Не виявили клінічно значущої взаємодії олмесартану медоксомілу з варфарином дигоксином антацидом (алюмінію гідроксид/магнію гідроксид) гідрохлоротіазидом та правастатином. Зокрема олмесартану медоксоміл суттєво не впливав на фармакодинаміку або фармакокінетику варфарину або на фармакокінетику дигоксину.

in vitroin vivo з відомими інгібіторами та індукторами ферментів цитохрому Р450 не проводили та клінічно значущих взаємодій між олмесартаном та препаратами метаболізм яких забезпечується вищевказаними ферментами цитохрому Р450 не очікується.

Особливості застосування.

Пацієнти у яких судинний тонус та функція більшою мірою залежать від активності ренін-ангіотензин-альдостеронової системи наприклад пацієнти із тяжкою застійною серцевою недостатністю або з патологією нирок у тому числі зі стенозом ниркової артерії можуть реагувати на інші препарати що впливають на цю систему гострою артеріальною гіпотензією азотемією олігурією або у рідкісних випадках гострою нирковою недостатністю. Застосування антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ може супроводжуватися подібними ефектами.

Вазоренальна гіпертензія

Порушення функції нирок та трансплантація нирки

У пацієнтів з порушенням функції нирок які застосовують олмесартану медоксоміл рекомендується періодично контролювати концентрацію калію та креатиніну у сироватці крові. Застосування олмесартану медоксомілу не рекомендоване пацієнтам із тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше 20 мл/хв). Досвід застосування олмесартану медоксомілу пацієнтам які недавно перенесли трансплантацію нирки або у пацієнтів із термінальною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну менше 12 мл/хв) відсутній.

Порушення функції печінки

Олмесартан медоксоміл не рекомендований для застосування пацієнтам із тяжким порушенням функції печінки через відсутність досвіду його застосування.

Гіперкаліємія

Препарати що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему можуть провокувати гіперкаліємію. Ризик її розвитку збільшується у пацієнтів літнього віку і може мати летальний результат при нирковій недостатності та цукровому діабеті при супутньому застосуванні інших препаратів що призводять до підвищення рівня калію та/або при наявності інтеркурентних захворювань.

-

-комбінація з одним або кількома препаратами що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему та/або з препаратами калію. Деякі препарати навіть класи препаратів можуть спричинити гіперкаліємію: замінники солі калійвмісні препарати калійзберігаючі діуретичні засоби інгібітори АПФ антагоністи рецепторів ангіотензину ІІ нестероїдні протизапальні засоби у тому числі селективні інгібітори ЦОГ-2 гепарин імунодепресанти наприклад циклоспорин або такролімус триметоприм

-інтеркурентні захворювання та стани у тому числі дегідратація гостра декомпенсація серцевої діяльності метаболічний ацидоз збільшення тяжкості ниркових порушень раптове порушення функції нирок наприклад при інфекційних захворюваннях лізис клітин наприклад при гострій ішемії кінцівок рабдоміолізі політравмах.

У пацієнтів із такими факторами ризику рекомендується постійний контроль концентрації калію у сироватці крові.

Подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС)

Якщо терапія подвійної блокади вважається абсолютно необхідною її слід проводити тільки під наглядом фахівця та за умови регулярного та ретельного моніторингу функції нирок рівня електролітів та артеріального тиску.

Інгібітори АПФ і блокатори рецепторів ангіотензину II не слід одночасно застосовувати пацієнтам з діабетичною нефропатією.

Препарати літію

Як і з іншими антагоністами рецепторів ангіотензину II одночасне застосування літію з олмесартану медоксомілом не рекомендується.

Стеноз устя аорти або мітральний стеноз обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія

Олмесартан медоксоміл з обережністю застосовувати пацієнтам зі стенозом устя аорти чи мітральним стенозом або з обструктивною гіпертрофічною кардіоміопатією.

Первинний альдостеронізм

Пацієнти з первинним альдостеронізмом не реагують на антигіпертензивні препарати що діють шляхом інгібування ренін-ангіотензинової системи. Таким чином застосування олмесартану медоксомілу не рекомендується таким пацієнтам.

Спру-подібна ентеропатія

У дуже рідкісних випадках тяжка хронічна діарея з істотною втратою маси тіла що виникала серед пацієнтів які застосовують олмесартан протягом періоду від кількох місяців до року після початку прийому препарату можливо спричинене локалізованою реакцією гіперчутливості уповільненого типу. Кишкова біопсія таких пацієнтів часто вказувала на атрофію ворсинок. Якщо у пацієнта виникають такі симптоми під час лікування олмесартаном необхідно виключити іншу етіологію. Слід розглянути припинення прийому олмесартану медоксомілу в тих випадках коли інша етіологія не визначена. У випадках коли симптоми зникають і спру-подібна ентеропатія підтверджена біопсією лікування олмесартаном медоксомілом не слід поновлювати.

Етнічні відмінності

Як і у всіх антагоністів рецепторів ангіотензину II антигіпертензивний ефект олмесартану медоксомілу дещо менший у представників негроїдної раси ніж в інших пацієнтів можливо через більшу поширеність низького рівня реніну в цій популяції.

Інше

Значне зниження артеріального тиску на тлі лікування будь-якими антигіпертензивними засобами у пацієнтів з ішемічною хворобою серця або з порушенням мозкового кровообігу може призвести до інфаркту міокарда та інсульту.

Препарат містить лактозу тому його не слід застосовувати пацієнтам із вродженою непереносимістю галактози вродженою недостатністю лактази або з порушенням всмоктування глюкози та галактози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Доведено що олмесартан екскретується у молоко щурів однак аналогічні дані для людини відсутні. Жінкам які годують груддю не слід застосовувати препарат через відсутність досвіду його застосування у цей період. Замість нього можна застосовувати інші антигіпертензивні препарати безпека застосування яких у період годування груддю доведена особливо при годуванні немовлят або недоношених дітей.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат має незначний або помірний вплив на здатність керувати транспортними засобами чи іншими механічними засобами. Запаморочення або підвищена втомлюваність можуть іноді виникати у пацієнтів які приймають антигіпертензивну терапію що може порушити здатність до реагування.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі

Антигіпертензивний ефект олмесартану медоксомілу спостерігається як правило протягом
2 тижнів після початку лікування а максимальний ефект спостерігається через 8 тижнів після початку терапії. Це слід мати на увазі при розгляді зміни режиму дозування для будь-якого пацієнта.

З метою дотримання режиму дозування препарат рекомендується застосовувати приблизно в один і той самий час кожен день з або без їжі наприклад під час сніданку. Таблетки слід запивати достатньою кількістю рідини (наприклад 1 склянкою води). Таблетку не слід розжовувати.

Пацієнти літнього віку (від 65 років)

Пацієнти з порушенням функції нирок

Максимальна добова доза для пацієнтів із порушенням функції нирок легкого або помірного ступеня тяжкості (кліренс креатиніну 20-60 мл/хв) становить 20 мг оскільки досвід застосування вищих доз у цій групі відсутній. Олмесартану медоксоміл не показаний при тяжкому порушенні функції нирок (кліренс креатиніну менше 20 мл/хв) через незначний досвід його застосування таким пацієнтам.

Порушення функції печінки

Діти.

Застосовування препарату дітям не рекомендується через недостатність інформації шодо безпеки та ефективності застосування.

Передозування.

Даних щодо можливості виведення олмесартану медоксомілу шляхом діалізу немає.

Побічні реакції.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Кардосал 40 мг таблетки №28

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Кардосал 40 мг таблетки №28

Обліковий номер : 358281

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Berlin-Chemie (Menarini Group) (Германия)

Виробник : Berlin-Chemie (Menarini Group) (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3433/01/03

Назва російською : Кардосал® 40 мг таблетки, п/плен. обол., по 40 мг №28 (14х2)

Мiжнародна назва : Ольмезартан

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Олмесартан медоксомил

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО