Детальніше

Карбамазепін-Д 0,2 г таблетки №50

Обліковий номер: 337028

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Дарница ЗАО (Украина, Киев)

Виробник: Дарница ЧАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2579/01/01

Назва російською: Карбамазепин-дарница таблетки по 200 мг №50 (10х5)

Мiжнародна назва : Карбамазепін

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Карбамазепин

Фрамацевтична форма : Таблетки

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КАРБАМАЗЕПІН-ДАРНИЦЯ

(CARBAMAZEPINЕ-DARNITSA)

Склад:

діюча речовина: carbamazepine

1 таблетка містить карбамазепіну - 200 мг

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна крохмаль картопляний повідон кремнію діоксид колоїдний безводний натрію кроскармелоза магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремувато-рожевим відтінком кольору плоскоциліндричної форми з фаскою та рискою.

Фармакотерапевтична група. Протиепілептичні засоби. Код АТХ N03A F01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Як протисудомного засобу спектр активності карбамазепіна пілептичного охоплює: парціальні напади (прості і комплексні) із вторинною генералізацією та без неї генералізовані тоніко-клонічні судомні напади а також комбінації вказаних типів нападів.

Тоді як зниження вивільнення глутамату і стабілізація мембран нейронів може пояснити протисудомну дію препарату антиманіакальний ефект карбамазепіну може бути зумовлений пригніченням метаболізму допаміну і норадреналіну.

Як нейротропний засіб карбамазепін ефективний при деяких неврологічних захворюваннях: так наприклад він запобігає больовим нападам при ідіопатичній і вторинній невралгії трійчастого нерва. Крім того препарат застосовується для полегшення нейрогенного болю при різних станах у тому числі при сухотці спинного мозку посттравматичних парестезіях і постгерпетичній невралгії. При синдромі алкогольної абстиненції карбамазепін підвищує поріг судомної готовності (який при цьому стані знижений) і зменшує вираженість клінічних проявів синдрому таких як збудливість тремор порушення ходи. У хворих на нецукровий діабет центрального генезу карбамазепін зменшує діурез і відчуття спраги.

Підтверджено як психотропний засіб карбамазепін ефективний при афективних порушеннях а саме: для лікування гострих маніакальних станів для підтримуючого лікування біполярних афективних (маніакально-депресивних) розладів (як монотерапія так і в комбінації з нейролептичними засобами антидепресантами або препаратами літію).

Фармакокінетика.

Всмоктування. Після прийому таблеток карбамазепін всмоктується майже повністю хоча і дещо повільно. Після разового прийому звичайної таблетки максимальна концентрація у плазмі крові (Сmax) досягається через 12 годин. Не відзначається клінічно значущих відмінностей у ступені всмоктування активної речовини після застосування різних лікарських форм препарату для прийому внутрішньо. Після одноразового прийому внутрішньо таблетки препарату що містить 400 мг карбамазепіну середнє значення Снезміненої активної речовини досягає близько 4 5 мкг/мл.

Прийом їжі істотно не впливає на швидкість і ступінь всмоктування карбамазепіну.

Біодоступність різних препаратів карбамазепіну може відрізнятись така властивість дає змогу уникнути зміни лікарської форми що може призвести до зниження ефекту при застосуванні лікарського засобу або ризику появи епілептичних нападів на тлі прийому лікарського засобу чи появи надмірних побічних ефектів.

Розподіл.

Метаболізм.

Виведення.

Середній період напіввиведення метаболіту 10 11-епоксиду з плазми крові становить приблизно 6 годин після разового перорального прийому епоксиду.

Особливості фармакокінетики в окремих групах пацієнтів.

Діти. Дітям з огляду на більш швидку елімінацію карбамазепіну для підтримання терапевтичних концентрацій препарату може бути потрібним застосування більш високих доз карбамазепіну з розрахунку мг/кг маси тіла порівняно з дорослими.

Пацієнти літнього віку. Немає даних які свідчили б про те що фармакокінетика карбамазепіну змінюється у пацієнтів літнього віку (порівняно з дорослими молодого віку).

Пацієнти з порушеною функцією нирок або печінки. Даних про фармакокінетику карбамазепіну у пацієнтів з порушеннями функції нирок або печінки на даний час немає.

Клінічні характеристики.

Показання.

Епілепсія:

-складні або прості парціальні судомні напади (з втратою або без втрати свідомості) з вторинною генералізацією або без неї

-генералізовані тоніко-клонічні судомні напади

-змішані форми судомних нападів.

Карбамазепін можна застосовувати як монотерапію так і в складі комбінованої терапії.

Гострі маніакальні стани підтримуюча терапія при біполярних афективних розладах з метою профілактики загострень або для ослаблення клінічних проявів загострення.

Синдром алкогольної абстиненції.

Ідіопатична невралгія трійчастого нерва і невралгія трійчастого нерва при розсіяному склерозі (типова та атипова).

Ідіопатична невралгія язикоглоткового нерва.

Протипоказання.

Препарат не слід призначати:

  • при атріовентрикулярній блокаді
  • пацієнтам з пригніченням кісткового мозку в анамнезі
  • пацієнтам з печінковою порфірією (наприклад гострою інтермітуючою порфірією змішаною порфірією пізньою порфірією шкіри) в анамнезі
  • у комбінації з інгібіторами моноаміноксидази (MAO).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Карбамазепін є потужним індуктором CYP3A4 та інших ферментних систем фази І та фази ІІ у печінці тому може знижувати концентрації інших препаратів у плазмі крові які переважно метаболізуються CYP3A4 шляхом індукції їхнього метаболізму.

Людська мікросомальна епоксид-гідролаза являє собою фермент відповідальний за утворення 10 11-трансдіолпохідних карбамазепіну-10 11-епоксиду. Одночасне призначення інгібіторів людської мікросомальної епоксид-гідролази може призвести до підвищення концентрацій карбамазепіну-10 11-епоксиду у плазмі крові.

Препарати які можуть підвищувати рівень карбамазепіну у плазмі крові.

Оскільки підвищення рівня карбамазепіну у плазмі крові може призводити до появи небажаних реакцій (таких як запаморочення сонливість атаксія диплопія) то дозування препарату необхідно відповідно коригувати та/або контролювати його рівні у плазмі крові при одночасному застосуванні з нижчезазначеними препаратами.

Аналгетики протизапальні препарати: декстропропоксифен ібупрофен.

Андрогени: даназол.

Антибіотики: макролідні антибіотики (наприклад еритроміцин тролеандоміцин йозаміцин кларитроміцин ципрофлоксацин).

Антидепресанти: дезипрамін флуоксетин флувоксамін нефазодон пароксетин тразодон вілоксазин.

Протиепілептичні: стирипентол вігабатрин.

Протигрибкові засоби: азоли (наприклад ітраконазол кетоконазол флуконазол вориконазол). Пацієнтам які отримують лікування вориконазолом або ітраконазолом можуть бути рекомендовані альтернативні протиепілептичні засоби.

Антигістамінні препарати: лоратадин терфенадин.

Антипсихотичні препарати: оланзапін локсапін кветіапін.

Протитуберкульозні препарати: ізоніазид.

Противірусні препарати: інгібітори протеази для лікування ВІЛ (наприклад ритонавір).

Інгібітори карбоангідрази: ацетазоламід.

Серцево-судинні препарати: дилтіазем верапаміл.

Препарати для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту: циметидин омепразол.

Міорелаксанти: оксибутинін дантролен.

Антиагрегантні препарати: тиклопідин.

Інші речовини: грейпфрутовий сік нікотинамід (у дорослих тільки у високих дозах).

Оскільки підвищений рівень активного метаболіту карбамазепіну-10 11-епоксиду у плазмі крові може спричинити розвиток побічних реакцій (наприклад запаморочення сонливість атаксію диплопію) дозування препарату Карбамазепін-Дарниця необхідно відповідно коригувати та/або контролювати рівень препарату у плазмі крові якщо препарат приймати одночасно з такими препаратами: локсапін кветіапін примідон прогабід вальпроєва кислота валноктамід та валпромід.

Препарати які можуть знижувати рівень карбамазепіну у плазмі крові.

Може бути необхідною корекція дози препарату при одночасному застосуванні з нижчезазначеними препаратами.

Протиепілептичні препарати: фелбамат метсуксимід окскарбазепін фенобарбітал фенсуксимід фенітоїн (щоб уникнути інтоксикації фенітоїном та субтерапевтичних концентрацій карбамазепіну рекомендовано скорегувати концентрацію фенітоїну у плазмі крові до 13 мкг/мл перед початком лікування карбамазепіном) та фосфенітоїн примідон та клоназепам (хоча дані щодо нього суперечливі).

Протипухлинні препарати: цисплатин або доксорубіцин.

Протитуберкульозні препарати: рифампіцин.

Бронходилататори або протиастматичні препарати: теофілін амінофілін.

Дерматологічні препарати: ізотретиноїн.

Взаємодія з іншими речовинами: препарати лікарських трав що містять звіробій (Hypericum perforatum).

Мефлохін може проявляти антагоністичні властивості щодо протиепілептичного ефекту препарату Карбамазепін-Дарниця. Відповідно дозу препарату необхідно відкоригувати.

Ізотретиноїн як повідомляється змінює біодоступність та/або кліренс карбамазепіну і карбамазепіну-10 11-епоксиду необхідно контролювати концентрації карбамазепіну у плазмі крові.

Вплив карбамазепіну на рівень у плазмі крові одночасно призначених препаратів.

Карбамазепін може знижувати рівень деяких препаратів у плазмі крові та зменшувати або нівелювати їх ефекти. Можлива необхідність корекції дозування нижченаведених препаратів відповідно до клінічних вимог.

Аналгетики протизапальні препарати

Антибіотики: доксициклін рифабутин.

Антикоагулянти: пероральні антикоагулянти (наприклад варфарин фенпрокоумон дикумарол та аценокумарол).

Антидепресанти: бупропіон циталопрам міансерин нефазодон сертралін тразодон трициклічні антидепресанти (наприклад іміпрамін амітриптилін нортриптилін кломіпрамін).

Протиблювальні: аперпітант.

Протиепілептичні препарати: клобазам клоназепам етосукцимід фелбамат ламотриджин окскарбазепін примідон тіагабін топірамат вальпроєва кислота зонісамід. Повідомлялося як про підвищення рівня фенітоїну у плазмі крові внаслідок дії карбамазепіну так і про його зниження та про поодинокі випадки збільшення рівня мефенітоїну у плазмі крові.

Протигрибкові препарати: ітраконазол вориконазол кетоназол. Пацієнтам які отримують лікування вориконазалом або інтраконазолом можуть бути рекомендовані альтернативні протиепілептичні засоби.

Антигельмінтні препарати: празиквантел альбендазол.

Протипухлинні препарати: іматиніб циклофосфамід лапатиніб темсиролімус.

Нейролептичні препарати: клозапін галоперидол та бромперидол оланзапін кветіапін рисперидон зипразидон арипіпразол паліперидон.

Противірусні препарати: інгібітори протеази для лікування ВІЛ (наприклад індинавір ритонавір саквінавір).

Анксіолітики: алпразолам мідазолам.

Бронходилататори або протиастматичні препарати: теофілін.

Контрацептивні препарати: гормональні контрацептиви (слід розглянути можливість застосування альтернативних методів контрацепції).

Серцево-судинні препарати: блокатори кальцієвих каналів (група дигідропіридину) наприклад фелодипін ісрадипін дигоксин хінідин пропранолол симвастатин аторвастатин ловастатин церивастатин івабрадин.

Кортикостероїди: (зокрема преднізолон дексаметазон).

Засоби які застосовують для лікування еректильної дисфункції: тадалафіл.

Імунодепресанти: циклоспорин еверолімус такролімус сиролімус.

Тиреоїдні препарати: левотироксин.

Взаємодія з іншими препаратами: препарати що містять естрогени та/або прогестерони (слід розглянути альтернативні методи контрацепції) бупренофін гестринон тиболон тореміфен міансерин сертралін.

Комбінації препаратів які вимагають окремого розгляду.

Одночасне застосування карбамазепіну та леветирацетаму може призвести до посилення токсичності карбамазепіну.

Одночасне застосування карбамазепіну та ізоніазиду може призвести до посилення гепатотоксичності ізоніазиду.

Комбінована терапія препаратом Карбамазепін-Дарниця та деякими діуретиками (гідрохлоротіазид фуросемід) може призвести до виникнення симптоматичної гіпонатріємії.

Карбамазепін як і інші психотропні препарати може знижувати переносимість алкоголю тому пацієнтам рекомендовано утримуватися від вживання алкоголю.

Протипоказана взаємодія.

Оскільки карбамазепін структурно близький до трициклічних антидепресантів його не рекомендовано застосовувати одночасно з інгібіторами моноаміноксидази (МАО) перед початком застосування препарату необхідно припинити прийом інгібітору МАО (щонайменше за два тижні або раніше якщо це дозволяють клінічні обставини).

Вплив на серологічні дослідження.

Карбамазепін та 10 11-епоксид можуть дати хибно-позитивний результат імунологічного аналізу за методикою поляризованої флуоресценції для визначення концентрації трициклічних антидепресантів.

Особливості застосування.

Карбамазепін слід призначати лише під медичним наглядом тільки після оцінки співвідношення користь/ризик та за умови ретельного моніторингу пацієнтів із серцевими печінковими або нирковими порушеннями побічними гематологічними реакціями на інші препарати в анамнезі та пацієнтів з перерваними курсами терапії препаратом.

Рекомендується проведення загального аналізу сечі та визначення рівня азоту сечовини в крові на початку і з певною періодичністю під час терапії.

Карбамазепін проявляє легку антихолінергічну активність тому пацієнтів з підвищеним внутрішньоочним тиском слід попередити та проконсультувати щодо можливих факторів ризику.

Препарат зазвичай неефективний при абсансах (малих епілептичних нападах) та міоклонічних нападах. Окремі випадки свідчать про те що посилення нападів можливе у пацієнтів з атиповими абсансами.

Гематологічні ефекти.

Пацієнтів потрібно проінформувати про ранні ознаки токсичності та симптоми можливих гематологічних порушень а також про симптоми дерматологічних та печінкових реакцій. Пацієнта слід попередити що у випадку появи таких реакцій як жар ангіна шкірні висипання виразки у ротовій порожнині синці які легко виникають точкові крововиливи або геморагічна пурпура слід негайно звернутися до лікаря.

Якщо кількість лейкоцитів або тромбоцитів значно знижується під час терапії стан пацієнта підлягає ретельному моніторингу та потрібно здійснювати постійний загальний аналіз крові пацієнта. Лікування препаратом Карбамазепін-Дарниця необхідно припинити якщо у пацієнта розвивається лейкопенія яка є серйозною прогресуючою або супроводжується клінічними проявами наприклад горячкою або болем у горлі. Застосування препарату слід припинити при появі ознак пригнічення функції кісткового мозку.

Серйозні дерматологічні реакції. Серйозні дерматологічні реакції які включають токсичний епідермальний некроліз (ТЕН) або синдром Лайєлла та синдром Стівенса-Джонсона (ССД) при застосуванні препарату виникають дуже рідко. Пацієнти з серйозними дерматологічними реакціями можуть потребувати госпіталізації оскільки ці стани можуть загрожувати життю та мати летальний характер. Більшість випадків розвитку ССД/ТЕН відзначаються протягом перших кількох місяців лікування препаратом. При розвитку ознак та симптомів що свідчать про серйозні дерматологічні реакції (наприклад ССД синдром Лайєлла/ТЕН) прийом карбамазепіну слід негайно припинити та призначити альтернативну терапію.

Фармакогеноміка.

У тих пацієнтів які розглядаються як такі що генетично належать до груп ризику перед початком лікування препаратом слід проводити тестування на присутність алеля (HLA)-В*1502. Якщо аналіз пацієнта на присутність алеля (HLA)-В*1502 дає позитивний результат то лікування препаратом розпочинати не слід окрім випадків коли відсутні інші варіанти терапевтичного лікування. Пацієнти які пройшли обстеження та отримали негативний результат щодо (HLA)-B*1502 мають низький ризик розвитку ССД хоча дуже рідко такі реакції можуть ще зустрічатись.

Лейкоцитарний антиген людини може бути фактором ризику розвитку шкірних побічних реакцій таких як ССД ТЕН медикаментозне висипання з еозінофілією та системними симптомами (DRESS) гострий генералізований екзентематозний пустульоз (AGEP) макулопапульозне висипання. Якщо аналіз виявляє наявність алеля HLA-А*3101 то від застосування препарату слід утриматися.

Обмеження генетичного скринінгу

Результати генетичного скринінгу не повинні заміняти відповідний клінічний нагляд та лікування пацієнтів. Роль у виникненні цих тяжких шкірних побічних реакції відіграють інші можливі фактори такі як дозування протиепілептичного засобу дотримання режиму терапії супутня терапія. Вплив інших захворювань та рівень моніторингу шкірних порушень не вивчали.

Інші дерматологічні реакції.

Гіперчутливість. Карбамазепін може спровокувати розвиток реакцій гіперчутливості включаючи медикаментозний висип з еозинофілією та системними симптомами (DRESS) множинні реакції гіперчутливості повільного типу з гарячкою висипанням васкулітом лімфаденопатією псевдолімфомою артралгією лейкопенією еозинофілією гепатоспленомегалією зміненими показниками функції печінки та синдромом зникнення жовчних протоків (включаючи руйнування та зникнення внутрішньожовчних протоків) які можуть проявлятися у різних комбінаціях. Також можливий вплив на інші органи (легені нирки підшлункову залозу міокард товсту кишку).

Пацієнтів з реакціями гіперчутливості на карбамазепін потрібно проінформувати про те що приблизно 25-30 % таких пацієнтів також можуть мати реакції гіперчутливості на окскарбазепін.

При застосуванні карбамазепіну та фенітоїну можливий розвиток перехресної гіперчутливості.

Загалом при появі ознак та симптомів що вказують на гіперчутливість застосування препарату слід негайно припинити.

Напади. Карбамазепін слід застосовувати з обережністю пацієнтам зі змішаними нападами які включають абсанси (типові або нетипові). В таких обставинах препарат може провокувати напади. У разі провокування нападів застосування препарату слід негайно припинити.

Підвищення частоти нападів можливе під час переходу від пероральних форм препарату до супозиторіїв.

Функція печінки. Упродовж терапії препаратом необхідно проводити оцінку функції печінки на початковому рівні та періодичну оцінку цієї функції протягом терапії особливо у пацієнтів із захворюваннями печінки в анамнезі та у пацієнтів літнього віку. При загостренні порушень функції печінки або пацієнтам з активною фазою захворювання печінки необхідно негайно припинити прийом препарату.

Деякі показники лабораторних аналізів за допомогою яких оцінюють функціональний стан печінки у пацієнтів які приймають карбамазепін можуть виходити за межі норми зокрема гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ). Це імовірно відбувається через індукцію печінкових ферментів. Індукція ферментів може також призводити до помірного підвищення рівня лужної фосфатази. Таке підвищення функціональної активності печінкового метаболізму не є показанням для відміни карбамазепіну.

Тяжкі реакції з боку печінки через застосування карбамазепіну спостерігаються дуже рідко. У разі виникнення ознак і симптомів печінкової дисфункції або активного захворювання печінки необхідно терміново обстежити пацієнта а лікування препаратом призупинити до отримання результатів обстеження.

Функція нирок. Рекомендується проводити оцінку функції нирок та визначення рівня азоту сечовини крові на початку та періодично протягом курсу терапії.

Гіпонатріємія.

Гіпотиреоїдизм.

Антихолінергічні ефекти. Препарат проявляє помірну антихолінергічну активність. Таким чином пацієнти з підвищеним внутрішньоочним тиском та затримкою сечі повинні перебувати під пильним наглядом під час терапії.

Психічні ефекти.

Суїцидальні думки та поведінка. Було зареєстровано кілька свідчень про суїцидальні думки і поведінку у пацієнті

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Карбамазепін-Д 0,2 г таблетки №50

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Карбамазепін-Д 0,2 г таблетки №50

Обліковий номер : 337028

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Дарница ЗАО (Украина, Киев)

Виробник : Дарница ЧАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2579/01/01

Назва російською : Карбамазепин-дарница таблетки по 200 мг №50 (10х5)

Мiжнародна назва : Карбамазепін

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Карбамазепин

Фрамацевтична форма : Таблетки

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО