Детальніше

Карбамазепін 0,2 г таблетки №50

Обліковий номер: 339691

Товару немає в наявності

Виробник: Технолог ЗАО (Украина, Умань)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/8040/01/01

Назва російською: Карбамазепин таблетки по 200 мг №50 в конт.

Мiжнародна назва : Карбамазепін

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Карбамазепин

Фрамацевтична форма : Таблетки

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КАРБАМАЗЕПІН

(CARBAMAZEPINE)

Склад:

діюча речовина: Карбамазепін

1 таблетка містить карбамазепіну 200 мг

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна натрію кроскармелоза магнію стеарат натрію лаурилсульфат желатин.

Лікарська форма.

Фармакотерапевтична група. Протиепілептичні засоби. Карбамазепін.

Код АТХ N03A F01.

Клінічні характеристики.

Показання.

-складні або прості парціальні судомні напади (із втратою або без втрати свідомості) із вторинною генералізацією або без неї

-генералізовані тоніко-клонічні судомні напади

-змішані форми судомних нападів.

Карбамазепін можна застосовувати як монотерапію так і в складі комбінованої терапії.

Гострі маніакальні стани підтримуюча терапія при біполярних афективних розладах з метою профілактики загострень або для ослаблення клінічних проявів загострення.

Синдром алкогольної абстиненції.

Ідіопатична невралгія трійчастого нерва і невралгія трійчастого нерва при розсіяному склерозі (типова та атипова).

Ідіопатична невралгія язикоглоткового нерва.

Протипоказання.

Не слід призначати:

при атріовентрикулярній блокаді

пацієнтам з пригніченням кісткового мозку в анамнезі

пацієнтам з печінковою порфірією (наприклад гострою інтермітуючою порфірією змішаною порфірією пізньою порфірією шкіри) в анамнезі

у комбінації з інгібіторами моноаміноксидази (MAO).

Спосіб застосування та дози.

Карбамазепін призначати перорально зазвичай добову дозу препарату слід розподіляти на два або три прийоми. Препарат можна приймати під час після їди або у проміжках між прийомами їжі разом з невеликою кількістю рідини наприклад зі склянкою води.

Перед початком лікування пацієнти які потенційно є носіями HLA-А*3101 алелі за походженням у разі можливості повинні пройти обстеження на наявність алелі оскільки у цьому випадку може бути спровоковано розвиток тяжких побічних реакцій таких як шкірні реакції.

Епілепсія

Лікування розпочинати із застосування низької добової дози із поступовим підвищенням дози препарату яку необхідно відкоригувати з урахуванням потреб кожного пацієнта.

Для підбору оптимальної дози препарату може виявитися корисним визначення рівня карбамазепіну у плазмі крові.

Особливо у випадку комбінованої терапії терапевтичні дози слід розрахувати на основі визначення рівня карбамазепіну у плазмі крові та ефективності.

Дорослі: рекомендована початкова доза препарату становить по 100-200 мг 1-2 рази на добу. Потім дозу повільно підвищувати до досягнення оптимального ефекту часто добова доза становить 800-1200 мг. Деяким пацієнтам може бути потрібна доза препарату Карбамазепін що досягає 1600 мг або навіть 2000 мг на добу.

Пацієнти літнього віку: пацієнтам літнього віку через можливу лікарську взаємодію дозу препарату Карбамазепін слід підбирати зважено.

Діти:

Звичайна доза препарату становить 10-20 мг/кг маси тіла на добу (прийнята за кілька прийомів).

Вік дитини

Добова доза

5-10 років

400-600 мг ( за 2-3 прийоми)

10-15 років

600-1000 мг (за 2-5 прийомів)

Дітям віком від 15 років дозування як у дорослих.

Якщо можливо Карбамазепін слід призначати як монотерапію але у разі застосування з іншими лікарськими засобами рекомендується режим такого ж самого поступового підвищення дози препарату.

При призначенні препарату Карбамазепін додатково до поточної протиепілептичної терапії дозу препарату слід поступово підвищувати не змінюючи дози поточного(их) застосовуваного(их) протиепілептичного(их) препарату(ів) або у разі необхідності коригуючи її.

Гострі маніакальні стани та підтримуюча терапія при біполярних афективних розладах

Синдром алкогольної абстиненції

Ідіопатична невралгія трійчастого нерва і невралгія трійчастого нерва при розсіяному склерозі (типова та атипова). Ідіопатична невралгія язикоглоткового нерва

Побічні реакції.

На початку лікування препаратом Карбамазепін або при застосуванні надто великої початкової дози препарату або при лікуванні пацієнтів літнього віку виникають певні типи небажаних реакцій наприклад з боку ЦНС (запаморочення головний біль атаксія сонливість загальна слабкість диплопія) з боку шлунково-кишкового тракту (нудота блювання) або алергічні шкірні реакції.

Дозозалежні небажані реакції зазвичай минають протягом кількох днів як спонтанно так і після тимчасового зниження дози препарату. Розвиток небажаних реакцій з боку ЦНС може бути наслідком відносного передозування препарату або значних коливань концентрацій активної речовини у плазмі крові. У таких випадках рекомендується проводити моніторинг рівня активної речовини у плазмі крові та розподілити добову дозу препарату на більш дрібні (наприклад на 3-4) окремі дози.

З боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія тромбоцитопенія еозинофілія лейкоцитоз лімфаденопатія дефіцит фолієвої кислоти агранулоцитоз апластична анемія панцитопенія еритроцитарна аплазія анемія мегалобластна анемія гостра інтермітуюча порфірія змішана порфірія пізня порфірія шкіри ретикулоцитоз гемолітична анемія недостатність кісткового мозку.

З боку імунної системи

З боку ендокринної системи

З боку обміну речовин та харчування: недостатність фолатів зниження апетиту гостра порфірія (гостра інтермітуюча порфірія та змішана порфірія) негостра порфірія (пізня порфірія шкіри).

Психічні розлади: галюцинації (зорові або слухові) депресія неспокій агресивність ажитація сплутаність свідомості активація психозу.

З боку нервової системи:

З боку органу зору:

З боку органу слуху та рівноваги: розлади слуху наприклад: дзвін у вухах підвищення слухової чутливості зниження слухової чутливості порушення сприйняття висоти звуку.

З боку серця та судин: порушення внутрішньосерцевої провідності артеріальна гіпертензія або артеріальна гіпотензія брадикардія аритмії атріовентрикулярна блокада із синкопе циркуляторний колапс застійна серцева недостатність загострення ішемічної хвороби тромбофлебіт тромбоемболія (наприклад емболія судин легень).

З боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння: реакції гіперчутливості з боку легенів що характеризуються гарячкою задишкою пневмонітом або пневмонією.

нудота блювання сухість у роті діарея або запор абдомінальний біль глосит стоматит панкреатит коліт.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення рівня гамма-глутамілтрансферази (внаслідок індукції ферменту печінки) зазвичай не має клінічного значення підвищення рівня лужної фосфатази крові підвищення рівня трансаміназ гепатит холестатичного паренхіматозного (гепатоцелюлярного) або змішаного типів синдром зникнення жовчних шляхів жовтяниця гранулематозний гепатит печінкова недостатність.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: тубулоінтерстиціальний нефрит ниркова недостатність порушення функції нирок (наприклад альбумінурія гематурія олігурія підвищення рівня сечовини в крові/азотемія) часте сечовипускання затримка сечі.

З боку репродуктивної системи: статева дисфункція/імпотенція/еректильна дисфункція порушення сперматогенезу (зі зниженням кількості/рухливості сперматозоїдів).

Загальні порушення: загальна слабкість.

Інфекційні та паразитарні захворювання: реактивація вірусу герпесу людини VI типу.

Відхилення результатів лабораторних та інструментальних досліджень: підвищення рівня гамма-глютамілтрансферази (спричинене індукцією печінкових ферментів) яке зазвичай не має клінічної значимості збільшення рівня лужної фосфатази в крові збільшення рівня трансаміназ збільшення внутрішньоочного тиску збільшення рівня холестерину у крові збільшення рівнів ліпопротеїдів високої щільності збільшення рівнів тригліцеридів у крові зміна показників функції щитовидної залози: зниження рівня L-тироксину (FT4 T4 T3) і підвищення рівня тиреостимулюючого гормону що як правило не супроводжується клінічними проявами збільшення рівня пролактину в крові гіпогаммаглобулінемія зниження мінеральної щільності кісткової тканини.

Передозування.

Симптоми. Симптоми і скарги що виникають при передозуванні зазвичай відображають ураження центральної нервової серцево-судинної і дихальної систем.

Центральна нервова система: пригнічення функцій ЦНС дезорієнтація пригнічення свідомості сонливість збудження галюцинації кома затуманення зору нерозбірливе мовлення дизартрія ністагм атаксія дискінезія гіперрефлексія (спочатку) гіпорефлексія (пізніше) судоми психомоторні розлади міоклонус гіпотермія мідріаз.

Дихальна система: пригнічення дихання набряк легенів.

Серцево-судинна система:

Шлунково-кишковий тракт: блювання затримка їжі у шлунку зниження моторики товстої кишки.

Нирки та сечовивідна система:

Зміни з боку лабораторних показників:

Лікування. Специфічний антидот відсутній. Спочатку лікування повинно ґрунтуватися на клінічному стані хворого показана госпіталізація. Проводиться визначення концентрації карбамазепіну у плазмі крові для підтвердження отруєння цим засобом та оцінки ступеня передозування.

Особливі рекомендації.

Рекомендується проведення гемосорбції на вугільних сорбентах. Повідомлялося про неефективність форсованого діурезу і перитонеального діалізу.

Необхідно передбачити можливість повторного посилення симптомів передозування на 2-й і 3-й день після його початку що зумовлено уповільненим всмоктуванням препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У тварин пероральне застосування карбамазепіну спричиняло розвиток дефектів.

У дітей матері яких страждають на епілепсію відзначається схильність до порушень внутрішньоутробного розвитку у тому числі вроджених вад розвитку. Повідомлялося про імовірність того що карбамазепін як і більшість протиепілептичних засобів підвищує частоту даних порушень однак переконливі докази у рамках контрольованих досліджень монотерапії карбамазепіном відсутні. Разом з тим повідомлялося про асоційовані із застосуванням препарату Карбамазепін порушення внутрішньоутробного розвитку та вроджених вадах розвитку у тому числі про щілину хребта та інші вроджені аномалії наприклад щелепно-лицьові дефекти кардіоваскулярні вади розвитку гіпоспадія та аномалії розвитку різних систем організму.

Слід мати на увазі такі дані:

  • застосування препарату Карбамазепін вагітним жінкам хворим на епілепсію потребує особливої уваги
  • жінкам репродуктивного віку по можливості карбамазепін слід призначати як монотерапію
  • рекомендується призначати мінімальні ефективні дози та здійснювати моніторинг рівня карбамазепіну у плазмі крові
  • пацієнток потрібно проінформувати про можливість підвищення ризику розвитку вроджених вад та слід надавати їм можливість антенатального скринінгу

Спостереження та профілактика. Відомо що у період вагітності можливий розвиток недостатності фолієвої кислоти. Протиепілептичні препарати можуть підвищувати рівень недостатності фолієвої кислоти тому рекомендується додаткове призначення фолієвої кислоти перед та у період вагітності.

Новонароджені. З метою профілактики порушень згортання крові у новонароджених рекомендовано призначати вітамін К1 матерям протягом останніх тижнів вагітності та новонародженим дітям.

Годування груддю. Карбамазепін проникає у грудне молоко (25-60 % концентрації у плазмі крові). Переваги грудного годування з віддаленою імовірністю розвитку побічних ефектів у немовляти слід ретельно зважити. Матері які отримують карбамазепін можуть годувати груддю за тієї умови що немовля спостерігається стосовно розвитку можливих побічних реакцій (наприклад надмірної сонливості алергічних шкірних реакцій).

Фертильність.

Дуже рідко повідомлялося про випадки порушення фертильності у чоловіків та/або про відхилення від норми показників сперматогенезу.

Діти.

Особливості застосування.

Карбамазепін слід призначати лише під медичним наглядом тільки після оцінки співвідношення користь/ризик та за умови ретельного моніторингу пацієнтів із серцевими печінковими або нирковими порушеннями побічними гематологічними реакціями на інші препарати в анамнезі та пацієнтів з перерваними курсами терапії препаратом Карбамазепін.

Рекомендується проведення загального аналізу сечі та визначення рівня азоту сечовини в крові на початку і з певною періодичністю під час терапії.

Карбамазепін проявляє легку антихолінергічну активність тому пацієнтів з підвищеним внутрішньоочним тиском слід попередити та проконсультувати щодо можливих факторів ризику.

Препарат зазвичай неефективний при абсансах (малих епілептичних нападах) та міоклонічних нападах. Окремі випадки свідчать про те що посилення нападів можливе у пацієнтів з атиповими абсансами.

Гематологічні ефекти.

Пацієнтів потрібно проінформувати про ранні ознаки токсичності та симптоми можливих гематологічних порушень а також про симптоми дерматологічних та печінкових реакцій. Пацієнта слід попередити що у випадку появи таких реакцій як жар ангіна шкірні висипання виразки у ротовій порожнині синці які легко виникають точкові крововиливи або геморагічна пурпура слід негайно звернутися до лікаря.

Якщо кількість лейкоцитів або тромбоцитів значно знижується під час терапії слід проводити загальний аналіз крові та здійснювати ретельний моніторинг стану пацієнта. Лікування препаратом Карбамазепін необхідно припинити якщо у пацієнта розвивається лейкопенія яка є серйозною прогресуючою або супроводжується клінічними проявами наприклад гарячкою або болем у горлі при появі ознак пригнічення функції кісткового мозку.

Серйозні дерматологічні реакції.

Фармакогеноміка.

У тих пацієнтів які розглядаються як такі що генетично належать до груп ризику перед початком лікування препаратом Карбамазепін слід проводити тестування на присутність алеля (HLA)-В*1502. Якщо аналіз пацієнта на присутність алеля (HLA)-В*1502 дає позитивний результат то лікування препаратом Карбамазепін розпочинати не слід окрім випадків коли відсутні інші варіанти терапевтичного лікування. Пацієнти які пройшли обстеження та отримали негативний результат щодо (HLA)-B*1502 мають низький ризик розвитку ССД хоча дуже рідко такі реакції можуть зустрічатись.

Лейкоцитарний антиген людини може бути фактором ризику розвитку шкірних побічних реакцій таких як ССД ТЕН медикаментозне висипання з еозінофілією та системними симптомами (DRESS) гострий генералізований екзентематозний пустульоз (AGEP) макулопапульозне висипання. Якщо аналіз виявляє наявність алеля HLA-А*3101 то від застосування препарату Карбамазепін слід утриматися.

Обмеження генетичного скринінгу

Результати генетичного скринінгу не повинні заміняти відповідний клінічний нагляд та лікування пацієнтів. Роль у виникненні цих тяжких шкірних побічних реакцій відіграють інші можливі фактори такі як дозування протиепілептичного засобу дотримання режиму терапії супутня терапія. Вплив інших захворювань та рівень моніторингу шкірних порушень не вивчали.

Інші дерматологічні реакції.

Гіперчутливість. Карбамазепін може спровокувати розвиток реакцій гіперчутливості включаючи медикаментозне висипання з еозинофілією та системними симптомами (DRESS) множинні реакції гіперчутливості сповільного типу з гарячкою висипанням васкулітом лімфаденопатією псевдолімфомою артралгією лейкопенією еозинофілією гепатоспленомегалією зміненими показниками функції печінки та синдромом зникнення жовчних протоків (включаючи руйнування та зникнення внутрішньожовчних протоків) які можуть проявлятися у різних комбінаціях. Також можливий вплив на інші органи (легені нирки підшлункову залозу міокард товсту кишку).

Пацієнтів з реакціями гіперчутливості на карбамазепін потрібно проінформувати про те що приблизно 25-30 % таких пацієнтів також можуть мати реакції гіперчутливості на окскарбазепін.

При застосуванні карбамазепіну та фенітоїну можливий розвиток перехресної гіперчутливості.

Загалом при появі ознак та симптомів що вказують на гіперчутливість застосування препарату Карбамазепін слід негайно припинити.

Напади.

Збільшення частоти нападів можливе під час переходу від пероральних форм препарату до супозиторіїв.

Функція печінки. Упродовж терапії препаратом необхідно проводити оцінку функції печінки на початковому рівні та періодичні оцінки цієї функції протягом терапії особливо у пацієнтів із захворюваннями печінки в анамнезі та у пацієнтів літнього віку. При посиленні порушень функції печінки або пацієнтам з активною фазою захворювання печінки необхідно негайно припинити прийом препарату.

Деякі показники лабораторних аналізів за допомогою яких оцінюють функціональний стан печінки у пацієнтів які приймають карбамазепін можуть виходити за межі норми зокрема гамма-глутамілтрансферази (ГГТ). Це імовірно відбувається через індукцію печінкових ферментів. Індукція ферментів може також призводити до помірного підвищення рівня лужної фосфатази. Таке підвищення функціональної активності печінкового метаболізму не є показанням для відміни карбамазепіну.

Тяжкі реакції з боку печінки через застосування карбамазепіну спостерігаються дуже рідко. У разі виникнення ознак і симптомів печінкової дисфункції або активного захворювання печінки необхідно терміново обстежити пацієнта а лікування препаратом Карбамазепін призупинити до отримання результатів обстеження.

Функція нирок. Рекомендується проводити оцінку функції нирок та визначення рівня азоту сечовини крові на початку та періодично протягом курсу терапії.

Гіпонатріємія.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Карбамазепін 0,2 г таблетки №50

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Карбамазепін 0,2 г таблетки №50

Обліковий номер : 339691

Товару немає в наявності

Виробник : Технолог ЗАО (Украина, Умань)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/8040/01/01

Назва російською : Карбамазепин таблетки по 200 мг №50 в конт.

Мiжнародна назва : Карбамазепін

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Карбамазепин

Фрамацевтична форма : Таблетки