Детальніше

Каптоприл 0,025 г таблетки №20

Обліковий номер: 326660

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник: Киевмедпрепарат ОАО (Украина, Киев) (м)

Назва російською: Каптоприл таблетки по 25 мг №20 (10х2)

Мiжнародна назва : Каптоприл

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Каптоприл

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки

Опис

IНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КАПТОПРИЛ

(СAPTOPRIL)

Склад:

діюча речовина:

допоміжні речовини: крохмаль картопляний лактоза моногідрат повідон кальцію стеарат кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору з плоскою поверхнею з однією або двома рисками з фаскою.

Фармакотерапевтична група. Засоби що діють на ренін-ангіотензинову систему. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ).

Код АТХ С09А А01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакокінетика.

Клінічні характеристики.

Показання.

Інфаркт міокарда:

Протипоказання.

- Підвищена чутливість до каптоприлу до будь-якої допоміжної речовини або до інших інгібіторів АПФ

- набряк Квінке (в тому числі в анамнезі після застосування інгібіторів АПФ спадковий/ідіопатичний)

- двобічний стеноз ниркових артерій який впливає на гемодинаміку або стеноз артерії єдиної нирки який є істотним для гемодинаміки

- порфірія

- непереносимість галактози дефіцит лактази синдром глюкозно-галактозної мальабсорбції

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Калійзберігаючі діуретики або харчові добавки з калієм. Інгібітори АПФ знижують втрату калію спричинену прийомом діуретиків. Калійзберігаючі діуретики (наприклад спіронолактон триамтерен чи амілорид) добавки з калієм або замінники солі що містять калій можуть призвести до гіперкаліємії. При одночасному призначенні через наявну гіпокаліємію їх слід застосовувати з великою обережністю і з частим моніторингом концентрації калію в сироватці крові.

Діуретики

Інші антигіпертензивні препарати. Одночасний прийом каптоприлу з іншими антигіпертензивними препаратами (наприклад бета-блокаторами та блокаторами кальцієвих каналів пролонгованої дії) є безпечним і супутній прийом таких препаратів може підвищити гіпотензивний ефект каптоприлу. Слід з обережністю здійснювати лікування нітрогліцерином іншими нітратами чи іншими судинозвужувальнми препаратами.

Лікування гострого інфаркту міокарда.

Літій.

Трициклічні антидепресанти/нейролептики.

Алопуринол прокаїнамід цитостатичні чи імуносупресивні препарати. Одночасне їх застосування з інгібіторами АПФ може призвести до підвищення ризику лейкопенії особливо коли останні застосовувалися в дозах що перевищують рекомендовані.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Описано що інгібітори АПФ та НПЗП виявляють додатковий вплив на підвищення рівня калію в сироватці крові що може спричинити порушення функції нирок. Зазвичай цей ефект є оборотним. Рідко можлива гостра ниркова недостатність особливо у пацієнтів з порушенням функції нирок наприклад у пацієнтів літнього віку чи зневоднених пацієнтів. Тривале введення НПЗП може знизити антигіпертензивний ефект інгібіторів АПФ.

Симпатоміметики. Можуть зменшувати антигіпертензивний ефект інгібіторів АПФ тому слід ретельно спостерігати за показниками артеріального тиску у пацієнта.

Антидіабетичні препарати.

Особливості застосування. Артеріальна гіпотензія.

Пацієнти із серцевою недостатністю також є в групі ризику виникнення симптоматичної гіпотензії при застосуванні інгібіторів АПФ. Тому даним пацієнтам рекомендовано призначати каптоприл з нижчої початкової дози. Підвищення дози інгібіторів АПФ і діуретиків слід проводити під ретельним наглядом лікаря.

Реноваскулярна гіпертензія. Існує підвищений ризик виникнення гіпотонії і ниркової недостатності коли пацієнти з двостороннім стенозом ниркових артерій або зі стенозом єдиної нирки приймають інгібітори АПФ. У даному випадку можливе припинення функції нирок з незначними коливаннями показника рівня креатиніну в сироватці крові тому таким пацієнтам рекомендовано починати лікування з малих доз каптоприлу і під пильним наглядом лікаря а під час лікування проводити титрування дози і постійно стежити за функцією нирок.

Порушення функції нирок.

Ангіоневротичний набряк. Рідко під час лікування інгібіторами АПФ зокрема протягом перших тижнів лікування можливий розвиток ангіоневротичного набряку кінцівок обличчя губ слизових оболонок язика гортані і/або голосової щілини. Проте надзвичайно рідко ангіоневротичний набряк може розвиватися внаслідок тривалого лікування інгібіторами АПФ. У таких випадках слід негайно припинити лікування. Ангіоневротичний набряк язика голосової щілини і/або гортані може бути смертельним тому потрібно негайно провести невідкладне купування таких реакцій з подальшою госпіталізацією та наглядом щонайменше 12-24 години до повного зникнення симптомів.

Кашель. Були повідомлення про виникнення кашлю під час лікування інгібіторами АПФ. Кашель характеризувався як безперервний сухий непродуктивний що припиняється після відміни терапії.

Печінкова недостатність. Інгібітори АПФ у рідкісних випадках асоціювалися з синдромом що розпочинається з холестатичної жовтяниці прогресує до раптового некротичного гепатиту та іноді призводить до летального наслідку. Механізм розвитку цього синдрому залишається незрозумілим. Тому якщо під час лікування інгібіторами АПФ виникає жовтяниця або підвищення ферментів печінки то лікування слід негайно припинити і ретельно стежити за станом пацієнта.

Гіперкаліємія. Ризик виникнення гіперкаліємії підвищений у пацієнтів з нирковою недостатністю цукровим діабетом у тих хто одночасно приймає калійзберігаючі діуретики добавки з калієм чи замінники солі що містять калій або інші препарати що можуть спричинити гіперкаліємію (наприклад гепарин). Якщо одночасний прийом вищезгаданих препаратів вважається необхідним рекомендовано регулярно перевіряти рівень калію в сироватці крові.

Стеноз аорти чи мітрального клапана/гіпертрофічна кардіоміопатія. Інгібітори АПФ слід приймати з обережністю пацієнтам зі стенозом аорти чи мітрального клапана та обструкцією вивідного тракту лівого шлуночка. Необхідно уникати прийому каптоприлу при розвитку кардіогенного шоку і значних гемодинамічних порушень.

Літій.

Нейтропенія/агранулоцитоз.3).

У більшості пацієнтів кількість нейтрофілів швидко повертається до норми після припинення прийому каптоприлу.

Протеїнурія. Протеїнурія може виникати у пацієнтів з порушенням функції нирок або при прийомі високих доз інгібіторів АПФ. Загальний білок у сечі більше 1 г за день спостерігається приблизно у 0 7 % пацієнтів які приймають каптоприл. Більшість із цих пацієнтів мають попередню хворобу нирок чи приймали відносно високі дози каптоприлу (понад 150 мг на добу) або наявні обидва ці фактори. Нефротичний синдром спостерігається у 1/5 пацієнтів з протеїнурією. У більшості випадків протеїнурія зменшується або зникає протягом 6 місяців незалежно від прийому каптоприлу. У пацієнтів із протеїнурією рідко змінюються такі параметри функції нирок як рівень сечовини та креатиніну в сироватці крові.

Для пацієнтів які перенесли захворювання нирок слід проводити аналіз білка у сечі (тест-смужковий аналіз першої порції ранкової сечі) перед початком лікування та періодично після нього.

Анафілактоїдні реакції під час проведення десенсибілізації алергеном з отрути перетинчастокрилих комах можуть виникати у пацієнтів при одночасному прийомі інгібіторів АПФ що у рідкісних випадках може становити загрозу життю. Таких реакцій можна уникнути шляхом тимчасового припинення терапії інгібіторами АПФ перед кожною десенсибілізацією але реакції можуть виникнути знову при випадковій повторній антигенній стимуляції препаратом. Тому рекомендовано з обережністю проводити терапію інгібіторами АПФ пацієнтам які проходять такі процедури десенсибілізації.

Були повідомлення про виникнення у пацієнтів анафілактоїдних реакцій протягом діалізу із застосуванням мембран з високою проникністю/аферезу ліпопротеїнами низької щільності з декстрин сульфатом. Для таких пацієнтів слід прийняти рішення про застосування іншого типу діалізу мембрани чи препаратів іншої групи.

Хірургічне втручання/анестезія. У пацієнтів із серйозним хірургічним втручанням при застосуванні анестезії може виникати артеріальна гіпотензія. При зниженні артеріального тиску рекомендовано поповнення ОЦК.

Цукровий діабет. У пацієнтів з цукровим діабетом які приймають пероральні протидіабетичні препарати чи інсулін протягом першого місяця супутнього застосування інгібіторів АПФ слід ретельно перевіряти рівень глікемії у крові.

Етнічні особливості.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Лікарський засіб протипоказано застосовувати вагітним або жінкам які планують завагітніти. Якщо під час лікування цим засобом підтверджується вагітність його застосування необхідно негайно припинити і замінити іншим лікарським засобом дозволеним до застосування у вагітних.

Каптоприл протипоказаний в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Необхідна обережність при керуванні транспортними засобами або при виконанні іншої роботи що потребує підвищеної уваги оскільки можливе зниження швидкості реакції особливо на початку лікування або при зміні дозування препарату а також при одночасному вживанні алкоголю. Дані ефекти проявляються індивідуально і залежать від особливостей організму пацієнта.

Спосіб застосування та дози. Каптоприл приймають внутрішньо до під час або після прийому їжі. Слід приймати препарат регулярно в один і той же час кожного дня. Якщо пропущений прийом таблетки її слід прийняти якомога раніше однак якщо залишилось кілька годин до прийому наступної дози то наступну дозу рекомендовано прийняти згідно з розкладом та пропустити прийом пропущеної дози. Не слід приймати 2 дози каптоприлу одночасно.

Артеріальна гіпертензія

Серцева недостатність.

Інфаркт міокарда. Короткотривале лікування. Призначення препарату в перші 24 години після інфаркту міокарда проводять за такою схемою: початкова доза становить 6 25 мг через 2 години призначають 12 5 мг і через 12 годин приймають ще 25 мг каптоприлу. З наступного дня протягом 4 тижнів каптоприл слід приймати в дозі 100 мг на добу розділеній на 2 прийоми. Наприкінці 4-тижневого лікування слід зробити повторну оцінку стану пацієнта для прийняття рішення щодо лікування на етапі після перенесеного інфаркту міокарда.

Довготривале лікування.

Діабетична нефропатія у пацієнтів з цукровим діабетом I-го типу.

Порушення функції нирок. Оскільки каптоприл в основному виводиться нирками то при порушенні функції нирок слід або зменшити дозу препарату або збільшити інтервал між його прийомом. У випадку коли потрібна супутня терапія діуретиками слід віддавати перевагу петльовим діуретикам (фуросемід) а не тіазидним.

Пацієнтам з порушенням функції нирок рекомендована нижчевикладена схема дозування каптоприлу для запобігання його кумуляції в організмі.

Кліренс креатиніну (мл/хв/1 73 м2)

Початкова добова доза

(мг)

Максимальна добова доза (мг)

25-50

150

21-40

25

100

10-20

12 5

75

6 25

37 5

Діти.

Пацієнти літнього віку. Як і при лікуванні іншими антигіпертензивними препаратами необхідно розпочинати терапію каптоприлом з дози 6 25 мг 2 рази на добу оскільки у літніх пацієнтів можливе порушення як функції нирок так і функції інших органів і систем. Дозу слід титрувати залежно від реакції артеріального тиску на препарат при цьому призначати таку мінімальну дозу яка може адекватно контролювати тиск.

Діти.

Ефективність та безпека каптоприлу для дітей вивчена недостатньо. Застосовувати каптоприл дітям потрібно під пильним наглядом лікаря.

Передозування. Проявляється вираженою артеріальною гіпотензією з можливим розвитком шоку ступору брадикардією електролітним дисбалансом і нирковою недостатністю.

Лікування.

Можливе застосування ангіотензину ІІ. Брадикардію чи надмірні вагальні реакції слід лікувати шляхом введення атропіну. Слід розглянути варіант застосування кардіостимулятора. Ефективний гемодіаліз.

Побічні реакції. З боку серцево-судинної системи: тахікардія тахіаритмія стенокардія артеріальна гіпотензія синдром Рейно припливи блідість обличчя зупинка серця кардіогенний шок.

З боку дихальної системи органів грудної клітки і середостіння: сухий подразнюючий (непродуктивний) кашель і задишка. Сухий кашель як правило проходить через декілька тижнів після припинення лікування каптоприлом. Також може спостерігатися бронхоспазм риніт алергічний альвеоліт/еозинофільна пневмонія.

З боку травного тракту: нудота блювання подразнення шлунка біль у животі діарея закреп сухість у роті стоматит/поява афтозних виразок глосит пептична виразка панкреатит.

З боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки холестаз включаючи жовтяницю гепатит в тому числі некротизуючий гепатит підвищення рівня ферментів печінки та білірубіну. Порушення функції печінки зазвичай проходить після припинення лікування каптоприлом.

Неврологічні розлади: порушення смаку запаморочення сонливість головний біль парестезії цереброваскулярні прояви атаксія включаючи інсульт і втрату свідомості.

З боку системи крові і лімфатичної системи: лейкопенія нейтропенія/агранулоцитоз панцитопенія (зокрема у пацієнтів з порушенням функції нирок) анемія (включаючи апластичну і гемолітичну) тромбоцитопенія лімфаденопатія еозинофілія.

З боку імунної системи: аутоімунні захворювання і/або позитивний тест на антинуклеарні антитіла.

Порушення метаболізму і процесу травлення: анорексія ацидоз гіпоглікемія.

Психічні розлади: порушення сну сплутаність свідомості депресія.

З боку органів зору: затуманення зору.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини:

З боку опорно-рухового апарату і сполучної тканини: міалгія артралгія.

З боку сечовивідних шляхів: порушення функції нирок включаючи ниркову недостатність поліурію олігурію і часте сечовипускання нефротичний синдром.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: імпотенція гінекомастія.

Загальні порушення: біль у грудях втомлюваність слабкість пропасниця.

З боку лабораторних показників: протеїнурія гіперкаліємія гіпонатріємія (найчастіше спостерігається при дотриманні безсольової дієти з одночасним прийомом діуретиків) підвищений рівень сечовини креатиніну і білірубіну в сироватці крові а також зниження рівня гемоглобіну гематокриту і підвищення швидкості осідання еритроцитів лейкопенія тромбоцитопенія підвищений титр антинуклеарних антитіл. Каптоприл може спричинити хибнопозитивний результат аналізу сечі на ацетон.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері по 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. 01032 Україна м. Київ вул. Саксаганського 139.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Каптоприл 0,025 г таблетки №20

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Каптоприл 0,025 г таблетки №20

Обліковий номер : 326660

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник : Киевмедпрепарат ОАО (Украина, Киев) (м)

Назва російською : Каптоприл таблетки по 25 мг №20 (10х2)

Мiжнародна назва : Каптоприл

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Каптоприл

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО