Виробник | Фармаком ПТФ ТОВ (Україна, Харків) |
---|---|
шт. | 4 |
Форма продукту | Таблетки |
Йод-Актив плюс  інструкція по застосуванню
Основна біологічна роль йоду полягає в підтримці функції щитовидної залози і побудові її гормонів - тироксину і трийодтироніну. На сьогоднішній день йод є єдиним відомим мікроелементом, що беруть участь в утворенні цих гормонів. Фізіологічна роль гормонів щитовидної залози дуже велика: контроль за інтенсивністю основного обміну, вплив на водно-сольовий, жировий і вуглеводний обміни. Як гормон, тироксин знаходиться в постійному зв'язку з іншими залозами внутрішньої секреції, особливо з гіпофізом і статевими залозами, регулює діяльність мозку, нервової та серцево-судинної систем, стимулює ріст і розумовий розвиток дитини.
Брак йоду, як « будівельного елементу» гормону щитовидної залози, часто є прихованою причиною розвитку багатьох захворювань.
Прояви йодної недостатності
Емоційні: дратівливість, пригнічений настрій, сонливість, млявість, забудькуватість, напади незрозумілою туги, плаксивість.
Кардіологічні: атеросклероз, стійкий до лікування дієтою і лікарськими препаратами, аритмія, при якій застосування спеціальних противоаритмических коштів не дає відчутного і тривалого ефекту, підвищення діастолічного (нижнього) тиску через набряклість судинних стінок.
Гематологічні: зниження рівня гемоглобіну в крові, при якому лікування препаратами заліза дає лише скромний результат.
Гінекологічні: порушення менструальної функції (нерегулярність, а іноді і відсутність місячних), безпліддя, мастопатія, роздратування і тріщини сосків.
Набряклі: набряки навколо очей або всього тіла, при яких систематичний прийом сечогінних препаратів посилює стан, формуючи залежність від них.
Імунодефіцитні: часті інфекційні і простудні захворювання, ослаблення імунітету навіть при незначному зниженні функції щитовидної залози.
Остеохондрозні: млявість м'язів, болі в суглобах і хребті.
Як усунути дефіцит йоду
Одним з основних способів покриття дефіциту йоду є також вживання в їжу йодовмісних продуктів: молока, яєць, м'яса, морської риби. На жаль, в більшості випадків, вміст йоду в таких продуктах точно не визначено, а при тривалому зберіганні і кулінарній обробці може втрачатися до 65% мікроелемента.
Всесвітня організація охорони здоров'я та Міжнародна рада з контролю за йододефіцитними станами рекомендують такі рівні щоденного споживання йоду:
для дітей грудного віку (в перші 12 місяців життя) - 50 мкг
для дітей молодшого віку (від 1 року до 7 років) - 90 мкг
для дітей від 7 до 12 років - 120 мкг
для підлітків і дорослих - 150 мкг
для вагітних і годуючих жінок - 200 мкг.
Необхідно враховувати, що добове надходження йоду в організм людини разом з харчовими продуктами складає 40-50 мкг в день, при нормі від 100 до 200 мкг.