Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Ізоніазид 10% ампули 5 мл №10
0,00 ₴
Дарница ЗАО (Украина, Киев)
Код товару:
115076
У список

Ізоніазид 10% ампули 5 мл №10

Немає в наявності
0,00 ₴
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Дарница ЗАО (Украина, Киев)
Форма товару Ампули
шт. 10
Об'єм 5 мл
Діюча речовина препарату Изониазид
Назва (рус) Изониазид-дарница раствор д/ин. 10 % по 5 мл в амп. №10
Назва Ізоніазид
Фармацевтична форма продукту Розчин для ін'єкцій
Форма продукту Ампулы
Температура зберігання +2 до +8
№ Реєстраційного посвідчення UA/2671/02/01
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


ІЗОНІАЗИД-ДАРНИЦЯ

(Isoniazid-Darnitsa)



Склад:

1 мл розчину містить 100 мг ізоніазиду

допоміжна речовина: вода для ін&rsquo єкцій.


Лікарська форма. Розчин для ін&rsquo єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка забарвлена рідина.


Фармакотерапевтична група. Протитуберкульозні засоби. Код АТХ J04A C01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ізоніазид інгібує ДНК-залежну РНК-полімеразу та гальмує синтез міколевих кислот клітинної стінки мікобактерій туберкульозу. Препарат має високу бактеріостатичну активність стосовно мікобактерій туберкульозу затримуючи їх ріст у концентрації 0 03  мкг/мл. Особливо активний щодо мікроорганізмів які швидко розмножуються. Слабко впливає на збудників інших інфекційних хвороб.

Фармакокінетика.

При парентеральному введенні швидко проникає в тканини організму біологічні рідини. Проходить через ГЕБ особливо при запаленні мозкових оболонок. Проникає в кістки. Метаболізується у печінці залежно від генетичних особливостей людини з більш високою чи більш низькою швидкістю. Виводиться нирками. Період напіввиведення в осіб з більш високою швидкістю метаболізму ізоніазиду становить 0 5-1 5 години з більш низькою &ndash             4-6  годин. Виводиться переважно з жовчею 30 % дози екскретується з сечею.


Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування всіх форм і локалізацій активного туберкульозу у дорослих та дітей (як засіб першого ряду).


Протипоказання.

Підвищена чутливість до ізоніазиду або до допоміжних речовин препарату.

Епілепсія та інші захворювання які супроводжуються схильністю до судомних нападів тяжкі психози поліомієліт (у т.ч. в анамнезі) токсичний гепатит в анамнезі внаслідок застосування похідних гідразиду ізонікотинової кислоти (фтивазид) виражений атеросклероз гостра печінкова та/або ниркова недостатність.

Застосування ізоніазиду в дозі вище 10 мг/кг маси тіла на добу протипоказане у період вагітності при серцево-легеневій недостатності артеріальній гіпертензії ІІ-ІІІ стадії ішемічній хворобі серця захворюваннях нервової системи бронхіальній астмі хронічній нирковій недостатності гепатиті у фазі загострення цирозі печінки псоріазі екземі у фазі загострення гіпотиреозі мікседемі.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Непрямі антикоагулянти бензодіазепіни фенітоїн карбамазепін теофілін інгібітори МАО &ndash ізоніазид потенціює ефекти даних препаратів (в т.ч. токсичні).

Ізоніазид може зменшити терапевтичний ефект леводопи.

Одночасне застосування ізоніазиду:

З ітраконазолом &ndash можливе істотне зниження концентрації останнього в сироватці крові і відсутності терапевтичного ефекту. Одночасне застосування не рекомендується.

З кетоконазолом &ndash може зменшити рівень кетоконазолу в сироватці крові: потрібно контролювати концентрацію препарату в крові і при необхідності збільшити дозу.

З ацетамінофеном &ndash збільшує токсичність останнього за рахунок генерації і накопичення токсичних метаболітів у печінці що може призвести до серйозних побічних реакцій.

З глюкокортикостероїдами &ndash підвищується метаболізм та елімінація ізоніазиду.

Фенітоїн теофілін карбамазепін &ndash ізоніазид пригнічує метаболізм перерахованих препаратів що призводить до підвищення їх концентрації у плазмі крові та можливого підсилення токсичної дії.

Дифенін &ndash ізоніазид підсилює протиаритмічну дію дифеніну.

Потенційно гепатотоксичні та нейротоксичні засоби (у тому числі алкоголь рифампіцин) &ndash підвищує ймовірність розвитку токсичного гепатиту та нейропатії (з парацетамолом збільшується ризик розвитку гепатоксичної дії).

Вальпроат &ndash при одночасному застосуванні підвищується концентрація вальпроату в плазмі крові.

Ставудин &ndash підвищується ризик розвитку дистальної сенсорної нейропатії.

Вітаміни В6 і глутамінова кислота &ndash при комбінуванні знижується імовірність побічних ефектів ізоніазиду.

Оскільки кліренс ізоніазиду подвоюється разом з зальцитабіном у ВІЛ-інфікованих пацієнтів треба контролювати концентрацію ізоніазиду і зальцитабіну для забеспечення ефективності лікування.

При призначенні ізоніазиду пацієнтам з повільною інактивацією препарату які одночасно отримують парааміносаліцилову кислоту тканинна концентрація препарату може бути підвищена внаслідок чого зростає ризик розвитку побічних ефектів.

Ізоніазид може сповільнювати печінковий метаболізм примідону триазоламу хлорзоксазону дисульфіраму що може призвести до збільшення токсичності.

Для посилення ефективності Ізоніазид-Дарниця слід застосовувати у комбінації з іншими протитуберкульозними препаратами (наприклад рифампіцин етамбутол піразинамід) а при змішаній інфекції &ndash одночасно з антибіотиками широкого спектра дії: фторхінолонами (наприклад офлоксацин ципрофлоксацин) сульфаніламідами макролідами.


Особливості застосування.

Під час лікування необхідний лікарський контроль регулярне проведення функціональних печінкових проб і офтальмологічного обстеження. У перший місяць обстеження необхідно проводити не рідше 2 разів потім &ndash 1 раз на місяць.

Для зменшення побічних ефектів у випадку їхнього виникнення застосовувати піридоксин (внутрішньом&rsquo язово по 1-2 мл 5 % розчину на добу) тіаміну хлорид (внутрішньом&rsquo язово 1 мл 5 % розчину на добу) або тіаміну бромід (внутрішньом&rsquo язово 1 мл 6 % розчину на добу) глутамінову кислоту натрієву сіль АТФ.

Для попередження можливого токсичного впливу ізоніазиду на печінку його слід призначати у поєднанні з гепатопротекторами (силімарин урсодезоксихолева кислота).

Під час лікування бажано не вживати алкогольних напоїв.

Враховуючи що при монотерапії ізоніазидом до нього швидко розвивається стійкість збудників (у 70 % випадків) для уповільнення цього процесу препарат слід призначати тільки разом з іншими протитуберкульозними препаратами. При змішаній інфекції одночасно з ізоніазидом необхідно призначати антибіотики широкого спектра дії фторхінолони сульфаніламіди.

У хворих на цукровий діабет можливий позитивний результат глюкозуричного тесту.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказане застосування препарату у період вагітності у дозі вище 10 мг/кг на добу. При застосуванні Ізоніазиду-Дарниця вагітним жінкам (у добовій дозі до 10 мг/кг маси тіла) необхідно враховувати що ізоніазид проникає крізь плаценту та може спричинити розвиток мієломенінгоцеле та гіпоспадії геморагій (внаслідок гіповітамінозу К) а також затримку психомоторного розвитку плода.

Ізоніазид проникає у грудне молоко тому враховуючи імовірність розвитку гепатиту та периферичних невритів у дитини необхідно вирішити питання про припинення годування груддю або припинити застосування препарату.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Водіям та операторам складних механізмів слід враховувати ймовірність розвитку побічних ефектів з боку нервової системи що можуть вплинути на здатність концентрувати увагу та швидкість реакції.


Спосіб застосування та дози.

Ізоніазид-Дарниця застосовувати внутрішньом&rsquo язово внутрішньовенно у вигляді інгаляцій внутрішньокавернозно.

Внутрішньовенно Ізоніазид-Дарниця вводити для лікування поширеного туберкульозу легенів при масивному бактеріовиділенні супровідних захворюваннях шлунково-кишкового тракту хворим які ухиляються від приймання препарату внутрішньо у разі неефективності при пероральному способі введення.

Внутрішньовенна добова доза становить: для дорослих 200-300 мг для дітей &ndash 100-300 мг (10-20 мг/кг маси тіла) для новонароджених 3-5 мг/кг але не більше ніж 10 мг/кг маси тіла на добу. Внутрішньовенно вводити у вигляді 2 5-10 % розчину (при необхідності препарат розвести водою для ін&rsquo єкцій або 0 9 % розчином натрію хлориду) протягом 30-60 секунд 1  раз на добу. Курс лікування залежить від ефективності терапії і сприйнятливості препарату &ndash 30-150 ін&rsquo єкцій. З метою запобігання побічним явищам при внутрішньовенному введенні Ізоніазиду-Дарниця застосовувати вітамін В6 (піридоксин) та кислоту глутамінову. Піридоксин вводити внутрішньом&rsquo язово (100-125 мг) через 30 хвилин після Ізоніазиду-Дарниця або призначати внутрішньо (60-100 мг) через кожні 2 години після внутрішньовенних введень Ізоніазиду-Дарниця. Глутамінову кислоту приймати у добовій дозі від 1 до 1 5 г. При внутрішньовенному застосуванні препарату необхідно дотримуватись постільного режиму протягом 1-1 5 години.

Внутрішньом&rsquo язово дорослим та дітям вводити у вигляді готового нерозведеного 10 % розчину Ізоніазиду-Дарниця по 5-12 мг/кг 1 раз на добу протягом 2-5 місяців. Для ослаблення побічної дії при цьому способі введення внутрішньо одночасно з введенням Ізоніазиду-Дарниця призначати піридоксин у дозі 60-100 мг (можна також вводити внутрішньом&rsquo язово через 30 хв після Ізоніазиду-Дарниця в дозі 100-125 мг/кг).

Інгаляційно Ізоніазид-Дарниця призначати в 1-2 прийоми у вигляді готового нерозведеного 10 % розчину. Добова доза &ndash 0 005-0 01 г (5-10 мг) на 1 кг маси тіла. Інгаляції проводити щоденно протягом 1-6 місяців.

Хворим при фіброзно-кавернозній та кавернозній формах туберкульозу при бактеріовиділенні та в передопераційний період призначати у вигляді готового нерозведеного 10 % розчину препарату Ізоніазид-Дарниця в добовій дозі 10-15 мг/кг 1 раз на добу вводити переважно внутрішньокавернозно шляхом інтратрахеальних вливань.

Максимальну добову та курсову дозу препарату встановлювати залежно від характеру та форми захворювання ступеня інактивації та індивідуального перенесення ізоніазиду.

Діти.

Препарат призначати дітям з періоду новонародженості.



Передозування.

При передозуванні через 0 5-3 години після застосування препарату можуть з&rsquo явитися порушення функції травного тракту нудота блювання нейротоксичні прояви запаморочення погіршення зору невиразне мовлення та зорові галюцинації. Тяжка інтоксикація призводить до пригнічення дихання та ЦНС виникнення судом та коми. Типовими лабораторними показниками передозування препаратом є метаболічний ацидоз ацетонурія гіперглікемія.

Лікування. Промивання шлунка активоване вугілля внутрішньовенно &ndash високі дози піридоксину. Ефективний гемодіаліз.

Лікування судом: введення розчину магнію сульфату діазепам.

Лікування порушень функції печінки: метіонін ліпамід АТФ вітамін В12.



Побічні реакції.

З боку центральної та периферичної нервової системи: безсоння запаморочення головний біль дратівливість ейфорія порушення сну порушення чутливості парестезії гіперрефлексія периферичні неврити психотичні реакції (включаючи токсичні психози) починаючи від незначних змін особистості до значних психічних розладів почастішання нападів у хворих на епілепсію судоми токсична енцефалопатія розлади пам&rsquo яті.

З боку органів чуття: неврит зорового нерва атрофія зорового нерва втрата слуху дзвін у вухах у пацієнтів із термінальною стадією ниркової недостатності.

З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у роті анорексія нудота блювання запор гострий панкреатит.

З боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки гепатит підвищення рівня сироваткових трансаміназ (SGOT SGPT) білірубінемія білірубінурія фульмінантна печінкова недостатність що може призвести до розвитку некрозу.

З боку ендокринної системи та обміну речовин: дефіцит піридоксину пелагра гіперглікемія метаболічний ацидоз.

З боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття біль за грудиною та у ділянці серця артеріальна гіпертензія ішемія міокарда в осіб літнього віку затримка сечовипускання.

З боку системи крові: агранулоцитоз гемолітична анемія сидеробластична анемія апластична анемія тромбоцитопенія еозинофілія.

З боку статевої системи: гінекомастія та менорагії.

Алергічні реакції включаючи: набряк Квінке затруднення дихання шкірний свербіж дерматит підвищення температури тіла лімфаденопатія васкуліт висипання на шкірі (ексофоліативні макулопапульозні пурпура мультиформна еритема вовчакоподібний синдром ревматичний синдром) синдром Стивенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз інтерстиціальний пневмоніт набряк слизової оболонки бронхів.

Можливі зміни у місці введення.

Зазвичай побічні ефекти проходять при зменшенні дози або під час тимчасової перерви у застосуванні препарату.



Термін придатності. 2 роки.



Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 ° С до 8 ° С. Зберігати у недоступному для дітей місці.


Упаковка.

По 5 мл в ампулі по 10 ампул у коробці по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці по       2 контурні чарункові упаковки в пачці.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник.

ПрАТ « Фармацевтична фірма « Дарниця» .


Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна 02093 м. Київ вул. Бориспільська 13.

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку