Детальніше

Ітрунгар 100 мг капсули №4

Обліковий номер: 352303

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник: Himanshu Overseas (Индия) (м)

Мiжнародна назва : Ітраконазол

Форма выпуску: Капсулы

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ІТРУНГАР

(ITRUNGAR)

Склад:

діюча речовина: ітраконазол

1 капсула містить ітраконазолу 100 мг

допоміжні речовини:

пелети містять: гідроксипропілметилцелюлоза крохмаль кукурудзяний сахароза

корпус: хіноліновий жовтий (Е 104) титану діоксид (Е 171) метилпарабен (Е 218) пропілпарабен (Е 219) натрію лаурилсульфат вода очищена желатин

Лікарська форма.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для системного застосування. Похідні триазолу.

Код АТХ J02А С02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакокінетика.

Всмоктування:

Розподіл:

Метаболізм:

Виведення:

Фармакокінетика в особливих клінічних випадках: у пацієнтів з нирковою та печінковою недостатністю а також у деяких пацієнтів з імуносупресією (наприклад при СНІДі нейтропенії після трансплантації органів) біодоступність ітраконазолу може знижуватись.

Клінічні характеристики.

Мікози спричинені чутливими до ітраконазолу збудниками:

- вульвовагінальний кандидоз

- дерматологічні/офтальмологічні грибкові захворювання: дерматомікоз висівкоподібний лишай грибковий кератит

- оральний кандидоз

- оніхомікози спричинені дерматофітами дріжджами

- системні мікози: системний аспергільоз або кандидоз криптококоз включаючи криптококовий менінгіт (імуноослабленим пацієнтам із криптококозом та всім пацієнтам з криптококозом центральної нервової системи препарат можна призначати лише у разі неефективності лікування іншими протигрибковими препаратами)

- гістоплазмоз споротрихоз паракокцидіоїдоз бластомікоз та інші системні мікози що зустрічаються вкрай рідко.

Протипоказання.

Капсули Ітрунгар протипоказані пацієнтам із відомою гіперчутливістю до препарату або його компонентів.

- субстратів CYP3A4 які можуть подовжувати інтервал QT таких як астемізол бепридил цизаприд дофетилід левацетилметадол (левометадил) мізоластин пімозид хінідин сертиндол та терфенадин. Одночасне застосування може спричинити підвищення концентрацій цих лікарських засобів у плазмі крові що може призвести до подовження інтервалу QT та зрідка до випадків тріпотіння-мерехтіння шлуночків:

- інгібіторів HMG-CoA редуктази які метаболізуються CYP3A4 таких як аторвастатин ловастатин та симвастатин

- триазоламу та перорального мідазоламу

- алкалоїдів ріжків наприклад дигідроерготамін ергометрин (ергоновін) ерготамін та метилергометрин (метилергоновін)

- елетриптану

- нізолдипіну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

1. Лікарські засоби що впливають на абсорбцію ітраконазолу.

Лікарські засоби які знижують кислотність шлунка знижують абсорбцію ітраконазолу при застосуванні капсул Ітрунгар.

2. Лікарські засоби що впливають на метаболізм ітраконазолу.

Ітраконазол метаболізується переважно через систему цитохрому CYP3A4. Дослідження взаємодії проводили з рифампіцином рифабутином та фенітоїном які є потенційними індукторами CYP3A4. Оскільки під час досліджень біодоступність ітраконазолу та гідроксіітраконазолу знижувалася настільки що ефективність лікування могла значно зменшитися одночасне застосування ітраконазолу з цими потужними індукторами ферменту не рекомендується. Дослідження взаємодії ітраконазолу з іншими індукторами ферментів такими як карбамазепін екстракт звіробою фенобарбітал та ізоніазид не проводили але можуть очікуватись аналогічні взаємодії.

Потужні інгібітори ферменту СYРЗА4 такі як ритонавір індинавір кларитроміцин та еритроміцин можуть збільшувати біодоступність ітраконазолу.

3. Вплив ітраконазолу на метаболізм інших лікарських засобів.

Наступні лікарські засоби протипоказані до застосування під час лікування ітраконазолом:

- Астемізол бепридил цизаприд дофетилід левацетилметадол (левометадил) мізоластин пімозид хінідин сертиндол терфенадин оскільки це може призвести до значного збільшення концентрації цих субстратів у плазмі що може спричинити подовження інтервалу QT та рідкісних випадків тріпотіння-мерехтіння.

- Інгібітори HMG-CoA редуктази що метаболізуються CYP3A4 такі як аторвастатин ловастатин та симвастатин.

- Триазолам та мідазолам для перорального застосування.

- Алкалоїди ріжків такі як дигідроерготамін ергометрин (ергоновін) ерготамін та метилергометрин (метилергоновін).

- Елетриптан.

- Низолдипін.

При одночасному застосуванні ітраконазолу та блокаторів кальцієвих каналів необхідно дотримуватись обережності оскільки це може призвести до збільшення ризику застійної серцевої недостатності. Додатково до можливих фармакокінетичних взаємодій із залученням ферменту CYP3A4 блокатори кальцієвих каналів можуть спричиняти негативний інотропний ефект який може посилювати подібний ефект ітраконазолу.

Лікарські засоби при призначенні яких необхідний контроль за рівнем їх концентрації у плазмі крові дією та побічними ефектами (при одночасному призначенні з ітраконазолом дозу зазначених препаратів у разі необхідності слід зменшувати):

пероральні антикоагулянти

інгібітори ВІЛ-протеази такі як ритонавір індинавір саквінавір

деякі протипухлинні препарати такі як алкалоїди барвінку рожевого (Vinca) бусулфан доцетаксел та триметрексат

блокатори кальцієвих каналів що розщеплюються ферментом CYP3A4 такі як дигідропіридин та верапаміл

деякі імуносупресивні засоби: циклоспорин такролімус рапаміцин (також відомий як сиролімус)

деякі глюкокортикоїди такі як будесонід дексаметазон флутиказон метилпреднізолон

дигоксин (через інгібування Р-глікопротеїну)

Не спостерігалося взаємодії ітраконазолу із зидовудином та флувастатином.

Не спостерігалося впливу ітраконазолу на метаболізм етинілестрадіолу та норетистерону.

Вплив на зв' язування з білками.

Дослідження in vitro

Особливості застосування.

Перехресна гіперчутливість

Немає даних щодо перехресної чутливості між ітраконазолом та іншими азоловими протигрибковими засобами. Слід бути обережними при призначенні капсул Ітрунгар пацієнтам з гіперчутливістю до інших азолів.

Вплив на серце

Вплив на печінку

При застосуванні ітраконазолу дуже рідко виникали випадки тяжкої гепатотоксичності включаючи випадки гострої летальної печінкової недостатності. Здебільшого ці випадки спостерігались у пацієнтів із захворюваннями печінки в анамнезі що лікувалися за системними показаннями мали інші серйозні захворювання та/або приймали інші гепатотоксичні препарати. У деяких пацієнтів не було очевидних факторів ризику захворювань печінки. Деякі з цих випадків спостерігалися протягом першого місяця лікування у тому числі першого тижня. Тому бажано проводити моніторинг функції печінки у пацієнтів які приймають Ітрунгар. Пацієнтів необхідно попередити про необхідність термінового звернення до лікаря у випадку прояву ознак або симптомів гепатиту а саме: анорексії нудоти блювання втомлюваності болю у животі або потемніння сечі. У разі наявності цих симптомів необхідно негайно припинити лікування і провести дослідження печінкової функції. Пацієнтам із підвищеним рівнем печінкових ферментів активним захворюванням печінки або з проявами гепатотоксичності від інших препаратів лікування розпочинають тільки за умови що очікуваний результат перевищує ризик пошкодження печінки. У таких випадках необхідний моніторинг печінкових ферментів.

При зниженій кислотності шлунка абсорбція ітраконазолу з капсул Ітрунгар погіршується. Пацієнти які одночасно з Ітрунгаром застосовують препарати для зниження кислотності (такі як алюмінію гідроксид) мають дотримуватись щонайменше 2-годинної перерви між прийомами цих лікарських засобів. Пацієнтам з ахлоргідрією наприклад хворим на СНІД чи тим які приймають Н2-блокатори або інгібітори протонної помпи рекомендується приймати капсули Ітрунгар з напоями типу кола.

Діти

Див. розділ .

Пацієнти літнього віку

Клінічні дані щодо застосування капсул Ітрунгар пацієнтам літнього віку обмежені. Капсули Ітрунгар не слід застосовувати пацієнтам літнього віку якщо тільки користь від застосування переважає потенційний ризик.

Порушення функції печінки

Порушення функції нирок

Доступні обмежені дані щодо застосування перорально ітраконазолу пацієнтам з порушенням функції нирок. Слід бути обережними при застосуванні препарату цій категорії пацієнтів. Біодоступність ітраконазолу при пероральному застосуванні у пацієнтів з нирковою недостатністю може бути знижена. У цьому випадку може розглядатися питання щодо коригування дози.

Втрата слуху

Пацієнти з імунною недостатністю

У деяких пацієнтів з імунною недостатністю (наприклад пацієнти з нейтропенією СНІДом чи трансплантованими органами) пероральна біодоступність капсул Ітрунгар може бути знижена.

Пацієнти із системними грибковими інфекціями що безпосередньо загрожують життю

Пацієнти хворі на СНІД

У пацієнтів хворих на СНІД які лікували системну грибкову інфекцію таку як споротрихоз бластомікоз гістоплазмоз чи криптококоз (менінгеальний чи неменінгеальний) та у яких існує загроза рецидиву лікар повинен оцінити необхідність підтримуючого лікування.

Нейропатія

Розлади вуглеводного обміну

Пацієнтам з рідкісними спадковими хворобами непереносимості фруктози мальабсорбцією глюкози-галактози чи сахаразо-ізомальтазною недостатністю не слід застосовувати цей лікарський засіб.

Перехресна резистентність

Candida які спричиняють захворювання резистентні до флуконазолу не можна стверджувати що вони будуть чутливими до ітраконазолу. Тому необхідно виконати тест на чутливість перед початком лікування капсулами Ітрунгар.

Потенціал взаємодії

(Hipericum perforatum)). Застосування ітраконазолу одночасно з цими ліками може призвести до недостатньої терапевтичної концентрації ітраконазолу у плазмі крові і відповідно до неефективності лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

У дослідженнях на тваринах ітраконазол виявив репродуктивну токсичність.

Епідеміологічні дані з впливу ітраконазолу у I триместрі вагітності (переважно у пацієнток які застосовували його для короткочасного лікування вульвовагінального кандидозу) не виявили збільшеного ризику вад ризику порівняно з жінками які не застосовували препарати з тератогенним ефектом.

Жінки репродуктивного віку

Жінкам репродуктивного віку які приймають капсули Ітрунгар слід застосовувати надійні засоби контрацепції протягом усього курсу лікування до настання першої менструації після його завершення.

Період годування груддю

Дуже незначні кількості ітраконазолу проникають у грудне молоко. Тому у період годування груддю необхідно зіставити можливий ризик для дитини з очікуваною користю від лікування препаратом Ітрунгар для матері. У сумнівних випадках жінці слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати внутрішньо. Для оптимальної абсорбції препарату необхідно застосовувати капсули Ітрунгар одразу після прийому висококалорійної їжі.

Капсули слід ковтати цілими.

Показання для застосування

Доза

Тривалість

Гінекологічні захворювання

200 мг двічі на добу або

200 мг 1 раз на добу

1 день

3 дні

Дерматологічні/офтальмологічні захворювання

200 мг 1 раз на добу

7 днів

200 мг 1 раз на добу

7 днів

При ураженні ділянок зі значним ступенем кератинізації (наприклад епідермофітія кистей рук та ступнів) необхідне лікування дозами 200 мг двічі на добу протягом 7 днів.

100 мг 1 раз на добу

15 днів

Слід збільшити дозу до 200 мг 1 раз на добу протягом 15 днів у пацієнтів із нейтропенією або СНІДом через порушення абсорбції препарату в цих пацієнтів

200 мг 1 раз на добу

21 день

Один курс складається з приймання двох капсул Ітрунгар 2 рази на добу (по 200 мг 2 рази на добу) протягом 1 тижня.

Для лікування грибкових уражень нігтьових пласти-нок на руках рекомендується пройти 2 курси. Для ліку-вання грибкових уражень нігтьових пластинок на пальцях ніг рекомендується три курси. Перерва між курсами повинна становити 3 тижні.

Клінічні результати будуть проявлятися після завер-шення лікування в міру відростання нігтів.

Лікування оніхомікозів спричинених дерматофітами та/або дріжджами може також проводитися із застосуванням пульс-терапії (див. таблицю нижче).

Локалізація оніхомікозів

Тижні

1-й

2-й 3-й 4-й

5-й

6-й 7-й 8-й

9-й

Ураження нігтьових пластинок на паль-цях ніг як з уражен-ням нігтів на руках так і без нього

1-й курс пульс-терапії

Тижні про-тягом яких не слід прий-мати ітрако-назол

2-й курс

пульс-терапії

Тижні про-тягом яких не слід прий-мати ітрако-назол

3-й курс пульс-терапії

Ураження нігтьових пластинок тільки на руках

1-й курс пульс-терапії

Тижні про-тягом яких не слід прий-мати ітрако-назол

2-й курс пульс-терапії

Тривалість лікування системних грибкових уражень слід коригувати залежно від мікологічної та клінічної відповіді на терапію

Системні мікози

Показання для застосування

Дозування

Середня тривалість лікування

Примітки

Аспергільоз

200 мг 1 раз на добу

2-5 місяців

Збільшення дози до 200 мг 2 рази на добу у випадку інвазивного або дисемінованого захворювання

Кандидоз

100-200 мг 1 раз на добу

Збільшення дози до 200 мг 2 рази на добу у випадку інвазивного або дисемінованого захворювання

Криптококоз (без ознак менінгіту)

200 мг 1 раз на добу

Криптококовий менінгіт

400 мг 1 раз на добу

Гістоплазмоз

8 місяців

Споротрихоз

100 мг 1 раз на добу

3 місяці

Паракокцидіоїдо-мікоз

100 мг 1 раз на добу

6 місяців

Даних щодо ефективності зазначеного режиму дозування у хворих на СНІД недостатньо

Хромомікоз

100-200 мг 1 раз на добу

6 місяців

Бластомікоз

6 місяців

Діти

Пацієнти літнього віку

Пацієнти з порушеннями функції нирок

Пацієнти з порушеннями функції печінки

Діти.

Оскільки клінічних відомостей про застосування Ітрунгару в капсулах дітям недостатньо рекомендується застосовувати ітраконазол для таких пацієнтів тільки в тому випадку коли можлива користь значно перевищує потенційний ризик.

Передозування.

Відомості про випадки передозування відсутні. Можливе посилення побічних ефектів препарату.

Лікування симптоматичне та підтримуюче. Специфічного антидоту ітраконазолу немає. Активна речовина не видаляється при гемодіалізі.

Побічні реакції.

Найчастішими побічними реакціями ітраконазолу були реакції з боку шлунково-кишкового тракту дерматологічного та печінкового походження.

Вкрай рідко повідомлялося про наступні побічні ефекти:

Інфекції та інвазії:

інфекції верхніх дихальних шляхів.

З боку лімфатичної системи та крові:

лейкопенія нейтропенія тромбоцитопенія.

З боку імунної системи:

сироваткова хвороба ангіоневротичний набряк анафілактичні анафілактоїдні та алергічні реакції.

З боку метаболізму:

гіпокаліємія гіпертригліцеридемія гіпокальціємія.

З боку нервової системи:

периферична нейропатія парестезія гіпестезія головний біль

З боку органів зору:

порушення зору включаючи помутніння зору та диплопію.

З боку органів слуху та вестибулярного апарату:

тиніт тимчасова або стійка втрата слуху.

З боку серця:

застійна серцева недостатність.

З боку органів дихання:

набряк легень диспное риніт синусит.

З боку шлунково-кишкового тракту:

панкреатит біль у животі нудота блювання диспепсія діарея запор дисгевзія здуття живота.

З боку гепатобіліарної системи:

серйозна гепатотоксичність (включаючи поодинокі випадки летальної гострої печінкової недостатності) гепатит оборотне збільшення рівня печінкових ферментів.

З боку шкіри та підшкірної клітковини:

міалгія артралгія.

З боку сечовидільної системи:

З боку репродуктивної системи та молочних залоз:

розлади менструального циклу еректильна дисфункція.

Загальні розлади:

Нечастонабряки пірексія.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Упаковка. По 4 або 15 капсул у блістері. По 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Марксанс Фарма Лтд.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Ітрунгар 100 мг капсули №4

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Ітрунгар 100 мг капсули №4

Обліковий номер : 352303

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник : Himanshu Overseas (Индия) (м)

Мiжнародна назва : Ітраконазол

Форма выпуску : Капсулы

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО