Детальніше

Ітракон 100 мг капсули №15

Обліковий номер: 336882

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Фармак ОАО (Украина, Киев)

Виробник: Фармак ОАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2959/01/01

Назва російською: Итракон® капсулы по 100 мг №15 (5х3)

Мiжнародна назва : Ітраконазол

Форма выпуску: Капсулы

Дiюча речовина : Итраконазол

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Капсули

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ІТРАКОН&reg

(ITRAcoN)

Склад:

діюча речовина: itraconazole

1 капсула містить ітраконазол пелети в перерахуванні на ітраконазол 100 мг

допоміжні речовини: гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза (Е 5)) цукроза

желатинова капсула містить барвники: азорубін (Е 122) і жовтий захід FCF (Е 110).

Лікарська форма. Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості:

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для системного застосування.

Код АТХ J02А С02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

in vitro показали що ітраконазол пригнічує синтез ергостеролу у клітинах грибків. Ергостерол є важливим компонентом клітинної мембрани грибка пригнічення його синтезу забезпечує протигрибковий ефект.

Стосовно ітраконазолу граничні значення були встановлені лише для Candida spp

Дослідження in vitroTrichophyton spp. Microsporum spp. Epidermophyton floccosum) дріжджі (Candida spp. включаючи C. albicans C. tropicalis C. parapsilosis та C. krusei Cryptococcus neoformans Malassezia spp. Trichosporon spp. Geotrichum spp.) Aspergillus spp. Histoplasma spp. включаючи H. capsulatum Paracoccidioides brasiliensis Sporothrix schenckii Fonsecaea spp. . Blastomyces dermatitidis Coccidiodes immitis Pseudallescheria boydii Penicillium marneffei та інші різновиди дріжджів та грибків.

Candida krusei Candida glabrata та Candida tropicalis загалом є найменш чутливими видами Candida а деякі ізоляти демонструють резистентність до ітраконазолу in vitro.

Головними типами грибків які не пригнічуються ітраконазолом є зигоміцети (Rhizopus spp. Rhizomucor spp. Mucor spp. та Absidia spp.) Fusarium spp. Scedosporium proliferans та Scopulariopsis spp.

Резистентність до азолів розвивається повільно та зазвичай є результатом кількох генетичних мутацій. Механізми що вже описані включають надмірну експресію ERG11 який кодує
CandidaAspergillus fumigatus.

Фармакокінетика.

Загальні фармакокінетичні характеристики. Пік концентрації у плазмі крові після перорального застосування ітраконазолу досягається у межах від 2 до 5 годин. Внаслідок нелінійної фармакокінетики ітраконазол акумулюється у плазмі крові після багаторазового застосування. Стан рівноважних концентрацій як правило досягається впродовж 15 днів зі значеннями Сmax

Абсорбція. Ітраконазол швидко всмоктується після перорального застосування. Максимальні плазмові концентрації незміненого лікарського засобу після застосування капсул перорально досягаються впродовж 2-5 годин. Абсолютна біодоступність ітраконазолу становить 55 %. Максимальна біодоступність при застосуванні внутрішньо спостерігається при застосуванні препарату відразу після вживання висококалорійної їжі.

22

Розподіл.

Біотрансформація. Ітраконазол значною мірою розщеплюється в печінці з утворенням великої кількості метаболітів. Згідно з дослідженнями in vitro in vitro. Концентрації гідрокси-ітраконазолу в плазмі приблизно у 2 рази вищі ніж концентрації ітраконазолу.

Виведення.

Особливі категорії пацієнтів.

Печінкова недостатність. max

Немає доступних даних щодо довготривалого застосування ітраконазолу у пацієнтів хворих на цироз.

Ниркова недостатність. 2 концентрація на основі AUC була дещо зниженою порівняно з параметрами здорових пацієнтів. Дане дослідження не продемонструвало будь-якого важливого впливу гемодіалізу або тривалого амбулаторного перитонеального діалізу на фармакокінетику ітраконазолу (Tmax Cmax AUC0-8h

Після одноразового внутрішньовенного введення середні значення кінцевого періоду напіввиведення у пацієнтів з легкими (CrCl 50-79 мл/хв.) помірними (CrCl 20-49 мл/хв.) та тяжкими (CrCl ˂

Немає доступних даних щодо довготривалого застосування ітраконазолу пацієнтам із порушеннями функцій нирок. Діаліз не має впливу на напіввиведення або кліренс ітраконазолу або гідрокси-ітраконазолу.

Діти. max

Клінічні характеристики.

Показання.

- Вульвовагінальний кандидоз

- висівкоподібний лишай

- дерматомікози спричинені чутливими до ітраконазолу збудниками (Trichophyton spp. Microsporum spp. Epidermophyton floccosum) наприклад дерматофітія стоп паховий дерматомікоз дерматофітія тулуба дерматофітія кистей рук

- орофарингеальний кандидоз

- оніхомікози спричинені дерматофітами та/або дріжджами

- гістоплазмоз

- системні мікози (у випадках коли протигрибкова терапія першої лінії не може бути застосована або в разі неефективності лікування іншими протигрибковими препаратами що може бути зумовлено наявною патологією нечутливістю патогена або токсичністю препарату):

- аспергільоз та кандидоз

- криптококоз (включно з криптококовим менінгітом): лікування імуноослаблених пацієнтів з криптококозом та усіх пацієнтів з криптококозом центральної нервової системи

- підтримувальна терапія у пацієнтів із СНІДом з метою запобігання рецидиву наявної грибкової інфекції.

Ітракон також призначається для профілактики грибкової інфекції у пацієнтів із тривалою нейтропенією у випадках коли стандартна терапія є недостатньою.

Протипоказання.

Капсули Ітракон

Протипоказане одночасне застосування Ітракону

Протипоказано застосування капсул Ітракон

Не слід застосовувати капсули Ітракон

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ітраконазол переважно метаболізується цитохромом CYP3A4. Інші препарати які метаболізуються цим шляхом або модифікують активність CYP3A4 можуть впливати на фармакокінетику ітраконазолу. Ітраконазол у свою чергу також може впливати на фармакокінетику інших субстанцій. Ітраконазол є потужним інгібітором CYP3A4 та
P-глікопротеїну. При одночасному застосуванні з іншими лікарськими засобами слід також керуватися інструкціями для медичного застосування цих лікарських засобів щодо інформації про шляхи метаболізму та можливу необхідність корекції доз.

Лікарські засоби які можуть знижувати концентрацію ітраконазолу в плазмі крові

Лікарські засоби які знижують кислотність шлунку (препарати які нейтралізують кислоту такі як алюмінію гідроксид або супресори виділення кислоти такі як антагоністи H2-рецепторів та інгібітори протонної помпи) впливають на абсорбцію ітраконазолу з капсул. Слід бути обережними при одночасному застосуванні нижчезазначених лікарських засобів та капсул ітраконазолу:

-при одночасному застосуванні ітраконазолу та лікарських засобів що знижують кислотність капсули Ітракон слід застосовувати з напоями з підвищеною кислотністю такими як недієтична кола

-лікарські засоби що нейтралізують кислоту (наприклад алюмінію гідроксид) слід застосовувати щонайменше за 1 годину до або через 2 години після застосування капсул Ітракон

-слід контролювати рівень протигрибкової активності та в разі необхідності збільшувати дозу ітраконазолу.

Одночасне застосування ітраконазолу з потужними індукторами ферменту СYРЗА4 призводить до зниження біодоступності ітраконазолу та гідрокси-ітраконазолу наслідком чого є значне зменшення ефективності лікування. Дані лікарські засоби включають:

-

-

-противірусні: ефавіренц невірапін.

Одночасне застосування потужних індукторів ферменту СYРЗА4 з ітраконазолом не рекомендоване. Не слід розпочинати застосування вищезазначених ліків за 2 тижні до протягом та впродовж 2 тижнів після лікування ітраконазолом за винятком тих випадків коли можлива користь значно переважає над потенційним ризиком. Слід ретельно контролювати рівень протигрибкової активності та збільшити у разі необхідності дозу ітраконазолу.

Лікарські засоби які збільшують концентрацію ітраконазолу у плазмі крові

Потужні інгібітори ферменту CYP3A4 можуть збільшити біодоступність ітраконазолу. Наприклад:

-антибактеріальні: ципрофлоксацин кларитроміцин еритроміцин

-

Ці препарати слід застосовувати з обережністю при одночасному застосуванні з ітраконазолом. Таких пацієнтів слід ретельно обстежувати стосовно симптомів збільшення або пролонгації фармакологічного ефекту ітраконазолу та у разі необхідності зменшити дозу ітраконазолу. Рекомендовано контролювати концентрацію ітраконазолу в плазмі крові.

Лікарські засоби концентрацію яких у плазмі крові збільшує ітраконазол

Супутні лікарські засоби згруповані у наступні категорії:

Протипоказано: ні в якому разі не застосовувати одночасно або раніше ніж через 2 тижні після закінчення лікування ітраконазолом.

Не рекомендовано: застосування цих лікарських засобів одночасно та впродовж 2 тижнів після припинення лікування ітраконазолом слід уникати окрім випадків коли користь від лікування переважає можливий ризик виникнення побічних реакцій. Якщо одночасного застосування не можна уникнути то таких пацієнтів слід ретельно обстежувати на появу симптомів збільшення або пролонгації фармакологічного ефекту ітраконазолу та у разі необхідності зменшувати дозу ітраконазолу. Рекомендовано контролювати рівень концентрації ітраконазолу в плазмі крові.

Застосовувати з обережністю: ретельний моніторинг рекомендовано у випадку одночасного застосування з ітраконазолом. Таких пацієнтів слід ретельно обстежувати стосовно симптомів збільшення або пролонгації фармакологічного ефекту ітраконазолу та у разі необхідності зменшувати дозу ітраконазолу. Рекомендовано контролювати концентрацію ітраконазолу в плазмі крові.

Приклади ліків концентрація яких збільшується при одночасному застосуванні з ітраконазолом наведені у таблиці з відповідними рекомендаціями.

Клас лікарських

засобів

Протипоказано

Не рекомендовано

Застосовувати

з обережністю

Альфа-блокатори

Тамсулозин

Аналгетичні

Фентаніл

Альфентаніл бупренорфін (для внутрішньовенного та сублінгвального застосування) оксикодон

Антиаритмічні

Дизопірамід дофетилід дронедарон хінідин

Дигоксин

Антибактеріальні

Рифабутина

Антикоагулянти та антитромбоцитарні

Ривароксабан

Кумарини цилостазол дабігатран

Протисудомні

Карбамазепіна

Протидіабетичні

Репаглінід саксагліптин

Антигельмінтні та протипротозойні

Галофантрин

Празиквантел

Антигістамінні

Астемізол мізоластин терфенадин

Ебастин

Проти мігрені

Алкалоїди ріжків а саме: дигідроерготамін ергометрин (ергоновін) ерготамін метилергометрин (метилергоновін)

Елетриптан

Антинеопластичні

Іринотекан

Дасатиніб нілотиніб трабектедин

Бортезоміб бусульфан доцетаксел ерлотиніб іксабепілон лапатиніб триметрексат алкалоїди барвінку

Антипсихотичні анксіолітичні та снодійно-седативні

Луразидон мідазолам (для перорального застосування) пімозид сертиндол тріазолам

Альпразолам арипіпразол бротизолам буспірон галоперидол мідазолам (для внутрішньовенного введення) пероспірон кветіапін рамелтеон рисперидон

Противірусні

Маравірок індинавірb ритонавірb саквінавір

Бета-блокатори

Надолол

Блокатори кальцієвих каналів

Бепридил фелодипін лерканідипін нісолдипін

Інші дигідропіридини включно з верапамілом

Засоби що впливають на серцево-судинну систему

Івабрадин ранолазин

Аліскірен

Діуретики

Еплеренон

Засоби що впливають на шлунково-кишковий тракт

Цизаприд

Апрепітант домперидон

Імуносупресори

Еверолімус

Будесонід циклесонід циклоспорин дексаметазон флутиказон метилпреднізолон рапаміцин (відомий як сіролімус) такролімус темсіролімус

Засоби які регулюють рівень ліпідів

Ловастатин симвастатин

Аторвастатин

Засоби які впливають на дихальну систему

Сальметерол

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну трициклічні та інші антидепресанти

Ребоксетин

Засоби які впливають на сечовидільну систему

Варденафіл

Фезотеродин імідафенацин силденафіл соліфенацин тадалафіл толтеродин

Інші

Колхіцин у пацієнтів

з порушеннями функцій нирок та печінки

Колхіцин

Алітретіноїн (для перорального застосування) цинакальцет мозаваптан толваптан

a

b

Лікарські засоби концентрацію яких знижує ітраконазол

Одночасне застосування ітраконазолу з мелоксикамом знижує концентрацію останнього. Мелоксикам слід застосовувати з обережністю при одночасному застосуванні з ітраконазолом та контролювати терапевтичну або побічну дію. Рекомендується коригувати дозу мелоксикаму.

Діти

Дослідження щодо лікарської взаємодії проводилися тільки з участю дорослих добровольців.

Особливості застосування.

Перехресна гіперчутливість. Немає даних щодо перехресної чутливості між ітраконазолом та іншими азоловими протигрибковими засобами. Слід бути обережними при призначенні капсул Ітракон пацієнтам з гіперчутливістю до інших азолів.

Вплив на серце.

Препарат не слід приймати пацієнтам з наявною застійною серцевою недостатністю або у анамнезі за винятком випадків коли очікувана користь значно перевищує потенційний ризик. При індивідуальній оцінці співвідношення користь/ризик слід враховувати такі фактори як важкість показання режим дозування тривалість лікування (загальна добова доза) та індивідуальні фактори ризику виникнення застійної серцевої недостатності. Ці фактори ризику включають наявність серцевих захворювань таких як ішемічна хвороба серця або ураження клапанів тяжкі захворювання легенів такі як обструктивні ураження легенів ниркова недостатність або інші захворювання що супроводжуються набряками. Таких пацієнтів слід проінформувати про симптоми застійної серцевої недостатності лікування слід проводити з обережністю та контролювати симптоми застійної серцевої недостатності. При появі цих симптомів під час курсу лікування застосування препарату Ітракон необхідно припинити.

Вплив на печінку. При застосуванні капсул ітраконазолу дуже рідко зустрічалися випадки тяжкої гепатотоксичності включно з випадками гострої печінкової недостатності з летальним наслідком. Здебільшого ці випадки спостерігались у пацієнтів із захворюваннями печінки в анамнезі що лікувалися за системними показаннями мали інші серйозні захворювання та/або приймали інші гепатотоксичні препарати. У деяких пацієнтів не було очевидних факторів ризику захворювань печінки. Деякі з цих випадків спостерігались протягом першого місяця лікування у тому числі першого тижня. Тому бажано проводити моніторинг функції печінки у пацієнтів які приймають Ітракон. Пацієнтів необхідно попередити про необхідність термінового звернення до лікаря у випадку прояву симптомів гепатиту а саме: анорексії нудоти блювання втомлюваності болю у животі або потемніння сечі. За наявності цих симптомів необхідно негайно припинити лікування і провести дослідження печінкової функції. Пацієнтам із підвищеним рівнем печінкових ферментів активним захворюванням печінки або з проявами гепатотоксичності внаслідок дії інших препаратів лікування розпочинають тільки за умови що очікуваний результат перевищує ризик пошкодження печінки. У таких випадках необхідний моніторинг печінкових ферментів.

При зниженій кислотності шлунку абсорбція ітраконазолу з капсул погіршується. Пацієнти які одночасно з Ітраконом застосовують препарати для зниження кислотності (такі як алюмінію гідроксид) мають дотримуватись щонайменше 2-годинної перерви між прийомами цих лікарських засобів. Пацієнтам з ахлоргідрією наприклад хворим на СНІД або тим які приймають Н2-блокатори або інгібітори протонної помпи рекомендується приймати капсули Ітракон з напоями типу кола.

Пацієнти літнього віку. Клінічні дані щодо застосування капсул ітраконазолу пацієнтам літнього віку обмежені. Капсули Ітракон слід застосовувати пацієнтам літнього віку якщо тільки користь від застосування переважає потенційний ризик.

Порушення функції печінки.

Порушення функції нирок. Дані щодо застосування ітраконазолу перорально пацієнтам з порушенням функції нирок обмежені. Слід бути обережними при застосуванні препарату цій категорії пацієнтів. Біодоступність ітраконазолу при пероральному застосуванні у пацієнтів з нирковою недостатністю може бути знижена. У цьому випадку слід розглянути питання щодо коригування дози.

Втрата слуху

Пацієнти з імунною недостатністю. У деяких пацієнтів з імунною недостатністю (наприклад пацієнти з нейтропенією СНІДом чи трансплантованими органами) пероральна біодоступність капсул Ітракон може бути знижена.

Пацієнти із системними грибковими інфекціями що безпосередньо загрожують життю. Через фармакокінетичні власт

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Ітракон 100 мг капсули №15

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Ітракон 100 мг капсули №15

Обліковий номер : 336882

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Фармак ОАО (Украина, Киев)

Виробник : Фармак ОАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2959/01/01

Назва російською : Итракон® капсулы по 100 мг №15 (5х3)

Мiжнародна назва : Ітраконазол

Форма выпуску : Капсулы

Дiюча речовина : Итраконазол

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Капсули

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО