Детальніше

Ірифрин краплі очні 2,5% краплі пластик 5 мл

Обліковий номер: 357110

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Promed Exports (Индия)

Виробник: Promed Exports (Индия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7687/01/01

Мiжнародна назва : Фенілефрин

Форма выпуску: Капли , флакон

Опис

Ірифрин (IRIFRIN) інструкція для застосування

Склад

діюча речовина: фенілефрин
1 мл препарату містить фенілефрину гідрохлориду 25 мг
допоміжні речовини: бензалконію хлорид динатрію едетат гіпромелоза натрію метабісульфіт (Е 223) натрію цитрат кислота лимона безводна вода для ін&rsquo єкцій.

Лікарська форма.

Краплі очні.

Фармакотерапевтична група

Засоби що застосовуються в офтальмології. Мідріатичні і циклоплегічні засоби. Код АТС S01F В01.

Показання

 • Іридоцикліт передній увеїт (з метою лікування та профілактики виникнення задніх синехій та зменшення ексудації з райдужної оболонки ока).
 • Діагностичне розширення зіниці під час офтальмоскопії та інші діагностичні процедури необхідні для визначення стану заднього відрізка ока).
 • Проведення провокаційного тесту у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери та підозрою на закритокутову глаукому.
 • Диференціальна діагностика типу ін&rsquo єкції очного яблука.
 • Розширення зіниці при проведенні лазерних втручань на очному дні та вітрео-ретинальній хірургії.
 • Синдром &laquo червоного ока&raquo (зменшення гіперемії та подразнення оболонок ока).
 • Комплексна терапія спазму акомодації у дітей шкільного віку.
 • Лікування та профілактика астенопії.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.
 • Вузькокутова або закритокутова глаукома.
 • Значні порушення з боку серцево-судинної системи (хвороби серця артеріальна гіпертензія аневризма тахікардія) особливо для пацієнтів літнього віку.
 • Інсулінозалежний цукровий діабет.
 • Тиреотоксикоз.
 • Гіпертиреоз.
 • Одночасне застосування з інгібіторами моноаміноксидази та протягом 2-х тижнів після припинення лікування інгібіторами МАО.
 • Додаткове розширення зіниці під час хірургічного втручання у хворих з порушенням цілісності очного яблука або при порушенні функції сльозовиділення.
 • Одночасне застосування з трициклічними антидепресантами антигіпертензивними препаратами ( у т.ч. бета-блокаторами).
 • Вроджений дефіцит глюкозо-6-фосфатгідрогенази.
 • Печінкова порфірія.
 • Новонароджені з низькою масою тіла.

Спосіб застосування та дози

При проведенні офтальмоскопії застосовувати одноразову інстиляцію 2 5 % розчину. Як правило для досягнення мідріазу досить введення 1 краплі 2 5 % розчину препарату в кон&rsquo юнктивальний мішок. Максимальний мідріаз досягається через 15-30 хв і зберігається на достатньому рівні протягом 1-3 годин. У разі необхідності підтримки мідріазу протягом тривалого часу через 1 годину можлива повторна інстиляція.

Для проведення діагностичних процедур одноразова інстиляція 2 5 % розчину використовується:

 • як провокаційний тест у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери і підозрою на закритокутову глаукому. Якщо різниця між значеннями внутрішньоочного тиску до закапування і після розширення зіниці становить від 3 до 5 мм рт. ст. провокаційний тест вважається позитивним
 • для диференціальної діагностики типу ін'єкції очного яблука: якщо через 5 хв після інстиляції відзначається звуження судин очного яблука ін'єкція класифікується як поверхнева при збереженні почервоніння ока необхідно ретельно обстежити пацієнта на наявність іридоцикліту або склериту тому що це свідчить про розширення судин у більш глибоких шарах тканин ока
 • при іридоцикліті передньому увеїті використовується для лікування та запобігання розвитку задніх синехій для зниження ексудації у передню камеру ока. З цією метою 1 крапля препарату інстилюється в кон'юнктивальний мішок хворого ока (очей) 2-3 рази на добу.

Комплексна терапія спазму акомодації та астенопії у дітей шкільного віку.

При легкому ступені короткозорості призначати по 1 краплі 2 5 % розчину препарату перед сном у дні високих зорових навантажень

при середньому ступені короткозорості по 1 краплі 2 5 % розчину 3 рази на тиждень перед сном а у разі еметропії (відсутність міопії) ─ щодня незалежно від зорового навантаження.

Пацієнтам з далекозорістю у яких спостерігається тенденція до виникнення спазму застосовувати 2 5 % розчин препарату в комбінації з 1 краплею 1 % циклопентолата перед сном у період важких зорових навантажень а в звичайний час застосовувати 3 рази на тиждень.

Застосування пацієнтам літнього віку. Немає необхідності коригувати дозу для пацієнтів літнього віку. Повторні інсталяції можуть давати менш виражений мідріаз.

Перед першим застосуванням слід закрутити ковпачок до упора обертаючи його зліва на право. Скарифікатор що міститься у ковпачку проколе при цьому носик флакона. Після цього можна відкривати флакон як зазавичай обертаючи ковпачок ліворуч. При проведенні інстиляцій необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних правил мити руки з милом не торкатися носика крапельниці пальцями.

Побічні реакції

З боку органів зору: у деяких випадках спостерігається печіння (на початку застосування) реактивна гіперемія затуманення зору подразнення алергічні реакції відчуття дискомфорту сльозотеча збільшення внутрішньоочного тиску у пацієнтів з вузькокутовою або закритокутовою глаукомою реактивний міоз (наступного дня після застосування при цьому повторні інсталяції можуть давати менш виражений мідріаз ніж напередодні ефект частіше проявляється у пацієнтів літнього віку).

З боку серцево-судинної системи: тахікардія серцеві аритмії у т. ч. шлуночкові артеріальна гіпертензія рефлекторна брадикардія оклюзія коронарних артерій емболія легеневої артерії.

Передозування

Навіть при місцевому застосуванні можливі прояви системної дії фенілефрину. Найчастіше це значне підвищення артеріального тиску рефлекторна брадикардія.

Лікування: застосування альфа-адреноблокаторів. У випадку рефлекторної брадикардії слід застосовувати атропін (дітям ─ у дозі 0 01-0 02 мг/кг маси тіла).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не вивчалось. Застосування можливе якщо прогнозована користь для матері перевищує ризик для плода або дитини. Під час лікування препаратом годування груддю слід припинити.

Діти

У педіатричній практиці для проведення діагностичних процедур (офтальмоскопія ретинографія) можна застосовувати препарат дітям з перших днів життя. Застосування недоношеним немовлятам можливе з обережністю після оцінки лікарем співвідношення &laquo ризик-користь&raquo : не більше 1 краплі в кожне око.

Особливості застосування

Оскільки ефект розширення зіниці може тривати 1-3 години у пацієнтів може виникати відчуття світлобоязні тому до повного відновлення зору необхідно оберігати око (очі) від яскравого сонячного світла включаючи використання сонцезахисних окулярів. Необхідно виключити напруження зору (читання перегляд телепередач і таке інше) до зникнення залишкових проявів мідріазу.

Пацієнти літнього віку. Можливе виникнення реактивного міозу. Реактивний міоз спостерігався у пацієнтів літнього віку через день після застосування розчину фенілефрину а повторне нанесення призводило до зниження розширення зіниці. З обережністю застосовувати пацієнтіам з атеросклерозом судин головного мозку із захворюваннями серцево-судинної системи хронічною бронхіальною астмою артеріальною гіпертензією або інсулін-контрольованим діабетом.

При кон'юнктивальній гіперемії та ураженнях епітелію рогівки можливе підвищення всмоктування і підсилення небажаних системних ефектів.

У зв&rsquo язку з вираженим впливом препарату на розширення можлива тимчасова поява плаваючих пігментних плям у внутрішньоочній рідині у пацієнтів літнього віку протягом 30-45 хв після інстиляції розчину фенілефрину в око.

Кут передньої камери необхідно оцінити до застосування препарату з метою уникнення загострення глаукоми.

Контактні лінзи. Оскільки препарат містить у якості консерванта бензалконію хлорид це може спричинити подразнення знебарвлення м&rsquo яких контактних лінз. Тому перед застосуванням пацієнт повинен зняти контактні лінзи та зачекати 15 хв після інстиляції препарату перш ніж знову використовувати контактні лінзи.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Перед початком керування автомобілем чи роботою з механізмами необхідно почекати поки гострота зору повністю відновиться.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Мідріатичий ефект фенілефрину підсилюється при місцевому застосуванні атропіну а при місцевому застосуванні інших очних препаратів що містять міотичні засоби послаблюється. Препарат може пригнічувати здатність міотичних засобів зменшувати внутрішньоочний тиск.

Мідріатичий ефект фенілефрину підсилюється при місцевому застосуванні атропіну.

Антигіпертензивні лікарські засоби (у т.ч. бета-адреноблокатори) протипоказано використовувати одночасно з фенілефрином для місцевого застосування оскільки можлива зворотна дія багатьох антигіпертензивних лікарських засобів з можливими летальними наслідками можлива артеріальна гіпертензія.

Інгібітори МАО. Протипоказане одночасне застосування фенілефрину при застосуванні інгібіторів моноаміноксидази та протягом 2-х тижнів після припинення лікування інгібіторами МАО. Одночасне застосування з інгібіторами МАО протягом 21 дня після закінчення їх застосування слід здійснювати з обережністю тому що можливий розвиток системних адренергічних ефектів.

Трициклічні антидепресанти протипоказано використовувати одночасно з фенілефрином. Вазопресорна дія адренергічних агентів може потенціюватися трициклічними антидепресантами (існує ризик виникнення серцевої аритмії у тому числі і протягом кількох днів після припинення їх застосування) пропранололом резерпіном гуанетидином метилдопою і м-холіноблокаторами.

Інгаляційний наркоз. Препарат може потенціювати пригнічення серцево-судинної діяльності при інгаляційному наркозі.

Серцеві глікозиди чи хінідин. Підвищений ризик виникнення аритмії.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат має виражену стимулюючу дію на постсинаптичні альфа-адренорецептори при цьому вплив на бета-адренорецептори серця майже не виражений. Препарат виявляє вазоконстрикторну дію подібну дії норадреналіну але при цьому у нього практично відсутня хронотропна та інотропна дія на серце. Вазопресорний ефект препарату менш виражений ніж у норадреналіну але значно триваліший. При застосуванні у звичайних дозах не виявляє значного стимулюючого впливу на ЦНС. Після інстиляції фенілефрин скорочує дилататор зіниці тим самим спричиняє її розширення і гладкі м'язи артеріол кон'юнктиви. Відсутній вплив на циліарний м`яз тому мідріаз виникає без циклоплегії.

Фармакокінетика.

Фенілефрин легко проникає у тканини ока розширення зіниці наступає протягом 10-60 хв після одноразового закапування. Мідріаз зберігається протягом 4-6 годин. Унаслідок значного скорочення дилататора зіниці через 30-45 хв після інстиляції у волозі передньої камери ока можуть виявлятися часточки пігменту з пігментного листка райдужної оболонки. Це явище необхідно диференціювати із проявами переднього увеїту або з наявністю формених елементів крові у волозі передньої камери.

Основні фізико-хімічні властивості

прозорий безбарвний або злегка жовтуватого кольору розчин.

Термін придатності

2 роки.
Термін придатності після розкриття флакона &ndash 1 місяць.
Не використовувати після закінчення терміну придатності вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 &deg С у захищеному від світла місці. Не заморожувати.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 мл у флаконі-крапельниці з кришкою-скарифікатором по 1 флакону у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Ірифрин краплі очні 2,5% краплі пластик 5 мл

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Ірифрин краплі очні 2,5% краплі пластик 5 мл

Обліковий номер : 357110

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Promed Exports (Индия)

Виробник : Promed Exports (Индия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7687/01/01

Мiжнародна назва : Фенілефрин

Форма выпуску : Капли , флакон

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО