Детальніше

Індометацин 50 мг суппоозиторії №6

Обліковий номер: 328111

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Sopharma (Болгария)

Виробник: Sopharma (Болгария)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2304/02/01

Мiжнародна назва : Індометацин

Форма выпуску: Суппозитории

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ІНДОМЕТАЦИН СОФАРМА

(INDOMETACIN SOPHARMA)

Склад:

діюча речовина: Індометацин

1 супозиторій містить індометацину 50 мг

допоміжні речовини: твердий жир (тип І) твердий жир (тип ІІ).

Лікарська форма. Супозиторії.

Основні фізико-хімічні властивості: супозиторії правильної торпедовидної форми з гладенькою поверхнею від білого до блідо-жовтого кольору без запаху.

Фармакотерапевтична група.

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Похідні оцтової кислоти та споріднені сполуки.

Код АТХ М01А В01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Індометацин

Фармакокінетика.

Всмоктування: при ректальному застосуванні 80-90 % дози швидко резорбується. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається протягом 1-2 годин.

Розподіл

Метаболізм

Виведення: період напіввиведення індометацину варіюється між 2 6 та 11 2 години або в середньому 5 8 години. 60-75 % виводиться нирками із них 10-20 % у незміненому вигляді а інша кількість виділяється із жовчю і фекаліями. Проникає у грудне молоко.

Клінічні характеристики.

Показання.

Ефективність короткочасного симптоматичного лікування індометацином встановлена відносно наступних станів:

- гострого і хронічного болю при запальних та дегенеративних захворюваннях опорно-рухового апарату: ревматоїдний артрит гострий і в стадії загострення хронічний анкілозивний спондилоартрит (хвороба Бехтєрева) напад подагри і подагричний артрит остеоартрит від помірної до тяжкої форми

- захворювання навколосуглобових тканин: тендиніти бурсити (гостре хворобливе плече) тендобурсити тендовагініти больовий синдром та запалення після травм (у тому числі у спортсменів) та оперативних втручань

- дископатія плексит радикулоневрит

- дисменорея.

Слід обережно оцінити потенційну користь та ризик застосування індометацину та інші варіанти лікування перед тим як прийняти рішення про застосування індометацину. Необхідно використати найнижчу ефективну дозу за найкоротший період часу відповідно до індивідуальної мети лікування пацієнта (див. розділ ).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до активного або будь-якого з допоміжних речовин препарату.

Дані в анамнезі про шлунково-кишкові кровотечі або перфорації що були спричинені застосуванням лікарських засобів групи нестероїдних протизапальних засобів в минулому.

Активна або рецидивуюча пептична виразка або кровотеча (два або більше випадків підтверджених виразок або кровотеч) виразковий коліт та/або ентероколіт.

Одночасне застосування інших нестероїдних протизапальних засобів включаючи специфічні інгібітори циклооксигенази-2 через підвищений ризик виникнення небажаних ефектів.

Тяжка серцева недостатність.

Тяжка печінкова і ниркова недостатність.

Геморої анальні фістули та тріщини проктити та інші хвороби прямої кишки і ануса.

Кровотечі із гемороїдальних вузлів.

Перед- і постопераційний біль при операції аортокоронарного обхідного шунтування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування зальцитабіну та індометацину спричиняє зміни у їх факмакодинаміці.

Одночасне застосування зидовудину та індометацину підвищує ризик гематологічної токсичності.

Ризик прояву токсичності індометацину підвищується при застосуванні з ритонавіром.

Слід з обережністю одночасно застосовувати з антидепресантами (селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну) через підвищення ризику кровотеч.

Дія похідних сульфонілсечовини може посилюватися нестероїдними протизапальними засобами. У поодиноких випадках одночасне застосування з метформіном може спричинити метаболічний ацидоз.

Одночасне застосування з галоперидолом посилює сонливість.

Слід уникати одночасного прийому з тріамтереном через виникнення зворотної ниркової недостатності.

При одночасному застосуванні з бензодіазепінами підвищується ризик виникнення запаморочення.

При одночасному застосуванні з дермопресином посилюється дія останнього.

Слід уникати прийому нестероїдних протизапальних засобів протягом 8-12 діб після застосування міфепристону.

Індометацин здатен знижувати швидкість виведення баклофену і таким чином підвищувати рівень його токсичної дії.

Для пацієнтів при одночасному застосуванні індометацину і муромонабу-CD3 підвищується ризик розвитку психозу та енцефалопатії.

Індометацин здатен спотворювати результати лабораторних аналізів:

- викликати підвищення рівня одного або більше печінкових ферментів

- препарат може бути причиною одержання помилково негативних результатів при пробі пригнічення дексаметазону.

При одночасному прийомі із судинорозширювальними засобами підвищується ризик кровотеч.

Інші НПЗЗ: одночасне застосування індометацину з іншими НПЗЗ підвищує ризик шлунково-кишкових ускладнень.

Дифлунізал: підвищує рівень індометацину в плазмі крові і знижує його нирковий кліренс. Можливе виникнення летальних шлунково-кишкових кровотеч. Дана комбінація не рекомендується.

Дигоксин: індометацин може підвищувати концентрацію дигоксину в плазмі що потребує корекції дози і відстеження рівня дигоксину.

Солі літію: індометацин подовжує та потенціює дію солей літію та підвищує літієву токсичність.

Імуносупресори: одночасне застосування індометацину та імуносупресорів таких як метотрексат та циклоспорин веде до посилення їх токсичності.

Такролімус: одночасне застосування з такролімусом підвищує нефротоксичність індометацину.

Діуретики: НПЗЗ знижує терапевтичну ефективність діуретиків. Можливе підвищення ризику виникнення гіперкаліємії при сумісному застосуванні з калійзберігаючими діуретиками та зменшення ниркових функцій при комбінованому застосуванні з тіазидними діуретиками. Діуретики можуть посилювати нефротоксичність індометацину.

Пробенецид: сповільнює екскрецію і підвищує токсичність індометацину.

Антигіпертензивні засоби:

Кортикостероїди: підвищує ризик шлунково-кишкових ульцерацій і кровотеч.

Антикоагулянти:

Антиагреганти та селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (SSRIs): підвищений ризик шлунково-кишкової кровотечі.

Хінолонові антибактеріальні засоби: з обережністю використовувати пацієнтам приймаючим хінолонові антибактеріальні лікарські препарати.

Протидіабетичні засоби: індометацин не змінює терапевтичну ефективність пероральних протидіабетичних засобів та інсуліну незважаючи на те що є спостереження про гіпо- або гіперглікемічну дію при їх одночасному застосуванні.

Пентоксифілін: одночасне застосування з пентоксифіліном підвищує рівень розвитку кровотеч.

Бісфосфонати: одночасне застосування з бісфосфонатами підвищує біодоступність індометацину.

Зидовідин: одночасне призначення із зидовідином підвищує мієлотоксичність індометацину.

Особливості застосування.

Побічну дію можна зменшити використовуючи для купірування симптомів найнижчу ефективну дозу протягом найбільш короткого часу.

Слід обережно застосовувати препарат пацієнтам із порушеннями функції нирок печінки або серця або станами схильними до затримки рідини в організмі оскільки індометацин спричиняє послаблення функції нирок та застій рідини.

У пацієнтів із системним червоним вовчаком і захворюваннями сполучної тканини можливе підвищення ризику розвитку вірусного менінгіту.

Слід бути обережними при застосуванні препарату пацієнтам після хірургічних втручань оскільки тривалість кровотеч у них може бути збільшена.

У поодиноких випадках застосування індометацину може маскувати прояви інфекційно-запального процесу а також слід бути обережними при застосуванні живих вакцин.

Пацієнтам які тривалий час застосовують препарат слід періодично проводити дослідження крові функцій печінки або шлунка щоб якомога раніше виявити будь-який небажаний вплив.

Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з аномаліями сигмовидної кишки.

Слід уникати одночасного застосування індометацину з іншими лікарськими препаратами з групи НПЗЗ включаючи селективні інгібітори ЦОГ-2.

Шлунково-кишкові крововиливи ульцерації і перфорації включаючи ті що мають летальний наслідок спостерігаються при застосуванні всіх НПЗЗ у будь-який час у ході лікування при наявності або без застережливих симптомів або даних про попередні серйозні інциденти з боку шлунково-кишкового тракту.

Ризик появи побічних дій з боку шлунково-кишкового тракту вищий при застосуванні високих доз НПЗЗ у пацієнтів з виразковою хворобою в анамнезі особливо ускладненою крововиливом або перфорацією та у пацієнтів літнього віку. У таких пацієнтів лікування НПЗЗ слід розпочинати з найнижчої можливої дози приймаючи до уваги необхідність застосування протективних лікарських засобів (наприклад мізопростолу або інгібіторів протонної помпи). Цей підхід рекомендується і у випадках одночасного застосування низьких доз ацетилсаліцилової кислоти або інших лікарських препаратів які збільшують ризик шлунково-кишкових ускладнень (кортикостероїди антикоагулянти антиагреганти селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну).

Особлива обережність необхідна при лікуванні пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту такими як хвороба Крона які можуть загостритись при застосуванні НПЗЗ.

Збільшення ризику ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту існує у пацієнтів які зловживають алкоголем у курців тому у цієї групи пацієнтів лікування необхідно проводити з особливою обережністю.

Пацієнтам з даними в анамнезі про шлунково-кишкові порушення (переважно хворим літнього віку) слід порадити повідомляти про незвичайні абдомінальні симптоми (особливо про шлунково-кишкові кровотечі) особливо на початку лікування.

При появі ульцерацій та кровотеч із шлунково-кишкового тракту лікування індометацином слід зупинити.

Пацієнтів з неконтрольованою гіпертензією застійною серцевою недостатністю встановленою ішемічною хворобою серця захворюванням периферичних артерій та/або судинно-мозковою хворобою слід лікувати індометацином тільки після ретельної оцінки ситуації яка необхідна для початку довготривалого лікування пацієнтів із факторами ризику появи серцево-судинних подій (наприклад гіпертензія гіперліпідемія цукровий діабет куріння).

Індометацин застосовується з обережністю пацієнтам із нирковими захворюваннями через можливе ураження нирок.

Застосовується з обережністю хворим з психічними порушеннями депресією епілепсією паркінсонізмом оскільки може призвести до погіршення основного захворювання.

Необхідно призначати з обережністю пацієнтам з анамнезом порушення коагуляції оскільки лікарський препарат пригнічує біосинтез простагландинів і впливає на функцію тромбоцитів.

Лікування індометацином як і іншими лікарськими препаратами з групи НПЗЗ при тривалому застосуванні може спричинити зміни печінкової функції що вимагає періодичного контролю печінкових ферментів.

У результаті своєї протизапальної дії лікарський засіб може маскувати симптоми гострого запалення що вимагає виключення наявності бактеріальної інфекції при його призначенні.

У жінок репродуктивного віку існує ризик зворотного пригнічення фертильності при застосуванні препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Препарат протипоказаний у період вагітності.

Годування груддю. У ході лікування слід припинити годування груддю тому що індометацин в невеликих кількостях проникає в грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Індометацин Софарма може спричинити побічні дії (шум у вухах запаморочення сонливість порушення слуху і зору) що можуть порушити активну увагу і рефлекси та діяти на здатність управляти транспортними засобами та працювати з машинами.

Спосіб застосування та дози.

Дозування:

дорослі:

При застосуванні добової дози що перевищує 150-200 мг збільшується ризик появи побічних дій.

Пацієнти літнього віку: рекомендується приймати найнижчу ефективну дозу протягом якомога коротшого часу тому що існує підвищений ризик виникнення побічних дій. За пацієнтами необхідно наглядати так як можливе виникнення кровотечі з шлунково-кишкового тракту.

Тривалість лікування:

тривалість лікування препаратом не повинна перевищувати 7 діб.

Спосіб застосування:

Індометацин Софарма супозиторії застосовувати ректально.

Частоту появи побічних дій можливо зменшити застосовуючи для купірування симптомів найменшу ефективну дозу протягом найкоротшого часу.

Діти.

Безпека застосування у дітей не встановлена.

Препарат не застосовувати для лікування дітей віком до 14 років.

Передозування.

Симптоми:

Лікування: симптоматичне та підтримуюче. Неможливо вивести індометацин з організму за допомогою гемодіалізу.

Побічні реакції.

Найбільш частими побічними реакціями є шлунково-кишкові порушення. Можлива поява пептичної виразки перфорації або кровотечі зі шлунково-кишкового тракту (іноді з летальним наслідком) переважно у пацієнтів літнього віку.

З боку крові та лімфатичної системи: лейкопенія нейтропенія тромбоцитопенія агранулоцитоз анемія (включно гемолітична та апластична) пригнічення діяльності кісткового мозку дисеміноване внутрішньосудинне згортання.

З боку імунної системи:

З боку обміну речовин і харчування: підвищення рівня сечовини збільшення маси тіла підвищення рівня печінкових ферментів підвищене потовиділення прискорення хрящової дегенерації затримка рідин гіперглікемія глюкозурія гіперкаліємія.

З боку дихальної системи: носова кровотеча легенева субтропічна еозинофілія диспное гострий респіраторний дистрес.

З боку нервової системи:

З боку органів зору:

З боку органів слуху та лабіринту:

З боку серця:

З боку судин: артеріальна гіпертензія гіпотензія тромботична мікроангіопатія.

З боку шлунково-кишкового тракту: анорексія порушення смаку гастроентерит ерозивно-виразкові ураження кровотечі і перфорації травного тракту проктит стриктури кишківника гастрит кровотеча із сигмовидної кишки або із дивертикулу регіональний ілеїт холестаз нудота блювання діарея диспепсія запор біль у животі метеоризм мелена кровава блювота виразковий стоматит загострення виразкового коліту (хвороба Крона) загострення існуючої виразки.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів:

З боку шкіри та підшкірних тканин

З боку нирок і сечостатевої системи: порушення функції нирок набряки вагінальна кровотеча збільшення і напруженість молочних залоз гінекомастія протеїнурія гематурія нефротичний синдром інтерстиціальний нефрит гостра ниркова недостатність папілярний некроз.

Загальні розлади та порушення в місці введення: місцеве подразнення місцева кровотеча та загострення геморою свербіж в аноректальній ділянці тенезми.

Лабораторні та інструментальні дані: підвищення рівня амінотрансфераз у сироватці крові (ALAT ASAT) минуще підвищення білірубіну.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 6 супозиторіїв у стрипі. По 1 стрипу в картонній пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

вул. Ілієнське шосе 16 Софія 1220 Болгарія.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Індометацин 50 мг суппоозиторії №6

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Індометацин 50 мг суппоозиторії №6

Обліковий номер : 328111

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Sopharma (Болгария)

Виробник : Sopharma (Болгария)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2304/02/01

Мiжнародна назва : Індометацин

Форма выпуску : Суппозитории

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО