Детальніше

Індапен 2,5 мг таблетки №30

Обліковий номер: 335372

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Polpharma (Польша)

Виробник: Polpharma (Польша)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/0877/01/01

Назва російською: Индапен таблетки, п/о, по 2,5 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Індапамід

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ІНДАПЕН

(INDAPEN)

Склад:

діюча речовина: indapamide

1 таблетка вкрита оболонкою містить 2 5 мг індапаміду

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна кросповідон магнію стеарат

оболонка:

Лікарська форма. Таблетки вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору круглі двоопуклі з шорсткуватою поверхнею.

Фармакотерапевтична група. Нетіазидні діуретики з помірною діуретичною активністю. Сульфонаміди прості препарати. Індапамід.

Код АТХ С03В А11.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Індапамід має високу ліофільність і діє на рівні судинної стінки а саме:

2 і простацикліну PGI2 який є вазодилататором та інгібітором агрегації тромбоцитів). Усе це призводить до зменшення загального опору периферичних судин і артеріол та зумовлює зменшення артеріального тиску.

Індапамід зменшує гіпертрофію лівого шлуночка серця.

При короткостроковому середньостроковому та довгостроковому спостереженні за пацієнтами з артеріальною гіпертензією було показано що індапамід:

Фармакокінетика.

Після перорального застосування індапамід швидко і повністю всмоктується пікової концентрації у крові досягає через 1-2 години. Індапамід накопичується в еритроцитах і на 71-79 %0 5

Нирковий кліренс становить 60-80 % від загального кліренсу. Більша частина індапаміду метаболізується 5-7 % речовини виявляється у сечі у незміненому вигляді. З калом виводиться 20-30 % введеної дози.

Клінічні характеристики.

Показання.

Артеріальна гіпертензія.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до індапаміду до будь яких інших компонентів препарату або до інших сульфонамідів. Тяжка ниркова недостатність. Печінкова енцефалопатія та тяжкі порушення функцій печінки. Гіпокаліємія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не рекомендовані комбінації:

Літій: Можливе підвищення рівня літію у плазмі крові та поява симптомів передозування внаслідок зменшення виведення літію (як і при безсольовій дієті). Якщо потрібне призначення діуретика необхідно проводити ретельний моніторинг рівню літію у плазмі та адаптувати його дозу.

Комбінації що потребують обережності:

:

-антиаритмічні препарати класу Іа (квінідин гідроквінідин дизопирамід)

-антиаритмічні препарати класу ІІІ (аміодарон соталол дофетилід ібутилід)

-деякі антипсихотичні препарати:

фенотіазини (хлорпромазин циамемазин левомепромазин тіоридазин трифлуоперазин)

бензаміди (амілсульприд сульпірид сультоприд тіаприд)

бутирофенони (дроперидол галоперидол)

-інші лікарські засоби: бепридил цизаприд дифеманіл еритроміцин внутрішньовенний галофантрин мізоластин пентамідин спарфлоксацин моксифлоксацин вінкамін внутрішньовенний.

Перед призначенням такої комбінації перевіряють рівень калію та за необхідності коригують його. Слід контролювати клінічний стан пацієнтів електроліти плазми та ЕКГ. При наявності гіпокаліємії слід призначати препарати які не спричиняють виникнення torsades de pointes.

Нестероїдні протизапальні препарати (для системного призначення)

- можуть зменшувати гіпотензивний ефект індапаміду

- у зневоднених пацієнтів підвищується ризик виникнення гострої ниркової недостатності (через зниження гломерулярної фільтрації). Перед початком лікування необхідно відновити водний баланс та перевірити функцію нирок.

Інгібітори АПФ. Можливе виникнення раптової артеріальної гіпотензії та/або гострої ниркової недостатності у пацієнтів із гіпонатріємією (особливо у пацієнтів зі стенозом ниркової артерії). Пацієнтам із артеріальною гіпертензією у яких попереднє застосування діуретика призвело до гіпонатріємії необхідно: або за три доби до початку лікування інгібіторами АПФ припинити вживання діуретиків та потім за необхідності відновити терапію діуретиком або розпочинати призначення інгібітору АПФ з низької початкової дози із послідуючим поступовим збільшенням дози. У пацієнтів із застійною серцевою недостатністю починати застосування інгібітору АПФ слід з мінімальної дози можливо після зниження дози супутнього діуретика що виводить калій. У будь-якому випадку необхідно проводити контроль функції нирок (креатиніну плазми) протягом перших двох тижнів лікування інгібітором АПФ.

Препарати одночасне призначення з якими може спричинити виникнення гіпокаліємії: глюко- та мінералокортикоїди (для системного призначення) амфотерицин В (внутрішньовенний) тетракозактид проносні препарати що стимулюють перистальтику: підвищують ризик виникнення гіпокаліємії (адитивний ефект). Слід контролювати та при необхідності проводити корекцію калію у плазмі крові особливу увагу слід приділяти одночасній терапії із серцевими глікозидами. Рекомендується призначати проносні препарати що не стимулюють перистальтику.

Серцеві глікозиди: наявність гіпокаліємії підсилює токсичність серцевих глікозидів. Слід проводити моніторинг калію плазми та ЕКГ-контроль та за необхідності коригувати терапію.

Баклофен посилює антигіпертензивну дію препарату. На початку терапії необхідно відновити водно-електролітний баланс пацієнта та контролювати функцію нирок.

Комбінації які потребують уваги:

Калійзберігаючі діуретики (амілорид спіронолактон триамтерен):

Така комбінація не виключає можливості виникнення гіпокаліємії особливо у хворих на цукровий діабет або з нирковою недостатністю або гіперкаліємії. Слід проводити моніторинг калію у плазмі крові ЕКГ-контроль та при необхідності коригувати терапію.

Метформін:

Йодоконтрастні засоби: при виникненні дегідратації що була спричинена прийманням діуретиків збільшується ризик розвитку гострої ниркової недостатності особливо при застосуванні великих доз йодоконтрастних засобів. Необхідно відновити водний баланс до призначення йодоконтрастних засобів.

Іміпраміно-подібні антидепресанти нейролептики: посилюється ризик розвитку ортостатичної гіпотензії (адитивний ефект).

Солі кальцію: можливо виникнення гіперкальціємії внаслідок зниження елімінації кальцію з нирками.

Циклоспорин такролімус: можливе підвищення креатиніну плазми без впливу на рівень циркулюючого циклоспрорину навіть при відсутності дефіциту води та натрію.

Кортикостероїди тетракозактид (системної дії): зменшення гіпотензивної дії індапаміду через затримку води та іонів натрію під впливом кортикостероїдів.

Особливості застосування.

У пацієнтів із порушеннями функцій печінки застосування тіазидоподібних діуретиків може привести до розвитку печінкової енцефалопатії. У такому разі застосування індапаміду слід негайно припинити.

Світлочутливість. Повідомлялося про випадки реакцій світлочутливості у пацієнтів які приймали тіазидні та тіазидоподібні діуретики. При виникненні таких реакцій лікування діуретиками рекомендовано припинити. Якщо є необхідність знову призначити діуретики рекомендовано захистити вразливі ділянки від сонця або від джерел штучного ультрафіолету.

Водний та електролітний баланс:

Рівень натрію у плазмі крові

Вимірюють перед початком лікування і надалі регулярно. Лікування будь-якими діуретиками може спричинити гіпонатріємію іноді з дуже серйозними наслідками. Зниження рівня натрію у плазмі крові спочатку може проходити безсимптомно тому рекомендований його регулярний контроль у пацієнтів літнього віку і пацієнтів із цирозом печінки рівень натрію слід вимірювати частіше.

Рівень калію у плазмі крові

Рівень кальцію у плазмі крові

Тіазидні та тіазидоподібні діуретики можуть знижувати виведення кальцію із сечею і спричинити незначне тимчасове підвищення рівня кальцію у плазмі крові. Явна гіперкальціємія може бути наслідком раніше нерозпізнаного гіперпаратиреозу. До вивчення функції паращитовидної залози лікування слід відмінити.

Рівень глюкози в крові

У пацієнтів хворих на діабет особливо при наявності гіпокаліємії необхідно стежити за рівнем глюкози в крові.

Сечова кислота

У пацієнтів хворих на гіперурікемію може підвищитися частота нападів подагри.

Функція нирок і діуретики

Тіазидні і тіазидоподібні діуретики ефективні тільки при нормальній функції нирок або при її мінімальних порушеннях (рівень креатиніну у плазмі нижче 25 мг/л тобто 220 мкмоль/л у дорослого). У пацієнтів літнього віку рівень креатиніну у плазмі крові має бути відповідним до віку маси тіла і статі.

Вторинна гіповолемія внаслідок втрати води і натрію під дією діуретика на початковому етапі лікування може спричиняти зниження рівня клубочкової фільтрації. Це може спричинити підвищення рівня сечовини в крові та креатиніну у плазмі крові. При нормальній функції нирок тимчасова функціональна ниркова недостатність не має клінічного значення проте може підсилити вже існуючу ниркову недостатність.

Спортсмени

Застосування препарату може стати причиною позитивної реакції під час допінг-контролю.

При перевищенні рекомендованої дози терапевтичний ефект не збільшується проте зростає кількість небажаних ефектів. Якщо лікування є недостатньо ефективним збільшувати дозу не рекомендується.

До складу препарату входить лактоза тому пацієнтам з такими рідкісними спадковими захворюваннями як непереносимість галактози дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози не повинні приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Зазвичай вагітним жінкам слід уникати прийому діуретиків. Діуретики не можна застосовувати для лікування фізіологічних набряків вагітних тому що може розвинутись фетоплацентарна ішемія з ризиком порушення росту плода.

Годування груддю

Індапамід проникає у грудне молоко тому під час прийому препарату не рекомендується годувати дітей груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування: одна таблетка (2 5 мг) на добу бажано вранці. Таблетку слід ковтати цілою не розжовуючи запиваючи водою. Таблетка не підлягає поділу.

Застосування вищих доз препарату не призводить до збільшення антигіпертензивного ефекту але діуретичний ефект зростає.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та відповіді на лікування.

Діти.

Індапен не рекомендовано застосовувати для лікування дітей та підлітків через недостатню кількість даних щодо безпеки та ефективності для цієї групи пацієнтів.

Передозування.

Не підтверджена токсична дія індапаміду у дозі до 40 мг.

Ознаками гострого отруєння є такі водно-електролітні порушення як гіпонатріємія та гіпокаліємія. Передозування індапамідом може супроводжуватися нудотою блюванням артеріальною гіпотензією судомами запамороченням сонливістю сплутаністю свідомості поліурією або олігурією яка може перейти в анурію спричинену гіповолемією.

Початкові заходи включають швидке виведення прийнятих речовин шляхом промивання шлунка та/або призначення активованого вугілля з наступним відновленням водно- електролітного балансу.

Побічні реакції.

Більшість небажаних ефектів як клінічних так і з боку лабораторних показників є дозозалежними. Тіазидоподібні діуретики у тому числі індапамід можуть спричинити небажані ефекти зазначені нижче.

З боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоцитопенія лейкопенія агранулоцитоз апластична анемія гемолітична анемія.

З боку нервової системи

Розлади з боку серцево-судинної системи:

Розлади з боку шлунково-кишкового тракту: блювання нудота запор сухість у роті панкреатит.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: ниркова недостатність.

З боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки при наявності печінкової недостатності можливе виникнення печінкової енцефалопатії гепатит.

З

Лабораторні показники

Гіпокаліємія: під час клінічних досліджень проведених з індапамідом 2 5 мг у деяких пацієнтів через 4-6 тижнів лікування спостерігалося зниження рівня калію у сироватці крові: у 10 % пацієнтів рівень калію був менше 3 4 ммоль/л та у 4 % пацієнтів менше 3 2 ммоль/л. Середнє зниження рівня калію у сироватці крові було 0 23 ммоль/л після 12 тижнів лікування.

Гіперкальціємія.

Гіпонатріємія з гіповолемією може призвести до виникнення дегідратації та ортостатичної гіпотензії. Супутня втрата іонів хлору може спричинити вторинний компенсаторний метаболічний алкалоз.

Під час лікування тіазидними діуретиками можливе збільшення рівня сечової кислоти та глюкози у плазмі крові: раціональність призначення цих діуретиків має бути ретельно зважена перед призначенням пацієнтам із подагрою та цукровим діабетом підвищення рівня печінкових ферментів.

Втрата калію з гіпокаліємією з особливо тяжким перебігом спостерігали у пацієнтів з групи високого ризику.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері по 2 або 3 або 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Вул. Пельплиньска 19 83-200 Старогард Гданьски Польща/

19 Pelplinska Str. 83-200 Starogard Gdanski Poland.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Індапен 2,5 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Індапен 2,5 мг таблетки №30

Обліковий номер : 335372

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Polpharma (Польша)

Виробник : Polpharma (Польша)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/0877/01/01

Назва російською : Индапен таблетки, п/о, по 2,5 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Індапамід

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО