Хондропротектори
Щоб людина могла рухатися і змінювати пози, її тіло має особливі рухливі механічні з'єднання або суглоби. При їх ураженні певною групою захворювань пацієнт може відчувати гостру або тягнучу біль, або навіть повністю втратити можливість рухатися. Саме з цієї причини вкрай важливо приділяти достатню увагу здоров'ю суглобів на ранніх термінах, усуваючи негативний вплив певних факторів на дані частини тіла людини, використовуючи хондропротектори.
Основними причинами руйнування суглобів є такі явища:
- вік за 50;
- погана генетика;
- дуже важке фізичне навантаження;
- велика маса тіла, що призводить до регулярного травмування суглобів;
- гормональний дисбаланс або проблеми з обміном речовин;
- зловживання шкідливими речовинами (сигарети, кава, алкоголь);
- зловживання певними ліками;
- специфічні властивості опорно-рухової системи;
- хвороби хребта, які провокують нерівномірність розподілу навантаження;
- інфекції;
- невралгія кінцівок;
- проблеми з кровообігом в суглобах.
Всі ці причини провокують розвиток захворювань суглобів окремо / в комплексі, приводячи до їх дегенерації і дисфункції.
Згинання та розгинання кінцівки набуває хворобливий характер, тому що суглобові поверхні кістки стають практично голими. Як наслідок, пацієнт страждає від артрозу, остеохондрозу з комплексом наслідків.
Що таке хондропротектори
Основою практично кожного захворювання суглобів, яке носять руйнівний та дистрофічний характер, є дегенерація хрящів всередині суглоба. Більш деструктивний стан відповідає більш важкій стадії хвороби. Однак сьогодні медичні працівники пропонують результативний метод боротьби, який сприяє відновленню внутрішньосуглобових хрящів – хондропротектори для суглобів. Медикаментозні препарати такого типу зупиняють дегенерацію, стаючи поштовхом для відновлення пошкоджених хрящів. Результативність терапії багато в чому визначається станом хворого. При особливо запущених ситуаціях навіть кращі за рівнем ефективності хондропротектори виявляються неефективними.
Хондропротектори для суглобів прописуються після проведення огляду і виконання ряду різноманітних аналізів. Показання до використання таких медикаментів різноманітні за своєю специфікою, тому кожен випадок необхідно розглядати окремо. Так, такі медикаментозні препарати підходять людям з деформуючим остеоартрозом на 1-2 стадії (в тому числі коксартрозом, гонартрозом). Хондропротектори активно використовуються як основний медикаментозний засіб від легкої форми остеохондрозу.
Протипоказання до прийому препаратів даної групи – індивідуальна непереносимість їх складових, період вагітності та лактації у жінок.
Класифікація
Хондропротектори сьогодні різноманітні за своїми характеристиками. За основу класифікацій виберемо наступні характеристики:
- які компоненти входять;
- покоління;
- як приймається препарат.
За своїм складом хондропротектори бувають з хондроїтином сульфату ( наприклад, Хондроксид або Мукосат), з глюкозаміном (наприклад, Дона) та комбінованими - з хондроїтином і глюкозаміном (наприклад, Хондроитин комплекс) або з хондроїтином і/або глюкозаміном + НПЗП - ібупрофен, диклофенак (наприклад, Мовекс). Також зустрічаються препарати, виготовлені на основі витяжки з хрящового епітелію тварини (наприклад, Алфлутоп або Румалон).
Хондропротектори діляться на наступні підвиди, виходячи з покоління, до якого належать: моно-ліки, виготовлені із застосуванням глюкозаміну/хондроїтину, та комбіновані лікарські засоби високої результативності.
В залежності від форми випуску, дані препарати діляться на наступні групи:
- Капсули, таблетки для орального прийому. Наприклад, артрит, Терафлекс. Не мають серйозних побічних ефектів, тому прекрасно переносяться пацієнтами навіть при тривалому прийомі для боротьби з хворобами суглобів. Однак, рівень ефективність таких препаратів не дуже високий, як показує практика багатьох років. Ситуація така, тому що пристойний обсяг чинного компонента втрачається при метаболічних змінах.
- Розчини для ін'єкцій, які здійснюються внутрішньом'язово і внутрішньосуглобно. Наприклад, Алфлутоп або Дона. Містять гіалуронову кислоту, часто стають причиною розвитку алергії, появи різного роду ускладнень від ін'єкції. Зате вони дають відмінний результат за умови адекватної схеми і достатній тривалості терапії.
- Мазі, гелі, креми. Показані, як частина комплексного лікування. В якості самостійного препарату вони малоефективні.
Сучасні хондропротектори є розчинами для ін'єкцій, які сприяють нормалізації роботи суглобів і суглобових хрящів. Це медикаментозні препарати, запропоновані пацієнтам аптеками у вільному доступі або за рецептом лікаря. Форма випуску «рідини для уколів» більш ефективна в боротьбі з багатьма захворюваннями суглобів, на відміну від таблеток/капсул або мазей/гелю, але, як показує практика, не всі ін'єкції з такими лікарськими засобами однаково ефективні.
Препарати для суглобів і хрящів показані на початковому етапі розвитку захворювань. Терапія здійснюється декількома курсами протягом тривалого часу, тому що регенерація хрящів займають чималий термін. Якщо припинити лікування раніше рекомендованого терміну, Якщо припинити лікування раніше рекомендованого терміну, може початися зворотний процес. Суглоби знову почнуть руйнуватися.
Підбір конкретного хондропротектора - непросте завдання. Під силу воно тільки кваліфікованому фахівцю, який володіє достатньою інформацією щодо безлічі різноманітних видів і форм даних препаратів.