Детальніше

Гідрокортизону ацетат 2,5% ампули 2 мл №10

Обліковий номер: 326523

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Фармак ОАО (Украина, Киев)

Виробник: Фармак ОАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3288/01/01

Мiжнародна назва : Гідрокортизон

Форма выпуску: Ампулы

Температура зберiгання : Не вище +15

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

ГІДРОКОРТИЗОНУ АЦЕТАТ

(HYDROCORTISONI ACETAS)

Склад:

діюча речовина: hydrocortisone

допоміжні речовини:

Лікарська форма.

Основні фізико-хімічні властивості: препарат після збовтування протягом 2 хвилин являє собою суспензію білого або білого з жовтуватим відтінком кольору що при стоянні осідає зі специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для системного застосування прості препарати. Гідрокортизон . Код АТХ H02A B09.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Як і інші глюкокортикоїди гідрокортизон знижує кількість Т-лімфоцитів у крові зменшуючи тим самим вплив Т-хелперів на В-лімфоцити гальмує утворення імунних комплексів зменшуючи прояви алергічних реакцій.

Фармакокінетика.

Клінічні характеристики.

Показання.

Остеоартрит різні моноартрози (колінного ліктьового тазостегнового суглобів) ревматоїдний артрит і артрити іншого походження (за винятком туберкульозних і гонорейних артритів). Плечолопатковий періартрит бурсит епікондиліт тендовагініт.

Перед операцією на анкілотичних суглобах.

Як місцеве доповнення до системної кортикостероїдної терапії.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

Системні грибкові захворювання.

Протипоказано для інтратекального введення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Лікарські засоби які індукують печінкові ферменти такі як фенобарбітал фенітоїн і рифампіцин можуть збільшувати кліренс кортикостероїдів і при їхньому застосуванні може бути необхідним підвищення дози кортикостероїдів щоб отримати бажану відповідь на лікування.

Такі лікарські засоби як тролеандоміцин і кетоконазол можуть інгібувати метаболізм кортикостероїдів і таким чином зменшувати їхній кліренс. Тому слід титрувати дозу кортикостероїдів для уникнення розвитку кортикостероїдної токсичності.

Кортикостероїди можуть збільшувати кліренс аспірину який застосовують тривалий час і у високих дозах. Це може призводити до зниження рівнів саліцилату в сироватці крові або до підвищення ризику розвитку саліцилатної токсичності при відміні кортикостероїдів. Аспірин слід з обережністю застосовувати разом з кортикостероїдами пацієнтам з гіпотромбінемією.

Вплив кортикостероїдів на пероральні антикоагулянти значною мірою варіює вони можуть як послаблювати так і підсилювати їхню дію. Тому слід проводити регулярний моніторинг показників коагулограми щоб підтримувати бажаний антикоагулянтний ефект.

З обережністю слід застосовувати з препаратами які впливають на рівень калію (наприклад діуретиками). Не застосовувати з амфотерицином В.

Антибіотики. Повідомлялося що макролідні антибіотики спричиняли суттєве зниження кліренсу кортикостероїдів.

Циклоспорини. При одночасному застосуванні цих препаратів спостерігається підвищення активності і циклоспорину і кортикостероїду. Повідомлялося також про випадки виникнення судом.

Антихолінестеразні препарати. Одночасне застосування може призвести до розвитку тяжкої слабкості у хворих з міастенією гравіс. Тому застосування цих препаратів необхідно припинити щонайменше за 24 години до початку терапії кортикостероїдами.

Антидіабетичні засоби. Оскільки кортикостероїди можуть підвищити концентрації глюкози в крові може виникнути необхідність у коригуванні дози антидіабетичних засобів.

Протитуберкульозні засоби. Можливе зниження концентрації ізоніазиду в плазмі крові.

Холестирамін може підвищувати кліренс кортикостероїдів.

Аміноглютемід може спричинити втрату індукованої кортикостероїдами адренальної супресії.

Серцеві глікозиди. Пацієнти які застосовують серцеві глікозиди мають підвищений ризик розвитку аритмії через гіпокаліємію.

Естрогени включаючи пероральні контрацептиви. Естрогени можуть спричинити зниження метаболізму певних кортикостероїдів у печінці що призводить до підвищення їх ефекту.

Шкірні проби. Кортикостероїди можуть пригнічувати реакції на шкірні проби.

Вакцини. Пацієнти які перебувають на довготривалій терапії кортикостероїдами можуть проявляти слабко виражену відповідь на токсоїдні та живі або інактивовані вакцини через пригнічення відповіді антитіл. Кортикостероїди можуть також потенціювати відповідь деяких організмів що містяться у живих атенуйованих вакцинах.

При застосуванні вакцин або токсоїдів згідно з планом вакцинації слід розглянути можливість відкласти вакцинацію до завершення терапії кортикостероїдами.


Особливості застосування.

Пацієнтам які отримують кортикостероїдну терапію і переносять незвичний стрес до під час і після такої стресової ситуації показане застосування кортикостероїдів у підвищених дозах або кортикостероїдів швидкої дії.

Кортикостероїди можуть маскувати деякі ознаки інфекції і під час їхнього застосування можуть виникати нові інфекції. При застосуванні кортикостероїдів резистентність організму до інфекцій і здатність організму локалізувати інфекцію можуть бути зниженими.

При активному дисемінованому або фульмінантному туберкульозі гідрокортизон можна застосовувати лише для лікування захворювання разом з відповідною протитуберкульозною схемою лікування. Якщо застосування кортикостероїдів показане пацієнтам з латентним туберкульозом або туберкуліновою реактивністю необхідне ретельне спостереження оскільки захворювання може знову активуватися. Під час тривалої кортикостероїдної терапії такі пацієнти повинні отримувати хіміопрофілактику.

Пацієнтам які отримують кортикостероїди в імуносупресивних дозах протипоказане застосування живих або атенуйованих вакцин таким пацієнтам можна застосовувати вбиті або інактивовані вакцини. Однак відповідь на такі вакцини може бути зниженою. Пацієнтам які отримують кортикостероїди в неімуносупресивних дозах показане проведення процедур імунізації.

Гідрокортизон може спричиняти підвищення артеріального тиску затримку солі і води в організмі і збільшення екскреції калію. Тому може бути потрібним дотримання дієти з обмеженням кількості солі і застосування харчових добавок на основі калію. Всі кортикостероїди збільшують екскрецію кальцію.

Оскільки у поодиноких випадках у пацієнтів які отримували лікування кортикостероїдами парентерально розвивалися анафілактоїдні реакції (наприклад бронхоспазм) перед їхнім застосуванням слід вжити відповідних запобіжних заходів особливо тоді коли в анамнезі пацієнта наявна алергія на будь-який лікарський засіб.

Незважаючи на те що нещодавні дослідження не проводили із застосуванням гідрокортизону або інших стероїдів результати досліджень застосування метилпреднізолону натрію сукцинату при септичному шоці вказують на те що в деяких підгрупах пацієнтів високого ризику (тобто пацієнтів з підвищенням рівня креатиніну більш ніж 2 мг/дл або з вторинними інфекціями) може спостерігатися підвищення рівня летальності.

Ефект гідрокортизону може бути підсиленим у пацієнтів із захворюванням печінки оскільки у них значно зменшені метаболізм і виведення гідрокортизону.

У дітей які отримують тривале лікування глюкокортикоїдами у поділених добових дозах може спостерігатися затримка росту. Застосування такої схеми лікування повинно обмежуватись найбільш серйозними показаннями.

Кортикостероїди слід з обережністю застосовувати пацієнтам з очним простим герпесом який супроводжується ризиком перфорації рогівки.

При застосуванні кортикостероїдів можуть виникати психічні розлади які варіюють від ейфорії безсоння змін настрою змін особистості до явних маніфестацій психозу. Також кортикостероїди можуть спричиняти агравацію існуючої емоційної нестабільності або тенденцій до розвитку психозу.

Кортикостероїди слід з обережністю застосовувати при неспецифічному виразковому коліті якщо існує імовірність розвитку перфорації у разі наявності абсцесу або інших піогенних інфекцій а також при дивертикуліті свіжих кишкових анастомозах активній або латентній пептичній виразці нирковій недостатності артеріальній гіпертензії остеопорозі і міастенії гравіс.

Були повідомлення про розвиток саркоми Капоші у пацієнтів які отримують терапію кортикостероїдами проте припинення терапії може призводити до її клінічної ремісії.

Високі дози кортикостероїдів не слід застосовувати для лікування при черепно-мозковій травмі.

Може спричинити пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи розвиток синдрому Кушинга та гіперглікемії.

Вітряна віспа та кір: можуть бути серйозні або навіть летальні ускладнення у дорослих та дітей. Пацієнтів які не перенесли ці хвороби в минулому слід ретельно захистити від ризику розповсюдження на них цих захворювань.

Застосування кортикостероїдів може спричинити задню субкапсулярну катаракту глаукому пошкодження зорових нервів може сприяти розвитку вторинних очних інфекцій спричинених бактеріями грибами чи вірусами.

Застосовувати з особливою обережністю пацієнтам з відомим або підозрюваним ураженням на Strongyloides. У таких пацієнтів імуносупресія може призвести до гіперінфекції та поширення міграції личинок що може привести до тяжкого ентероколіту та летальної грамнегативної септицемії.

З обережністю слід застосовувати пацієнтам із застійною серцевою недостатністю гіпертонією.

Пацієнтам з гіпотиреозом дозу кортикостероїдів необхідно коригувати.

У пацієнтів з цирозом існує посилений ефект за рахунок зниження метаболізму кортикостероїдів.

Цей лікарський засіб містить сорбіт. Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Цей лікарський засіб містить спирт бензиловий тому його не можна застосовувати недоношеним дітям та новонародженим. Може спричинити токсичні та алергічні реакції у немовлят та дітей віком до 3 років.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію тобто практично вільний від натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування у період вагітності

Застосування у період годування груддю

Канцерогенність мутагенність вплив на фертильність. Адекватних досліджень на тваринах з приводу наявності у кортикостероїдів канцерогенної чи мутагенної дії не проводилось.

Стероїди можуть підвищити або зменшити рухливість та кількість сперматозоїдів у деяких пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив кортикостероїдів на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими автоматизованими системами не оцінювався. Після лікування кортикостероїдами можливий розвиток таких небажаних ефектів як синкопе вертиго і судоми. При наявності вищезгаданих ефектів пацієнтам не слід керувати транспортними засобами або працювати з іншими автоматизованими системами.

Спосіб застосування та дози.

Перед застосуванням вміст ампули струсити до утворення гомогенної суспензії.

Дорослим та дітям віком від 14 років

Дітям

Препарат не можна вводити безпосередньо в сухожилля тому при тендиніті препарат треба вводити в сухожильну піхву.

Препарат не можна застосовувати для системної кортикостероїдної терапії.

Діти.

Для лікування дітей препарат застосовують лише за абсолютними показаннями.

Цей лікарський засіб містить спирт бензиловий тому його не можна застосовувати недоношеним дітям та новонародженим. Може спричинити токсичні та алергічні реакції у немовлят та дітей віком до 3 років.

Передозування.

Клінічного синдрому передозування гідрокортизоном не існує.

Гідрокортизон виводиться шляхом діалізу.

Побічні реакції.

Порушення лабораторних та інструментальних показників:

З боку метаболізму та харчування: затримка натрію затримка рідини втрата калію гіпокаліємічний алкалоз збільшення екскреції кальцію підвищення апетиту аномальні жирові відкладення збільшення маси тіла.

З боку серця: брадикардія зупинка серця порушення ритму серця розширення меж серця гіпертрофічна кардіоміопатія набряк легенів непритомність тахікардія. Застійна серцева недостатність у сприйнятливих пацієнтів.

Судинні розлади: петехії та екхімози синці артеріальна гіпертензія судинний колапс жирова емболія розрив міокарда після нещодавно перенесеного інфаркту міокарда тромбоемболії тромбофлебіт васкуліт.

З боку шкіри та підшкірної клітковини:

Загальні порушення та порушення у місці введення:

З боку нервової системи:

З боку органів зору:

З боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння: у разі якщо для приготування до використання застосовувати бензиловий спирт слід взяти до уваги що він може спричинити розвиток летального синдрому задишки у недоношених дітей.

З боку шлунково-кишкового тракту: гикавка розвиток пептичної виразки з можливою перфорацією і кровотечею шлункова кровотеча панкреатит езофагіт перфорація кишечнику здуття живота дисфункція кишечнику нудота.

З боку нирок та сечовивідної системи: глюкозурія дисфункція сечового міхура.

З боку гепатобіліарної системи: гепатомегалія.

Ендокринні розлади:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості у тому числі анафілаксія і анафілактоїдні реакції (наприклад бронхоспазм ангіоневротичний набряк).

Психічні розлади: ейфорія безсоння зміни настрою зміни особистості депресія розлади психіки загострення існуючої емоційної нестабільності або тенденцій до розвитку психозу.

Термін придатності. 3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності вказаного на упаковці.

Умови зберігання.

Упаковка.

По 2 мл в ампулі по 10 ампул у пачці.

По 2 мл в ампулі по 5 ампул у блістері по 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна 04080 м. Київ вул. Фрунзе 74.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Гідрокортизону ацетат 2,5% ампули 2 мл №10

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Гідрокортизону ацетат 2,5% ампули 2 мл №10

Обліковий номер : 326523

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Фармак ОАО (Украина, Киев)

Виробник : Фармак ОАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3288/01/01

Мiжнародна назва : Гідрокортизон

Форма выпуску : Ампулы

Температура зберiгання : Не вище +15

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО