

Форма товару | Фіточай |
---|---|
шт. | 1 |
Фіточай Мудрий травник Шавлія листя
Лист шавлії зазвичай входить до складу шлункових і грудних зборів.
Трава шавлії має багато різновидів, проте в лікарських цілях використовують листя і траву шавлії лікарської. Окрім медицини шавлію використовують у кулінарії, побуті та садівництві.
Запах сировини шавлії надзвичайно ароматний, а смак фіто-чаю « Шавлія» гіркувато-пряний, терпкий.
Настої і відвари з шавлії мають протигнильні, антисептичні, протизапальні властивості. Протизапальні властивості пов'язані з дубильними речовинами, флавоноїдних сполук і вітаміном Р, які ущільнюють епітеліальні тканини, знижують проникність клітинних мембран, стінок кровоносних і лімфатичних судин. Антисептичні властивості шавлії обумовлені рослинним антибіотиком сальвінія. Настої листя шавлії, що містять ефірні масла, підвищують секреторну активність шлунково-кишкового тракту.
У народній медицині шавлію застосовують як загальнозміцнюючий засіб у вигляді фіто-чаю.
Зазвичай відвар шавлії готують з розрахунку 2-3 столові ложки фіто-чаю « Шавлія» на 500 мл окропу.
Лікування з допомогою шавлії назначають при:
шлунково-кишкових захворюваннях, запаленні слизової оболонки шлунку, метеоризмі, запальних процесах печінки, застуді, ангіні, бронхіті, хронічному тонзиліті, гастриті, захворюваннях печінки і нирок, запаленні жовчного і сечового міхура, безплідді.
Настої шавлії застосовують для полоскань, як в'яжучий, дезінфікуючий, протизапальний засіб при гострому зубному болі, пульпіті, гінгівіті (хвороба ясен), стоматиті, виразках порожнини рота.
Регулярне вживання фіто-чай « Шавлія» корисне при пониженій кислотності шлункового соку, під час клімаксу та для поліпшення пам'яті.
Шавлія знижує секрецію потових залоз і рекомендується при нічному поті у хворих на туберкульоз, та при інтенсивному потовиділенні в клімактеричному періоді.
Жінкам у віці старше 35 років для омолодження організму корисно три рази на рік (по місяцю) регулярно вранці пити склянку настою шавлії. Приготування відвару просте: 1 ч.л. (або 2 фільтр-пакети) фіточаю « Шавлія» на стакан окропу. Настоювати до охолодження. Пити повільно, за 15-20 хв до їди. Для смаку можна додавати лимон чи мед. Слід пам'ятати, що цей же відвар підвищує шанс до зачаття, посилюючи « присмоктувальний» рефлекс шийки матки.
Зовнішньо настої з шавлії (загальні і місцеві ванни) застосовують при: екземі, псоріазі, нейродерміті, ранах, опіках, обмороженні та у вигляді спринцювань при вагінітах.
Попри свої позитивні властивості і широту застосування, шавлія має протипоказання.
Шавлія лікарська не рекомендується годуючим матерям, оскільки зменшує утворення молока.