Детальніше

Фармадипін 2% краплі 25 мл

Обліковий номер: 328066

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Фармак ОАО (Украина, Киев)

Виробник: Фармак ОАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2556/01/01

Назва російською: Фармадипин® капли ор. 2 % по 25 мл во флак.

Мiжнародна назва : Ніфедипін

Форма выпуску: Капли , флакон

Дiюча речовина : Нифедипин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Краплі для внутрішнього застосування

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ФАРМАДИПІН&reg

(FarmadipinЕ)

Склад:

діюча речовина: nifedipine

1 мл розчину містить ніфедипіну у перерахуванні на 100 % суху речовину 20 мг (30 крапель)

допоміжні речовини: поліетиленгліколь 400 етанол 96 %.

Лікарська форма. Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості:

Фармакотерапевтична група. Селективні антагоністи кальцію з переважаючим впливом на судини. Код ATХ C08C A05.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармадипін

Фармакокінетика.

Клінічні характеристики.

Показання.

Артеріальна гіпертензія (з метою лікування гіпертензивних кризів).

Протипоказання.

Застосування препарату протипоказано у випадках відомої індивідуальної гіперчутливості до ніфедипіну та допоміжних речовин жінкам під час вагітності (до 20 тижня) та у період лактації при кардіогенному шоці у комбінації з рифампіцином (через неможливість досягти ефективних рівнів ніфедипіну у плазмі внаслідок індукції ферментів) при аортальному стенозі високого ступеня нестабільній стенокардії гострому інфаркті міокарда (протягом перших 4 тижнів) ілеостомі або колостомі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарати які впливають на ефективність ніфедипіну.

При застосуванні ніфедипіну разом з нижченаведеними препаратами слід брати до уваги ступінь і тривалість взаємодії.

Рифампіцин

Рифампіцин значно індукує систему цитохрому Р450 3А4. При одночасному застосуванні з рифампіцином біодоступність ніфедипіну значно знижується і таким чином його ефективність послаблюється. Зважаючи на це застосування комбінації ніфедипіну з рифампіцином протипоказане.

При одночасному застосуванні нижченаведених слабих або помірних інгібіторів системи цитохрому Р450 3А4 необхідно контролювати артеріальний тиск і у разі необхідності слід розглянути питання про зниження дози ніфедипіну.

Макролідні антибіотики (наприклад еритроміцин)

Досліджень взаємодії ніфедипіну та макролідних антибіотиків не проводилося. Певні макролідні антибіотики інгібують опосередкований системою цитохрому Р450 3А4 метаболізм інших препаратів. Зважаючи на це не можна виключити ймовірність збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі при одночасному застосуванні обох препаратів.

Азитроміцин який структурно схожий на представників класу макролідних антибіотиків не інгібує CYP3А4.

Інгібітори анти-ВІЛ протеази (наприклад ритонавір)

Клінічне дослідження що вивчає ймовірність взаємодії ніфедипіну та певних інгібіторів анти-ВІЛ протеази ще не проводилось. Відомо що препарати цього класу інгібують систему цитохрому Р450 3А4. Крім того препарати цього класу інгібують in vitro опосередкований системою цитохрому Р450 3А4 метаболізм ніфедипіну. При застосуванні одночасно з ніфедипіном не можна виключити значного збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі внаслідок зниження метаболізму при першому проходженні та зниження швидкості виведення з організму.

Азольні антимікотики (наприклад кетоконазол)

Клінічного дослідження що вивчає ймовірність взаємодії ніфедипіну та певних азольних антимікотиків ще не проводилось. Відомо що препарати цього класу інгібують систему цитохрому Р450 3А4. При пероральному застосуванні одночасно з ніфедипіном не можна виключити значного збільшення системної біодоступності ніфедипіну внаслідок зниження метаболізму при першому проходженні.

Флуоксетин

Клінічне дослідження що вивчає ймовірність взаємодії ніфедипіну та флуоксетину ще не проводилось. Відомо що флуоксетин інгібує in vitro опосередкований системою цитохрому Р450 3А4 метаболізм ніфедипіну. При одночасному застосуванні обох препаратів не можна виключити збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі.

Нефазодон

Клінічне дослідження що вивчає ймовірність взаємодії ніфедипіну та нефазодону ще не проводилось. Відомо що нефазодон інгібує in vitro опосередкований системою цитохрому Р450 3А4 метаболізм інших препаратів. При одночасному застосуванні обох препаратів не можна виключити збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі.

Хінупристин/дальфопристин

Одночасне застосування хінупристину/дальфопристину і ніфедипіну може призводити до збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі.

Вальпроєва кислота

Клінічного дослідження що вивчає ймовірність взаємодії ніфедипіну та вальпроєвої кислоти ще не проводилось. Відомо що вальпроєва кислота збільшує концентрації в плазмі структурно подібного блокатора кальцієвих каналів німодипіну внаслідок інгібування ферментів. Зважаючи на це не можна виключити збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі та збільшення ефективності.

Циметидин

Внаслідок інгібування цитохрому Р450 3А4 циметидин підвищує концентрації ніфедипіну в плазмі та може посилювати антигіпертензивний ефект.

Цизаприд

Одночасне застосування цизаприду і ніфедипіну може призводити до збільшення концентрації ніфедипіну в плазмі.

Протиепілептичні засоби які індукують систему цитохрому Р450 3А4 такі як фенітоїн карбамазепін і фенобарбітал

Фенітоїн індукує систему цитохрому Р450 3А4. При одночасному застосуванні з фенітоїном біодоступність ніфедипіну знижується а ефективність послаблюється. При одночасному застосуванні обох препаратів необхідно контролювати клінічну відповідь на терапію ніфедипіном і у разі необхідності розглянути питання про підвищення дози ніфедипіну. У разі підвищення дози ніфедипіну під час одночасного застосування обох препаратів при відміні фенітоїну слід розглянути питання про зниження дози ніфедипіну.

Клінічних досліджень для вивчення ймовірності потенційної взаємодії ніфедипіну та карбамазепіну або фенобарбіталу не проводилось. Відомо що обидва препарати знижують концентрації в плазмі структурно подібного блокатора кальцієвих каналів німодипіну внаслідок індукції ферментів. Зважаючи на це не можна виключити зниження концентрації ніфедипіну в плазмі та зменшення ефективності.

Антигіпертензивні препарати

магнію сульфат.

Дигоксин

При одночасному застосуванні ніфедипіну та дигоксину може знижуватися кліренс дигоксину та збільшуватися концентрація дигоксину в плазмі. Зважаючи на це пацієнта необхідно контролювати на наявність симптомів передозування дигоксину і у разі необхідності слід знизити дозу глікозиду беручи до уваги концентрацію дигоксину в плазмі.

Хінідин

Зважаючи на це слід ретельно контролювати артеріальний тиск при включенні хінидину в схему терапії ніфедипіном. У разі необхідності слід знизити дозу ніфедипіну.

Такролімус

Відомо що такролімус метаболізується через систему цитохрому Р450 3А4. Опубліковані дані вказують на те що в окремих випадках дозу такролімусу при одночасному застосуванні з ніфедипіном можна знизити. При одночасному застосуванні обох препаратів слід проводити моніторинг концентрації такролімусу в плазмі і у разі необхідності слід розглянути питання про зниження дози такролімусу.

Інші види взаємодій

Грейпфрутовий сік

Грейпфрутовий сік інгібує систему цитохрому Р450 3А4. Вживання грейпфрутового соку при застосуванні ніфедипіну призводить до підвищення концентрації препарату в плазмі і збільшення тривалості дії ніфедипіну внаслідок зниження метаболізму при першому проходженні або зниженні кліренсу. Внаслідок цього може посилюватися антигіпертензивна дія препарату. Після регулярного вживання грейпфрутового соку цей ефект може тривати упродовж принаймні 3 днів після останнього вживання соку.

Зважаючи на це при терапії ніфедипіном слід уникати вживання грейпфрутів/грейпфрутового соку.

Застосування ніфедипіну може призвести до отримання хибнопідвищених результатів при спектрофотометричному визначенні концентрації ванілілмигдалевої кислоти у сечі (проте при застосуванні методу високоефективної рідинної хроматографії цей ефект не спостерігається).

Особливості застосування.

При вираженій артеріальній гіпотензії (систолічний тиск нижче 90 мм рт. ст.) вираженій серцевій недостатності Фармадипінслід застосовувати з обережністю.

Необхідно бути обережним при застосуванні препарату Фармадипін пацієнтам з наявним сильним звуженням шлунково-кишкового тракту через можливість виникнення обструкційних симптомів. Дуже рідко можуть виникати безоари які можуть потребувати хірургічного втручання.

У поодиноких випадках були описані обструкційні симптоми за відсутності в анамнезі порушень з боку шлунково-кишкового тракту.

Фармадипінне можна застосовувати пацієнтам зі здухвинно-кишковим резервуаром (ілеостомою після проктоколектомії).

Застосування препарату Фармадипінможе призвести до отримання хибнопозитивних результатів при рентгенівському дослідженні із використанням барієвого контрастного засобу (наприклад дефекти наповнення інтерпретуються як поліп).

При супутньому застосуванні препарату Фармадипін з цими препаратами необхідно контролювати артеріальний тиск і у разі необхідності розглянути питання про зниження дози ніфедипіну.

Окремі експерименти in vitroin vitro

Лікарські засоби з діючою речовиною ніфедипін не застосовують пацієнтам з гострим нападом стабільної стенокардії.

Слід з особливою обережністю призначати препарат пацієнтам які перебувають на гемодіалізі за умов злоякісної артеріальної гіпертензії або гіповолемії оскільки розширення кровоносних судин може спричинити у них значне зниження артеріального тиску. Застосування ніфедипіну хворим на цукровий діабет може потребувати корекції лікуваня.

Цей лікарський засіб містить невелику кількість етанолу (алкоголю) менше 100 мг/дозу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування ніфедипіну протипоказане до 20 тижня вагітності.

Дані щодо безпеки та ефективності застосування ніфедипіну на підставі добре контрольованих досліджень з участю вагітних жінок відсутні.

Дослідження на тваринах показали низку ембріотоксичних плацентотоксичних та фетотоксичних ефектів при введенні під час та після періоду органогенезу.

Наявної інформації недостатньо щоб виключити серйозні побічні ефекти на плід або новонароджених дітей. Зважаючи на це будь-яке застосування препарату під час вагітності після 20 тижня потребує дуже ретельної оцінки співвідношення ризику та користі від лікування і питання про терапію препаратом повинно розглядатися тільки у випадку коли всі інші тактики лікування або не показані або виявилися неефективними.

При застосуванні ніфедипіну одночасно з внутрішньовенним введенням магнію сульфату потрібен ретельний моніторинг артеріального тиску через можливість значного зниження артеріального тиску що може зашкодити матері та плоду.

Ніфедипін проникає у грудне молоко тому під час застосування препарату слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Реакції на препарат які відрізняються за інтенсивністю залежно від конкретного пацієнта можуть порушувати здатність до керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами. Особливо це стосується початку лікування.

Спосіб застосування та дози.

Фармадипін застосовувати для лікування гіпертонічних кризів як препарат швидкої допомоги. Не рекомендується застосовувати препарат у цій лікарській формі для курсового прийому.

При необхідності проведення курсової антигіпертензивної терапії препарат і лікарську форму підбирає лікар.

Необхідно враховувати індивідуальну чутливість окремих хворих до Фармадипіну. У таких випадках дозу треба підбирати індивідуально починаючи з 3 крапель і поступово збільшувати на 2-3 краплі (1 34-2 мг) до досягнення клінічного ефекту.

Перевищення початкової дози препарату може призвести до різкого зниження артеріального тиску!

Діти.

Препарат не застосовувати для лікування дітей (до 18 років).

Передозування.

Симптоми гострої інтоксикації ніфедипіном:

Лікування. Заходи для надання невідкладної допомоги у першу чергу повинні бути спрямовані на виведення препарату з організму та відновлення стабільної гемодинаміки.

Гіпотензію що виникла внаслідок кардіогенного шоку і вазодилатації можна усувати препаратами кальцію (10-20 мл 10 % розчину кальцію хлориду або глюконату вводять внутрішньовенно повільно потім повторюють у разі потреби). Внаслідок цього сироваткові рівні кальцію можуть досягти верхньої межі норми або бути незначно підвищеними. Якщо введення кальцію недостатньо ефективне доцільним є застосування таких симпатоміметиків як допамін або норадреналін. Дози цих препаратів підбирають з урахуванням досягнутого лікувального ефекту.

До додаткового введення рідини слід підходити дуже обережно оскільки при цьому підвищується небезпека перенавантаження серця.

Побічні реакції.

З боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія агранулоцитоз.

З боку імунної системи:

Психічні розлади: реакції стривоженості розлади сну.

З боку нервової системи: головний біль вертиго мігрень запаморочення тремор гіпестезія парестезія дизестезія сонливість.

З боку обміну речовин та метаболізму: гіперглікемія.

З боку органів зору: порушення зору біль в очах.

З боку системи серця: тахікардія посилене серцебиття біль у грудях (стенокардія).

Васкулярні розлади: набряк вазодилатація артеріальна гіпотензія втрата свідомості.

З боку дихальної системи: носова кровотеча закладення носа диспное.

З боку шлунково-кишкового тракту: запор біль у шлунково-кишковому тракті і абдомінальний біль нудота диспепсія метеоризм сухість у роті гіперплазія ясен безоар дисфагія кишкова непрохідність виразка кишечнику блювання недостатність гастроезофагеального сфінктера.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: транзиторне підвищення активності ферментів печінки жовтяниця.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: еритема токсичний епідермальний некроліз фоточутливість пурпура.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: поліурія дизурія.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: еректильна дисфункція.

Загальні розлади:

Термін придатності. 3 роки.

Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 5 мл або 25 мл у флаконі. По 1 флакону у пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна 04080 м. Київ вул. Фрунзе 74.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Фармадипін 2% краплі 25 мл

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Фармадипін 2% краплі 25 мл

Обліковий номер : 328066

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Фармак ОАО (Украина, Киев)

Виробник : Фармак ОАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2556/01/01

Назва російською : Фармадипин® капли ор. 2 % по 25 мл во флак.

Мiжнародна назва : Ніфедипін

Форма выпуску : Капли , флакон

Дiюча речовина : Нифедипин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Краплі для внутрішнього застосування

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО