Детальніше

Енап 20 HL таблетки №20

Обліковий номер: 333194

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

KRKA (Словения)

Виробник: KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/10299/01/01

Назва російською: Энап® 20 hl таблетки №20 (10х2)

Мiжнародна назва : Гідрохлоротіазид+еналаприл

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Эналаприл

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Енап&Ograve 20 НL

(Enap 20 HL)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить еналаприлу малеату 20 мг і гідрохлоротіазиду 12 5 мг

допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат лактози моногідрат крохмаль кукурудзяний крохмаль прежелатинізований тальк магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки білого кольору зі скошеним краєм та насічкою з одного боку.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати інгібіторів АПФ. Еналаприл і діуретики. Код АТХ С09В А02.

Фармакодинаміка.

Енап 20 HL є комбінацією інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту (еналаприлу малеат) і діуретика (гідрохлоротіазид).

Еналаприлу малеат

Гідрохлоротіазид

Антигіпертензивні ефекти двох компонентів є адитивними і як правило тривають 24 години. Хоча один еналаприл проявляє гіпотензивну дію навіть у пацієнтів із низькореніновою гіпертензією одночасне застосування з гідрохлоротіазидом у таких пацієнтів призводить до більшого зниження артеріального тиску. Компонент еналаприлу у препараті як правило послабляє зменшення калію спричинене прийомом гідрохлоротіазиду.

Фармакокінетика.

Еналаприлу малеат.

Гідрохлоротіазид

Еналаприл/гідрохлоротіазид. Одночасне багатократне застосування еналаприлу і гідрохлоротіазиду незначним чином або взагалі не впливає на біодоступність цих препаратів. Комбінована таблетка є біоеквівалентною до окремих її компонентам що застосовуються одночасно.

Клінічні характеристики.

Показання.

Артеріальна гіпертензія у пацієнтів яким показана комбінована терапія.

Протипоказання.

-Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату або до інших препаратів що є похідними сульфонамідів.

-Підвищена чутливість до будь-якого іншого інгібітору АПФ.

-

-2) або печінки.

-Анурія.

-Резистентна до лікування гіпокаліємія чи гіперкаліємія.

-Рефрактерна гіпонатріємія.

-Симптомна гіперурикемія (подагра).

-

Гіпотензивна терапія

Супутній прийом цих препаратів може посилити гіпотензивний ефект еналаприлу. Супутній прийом з нітрогліцерином іншими нітратами або іншими вазодилататорами може додатково знизити артеріальний тиск.

Інші антигіпертензивні препарати. Додаткові ефекти можуть виникати коли еналаприл застосовувати одночасно з іншими антигіпертензивними препаратами.

Гангліоблокатори або адреноблокатори у комбінації з еналаприлом слід застосовувати тільки за умови ретельного спостереження стану пацієнта.

Калійзберігаючі діуретики або добавки з калієм

Інгібітори АПФ посилюють спричинену діуретиками втрату калію. Застосування калійзберігаючих діуретиків (наприклад спіронолактону еплеренону тріамтерену або амілориду) а також застосування харчових добавок або сольових замінників що містять калій Особливості застосування).

Діуретики (тіазидні або петльові діуретики).

Літій. Діуретики або інгібітори АПФ знижують нирковий кліренс літію і підвищують ризик виникнення літієвої токсичності тому одночасне застосування не рекомендовано. Слід ознайомитися з інструкцією на препарат літію перед його застосуванням.

Трициклічні антидепресанти/нейролептики/анестетики/снодійні

Особливості застосування

можуть послаблювати антигіпертензивні ефекти інгібіторів АПФ ефекти діуретиків та або інших антигіпертензивних препаратів. У деяких пацієнтів із порушенням функції нирок (наприклад пацієнти літнього віку або пацієнти з дегідратацією включаючи тих хто отримує лікування діуретиками) які застосовують НПЗП включаючи інгібітори ЦОГ-2 одночасне застосування антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ та інгібіторів АПФ спричиняє адитивний ефект на підвищення калію в сироватці крові та подальшого погіршення функції нирок включаючи можливу гостру ниркову недостатність. Такі ефекти як правило оборотні. Тому таку комбінацію слід вводити з обережністю пацієнтам з порушеннями функції нирок. Пацієнти повинні споживати достатню кількість рідини та знаходитись під ретельним контролем функції нирок на початку супутньої терапії та періодично протягом такого лікування.

Подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (RAAS)

2

. Тіазиди можуть посилювати сприйнятливість до тубокурарину.

При застосуванні вказаних нижче препаратів може виникати взаємодія з тіазидними діуретиками.

Алкоголь барбітурати або наркотичні аналгетики можуть потенціювати розвиток ортостатичної гіпотензії.

Антихолінергічні засоби (наприклад антропін біперіден). Через ослаблення моторики шлунково-кішкового тракту та зменшення швидкості евакуації зі шлунку біодоступність діуретиків тіазидного типу зростає.

Притидіабетичні препарати (пероральні цукрознижувальні препарати та інсулін). На тлі лікування ті азидами можливе зниження глюкозотолерантності. Може виникнути потреба у зміні дозування. Енап20 НЛ застосовувати з обережністю з огляду на ризик лактатного ацидозу за рахунок можливої обумовленої гідрохлоротіазидом функціональної ниркової недостатності.

З огляду на ризик симптомної гіпонатріємії необхідно здійснювати клінічний та біологічний моніторинг.

Смоли колестираміну і колестиполу

Кортикостероїди АКТГ

Пресорні аміни (наприклад епінефрин)

Симпатоміметики. Симпатоміметики можуть зменшити антигіпертензивні ефекти інгібіторів АПФ.

Еналаприл можна безпечно застосовувати супутньо з ацетилсаліциловою кислотою (в кардіологічних дозах) тромболітиками та блокаторами.

Інгібітори простагландин-синтази

Препарати золота

Подовження інтервалу QT (прокаїнамід аміодарон соталол). Лікарські засоби на ефекти яких впливають зміни рівня калію в сироватці крові.

антиаритмічні засоби класу Іа (хінідин гідрохінідин дизопірамід)

антиаритмічні засоби класу ІІІ (аміодарон сотало дофетилід ібутилід)

деякі нейролептики (тіоридазин хлорпромазин левомепромазин трифторперазин ціамемазин сульпірид сультоприд амісульпірид тіаприд пімозид галоперидол дроперидол)

інші лікарські засоби (бепридил цизаприд диіеманіл еритроміцин для внутрішньовенного введення галафантрин мізоластин пентамідин терфенадин венкамін для внутрішньовенного введення).

Кортикостероїди АКТГ: може призвести до активізації виснаження електроліту зокрема гіпокаліємії з тіазиднимі діуретиками.

Калійуретичні діуретики (наприкла фуросемід) карбеноксолон. Гідрохлоротіазид може збільшити втрату калію і/або магнію.

Пресорні аміни (наприклад адреналін). Ефект таких препаратів може бути зменшений.

Цитостатики (наприклад циклофосфамід метотрексат). Тіазиди можуть зменшити екскрецію нирок при використанні цитостатичних препаратів і посилити їх мієлосупресивні ефекти.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). При тривалому прийомі НПЗП може зменшитися сечогінний натрійуретичний та антигіпертензивний ефекти діуретиків.

Супутня терапія інгібітором АПФ та антагоністом рецепторів ангіотензину

Повідомлялося що у пацієнтів з підтвердженою атеросклеротичною хворобою серцевою недостатністю або з цукровим діабетом з ураженням кінцевого органа супутня терапія інгібітором АПФ та антагоністом рецепторів ангіотензину асоціюється з вищою частотою появи артеріальної гіпотензії синкопе гіперкаліємії та погіршення функції нирок (включаючи гостру ниркову недостатність) порівняно з такою при застосуванні тільки препарату ренін-ангіотензин-альдостеронової системи. Подвійна блокада (наприклад комбінуванням інгібітору АПФ з антагоністом рецепторів ангіотензину ІІ) повинна обмежуватись індивідуально визначеними випадками та супроводжуватись ретельним моніторингом функції нирок рівнів калію та артеріального тиску.

Антиподагричні засоби (пробенецид сульфінпіразон алопурилнол)

Може виникнути потреба у корекції дози урикозуричних засобів оскільки гідрохлоротіазид може збільшувати рівень сечової кислоти в сироватці крові. Імовірна поява необхідності у збільшені дози пробенециду чи сульфінпіразону. При одночасному застосуванні ті азидів можливе підвищення частоти реакцій гіперчутливості до алопуринолу.

Саліцилати. При застосуванні високих доз саліцилатів гідрохлоротіазид може посилювати їх токсичний вплив на центральну нервову систему.

Метилдопа. Повідомлялося про окремі випадки виникнення гемолітичної анемії при одночасному застосуванні гідрохлоротіазиду та метилдопи.

Циклоспорин.

Глікозиди наперстянки. Спричинені тіазидом гіпокаліємія чи гіпомагніємія можуть сприяти розвитку аритмій зумовлених препаратами наперстянки.

Солі кальцію. Тіазидні діуретики підвищують рівень кальцію в сироватці крові за рахунок зменшення його виведення. Якщо необхідне призначення кальційвмісних харчових добавок слід здійснювати моніторинг рівня кальцію в сироватці і відповідно до нього коригувати дозу кальцію.

Йодовмісні контрастні засоби. У випадку індукованої діуретиками дегідратації підвищується ризик розвитку гострої ниркової недостатності переважно при застосуванні високих доз водовмісних контрастних засобів. Пацієнти потребують регідратації до введення водовмісних препаратів.

Амфотерицин В (для парентерального введення) стимулюючі проносні засоби гідрохлоротіазид посилює порушення електролітного балансу переважно гіпокаліємію.

Бета-блокатори та діазоксид.

Амантадин.

Артеріальна гіпотензія та електролітний/водний дисбаланс. Як і при застосуванні інших антигіпертензивних препаратів у деяких пацієнтів

Пацієнтів слід обстежувати стосовно клінічних ознак водного та електролітного дисбалансу таких як дегідратація гіпонатріємія гіпохлоремічний алкалоз що може індукувати печінкову енцефалопатію або печінкову кому гіпомагніємія або гіпокаліємія що можуть виникати внаслідок діареї або блювання. У таких пацієнтів слід періодично перевіряти рівні електролітів у сироватці крові.

Особливо уважним повинен бути підхід до лікування пацієнтів з ішемічною хворобою серця або цереброваскулярними захворюваннями оскільки надмірне зниження артеріального тиску може призвести до інфаркту міокарда або інсульту.

У деяких пацієнтів із серцевою недостатністю з нормальним або зниженим тиском Енап20 HL може додатково знизити рівень артеріального тиску. Така реакція на прийом препарату є очікуваною та зазвичай не є підставою для припинення лікування. У разі коли артеріальна гіпотензія стає резистентною до лікування слід знизити дозу та/або припинити лікування діуретиком та/або препаратом.

Аортальний стеноз/гіпертрофічна кардіоміопатія. Як і всі вазодилататори інгібітори АПФ слід призначати з обережністю пацієнтам з обструкцією вихідного отвору лівого шлуночка та обструкцією шляху відтоку їхнього прийому слід уникати у разі кардіогенного шоку та гемодинамічно значної обструкції.

Порушення функції нирок

Енап

У деяких пацієнтів з артеріальною гіпертензією без ознак існуючого захворювання нирок при одночасному застосуванні еналаприлу і діуретика виникає як правило незначне та тимчасове підвищення рівня сечовини крові і креатиніну сироватки крові. У таких випадках Енап20 HL слід відмінити. Лікування Енапом20 HL може бути відновлене у зменшених дозах або із застосуванням кожного з компонентів препарату окремо.

Реноваскулярна гіпертензія. У деяких пацієнтів із двостороннім стенозом ниркової артерії або стенозом артерії єдиної нирки при застосуванні інгібіторів АПФ спостерігалося підвищення рівня сечовини крові і креатиніну сироватки крові що зазвичай є оборотним при відміні препарату. Терапія таких пацієнтів повинна бути розпочата під пильним медичним спостереженням з малих доз ретельного титрування і моніторингу функції нирок.

Захворювання печінки

Хірургія/анестезія

Метаболічні та ендокринні ефекти. Терапія тіазидами може призводити до погіршення толерантності до глюкози. Може знадобитися коригування дози або застосування антидіабетичних засобів включаючи інсулін.

Тіазиди можуть знижувати виведення кальцію з сечею а також спричиняти періодичне і незначне підвищення рівнів кальцію у сироватці крові. Виражена гіперкальціємія може свідчити про прихований гіперпаратиреоз. Застосування тіазидів слід припинити перед проведенням дослідження функції паращитовидних залоз.

Терапія тіазидами може призвести до розвитку гіперурикемії та/або подагри у певних пацієнтів. Однак еналаприл може посилювати виведення сечової кислоти із сечею що ослаблює гіперурикемічний ефект гідрохлоротіазиду.

Гіперчутливість/ангіоневротичний набряк. У пацієнтів які застосовують інгібітори АПФ включаючи еналаприлу малеат рідко повідомлялося про розвиток ангіоневротичного набряку обличчя кінцівок губ язика голосової щілини та/або гортані. Такі реакції можуть виникати у будь-який час протягом лікування. У таких випадках слід негайно припинити застосування препарату і встановити відповідне спостереження за станом пацієнта щоб переконатися у повному зникненні симптомів перед випискою пацієнта. Навіть у випадках коли спостерігається лише набряк язика без респіраторного дистресу необхідне тривале спостереження стану пацієнта оскільки лікування антигістамінними препаратами і кортикостероїдами може бути недостатньо.

Пацієнти з ангіоневротичним набряком в анамнезі що не пов' язаний із застосуванням інгібіторів АПФ можуть мати вищий ризик виникнення ангіоневротичного набряку під час застосування інгібітора АПФ.

У пацієнтів які застосовують тіазиди реакції гіперчутливості можуть виникати незалежно від наявності в анамнезі алергії або бронхіальної астми. При застосування тіазидів повідомлялося про загострення або активацію перебігу системного червоного вовчака.

У представників негроїдної раси які застосовували АПФ частіше виникав ангіоневротичний набряк порівняно з пацієнтами інших рас.

Анафілактоїдні реакції під час проведення десенсибілізації отрутою перетинчастокрилих. У пацієнтів які застосовували інгібітори АПФ під час проведення десенсибілізації отрутою перетинчастокрилих рідко виникали загрозливі для життя анафілактоїдні реакції. Подібних реакцій можна уникнути тимчасово припинивши застосування інгібітору АПФ перед початком проведення десенсибілізації.

Пацієнти яким проводять гемодіаліз. Застосування препарату Енап 20 HL протипоказане пацієнтам яким необхідне проведення гемодіалізу при нирковій недостатності. Про анафілактичні реакції повідомлялося у пацієнтів які перебували на діалізі із використанням високопроникних мембран (наприклад AN 69) і одночасно застосовували інгібітори АПФ. Стосовно таких пацієнтів слід вирішити питання про застосування іншого типу мембран для діалізу або антигіпертензивного препарату іншого класу.

Кашель. Повідомлялося про виникнення кашлю при застосуванні інгібіторів АПФ. Як правило кашель непродуктивний стійкий що зникає після припинення терапії. Кашель що виникає внаслідок застосування інгібіторів АПФ слід враховувати при диференціальному діагнозі кашлю.

Гіперкаліємія.

Гіпоглікемія

Анафілактоїдні реакції під час проведення аферезу ЛПНЩ. У пацієнтів які застосовували інгібітори АПФ під час проведення аферезу ЛПНЩ з декстрану сульфатом рідко виникали загрозливі для життя анафілактоїдні реакції. Подібних реакцій можна уникнути тимчасово припинивши застосування інгібітору АПФ перед кожним проведенням аферезу.

Пацієнти літнього віку. Ефективність і переносимість еналаприлу малеату і гідрохлоротіазиду що застосовуються одночасно подібні як у пацієнтів літнього віку так і у молодших дорослих пацієнтів з артеріальною гіпертензією.

Трансплантація нирки

Немає досвіду щодо прийому препарату Енап20 HL пацієнтами які недавно перенесли операцію з трансплантації нирки. Тому цим пацієнтам не рекомендовано лікування препаратом.

Печінкова недостатність

Рідко інгібітори АПФ асоціювались із синдромом що розпочинається з холестатичної жовтяниці або гепатиту та прогресує до миттєвого некрозу печінки та (іноді) летального наслідку. Механізм цього синдрому залишається нез' ясованим. Пацієнти які приймають інгібітори АПФ і у яких розвивається жовтяниця або помітне підвищення ферментів печінки повинні припинити прийом інгібітору АПФ та знаходитись під відповідним медичним спостереженням.

Нейтропенія/агранулоцитоз

У пацієнтів які приймали інгібітори АПФ повідомлялося про появу нейтропенії/агранулоцитозу тромбоцитопенії та анемії. У пацієнтів з нормальною функцією нирок та у разі відсутності інших ускладнюючих факторів нейтропенія виникала рідко. Еналаприл слід призначати дуже обережно пацієнтам з колагенозом судин які проходять імуносупресантну терапію лікування алопуринолом або прокаїнамідом або при комбінації цих ускладнюючих факторів особливо якщо вже існує порушення функції нирок. У деяких із цих пацієнтів розвивалися серйозні інфекції які іноді не відповідали на інтенсивну терапію антибіотиками. При призначенні еналаприлу таким пацієнтам рекомендується періодичний моніторинг кількості лейкоцитів а пацієнти повинні повідомляти про будь-який прояв інфекції.

У теплу пору року у може виникати гіпонатріємія за рахунок розрідження крові.

На тлі терапії тіазидами може маніфестувати латентний цукровий діабет.

Антидопінговий тест

Препарат містить гідрохлоротіазид що може давати позитивний результат в антидопінговому тесті.

Особливі попередження щодо неактивних компонентів препарату.

Препарат містить лактозу тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Застосування у період вагітності та годування груддю.

Препарат не повинен застосовуватися вагітними або жінками які планують завагітніти. Якщо під час лікування препаратом підтверджується вагітність його застосування необхідно негайно припинити і якщо необхідно замінити іншим лікарським засобом дозволеним до застосування у вагітних.

Еналаприл

Епідеміологічні дані щодо ризику тератогенності внаслідок прийому інгібіторів АПФ протягом першого триместру вагітності непереконливі однак невелике підвищення ризику не можна виключити. Пацієнток які планують вагітність слід перевести на альтернативну антигіпертензивну терапію лікарськими засобами із встановленим профілем безпеки для застосування під час вагітності. При встановленні вагітності прийом інгібіторів АПФ потрібно негайно припинити та якщо необхідно розпочати альтернативне лікування.

Інгібітори АПФ при застосуванні під час другого та третього триместрів вагітності можуть спричиняти фетотоксичність (зниження функції нирок олігогідрамніон затримка осифікації кісток черепа) або неонатальну токсичність (ниркова недостатність артеріальна гіпотензія гіпер

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Енап 20 HL таблетки №20

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Енап 20 HL таблетки №20

Обліковий номер : 333194

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
KRKA (Словения)

Виробник : KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/10299/01/01

Назва російською : Энап® 20 hl таблетки №20 (10х2)

Мiжнародна назва : Гідрохлоротіазид+еналаприл

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Эналаприл

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО