Елкоцин 100 мг таблетки №30
шт. | 1 |
---|---|
Кількість в упаковці | 30 |
Умови відпуску | за рецептом (тільки самовивіз) |
Елкоцин (Elkotsin) інструкція по застосуванню
Склад
діюча речовина: ребаміпід,
1 таблетка містить ребаміпіду 100 мг
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, гідроксипропілцелюлоза, магнію стеарат
суміш для покриття: гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь (макрогол).
Лікарська форма
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Основні фізико-хімічні властивості:
білі круглі, гладенькі з обох сторін двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Фармакотерапевтична група
Засоби для лікування кислотозалежних захворювань.
Код ATХ А02Х.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Ребаміпід підвищує ендогенний вміст простагландинів E2 та I2 (PGE2 та PGI2), які містяться у шлунковому соку, а також підвищує рівень простагландину Е2 (PGE2) у слизовій оболонці шлунка, що сприяє її захисту від ушкоджувальних факторів. Ребаміпід чинить цитопротекторний ефект, доведений у дослідженнях in vitro, покращує кровообіг у слизовій оболонці шлунка і стимулює проліферацію клітин. Завдяки підвищенню активності ферментів, що стимулюють біосинтез високомолекулярних глікопротеїнів, ребаміпід збільшує кількість поверхневого шлункового слизу. Ребаміпід не впливає на базальну і стимульовану шлункову секрецію.
Фармакокінетика.
Після одноразового перорального застосування 100 мг ребаміпіду максимальна концентрація у плазмі крові (216 ± 79 нг/мл) спостерігалася через 2,4 ± 1,2 години. В експериментах in vitro з білками плазми зв&rsquo язувалося приблизно 90 % препарату, проте у багаторазових дослідженнях доведено, що препарат не кумулюється в організмі. Препарат піддається незначному метаболізму в організмі людини, однак здебільшого виділяється у незміненому вигляді. Період напіввиведення з плазми крові становить приблизно 1,9 ± 0,7 години. При застосуванні ребаміпіду в дозі 100 мг у пацієнтів з нирковою недостатністю спостерігалося збільшення концентрації препарату у плазмі крові та період напіввиведення був більший порівняно зі здоровими пацієнтами.
Показання
Виразка шлунка, гострий гастрит, період загострення хронічного гастриту, патологічні зміни слизової оболонки шлунка (ерозії, кровотечі, гіперемія, набряки).
Протипоказання
Підвищена чутливість до ребаміпіду або до будь-яких інших компонентів препарату. Злоякісні захворювання шлунка.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
При застосуванні ребаміпіду у складі традиційних антихелікобактерних схем ефективність традиційної терапії, вірогідно, зростає. Взаємодія з іншими препаратами не досліджена.
Особливості застосування
Іноді може спостерігатися зменшення кількості лейкоцитів та тромбоцитів. У разі виявлення відхилення від норми необхідно припинити прийом препарату та провести відповідні заходи для покращення стану пацієнта.
Іноді може спостерігатися зростання рівня АсАТ, АлАТ, y-ГГТП, ЛФ (лужної фосфатази) та інші порушення функції печінки, жовтяниця. У разі виникнення таких реакцій необхідно провести відповідне обстеження, у разі виявлення відхилень від норми припинити прийом препарату та вжити необхідні заходи для покращення стану пацієнта.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Оскільки безпека застосування ребаміпіду у період вагітності або годування груддю не доведена, препарат протипоказаний для застосування.
Оскільки ребаміпід проникає у грудне молоко, під час застосування препарату годування груддю слід припинити.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
При прийомі ребаміпіду можливе виникнення запаморочення, сонливості. У таких випадках слід відмовитися від керування автотранспортом, роботи з механізмами, а також від занять іншими видами діяльності, що потребують підвищеної уваги і швидкої реакції.
Спосіб застосування та дози
Для перорального застосування.
Виразка шлунка
Дорослі &ndash 3 рази на добу по 100 мг (1 таблетка) вранці, вдень та ввечері.
Для покращення стану при гострому гастриті, у період загострення хронічного гастриту, при патологічних змінах слизової оболонки шлунка (ерозії, кровотечі, гіперемія, набряки)
Дорослі &ndash 3 рази на добу по 100 мг (1 таблетка).
Пацієнти літнього віку.
Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам літнього віку для зменшення ризику розвитку порушень з боку травного тракту, оскільки дана категорія пацієнтів більш чутлива до дії лікарського засобу.
Діти
Препарат не призначати дітям, оскільки дослідження щодо застосування у цій віковій категорії не проводили.
Передозування
Випадки передозування не описані. Можливі нудота, блювання, біль у животі, діарея або запор, головний біль, посилення проявів побічних реакцій.
У разі передозування слід промити шлунок і призначити симптоматичну терапію. Специфічного антидоту не існує.
Побічні реакції
Побічні реакції були класифіковані за органами і системами та за частотою виникнення. За частотою виникнення розділені на наступні категорії: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100 і < 1/10), нечасто (> 1/1000 і < 1/100), рідко (> 1/10000 і < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (неможливо оцінити на основі наявних даних).
З боку системи крові та лімфатичної системи: нечасто &ndash лейкопенія, гранулоцитопенія частота невідома &ndash тромбоцитопенія.
З боку гепатобіліарної системи: нечасто &ndash підвищення рівня печінкових ферментів АсАТ, АлАТ, гаммаглутамілтрансфераза, ЛФ та інші порушення функції печінки частота невідома &ndash жовтяниця.
З боку імунної системи: нечасто &ndash висипання на шкірі, свербіж, екзема медикаментозного типу, інші алергічні симптоми частота невідома &ndash кропив&rsquo янка.
З боку центральної і периферичної нервової систем: частота невідома &ndash оніміння, запаморочення, сонливість.
З боку шлунково-кишкового тракту: нечасто &ndash запори, відчуття розпирання та наповнення у животі, діарея, нудота, блювання, печія, біль у животі, відрижка повітрям, порушення смакових відчуттів частота невідома &ndash спрага.
З боку дихальної системи: частота невідома &ndash кашель, важкість дихання.
З боку сечостатевої системи: нечасто &ndash порушення менструального циклу у жінок частота невідома &ndash набряклість та біль у молочних залозах, розвиток « жіночих грудей» у чоловіків (гінекомастія), індукція виділення молока.
Лабораторні дослідження: частота невідома &ndash збільшення рівня сечовини.
Загальні реакції: нечасто &ndash реакції гіперчутливості, набряки, відчуття стороннього предмета в носоглотці частота невідома &ndash гарячка, тривожність, припливи (раптове почервоніння обличчя), оніміння язика, відчуття серцебиття.
У разі виникнення симптомів алергії необхідно припинити прийом препарату.
У разі значного підвищення рівня трансаміназ або у разі одночасного підвищення температури, виникнення висипань та інших симптомів необхідно припинити прийом препарату та вжити заходів для поліпшення стану.
Термін придатності
2,5 року.
Умови зберігання
В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ° С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у пачці.
Категорія відпуску
За рецептом.
- Склад
- Лікарська форма
- Основні фізико-хімічні властивості:
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Протипоказання
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Спосіб застосування та дози
- Діти
- Передозування
- Побічні реакції
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Упаковка
- Категорія відпуску