Детальніше

Доксициклін 0,1 г капсули №10

Обліковий номер: 329349

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Борщаговский ХФЗ ЗАО НПЦ (Украина, Киев)

Виробник: Борщаговский ХФЗ ПАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3292/01/01

Назва російською: Доксициклин капсулы по 100 мг №10

Мiжнародна назва : Доксициклін

Форма выпуску: Капсулы

Дiюча речовина : Доксициклин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Капсули

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ДОКСИЦИКЛІН

(DOXYCYCLINE)

Склад:

діюча речовина: Доксициклін

допоміжні речовини: лактози моногідрат кальцію стеарат

Лікарська форма. Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді капсули з кришечкою і корпусом жовтого кольору які містять порошок або масу у формі частково або повністю сформованого стовпчика жовтого кольору із зеленуватим відтінком. Допускаються білі вкраплення.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосовування. Тетрацикліни. Доксициклін. Код АТХ J01A A02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Staphylococcus spp. (у т. ч. тих що продукують пеніциліназу) Streptococcus spp. (у т.ч. Streptococcus pneumoniaeBacillus anthracisClostridium spp.Neisseria gonorrhoeaeEscherichia coli Shigella spp. Salmonella spp. Enterobacter spp. Klebsiella spp. Bordetella pertussis а також відносно Rickettsia spp. Treponema spp. Mycoplasma spp. Chlamydia spp.

До дії доксицикліну стійкі Pseudomonas aeruginosa Proteus spp. Serratia spp. більшість штамів Bacteroides fragilis.

Фармакокінетика.

Препарат швидко всмоктується з травного тракту і повільно виводиться з організму. Дослідження показують що абсорбція доксицикліну відрізняється від деяких інших тетрациклінів на неї не впливає одночасне вживання їжі (у тому числі молока).

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування інфекцій спричинених чутливими штамами грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів та деякими іншими мікроорганізмами а саме:

інфекції дихального тракту: пневмонія та інші захворювання нижніх дихальних шляхів спричинені чутливими штамами Streptococcus pneumoniae Haemophilus influenza Klebsiella pneumoniae пневмонія спричинена Mycoplasma pneumoniae хронічні бронхіти синусити

інфекції сечовивідного тракту: інфекції спричинені чутливими штамами виду Klebsiella Enterobacter а також бактеріями Escherichia coli Streptococcus faecalis

інфекції що передаються статевим шляхом:

Chlamydia trachomatis включаючи неускладнені уретральні та ендоцервікальні інфекції та інфекції прямої кишки

- негонококові уретрити спричинені Ureaplasma urealyticum (T-mycoplasma)

- препарат є альтернативним для лікування гонореї та сифілісу

інфекції шкіри: акне при необхідності застосування антибіотикотерапії.

Лікування інфекцій спричинених мікроорганізмами чутливими до тетрациклінів а саме:

офтальмологічні інфекції: інфекції спричинені чутливими бактеріями Gonococci Staphylococci та Haemophilus influenza. Інфекція що спричиняє трахому не завжди елімінується що підтверджується при проведенні імунофлуоресцентного аналізу. Для лікування паратрахоми препарат можна застосовувати як монотерапію або в комбінації з іншими лікарськими засобами

рикетсійні інфекції: група висипних тифів плямиста гарячка скелястих гір гарячка Ку кліщова гарячка ендокардит спричинений Coxiella

інші інфекції: орнітоз бруцельоз (при застосуванні у комбінації зі стрептоміцином) холера бубонна чума епідемічний зворотний тиф кліщова зворотна гарячка туляремія меліоїдоз тропічна малярія що резистентна до хлороквіну та гострий кишковий амебіаз (при застосуванні у комбінації з амебіцидом).

Альтернативне лікування лептоспірозу газової гангрени правця.

Профілактика наступних станів: японська річкова гарячка діарея мандрівника (спричинена ентеротоксичною Esherichia coli) лептоспіроз малярія. Профілактику малярії слід проводити відповідно до діючої практики через можливість розвитку резистентності.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до тетрациклінів доксицикліну та до інших компонентів препарату

порфірія

тяжка печінкова недостатність

лейкопенія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Солі заліза пероральні препарати цинку вісмуту алюмінієві кальцієві магнієві антациди та інші препарати що містять ці катіони (в т.ч. магнієвмісні проносні сукральфат) холестирамін колестипол каолін активоване вугілля засоби що підвищують рН шлунка (в т.ч. натрію гідрокарбонат Н2-гістаміноблокатори):

Квінаприл:

Похідні сульфонілсечовини: посилення їх гіпоглікемічного ефекту.

Курареподібі засоби: доксициклін потенціює їх ефект.

Пеніциліни цефалоспорини бета-лактамні антибіотики: як бактеріостатичний антибіотик доксициклін може перешкодити бактерицидній активності інших антибіотиків.

Непрямі антикоагулянти в т.ч. варфарин феніндіон антитромботичні засоби: можливе збільшення протромбінового індексу. Тетрацикліни знижують рівень протромбіну плазми крові потенціюють ефект непрямих антикоагулянтів тому можливе зниження дози антикоагулянтів.

Барбітурати карбамазепін примідон фенітоїн інші препарати що індукують печінкові ферменти в т.ч. рифампіцин інгібітори карбоангідрази (в т.ч. ацетазоламід): зниження концентрації в плазмі крові та скорочення періоду напіввиведення (T1/2) доксицикліну (індукція монооксигеназ і прискорення біотрансформації у печінці) що може призвести до зниження антибактеріального ефекту. Цей ефект може тривати протягом кількох днів після відміни вищеназваних препаратів тому слід розглянути збільшення добової дози доксицикліну.

Етанол: скорочення T1/2 доксицикліну. Алкоголь не слід вживати під час терапії доксицикліном.

Гормональні контрацептиви: під час застосування доксицикліну і протягом 7 днів після завершення курсу доксицикліну.

Циклоспорин: можливе збільшення його концентрації в плазмі крові та як результат підвищення токсичної дії. Дану комбінацію слід застосовувати під ретельним контролем.

Метоксифлурановий наркоз: можлива токсична дія на нирки в т.ч. гостра ниркова недостатність з летальним наслідком.

Метотрексат: збільшення токсичності останнього дану комбінацію слід застосовувати з обережністю.

Ерготамін і метисергід: підвищення ризику ерготизму.

збільшення ризику внутрішньочерепної гіпертензії дану комбінацію застосовувати не слід. Для запобігання цьому ускладненню при лікуванні акне ретиноїдами необхідно витримати інтервал після терапії доксицикліном.

Теофілін: посилення ризику розвитку побічних ефектів з боку травної системи.

Препарати літію: можливе підвищення або зниження рівня літію в крові.

Пероральна вакцина проти черевного тифу: антибактеріальні препарати в т.ч. тетрацикліни можуть знижувати її терапевтичний ефект. Слід уникати застосування вакцини під час лікування доксицикліном.

При проведенні флюоресцентного тесту можливий хибний результат підвищення рівня катехоламінів у сечі.

Також застосування тетрациклінів може призвести до отримання неточних результатів лабораторних аналізів при визначенні рівня цукру білка уробіліну в сечі.

Особливості застосування.

Порушення функції печінки. Доксициклін слід з обережністю застосовувати пацієнтам з порушеннями функції печінки та пацієнтам які отримують потенційно гепатотоксичні препарати.

Порушенням функції нирок.

Дослідження не виявили суттєвої різниці в періоді напіввиведення доксицикліну з сироватки крові у пацієнтів з нормальною функцією нирок та з тяжкими порушеннями функції нирок. Гемодіаліз не впливає на період напіввиведення препарату з сироватки крові.

Антианаболічна дія тетрациклінів може призвести до збільшення в крові рівня сечовини. Дослідження на даний час показують що застосування доксицикліну не спричиняє антианаболічного ефекту у пацієнтів з порушеннями функції нирок. Немає необхідності в корекції дози при порушенні функції нирок.

Фотосенсибілізація.

Мікрофлора. Застосування антибіотиків може іноді призводити до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів зокрема грибків включаючи Candida та розвитку суперінфекції що потребує відміни антибіотика та вжиття відповідних заходів.

Для профілактики розвитку кандидозу одночасно з доксицикліном рекомендується застосовувати протигрибкові препарати.

Лікування антибактеріальними препаратами порушує нормальну флору товстого кишечнику що може спричинити надмірний ріст Clostridium difficile. Про виникнення діареї асоційованої з токсинами А і В що продукуються C. difficile (CDAD) повідомлялося при застосуванні майже усіх антибактеріальних засобів включаючи доксациклін. Тяжкість проявів може коливатися від помірної діареї до летального коліту. У разі відсутності необхідного лікування може розвинутися токсичний мегаколон перитоніт шок. Під час лікування не можна призначати препарати що пригнічують перистальтику кишечнику.

Можливість CDAD слід розглядати в усіх пацієнтів у яких під час або після застосування антибіотиків виникла діарея. Необхідно ретельно збирати анамнез хвороби оскільки CDAD може виникати протягом 2 місяців після закінчення лікування антибактеріальними засобами.

Надходили повідомлення про розвиток псевдомембранозного коліту при застосуванні майже всіх антибактеріальних препаратів включаючи доксициклін. Тяжкість цього ускладнення коливалась від легкої до такої що становила загрозу життю. Слід розглядати цей діагноз у пацієнтів які звертаються з приводу діареї внаслідок застосування антибактеріальних препаратів.

Езофагіт. Зареєстровані випадки езофагіту та виразок стравоходу у пацієнтів які застосовували капсульовані або таблетовані форми препаратів класу тетрациклінів включаючи доксициклін. Більшість цих пацієнтів приймали препарат з недостатньою кількістю рідини або безпосередньо перед сном. Препарат слід запивати достатньою кількістю рідини та ковтати у вертикальному положенні сидячи або стоячи. Якщо виникають такі симптоми як дисфагія або біль за грудиною слід розглянути можливість розвитку цього ускладнення та припинення застосування препарату. Слід з обережністю застосовувати доксициклін пацієнтам з езофагіальним рефлюксом.

Доброякісна внутрішньочерепна гіпертензія була зареєстрована у пацієнтів які отримували препарат у максимальній терапевтичній дозі. Швидко регресувала після відміни препарату.

Порфірія. Рідкі випадки виникнення порфірії спостерігалися у пацієнтів які отримували тетрацикліни.

Венеричні хвороби.

Бета-гемолітичний стрептокок. При інфекціях спричинених бета-гемолітичними стрептококами групи А лікування слід проводити впродовж щонайменше 10 днів.

Міастенія гравіс.

Системний червоний вовчак. Тетрацикліни можуть спричинити загострення системного червоного вовчаку.

Метоксифлуран. Застосовувати метоксифлуран разом із тетрациклінами слід з обережністю через можливість летальної нефротоксичності.

Допоміжні речовини. Пацієнтам з рідкими спадковими проблемами непереносимості галактози дефіцитом лактази або глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати цей препарат (препарат містить лактозу).

Препарат містить який

При тривалій терапії високими дозами слід регулярно проводити лабораторну оцінку функцій органів кровотворення нирок печінки.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив доксицикліну на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами не досліджувався. При виникненні таких небажаних реакцій як артеріальна гіпотензія дзвін у вухах затуманення зору скотома диплопія чи довготривала втрата зору слід утримуватися від керування автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовувати внутрішньо під час або після прийому їжі для зменшення ризику подразнення стравоходу та шлунка запивати достатньою кількістю рідини (можна запивати молоком або кефіром). Одночасне вживання їжі (в т. ч. молока) майже не впливає на всмоктування препарату.

Капсули слід ковтати у вертикальному положенні сидячи або стоячи задовго до сну для зниження ризику розвитку подразнення чи виразок стравоходу.

Тривалість курсу лікування лікар встановлює індивідуально лікування слід продовжувати не менше 24-48 годин після зникнення симптомів захворювання та нормалізації температури тіла.

При стрептококових інфекціях застосовувати препарат слід впродовж не менше 10 днів для попередження розвитку ревматичної гарячки або гломерулонефриту.

Дорослі і діти віком від 12 років з масою тіла більше 45 кг

Особливі випадки застосування.

препарат призначати у дозі 50 мг на добу протягом 6-12 тижнів (слід застосовувати лікарські форми що містять 50 мг доксицикліну).

Інфекції що передаються статевим шляхом:

неускладнені інфекції уретри шийки матки і ректальної зони спричинені Chlamydia trachomatis негонококовий уретрит спричинений Ureaplasma urealyticum неускладнені інфекції статевих органів спричинені Neisseria gonorrhoeae

гострий орхоепідидиміт спричинений Chlamydia trachomatis або Neisseria gonorrhoeae

одноразово у дозі 100-200 мг залежно від ступеня тяжкості захворювання.

200 мг на добу не менше 7 днів. З огляду на потенційну тяжкість інфекційного захворювання слід завжди застосовувати як додаткову терапію до доксициліну швидкодіючий шизонтоцидний засіб (наприклад хінін) доза якого залежить від конкретного випадку.

дорослим рекомендована доза препарату становить 100 мг на добу. Дітям віком від 12 років рекомендована доза препарату становить від 2 мг/кг на добу (слід застосовувати препарати доксицикліну з можливістю такого дозування) до загальної дози що становить 100 мг на добу. Профілактичне застосування можна розпочати за 1-2 дні до подорожі в регіон із малярією продовжувати приймати препарат щодня під час перебування в регіоні із малярією та ще впродовж 4 тижнів після виїзду з даного регіону. Також слід враховувати чинні стандарти щодо лікування малярії.

рекомендована доза препарату становить 200 мг одноразово.

Лікування та профілактики холери

200 мг в перший день подорожі (як разова доза або 100 мг кожні 12 годин) та по 100 мг/добу протягом наступних днів подорожі. Інформація щодо застосування препарату в профілактичних цілях довше ніж 21 день відсутня.

Профілактика 200 мг 1 раз на тиждень впродовж усього часу перебування в регіоні з лептоспірозом та 200 мг препарату у кінці подорожі. Інформація щодо застосування препарату довше ніж 21 день з метою профілактики відсутня.

Особливі групи пацієнтів.

Пацієнти літнього віку:

У пацієнтів з порушенням функції нирок

Пацієнти з порушенням функції печінки:

Діти.

Доксициклін протипоказаний дітям віком до 12 років. Дітям віком від 12 років та з масою тіла до 45 кг дана лікарська форма не застосовується.

Застосування тетрациклінів у період розвитку зубів (ІІ-ІІІ триместри вагітності період годування груддю неонатальний період діти віком до 12 років) може спричинити постійну зміну кольору зубів (жовтий-коричневий-сірий). Така побічна реакція зустрічається частіше під час тривалого застосування але також може спостерігатися після повторних коротких курсів лікування. Також були повідомлення про гіпоплазію емалі.

Передозування.

Гостре передозування антибіотиками зустрічається рідко.

Симптоми. Можливе ураження паренхіми нирок розвиток панкреатиту посилення інших побічних реакцій.

Лікування. Слід припинити застосування препарату провести промивання шлунка симптоматичну та підтримуючу терапію.

Оскільки тетрацикліни можуть утворювати хелатні комплекси з солями кальцію при інтоксикації як протидія можливе застосування солей кальцію.

Гемодіаліз не впливає на період напіввиведення препарату із сироватки крові тому він не ефективний при передозуванні.

Побічні реакції.

Кров та лімфатична система: анемія в т.ч. гемолітична анемія лейкопенія лейкоцитоз тромбоцитопенія нейтропенія та еозинофілія лімфоцитопенія лімфаденопатія поява атипових лімфоцитів токсичної грануляції гранулоцитів порушення згортання крові зниження активності протромбіну гематурія порфірія.

Імунна система:DRESS-синдрому (медикаментозна екзантема з еозінофілією та системними проявами). Серед тетрациклінів існує повна перехресна алергія.

Шкіра та підшкірна клітковина: свербіж висипання в т.ч. макулопапульозні еритематозні пустульозні реакції фотосенсибілізації мультиформна еритема ексфоліативний дерматит синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз фотооніхолізис зміна кольору нігтів.

Нервова система:

Органи чуття:

Судинна система: припливи.

Травна система: нудота блювання сухість у роті фарингіт біль у животі диспепсія (в т.ч. печія/гастрит) дисфагія діарея панкреатит стеаторея анорексія. Повідомлялося про випадки езофагіту і утворення виразок стравоходу у пацієнтів які приймали капсули і таблетки доксицикліну.

Гепатобіліарна система: повідомлялося про випадки гепатотоксичності з транзиторним підвищенням рівня печінкових трансаміназ у крові порушенням функції печінки гепатити жовтяниця жирова дистрофія печінки печінкова недостатність.

Ефекти зумовлені біологічною дією: при тривалому застосуванні високих доз антибіотиків у т.ч. доксицикліну можливий розвиток суперінфекції що може спричинити розвиток кандидозу глоситу глософітії стоматиту стафілококового ентероколіту CDAD псевдомембранозного коліту свербежу в анальній зоні запального ураження аногенітальної зони (внаслідок кандидозу) вульвовагініту.

Ендокринна система: при тривалому застосуванні тетрациклінів можлива поява в тканині щитовидної залози мікроскопічних ділянок коричнево-чорного забарвлення. Функція щитовидної залози при цьому не порушується. Можлива гіпоглікемія.

Опорно-рухова система: артралгія міалгія.

Сечовидільна система: дозозалежне підвищення рівня сечовини крові. Повідомлялося про випадки інтерстиціального нефриту гострої ниркової недостатності анурії.

Інше: тетрацикліни можуть спричинити зміну кольору зубів і гіпоплазію зубної емалі.

Термін придатності. 3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності вказаного на упаковці.

Умови зберігання.

Упаковка. По 10 капсул у блістері по 1 блістеру в пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Доксициклін 0,1 г капсули №10

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Доксициклін 0,1 г капсули №10

Обліковий номер : 329349

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Борщаговский ХФЗ ЗАО НПЦ (Украина, Киев)

Виробник : Борщаговский ХФЗ ПАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3292/01/01

Назва російською : Доксициклин капсулы по 100 мг №10

Мiжнародна назва : Доксициклін

Форма выпуску : Капсулы

Дiюча речовина : Доксициклин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Капсули

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО