Детальніше

Дифорс 160 мг таблетки №30

Обліковий номер: 452135

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Фарма Старт ООО (Украина, Киев)

Виробник: Фарма Старт ООО (Украина, Киев)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/12365/01/01

Назва російською: Дифорс 160 таблетки, п/плен. обол., 5 мг/160 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Вальзартан+ амлодіпін

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Валсартан

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ДІФОРС 80

Діфорс 160

ДІФОРС XL

(DIFORS 80)

(DIFORS 160)

(DIFORS XL)

Склад:

діючі речовини: амлодипіну бесілат та валсартан

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат дигідрат целюлоза мікрокристалічна натрію кроскармелоза гідроксипропілцелюлоза кремнію діоксид колоїдний безводний тальк магнію стеарат покриття для нанесення оболонки Opadry II White (поліетиленгліколь спирт полівініловий тальк титану діоксид (Е 171)).

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки круглої форми вкриті плівковою оболонкою білого кольору.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати інгібіторів ангіотензину ІІ.

Код АТХ С09D B01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Амлодипін.

Амлодипін інгібує трансмембранне проникнення іонів кальцію в гладкі м' язи серця і судин. Механізм антигіпертензивної дії амлодипіну обумовлений прямим релаксуючим впливом на гладкі м' язи судин що зумовлює зменшення периферичного судинного опору і призводить до зниження артеріального тиску. Експериментальні дані підтверджують що амлодипін зв' язується в дигідропіридинових і негідропіридинових місцях зв' язку. Скоротливі процеси серцевого м' яза і гладких м' язів судин залежать від проходження позаклітинного кальцію в ці клітини через специфічні іонні канали.

Після введення терапевтичних доз пацієнтам з есенціальною гіпертензією амлодипін спричиняє вазодилатацію що призводить до зниження артеріального тиску в положеннях хворого лежачи і стоячи. Таке зниження артеріального тиску не супроводжується істотною зміною швидкості серцевих скорочень або рівнів катехоламінів у плазмі при тривалому дозуванні.

Ефект корелює з концентраціями в плазмі у пацієнтів молодого і літнього віку.

У пацієнтів з нормальною функцією нирок терапевтичні дози амлодипіну призводять до зниження ренального судинного опору і підвищення рівня гломерулярної фільтрації а також ефективного ниркового потоку плазми без змін фракції що фільтрується або протеїнурії.

Вимірювання гемодинаміки серцевої функції у спокої та при навантаженні у пацієнтів з нормальною функцією шлуночків пролікованих амлодипіном у цілому показали невелике підвищення серцевого індексу без істотного впливу на dP/dt або на лівошлуночковий і діастолічний тиск або об' єм. У гемодинамічних дослідженнях амлодипін не виявляв негативного інотропного ефекту при застосуванні терапевтичних доз у інтактних тварин та людей навіть при сумісному введенні з бета-блокаторами.

Амлодипін не змінює функцію синусно-передсердного вузла і передсердно-шлуночкової провідності у здорових тварин або людей. При застосуванні амлодипіну в комбінації з бета-блокаторами у пацієнтів з есенціальною гіпертензією або стенокардією змін показників електрокардіограми не відзначено.

Спостерігалися позитивні клінічні ефекти амлодипіну у пацієнтів з хронічною стабільною стенокардією вазоспастичною стенокардією та ішемічною хворобою що була підтверджена ангіографічно.

Валсартан.

Валсартан є активним і специфічним антагоністом рецепторів ангіотензину ІІ що призначений для внутрішнього застосування. Він діє вибірково на рецептори підтипу АТ11-рецепторів валсартаном можуть стимулювати вільні АТ2-рецептори що врівноважує ефект АТ1-рецепторів. Валсартан не має будь-якої часткової активності агоніста відносно АТ1-рецепторів і має набагато більшу (приблизно у 20000 разів) спорідненість з АТ1-рецепторами ніж з АТ2-рецепторами.

Валсартан не пригнічує ангіотензинперетворювальний фермент (АПФ) відомий також під назвою кінінази ІІ який перетворює ангіотензин І в ангіотензин ІІ і руйнує брадикінін. Не спостерігається ніяких побічних ефектів зумовлених брадикініном. Валсартан не вступає у взаємодію і не блокує рецептори інших гормонів або іонні канали які як відомо відіграють важливу роль у регуляції функцій серцево-судинної системи.

Призначення препарату пацієнтам з артеріальною гіпертензією призводить до зниження артеріального тиску не впливаючи при цьому на частоту пульсу.

У більшості пацієнтів після призначення внутрішньо разової дози препарату початок антигіпертензивної активності відзначається в межах 2 годин а максимальне зниження артеріального тиску досягається в межах 4-6 годин.

Антигіпертензивний ефект зберігається більше 24 годин після прийому разової дози. За умови регулярного застосування препарату максимальний терапевтичний ефект звичайно досягається протягом 2-4 тижнів і утримується на досягнутому рівні в ході тривалої терапії. Раптова відміна валсартану не призводить до відновлення артеріальної гіпертензії або до інших побічних клінічних явищ.

Валсартан/амлодипін.

Комбінація амлодипіну бесілат/валсартан у пацієнтів з артеріальною гіпертензією спричиняє антигіпертензивний ефект впродовж приблизно 24 годин. Раптова відміна препарату не призводить до швидкого підвищення артеріального тиску.

У пацієнтів у яких артеріальний тиск адекватно контролюється амлодипіном при неприйнятних набряках комбінована терапія може забезпечити аналогічний контроль артеріального тиску при зменшенні набряків.

Фармакокінетика.

Лінійність. Валсартан і амлодипін проявляють лінійність фармакокінетики.

Амлодипін.

Всмоктування.

Розподіл. Об' єм розподілу становить приблизно 21 л/кг. У пацієнтів хворих на есенціальну гіпертензію приблизно 97 5 % циркулюючого препарату зв' язується з білками плазми.

Біотрансформація.

Виведення.

Валсартан.

Всмоктування.1/2a 1 години і Т1/2bmах

Розподіл.

Біотрансформація.

Виведення

Валсартан/амлодипін.

Після перорального застосування Діфорсу пік концентрації в плазмі валсартану і амлодипіну досягається за 3 і 6-8 годин відповідно. Швидкість і ступінь всмоктування Діфорсу еквівалентні біодоступності валсартану і амлодипіну.

Ниркова недостатність.

Порушення функції нирок істотно не впливають на фармакокінетику амлодипіну.

Немає реальної кореляції між станом функції нирок (вимірюють за кліренсом креатиніну) і експозицією (визначають за AUC) при застосуванні валсартану пацієнтам з порушеннями функції нирок різного ступеня. Тому пацієнти зі слабкими і помірними порушеннями функції нирок приймають звичайну початкову дозу.

Порушення функції печінки.

У пацієнтів з печінковою недостатністю знижується кліренс амлодипіну що призводить до підвищення AUC приблизно на 40-60 %. У пацієнтів зі слабкими і помірними хронічними захворюваннями печінки експозиція (визначена за значеннями AUC) валсартану в середньому вдвічі перевищує таку у здорових добровольців. Пацієнти які мають захворювання печінки повинні бути обережними при застосуванні препарату.

Клінічні характеристики.

Показання.

Есенціальна гіпертензія у пацієнтів артеріальний тиск яких не регулюється за допомогою монотерапії амлодипіном або валсартаном.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Тяжкі порушення функції печінки біліарний цироз печінки або холестаз.

2).

Протипоказано пацієнтам які перебувають на діалізі.

2).

Протипоказано вагітним жінкам та жінкам які планують завагітніти.

Відповідно до інформації з безпеки амлодипіну:

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Інші гіпотензивні препарати.

Часто застосовувані гіпотензивні препарати (наприклад альфа-блокатори діуретики) та інші лікарські засоби які можуть викликати появу гіпотензивних небажаних явищ (наприклад трициклічні антидепресанти альфа-блокатори що застосовуються для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози) можуть посилювати гіпотензивну дію комбінації.

Амлодипін.

При монотерапії амлодипіном не встановлені клінічно значущі лікарські взаємодії з такими препаратами: тіазидні діуретики бета-блокатори інгібітори АПФ нітрати тривалої дії сублінгвальний нітрогліцерин дигоксин варфарин аторвастатин силденафіл комбіновані антацидні препарати які містять алюмінію гідроксиду гель магнію гідроксид симетикон циметидин нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) антибіотики пероральні гіпоглікемічні засоби.

Інгібітори CYP3A4.

Дослідження за участю пацієнтів літнього віку показало що дилтіазем пригнічує метаболізм амлодипіну ймовірно за допомогою CYP3A4 (концентрації в плазмі крові зростали приблизно на 50 % а ефект амлодипіну посилювався). Не виключено що більш потужні інгібітори CYP3A4 (такі як кетоконазол ітраконазол ритонавір) можуть підвищувати плазмові концентрації амлодипіну більшою мірою ніж дилтіазем.

Індуктори CYP3A4.

Супутнє застосування протисудомних препаратів (наприклад карбамазепін фенобарбітал фенітоїн фосфенітоїн примідон) рифампіцину звіробою звичайного (Hypericum perforatum) може призвести до зниження концентрації амлодипіну в плазмі крові. Рекомендується клінічний моніторинг також може виникнути необхідність у корекції доз амлодипіну в період його застосування з індуктором і після його відміни.

Валсартан.

При монотерапії валсартаном не встановлені клінічно значущі лікарські взаємодії з такими препаратами: циметидин варфарин фуросемід дигоксин атенолол індометацин гідрохлоротіазид амлодипін глібенкламід.

2) протипоказане.

Літій.

При одночасному застосуванні інгібіторів АПФ відзначалося оборотне підвищення сироваткових концентрацій літію і його токсичності. Хоча досвід супутнього застосування валсартану і літію відсутній застосовувати цю комбінацію не рекомендується. Якщо ж застосування такої комбінації необхідно слід ретельно контролювати рівень літію в сироватці крові.

Калійзберігаючі діуретики калієві добавки замінники солі що містять калій та інші препарати які можуть підвищувати рівень калію.

При супутньому застосуванні антагоністів ангіотензину II і НПЗЗ можливе послаблення гіпотензивної дії. Також супутнє застосування антагоністів ангіотензину II і НПЗЗ підвищує ризик погіршення ниркових функцій та підвищення рівня калію в сироватці крові. Тому на початку лікування рекомендується контролювати стан функції нирок а також забезпечувати належний рівень води в організмі пацієнта.

Транспортери.

За результатами досліджень in vitro валсартан є субстратом для печінкового транспортера захоплення ОАТР1В1/ОАТР1В3 та печінкового транспортера виведення MRP2. Клінічне значення цих даних невідоме. Одночасне застосування інгібіторів транспортера захоплення (наприклад рифампіцину циклоспорину) або транспортера виведення (наприклад ритонавіру) може збільшити системну експозицію валсартану. Слід вживати належних заходів на початку та в кінці супутнього застосування цих лікарських засобів.

Особливості застосування.

Не рекомендується застосування амлодипіну з грейпфрутовим соком або з грейпфрутом оскільки у деяких пацієнтів біодоступність може бути збільшена що призведе до посилення гіпотензивного ефекту препарату.

Пацієнти з дефіцитом в організмі натрію і/або об' єму циркулюючої крові.

У пацієнтів з неускладненою артеріальною гіпертензією спостерігалася надмірна гіпотензія. У пацієнтів з активованою ренін-ангіотензиновою системою (зі зниженим вмістом натрію і/або об' ємом циркулюючої крові які одержують високі дози діуретиків) які приймають блокатори ангіотензинових рецепторів може виникати симптоматична гіпотензія. Рекомендовано корекцію цього стану перед застосуванням Діфорсу або ретельне медичне спостереження на початку терапії.

При виникненні артеріальної гіпотензії при застосуванні Діфорсу пацієнта слід покласти на спину і якщо необхідно провести внутрішньовенну інфузію фізіологічного розчину. Лікування продовжувати до стабілізації артеріального тиску.

Гіперкаліємія.

Слід з обережністю проводити одночасне лікування калієвими добавками калійзберігаючими діуретиками сольовими замінниками що містять калій або іншими препаратами які можуть підвищувати рівень калію (гепарин та ін.). Якщо застосування лікарського засобу що впливає на рівень калію вважається необхідним у поєднанні з валсартаном рекомендується контроль рівня калію у плазмі крові.

Відміна бета-блокаторів.

Амлодипін не є бета-блокатором і тому не захищає від небезпеки раптової відміни бета-блокаторів тому дозу бета-блокатору необхідно знижувати поступово.

Стеноз ниркової артерії.

Немає даних про застосування Діфорсу пацієнтам з однобічним або двобічним стенозом ниркової артерії. Оскільки інші лікарські засоби що впливають на ренін-ангіотензин-альдостеронову систему (РААС) можуть підвищувати рівень сечовини у крові і креатиніну сироватки крові у пацієнтів з однобічним стенозом ниркової артерії як захід безпеки рекомендується моніторинг ниркової функції при лікуванні валсартаном.

Трансплантація нирки.

Немає досвіду безпечного застосування Діфорсу пацієнтам з недавно перенесеною трансплантацією нирки.

Порушення функції печінки.

Валсартан виводиться головним чином в незміненому стані з жовчю тоді як амлодипін інтенсивно метаболізується в печінці. Особлива обережність необхідна при застосуванні Діфорсу пацієнтам з порушенням функції печінки легкого та помірного ступеня тяжкості або обструктивними захворюваннями жовчного міхура.

Порушення функції нирок.

Ангіоневротичний набряк.

Набряк Квінке у тому числі набряк гортані та голосової щілини що можуть призвести до обструкції дихальних шляхів та/або набряк обличчя губ глотки та/або язика мали місце у пацієнтів які застосовували валсартан. Деякі із цих пацієнтів мали в анамнезі набряк Квінке при прийомі інших препаратів у тому числі інгібіторів ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ). Застосування Діфорсу слід негайно припинити при виникненні набряку Квінке повторне застосування не рекомендоване.

Первинний гіперальдостеронізм.

Пацієнтам з первинним гіперальдостеронізмом не слід приймати антагоніст ангіотензину II валсартан оскільки їх ренін-ангіотензинова система порушена у зв' язку з основним захворюванням.

Серцева недостатність.

У пацієнтів з тяжкою серцевою недостатністю у яких функції нирок можуть залежати від активності ренін-ангіотензин-альдостеронової системи застосування інгібіторів ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ) і антагоністів рецепторів ангіотензину викликало розвиток олігурії та/або прогресуючої азотемії а також (у рідкісних випадках) гостру ниркову недостатність та/або смерть. Подібні результати відзначалися при застосуванні валсартану тому слід дотримуватися обережності щодо пацієнтів із серцевою недостатністю та завжди оцінювати функцію нирок.

Пацієнтам із застійною серцевою недостатністю блокатори кальцієвих каналів включаючи амлодипін слід застосовувати з обережністю оскільки вони підвищують ризик серцево-судинних подій набряку легень та летальних випадків.

Пацієнти з гострим інфарктом міокарда.

Погіршання перебігу стенокардії та гострого інфаркту міокарда може статися після початку застосування або збільшення дози амлодипіну особливо у пацієнтів зі стенозом аорти тяжкого ступеня.

Стеноз аорти і мітрального клапана обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія.

Як і при лікуванні іншими вазодилататорами особливо обережними повинні бути пацієнти у яких констатовано стеноз аорти або стеноз мітрального клапана або при обструктивній гіпертрофічній кардіоміопатії.

З обережністю слід застосовувати препарат при нестабільній стенокардії.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Діфорс протипоказано застосовувати вагітним жінкам та жінкам які планують завагітніти. негайно припинити та при необхідності замінити іншим лікарським засобом зі встановленим профілем безпеки щодо застосування вагітним.

Дані епідеміологічних досліджень ризику тератогенності після впливу інгібіторів АПФ протягом І триместру вагітності не були переконливими проте деяке зростання ризику виключати не можна. Відомо що застосування АРА II протягом ІІ і ІІІ триместрів вагітності індукує у плода людини фетотоксичність (зниження ниркової функції олігогідрамніон затримка осифікації кісток черепа) та неонатальну токсичність (ниркова недостатність артеріальна гіпотензія гіперкаліємія).

Якщо з ІІ триместру вагітності застосовували АРА II рекомендується ультразвукове дослідження ниркової функції та стану кісток черепа плода.

Немовлята матері яких приймали АРА II повинні перебувати під ретельним наглядом на випадок розвитку артеріальної гіпотензії.

Період годування груддю.

Невідомо чи проникає валсартан або амлодипін у грудне молоко тому не рекомендується застосовувати препарат в період годування груддю бажано застосовувати альтернативні препарати з вивченим профілем безпеки особливо в разі годування груддю новонароджених або недоношених дітей. Якщо терапія препаратом необхідна для матері годування груддю слід припинити.

Фертильність.

Клінічні дослідження впливу на фертильність не проводилися.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження впливу препарату на здатність керувати автотранспортом і працювати з потенційно небезпечними механізмами не проводилися. Однак пацієнти у яких виникає запаморочення чи відчуття слабкості після прийому препарату повинні утримуватися від керування автотранспортом та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Пацієнти у яких артеріальний тиск не регулюється монопрепаратами амлодипіну або валсартану можуть бути переведені на комбіновану терапію препаратом Діфорс. Рекомендована доза 1 таблетка на добу. Діфорс приймають незалежно від прийому їжі запиваючи водою.

Дозування в окремих групах пацієнтів.

Порушення функції нирок.

2

Порушення функції печінки.

З обережністю слід застосовувати Діфорс пацієнтам з порушеннями функції печінки або обструктивними захворюваннями жовчних шляхів.

Максимальна рекомендована доза для пацієнтів з легкими або помірними порушеннями функції печінки без холестазу становить 80 мг валсартану.

Пацієнти літнього віку (від 65 років).

Для пацієнтів літнього віку рекомендовані звичайні дозові схеми однак слід дотримуватися обережності при підвищенні дози препарату.

Діти.

Препарат не рекомендовано призначати дітям через відсутність даних щодо безпечності та ефективності.

Передозування.

Дотепер немає досвіду вивчення передозування Діфорсу. Далі наведена інформація яка стосується діючих речовин препарату.

Симптоми. Основним симптомом передозування валсартану ймовірно є виражена артеріальна гіпотензія із запамороченням. Передозування амлодипіну може призвести до наростаючої периферичної вазодилатації і ймовірно до рефлекторної тахікардії. При передозуванні амлодипіном повідомляли про значну і потенційно пролонговану системну гіпотензію аж до шоку і летального наслідку.

Лікування.

Виведення валсартану та амлодипіну за допомогою гемодіалізу малоймовірно.

Побічні реакції.

Наведені нижче побічні реакції класифіковані за системами органів та частотою виникнення. Частоту виникнення побічних реакцій оцінювали за такими критеріями:

Інфекції:

З боку імунної системи:

З боку органів зору:

Порушення психіки:

З боку нервової системи:

З боку органів слуху і лабіринту:

З боку серця:

З боку судин:

З боку дихальної системи:

З боку травного тракту:

З боку шкіри і підшкірних тканин:

З боку нирок і сечовидільної системи:

Порушення репродуктивної системи:

Загальні порушення:

Додаткова інформація щодо комбінації.

Периферичний набряк відомий побічний ефект амлодипіну у пацієнтів які застосовували комбінацію амплодипін/валсартан в цілому відзначався з меншою частотою ніж на тлі застосування амлодипіну окремо.

Додаткова інформація щодо компонентів препарату.

Амлодипін.

Часто: блювання.

Рідко: брадикардія. Іноді у пацієнтів особливо з тяжкою обструктивною атеросклеротичною хворобою серця підвищувалася частота тривалість чи тяжкість стенокардії або гострого інфаркту міокарда на початку застосування блокаторів кальцієвих каналів або при підвищенні їх дози. Також зареєстровані випадки аритмії (у тому числі шлуночкової тахікардії та фібриляції передсердь). Неможливо визначити чи зазначені побічні явища спричинені впливом амлодипіну чи вони є проявом основної хвороби.

Дуже рідко: холестатична жовтяниця підвищення рівнів АсАТ і АлАТ пурпура. Відзначалися окремі випадки екстрапірамідного синдрому.

Частота невідома: вірусні інфекції інфекції верхніх дихальних шляхів синусит риніт нейтропенія безсоння підвищення рівня креатиніну крові

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері по 1 або по 3 блістери в картонній пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна 03124 м. Київ бул. І. Лепсе 8.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Дифорс 160 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Дифорс 160 мг таблетки №30

Обліковий номер : 452135

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Фарма Старт ООО (Украина, Киев)

Виробник : Фарма Старт ООО (Украина, Киев)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/12365/01/01

Назва російською : Дифорс 160 таблетки, п/плен. обол., 5 мг/160 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Вальзартан+ амлодіпін

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Валсартан

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО