Детальніше

Діане-35 драже №21

Обліковий номер: 328816

Товару немає в наявності

Короткий огляд

Schering (Германия)

Виробник: Schering (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7893/01/01

Мiжнародна назва : Ципротерон+етинілестрадіол

Форма выпуску: Драже

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ДІАНЕ-35

(DIANE-35)

Склад:

діючі речовини: етинілестрадіол ципротерону ацетат

1 таблетка вкрита оболонкою містить етинілестрадіолу 0 035 мг

ципротерону ацетату 2 мг

допоміжні речовини: лактози моногідрат крохмаль кукурудзяний полівідон 25000 магнію стеарат сахароза полівідон 700000 макрогол 6000 кальцію карбонат тальк гліцерин 85 % титану діоксид (Е 171) барвник оксида заліза жовтий (Е 172) віск монтангліколевий.

Лікарська форма. Таблетки вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки вкриті оболонкою бежевого кольору.

Фармакотерапевтична група. Гормони статевих залоз та препарати які застосовуються при патології статевої сфери. Антиандрогени та естрогени.

Код АТХ G03Н В01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Слід зазначити що при застосуванні препарату жінкам для лікування гірсутизму дія Діане-35 проявляється повільно. Клінічно значущих результатів терапії можна очікувати через кілька місяців після її початку.

Ципротерону ацетат також є потужним прогестогеном що має контрацептивну дію при використанні в комбінації з етинілестрадіолом. Його ефект зумовлений взаємодією центральних та периферичних механізмів з яких пригнічення овуляції та зміни цервікального секрету вважаються найважливішими. Крім цього морфологічні та ферментативні зміни що відбуваються в ендометрії створюють надзвичайно несприятливі умови для імплантації.

При застосуванні згідно з інструкцією контрацептивний захист наявний з першого дня застосування.

Фармакокінетика.

Ципротерону ацетат

Абсорбція

Після перорального прийому ципротерону ацетат повністю всмоктується у широкому діапазоні доз. Його максимальна концентрація у сироватці крові становить 15 нг/мл і досягається приблизно через 1 6 години після застосування. Абсолютна біодоступність ципротерону ацетату становить близько 88 %. Відносна біодоступність ципротерону ацетату при прийомі Діане-35 становила 109 % порівняно з водною мікрокристалічною суспензією.

Розподіл

Метаболізм

Виведення з організму

Концентрація ципротерону ацетату в сироватці зменшується двофазно з періодами напіввиведення 0 8 години та 2 3 дня. Швидкість кліренсу із сироватки становить приблизно 3 6 мл/хв-1/кг-1. Деяка частка стероїду виводиться в незміненому вигляді з жовчю. Більшість дози виводиться у формі метаболітів із сечею та жовчю у співвідношенні 3:7 з періодом напіввиведення 1 9 дня. Виведення метаболітів з плазми крові відбувається з подібною швидкістю (період напіввиведення 1 7 дня).

Стан рівноваги

Накопичення ципротерону ацетату в організмі упродовж одного курсу лікування є цілком очікуваним зважаючи на тривалий період напіввиведення з сироватки крові в процесі термінальної фази та його добове споживання. Середні показники максимальних рівнів ципротерону ацетату в сироватці крові збільшуються з 15 нг/мл (1-й день) до 21 нг/мл та
24 нг/мл в кінці першого і третього курсів лікування відповідно. Рівноважна концентрація досягається приблизно через 10 днів. Зважаючи на довгий період напіввиведення ципротерону ацетату з сироватки крові його кумуляція в сироватці крові може спостерігатися протягом одного циклу терапії з коефіцієнтом 2-2 5.

Паління не впливає на фармакокінетику ципротерону ацетату.

Етинілестрадіол

Адсорбція

При пероральному застосуванні етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується. Після одноразового прийому максимальна концентрація в сироватці крові становить приблизно 80 пкг/мл та досягається через 1 7 години.

При застосуванні Діане-35 відносна біодоступність етинілестрадіолу порівняно з водною мікрокристалічною суспензією була майже повною.

Розподіл

Метаболізм

Метаболізм етинілестрадіолу відбувається під час абсорбції та першого проходження через печінку що призводить до зниження абсолютної та змінної біодоступності при пероральному застосуванні. Встановлено що швидкість метаболічного кліренсу етинілестрадіолу з плазми крові становить близько 5 мл/хв/кг.

Виведення з організму

Рівень етинілестрадіолу в сироватці крові знижується за дві фази з періодами напіввиведення 1-2 години та близько 20 годин відповідно. З аналітичних причин ці параметри можуть бути розраховані тільки для високих доз. Речовина не виводиться з організму у незміненому вигляді метаболіти етинілестрадіолу виводяться з сечею і жовчю у співвідношенні 4:6. Період напіввиведення метаболітів становить приблизно 1 день.

Стан рівноваги

Дані доклінічних досліджень

Етинілестрадіол

Профіль токсичності етинілестрадіолу добре вивчений. Даних доклінічних досліджень з безпеки які б вказували на відповідні ризики для людини і доповнювали інформацію що вже викладена в інших розділах інструкції для медичного застосування препарату немає.

Ципротерону ацетат

За даними доклінічних досліджень виходячи з результатів досліджень з вивчення токсичності при багаторазовому прийомі не виявлено особливих ризиків для людини при застосуванні препарату Діане-35.

Застосування ципротерону ацетату під час гормоночутливої фази диференціації статевих органів спричиняє виникнення ознак фемінізації в ембріонів чоловічої статі на тлі високих доз. Спостереження за новонародженими особами чоловічої статі які внутрішньоутробно піддавалися дії ципротерону ацетату не виявило жодних ознак фемінізації. Проте вагітність є протипоказанням до застосування Діане-35.

Після лікування протягом періоду органогенезу (лікування було завершене до повної диференціації зовнішніх статевих органів) з метою дослідження токсичного впливу на ембріофетальний розвиток із застосуванням комбінації обох діючих речовин препарату не було виявлено потенційних ознак тератогенної дії яка б перевищувала відомий вплив на диференціацію статевих органів у осіб чоловічої статі.

У ході тестів першої лінії дослідження генотоксичності не було виявлено жодних ознак мутагенної дії ципротерону ацетату. Проте під час подальших досліджень ципротерону ацетат виявляв здатність до продукування аддуктів з ДНК (та посилення репаративної активності ДНК) в клітинах печінки тварин та людини.

Згадане формування ДНК-аддуктів спостерігали при системній експозиції що є очікуваною на тлі рекомендованих режимів дозування ципротерону ацетату. Після терапії ципротероном ацетатом in vivo відзначали такі явища як підвищення частоти фокальних можливо передракових уражень печінки при яких спостерігали зміну активності клітинних ферментів у тварин жіночої статі. Клінічна значущість таких результатів на даний момент не визначена. Існуючі дані отримані клінічно не вказують на збільшення частоти розвитку пухлин печінки у людини.

У ході досліджень з вивчення канцерогенності ципротерону ацетату у тварин не було виявлено жодних результатів що принципово різняться від таких для інших стероїдних гормонів. Однак слід враховувати що статеві гормони можуть провокувати ріст певних гормонозалежних тканин і пухлин.

Загалом наявні дані не дають підстав висунути будь-яке заперечення проти застосування препарату Діане-35 у людини згідно з інструкцією у межах вказаних терапевтичних показань та у рекомендованих дозах.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування андрогенозалежного акне середнього та важкого ступеня (що супроводжується/не супроводжується себореєю) та/або гірсутизму у жінок репродуктивного віку.

Діане-35 застосовувати тільки у випадку неефективності засобів місцевої терапії або системної антибіотикотерапії для лікування акне.

Протипоказання.

Лікарські засоби що містять комбінації естрогенів/прогестагенів не слід застосовувати при наявності хоча б одного із захворювань зазначених нижче. Якщо будь-яке із цих захворювань виникає вперше під час застосування згаданих лікарських засобів їх прийом слід негайно припинити.

Венозні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад тромбоз глибоких вен тромбоемболія легеневої артерії ) нині або в анамнезі.

Власний або сімейний анамнез ідіопатичної венозної тромбоемболії (ВТЕ) (причому сімейний анамнез ґрунтується на ВТЕ батьків братів чи сестер у відносно молодому віці).

Артеріальні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад інфаркт міокарда) або такі розлади як стенокардія та транзиторна ішемічна атака нині або в анамнезі.

Наявність нині або в анамнезі гострого порушення мозкового кровообігу.

o цукровий діабет із судинними ускладненнями

o тяжка артеріальна гіпертензія

o тяжка дисліпопротеїнемія.

Спадкова або набута схильність до венозних або артеріальних тромбозів включаючи резистентність до активованого протеїну С (АРС) дефіцит антитромбіну ІІІ дефіцит протеїну С дефіцит протеїну S гіпергомоцистеїнемія наявність антифосфоліпідних антитіл (антикардіоліпінові антитіла вовчаковий антикоагулянт).

Серпоподібно-клітинна анемія.

Тяжкі захворювання печінки (також розлади жовчовидільної системи такі як синдром Дубіна-Джонсона та синдром Ротора) поки показники функції печінки не повернуться в межі норми.

Наявність нині або в анамнезі пухлин печінки (доброякісних або злоякісних).

Мігрень із вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі.

Відомі або підозрювані злоякісні пухлини (наприклад статевих органів або молочних залоз) залежні від стероїдних статевих гормонів.

Ідіопатична жовтяниця вагітних або тяжка форма шкірного свербежу вагітних герпес вагітних в анамнезі отосклероз з погіршенням стану під час попередніх вагітностей.

Планування відома чи підозрювана вагітність.

Період годування груддю.

Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого з компонентів препарату.

Діане-35 не застосовувати для лікування чоловіків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Вплив інших лікарських засобів на препарат Діане-35

Речовини що збільшують кліренс препарату Діане-35 (зниження ефективності Діане-35 через ферментативну індукцію):

наприклад барбітурати рифампіцин протиепілептичні препарати (такі як барбексаклон карбамазепін фенітоїн примідон) та можливо окскарбазепін топірамат фелбамат грізеофульвін та лікарські засоби що містять звіробій (Hypericum).

Речовини з різним впливом на кліренс препарату Діане-35

При одночасному застосуванні препарату Діане-35 багатьма інгібіторами ВІЛ/ВГС протеазами та ненуклеозидними інгібіторами зворотної транскриптази можливе збільшення або зменшення концентрації естрогену або прогестагену у плазмі крові. У деяких випадках такі зміни можуть мати клінічну значущість.

Вплив комбінацій естрогену/прогестагену на інші лікарські засоби

Комбінації естрогену/прогестагену такі як препарат Діане-35 можуть впливати на метаболізм інших лікарських засобів. Відповідно можливе або збільшення (наприклад циклоспорину) або зниження (наприклад ламотриджину) рівня у плазмі крові та концентрації у тканинах.

Потреба в протидіабетичних препаратах може змінюватися в результаті впливу на толерантність до глюкози.

Інші види взаємодій

Лабораторні дослідження

Особливості застосування.

Діючими речовинами що входять до складу препарату Діане-35 є прогестоген ципротерону ацетат та естроген етинілестрадіол які застосовують протягом 21 доби щомісяця. За своїм складом препарат є подібним до комбінованих пероральних контрацептивів (КОК).

Тривалість застосування

У разі наявності будь-якого із зазначених нижче станів/факторів ризику користь від застосування Діане-35 повинна бути виважена проти можливого ризику з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки та обговорена з жінкою до того як вона вирішить застосовувати препарат. При загостренні погіршенні або першому виникненні будь-якого із зазначених нижче станів або факторів ризику жінці рекомендується звернутися до лікаря. Лікар повинен прийняти рішення чи слід припинити застосування Діане-35.

Циркуляторні порушення

У жінок які приймають Діане-35 ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ) є вищим ніж у тих хто не приймає цей препарат. Найвищий ризик ВТЕ проявляється у жінок протягом першого року застосування Діане-35 або при відновленні лікування цим препаратом чи переходу на нього після перерви в прийомі таблеток яка становила принаймні 1 місяць. ВТЕ може призводити до летальних наслідків у 1-2 % випадків.

Епідеміологічні дослідження показали що частота розвитку ВТЕ у жінок які приймають Діане-35 в 1 5-2 рази вища ніж у осіб які використовують комбіновані оральні контрацептиви (КОК) з вмістом левоноргестрелу і може бути такою ж як і при застосуванні КОК що містять дезогестрел/гестоден/дроспіренон.

Серед пацієнток які отримують лікування препаратом Діане-35 можуть бути жінки з вродженим підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань наприклад при синдромі полікістозних яєчників.

У рідкісних випадках повідомлялося про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах наприклад артеріях і венах печінки нирок мезентеріальних судинах судинах головного мозку або сітківки у жінок які застосовують гормональні контрацептиви.

Фактори що підвищують ризик виникнення венозних або артеріальних тромботичних/тромбоемболічних явищ або церебро-васкулярного розладу:

-вік ( ризик збільшується з віком)

-паління (при інтенсивному палінні ризик зростає з віком особливо у жінок віком від 35 років. Жінкам віком від 35 років рекомендується утримуватися від паління якщо вони бажають застосовувати препарат Діане-35)

-ускладнений сімейний анамнез (наприклад випадки венозної або артеріальної тромбоемболії у братів чи сестер або батьків у відносно молодому віці). Якщо існує або є підозра на спадкову схильність рекомендується звернутися за консультацією до лікаря перед початком застосування будь-якого гормонального контрацептиву

-тривала іммобілізація радикальні хірургічні втручання будь-які хірургічні операції на нижніх кінцівках значні травми. У цих випадках рекомендується припинити застосування препарату (при планових операціях щонайменше за 4 тижні до її проведення) і не починати знову його прийом раніше 2 тижнів після повного відновлення рухливості. Якщо застосування Діане-35 не було припинене завчасно слід розглянути питання про призначення антитромботичної терапії

-ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2)

-дисліпопротеїнемія

-артеріальна гіпертензія

-мігрень

-захворювання клапанів серця

-фібриляція передсердь.

До інших захворювань які можуть бути асоційовані з циркуляторними розладами належать: цукровий діабет системний червоний вовчак гемолітичний уремічний синдром хронічні запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібно-клітинна анемія.

Підвищення частоти виникнення мігрені або її загострення протягом застосування Діане-35 (що може бути продромальним симптомом порушення мозкового кровообігу) є однією з причин для можливої негайної відміни препарату Діане-35.

Жінки які отримують лікування препаратом Діане-35 мають бути спеціально попереджені про необхідність звернення до свого лікаря при появі можливих симптомів тромбозу. У разі підозри або підтвердження факту тромбозу застосування Діане-35 має бути припинено. З огляду на тератогенну дію антикоагулянтів (кумаринів) слід застосовувати належні методи контрацепції.

Артеріальні тромбоемболічні ускладнення можуть становити загрозу для життя або мати летальні наслідки.

Слід враховувати що ризик тромбозу може підвищуватися внаслідок синергічної дії окремих факторів ризику якщо існує декілька таких факторів або при наявності у пацієнта будь-якого вираженого фактора ризику.

Пухлини

Метааналіз на підставі 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР = 1 24) розвитку раку молочної залози у жінок які застосовують КОК. Цей підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після закінчення застосування КОК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок якіЗастосовують нині

Злоякісні пухлини можуть становити загрозу для життя або мати летальні наслідки.

Інші захворювання

Жінки з гіпертригліцеридемією або сімейним анамнезом цього захворювання при застосуванні КОК можуть мати підвищений ризик розвитку панкреатиту.

Хоча повідомлялося про незначне підвищення артеріального тиску у багатьох жінок які приймають КОК клінічно значущі підвищення спостерігаються рідко. Якщо під час прийому препарату Діане-35 розвивається стійка клінічно значуща артеріальна гіпертензія прийом слід припинити застосування препарату і розпочати лікування артеріальної гіпертензії. Якщо після антигіпертензивної терапії буде досягнутий нормальний рівень артеріального тиску застосування Діане-35 можна відновити якщо це вважатиметься доцільним.

У жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком екзогенні естрогени можуть спричиняти або загострити симптоми захворювання.

Хвороба Крона та виразковий коліт асоціюються з прийомом КОК.

Хлоазма іноді може виникати особливо у жінок із наявністю в анамнезі хлоазми вагітних. Під час застосування Діане-35 жінкам зі схильністю до появи хлоазми слід уникати перебування на сонці або ультрафіолетового випромінювання.

Зниження ефективності

Нерегулярні кровотечі

При застосуванні всіх лікарських засобів що містять комбінацію естроген/прогестаген можлива поява нерегулярних кровотеч (кровомазання або проривні кровотечі) особливо протягом перших місяців прийому.

1 таблетка препарату містить 31 мг лактози моногідрату та 19 мг сахарози.

Пацієнтам з рідкою спадковою непереносимістю галактози або фруктози дефіцитом лактази порушенням всмоктування глюкози та галактози дефіцитом сахарази-ізомальтази не слід застосовувати препарат Діане-35.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Перед початком застосування препарату вагітність має бути виключена. Препарат протипоказаний у період вагітності. У разі виникнення вагітності під час застосування препарату Діане-35 його застосування необхідно негайно припинити однак це не є підставою для переривання вагітності.

Препарат протипоказаний у період годування груддю. Ципротерону ацетат виділяється у грудне молоко. Близько 0 2 % материнської дози може проникати в організм немовляти яке перебуває на грудному годуванні що відповідає приблизно 1 мкг/кг.

У період годування груддю близько 0 02% добової материнської дози етинілестрадіолу може потрапляти до організму немовляти з грудним молоком.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У пацієнтів які приймали Діане-35 не відзначалося впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Діане-35 пригнічує овуляцію й у такий спосіб проявляє контрацептивну дію. Тому пацієнтки які отримують лікування препаратом Діане-35 не повинні використовувати додаткові гормональні засоби контрацепції оскільки це спричиняє передозування гормонів та не є потрібним для забезпечення ефективного контрацептивного захисту. З цієї самої причини жінкам які бажають завагітніти не слід приймати Діане-35. Для досягнення належного терапевтичного ефекту і контрацептивного захисту препарат Діане-35 необхідно приймати регулярно.

Спосіб застосування

Для перорального застосування.

Дозування

Таблетки слід приймати щоденно згідно з порядком зазначеним на блістері приблизно в один і той самий час запиваючи невеликою кількістю рідини. Препарат приймають по 1 таблетці на добу протягом 21 дня поспіль. Прийом таблеток з кожної наступної упаковки слід розпочинати після закінчення семиденної перерви у прийомі препарату під час якої зазвичай відбувається менструальноподібна кровотеча що як правило починається на 2-3-й день після прийому останньої таблетки та може продовжуватися до початку прийому таблеток з нової упаковки.

Контрацептивний захист розпочинається з першого дня прийому таблеток і продовжується у тому числі протягом семи денної перерви у прийомі препарату. Тому потрібно припинити одночасне застосування гормональних контрацептивів.

Медичне обстеження

Перед початком застосування препарату рекомендується провести ретельне загальне медичне обстеження (включаючи вимірювання маси тіла артеріального тиску дослідження серцево-судинної системи стану нижніх кінцівок та шкіри проведення аналізу сечі на наявність глюкози та ацетону та дослідження гепатобіліарної системи за потреби) гінекологічний огляд (в тому числі обстеження молочних залоз та цитологічне дослідження шийки матки (матеріал доцільно отримувати з поверхні вагінальної частини шийки матки та зі стінок цервікального каналу) а також зібрати детальний сімейний анамнез з метою виявлення захворювань що вимагають лікування та визначення існуючих ризиків. Слід виключити наявність вагітно

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Діане-35 драже №21

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Діане-35 драже №21

Обліковий номер : 328816

Товару немає в наявності
Schering (Германия)

Виробник : Schering (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7893/01/01

Мiжнародна назва : Ципротерон+етинілестрадіол

Форма выпуску : Драже

Температура зберiгання : Не вище +25