Детальніше

Депо-Медрол 40 мг/мл 1 мл

Обліковий номер: 343751

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник: Pfizer (Бельгия)

Мiжнародна назва : Метилпреднізолон

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ДЕПО-МЕДРОЛ

(DEPO-MEDROL)

Склад:

діюча речовина: methylprednisolone

1 мл суспензії містить метилпреднізолону ацетату 40 мг

допоміжні речовини:

Лікарська форма.

Основні фізико-хімічні властивості: суспензія білого кольору.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати кортикостероїдів для системного застосування. Глюкокортикоїди. Код АТХ Н02A В04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. in situ для місцевого лікування. Тривала активність Депо-Медролу пояснюється повільнішим вивільненням діючої речовини.

Загальні властивості метилпреднізолону ацетату відповідають глюкокортикоїду метилпреднізолону проте він слабше розчиняється та не так швидко метаболізується що пояснює його тривалу дію.

Вплив на запалення та імунні процеси.

Протизапальні імуносупресивні та антиалергічні властивості глюкокортикоїдів відповідають за більшість випадків їх застосування з терапевтичною метою. Ці властивості призводять до таких результатів:

-зменшення кількості активних імунокомпетентних клітин на рівні зосередження запалення

-зменшення вазодилатації

-стабілізація лізосомальних мембран

-пригнічення фагоцитозу

-зменшення утворення простагландинів та споріднених речовин.

Вплив на метаболізм вуглеводів та білків.

Глюкокортикоїди виявляють катаболічну дію на метаболізм білків. Вивільнені амінокислоти перетворюються на глюкозу та глікоген у печінці за допомогою глюконеогенезу. Знижується абсорбція глюкози у периферичних тканинах що призводить до гіперглікемії та глюкозурії особливо у пацієнтів схильних до цукрового діабету.

Вплив на метаболізм жирів.

Глюкокортикоїди виявляють ліполітичну дію. Ця ліполітична дія особливо виражена у кінцівках. Вони також виявляють ліпогенетичну дію найбільш виражену у ділянці грудної клітки шиї та голови. Все це призводить до перерозподілу жирових відкладень.

Максимальна фармакологічна активність глюкокортикоїдів досягається пізніше ніж відмічаються пікові концентрації їх в крові що свідчить про те що найбільші ефекти препаратів є швидше спричинені зміною активності ферментів ніж прямою дією цих засобів.

Фармакокінетика.

Тривалість протизапальної дії глюкокортикоїдів приблизно дорівнює тривалості пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-адреналової (ГГА) системи.

1 година (Tmax) досягається пікова концентрація метилпреднізолону у сироватці крові що становить 1 48 0 86 мкг/100 мл (Cmax

Клінічні характеристики.

Показання.

Застосування глюкокортикоїдів потрібно розглядати лише як симптоматичне лікування окрім наявності певних ендокринних розладів коли глюкокортикоїди застосовуються як замісна терапія.

Протизапальне лікування

Ревматичні захворювання.

Як допоміжний засіб до підтримуючої терапії (аналгетики кінезотерапія фізіотерапія та ін.) і для короткочасного застосування (для виведення пацієнта із гострого стану або у разі загострення процесу) при псоріатичному артриті анкілозуючому спондиліті.

При зазначених нижче показаннях перевагу потрібно віддавати (якщо це можливо) введенню in situ: післятравматичний остеоартрит синовіїт при остеоартриті ревматоїдний артрит зокрема ювенільний ревматоїдний артрит (в окремих випадках може бути потрібна підтримуюча терапія із застосуванням низьких доз) гострий і підгострий бурсит епікондиліт гострий неспецифічний тендосиновіт гострий подагричний артрит.

Колагенози.

Під час загострення або як підтримуюча терапія в окремих випадках при системному червоному вовчаку системному дерматоміозиті (поліміозит) гострому ревматичному кардиті.

Дерматологічні захворювання.

Алергічні стани.

Офтальмологічні захворювання.

Тяжкі гострі та хронічні алергічні й запальні процеси що вражають очі та прилеглі органи такі як ураження очей спричинене Herpes zoster ірит іридоцикліт хоріоретиніт дифузний задній увеїт неврит зорового нерва.

Шлунково-кишкові захворювання.

Для виведення пацієнта із критичного стану у разі виразкового коліту хвороби Крона (системна терапія).

Набрякові стани.

Захворювання органів дихання.

Симптоматичний саркоїдоз органів дихання бериліоз фульмінантний або дисемінований туберкульоз легень (при застосуванні одночасно з відповідною протитуберкульозною хіміотерапією) синдром Лефлера що не піддається лікуванню іншими методами аспіраційний пневмоніт.

Лікування гематологічних та онкологічних захворювань

Гематологічні захворювання.

Набута (аутоімунна) гемолітична анемія вторинна тромбоцитопенія у дорослих еритробластопенія (еритроцитарна анемія) вроджена (еритроїдна) гіпопластична анемія.

Онкологічні захворювання.

Для паліативного лікування лейкемії або лімфоми у дорослих гострої лейкемії у дітей.

Ендокринні захворювання

Захворювання інших органів і систем.

Туберкульозний менінгіт із субарахноїдальним або загрозливим блоком при застосуванні одночасно з відповідною протитуберкульозною хіміотерапією трихінельоз із залученням нервової системи або міокарда. З боку нервової системи: період загострення розсіяного склерозу.

Депо-Медрол показаний як допоміжна терапія для короткочасного застосування (для виведення пацієнта із гострого стану або при загостренні процесу) при таких захворюваннях: синовіїт при остеоартриті ревматоїдний артрит гострий і підгострий бурсит гострий подагричний артрит епікондиліт гострий неспецифічний теносиновіїт посттравматичний остеоартрит.

Для введення в патологічний осередок

Депо-Медрол показаний для введення в патологічний осередок при таких захворюваннях: келоїди локалізовані гіпертрофічні інфільтровані осередки запалення (плескатий лишай псоріатичні бляшки кільцеподібна гранульома простий хронічний лишай (обмежений нейродерматит) дискоїдний червоний вовчак гніздова алопеція.

Депо-Медрол може бути також ефективний при лікуванні кістозних утворень апоневрозу або тендиніту (ганглії).

Для інсталяції в пряму кишку.

Виразковий коліт.

Протипоказання.

Особливі заходи безпеки.

Перед застосуванням препарату потрібно проводити його візуальний огляд щодо виявлення механічних часток або зміни кольору. Для запобігання ятрогенним інфекціям потрібно суворо дотримуватися методики введення стерильних препаратів. Даний лікарський засіб не показаний для внутрішньовенного та інтратекального введення. Флакон із препаратом призначений для одноразового застосування. Після введення потрібної дози всю суспензію яка залишилася слід викинути.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Бажані взаємодії. Під час лікування фульмінантного або дисемінованого туберкульозу легень або туберкульозного менінгіту з субарахноїдальним або загрозливим блоком метилпреднізолон застосовують одночасно з відповідною протитуберкульозною фармакотерапією.

Під час лікування онкологічних захворювань зокрема лейкемії та лімфоми метилпреднізолон зазвичай застосовують у комбінації з алкілуючим засобом антиметаболітом та алкалоїдом барвінку.

Небажані взаємодії. Глюкокортикоїди можуть підвищувати нирковий кліренс саліцилатів. Це може призвести до зниження рівнів саліцилату у сироватці крові та підвищення токсичності саліцилатів при припиненні застосування кортикоїдів.

Макроліди зокрема еритроміцин та кетоконазол можуть пригнічувати метаболізм кортикоїдів. Для запобігання передозуванню може виникнути потреба у корекції дози кортикоїду.

Одночасне застосування барбітуратів фенілбутазону фенітоїну карбамазепіну рифампіцину рифабутину або примідону може індукувати метаболізм або послабити ефекти кортикоїдів.

Відповідь на антикоагулянти може бути знижена або підвищена при застосуванні кортикоїдів. Тому потрібно спостерігати за рівнем коагуляціїї.

Глюкокортикоїди можуть підвищувати потребу в інсуліні чи пероральних гіпоглікемічних засобах при цукровому діабеті. Комбінація глюкокортикоїдів з тіазидними діуретиками підвищує ризик зменшення толерантності до глюкози.

Одночасне застосування ульцерогенних препаратів (наприклад саліцилатів НПЗП) може збільшувати ризик виникнення шлунково-кишкових виразок.

Застосовувати ацетилсаліцилову кислоту у комбінації з глюкокортикоїдами при гіпопротромбінемії слід з обережністю.

Введення вакцин на основі живих атенуйованих вірусів пацієнтам які отримують імуносупресивні дози кортикостероїдів протипоказане. Інактивовані або створені біогенетично вакцини можна вводити цим пацієнтам проте відповідь на такі вакцини може бути знижена або навіть зовсім відсутня. Вказані процедури імунізації можна проводити пацієнтам що отримують неімуносупресивні дози кортикостероїдів.

Одночасне застосування хінолонів підвищує ризик розвитку тендиніту.

Одночасне застосування інгібіторів холінестерази наприклад неостигміну або піридостигміну може спровокувати міастенічний криз. Бажані ефекти гіпоглікемічних агентів (включаючи інсулін) антигіпертензивних засобів та діуретиків пригнічуються кортикостероїдами і посилюється гіпокаліємічний ефект ацетазоламіду петльових діуретиків тіазидних діуретиків та карбеноксолону.

Одночасне застосування з антигіпертензивними препаратами може призвести до часткової втрати контролю над артеріальною гіпертензією оскільки мінералокортикоїдний ефект кортикостероїдів може спричинити підвищення показників артеріального тиску.

При одночасному застосуванні з кортикостероїдами токсичність серцевих глікозидів та споріднених препаратів може посилюватися оскільки мінералокортикоїдний ефект кортикостероїдів може спровокувати виведення калію.

Метилпреднізолон може посилювати відповідь на симпатоміметики зокрема сальбутамол. Це призводить до підвищення ефективності та може спричинити збільшення токсичності симпатоміметиків.

(таблиця 1).

(таблиця 1).

(таблиця 1).

(таблиця 1).

Ефекти що відбуваються без залучення CYP3A4 інші взаємодії яких зазнає метилпреднізолон описані у таблиці 1 нижче.

Таблиця 1.

Важливі впливи та взаємодії лікарських засобів або речовин з метилпреднізолоном

препарат або речовина

Взаємодія або вплив

ізоніазид

ІНГІБІТОР CYP3A4. Крім того метилпреднізолон потенційно здатний підсилювати швидкість ацетилювання та збільшувати кліренс ізоніазиду.

ІНДУКТОР CYP3A4

Антикоагулянти (для перорального застосування)

ІНДУКТОР (та СУБСТРАТ) CYP3A4

Протисудомні препарати

-фенобарбітал

-фенітоїн

ІНДУКТОРИ CYP3A4

блокатори нейром' язової передачі

Кортикостероїди можуть впливати на ефекти антихолінергічних засобів:

1)

2)

Антихолінестеразні засоби

Стероїди можуть спричинити зменшення ефекту антихолінестеразних препаратів при тяжкій міастенії.

Протидіабетичні препарати

Оскільки кортикостероїди можуть підвищувати концентрацію глюкози у крові може бути потрібна корекція дози протидіабетичних препаратів.

Протиблювотні препарати

-апрепітант

-фосапрепітант

ІНГІБІТОРИ (та СУБСТРАТИ) CYP3A4

Протигрибкові засоби

- ітраконазол

- кетоконазол

ІНГІБІТОРИ (та СУБСТРАТИ) CYP3A4

Противірусні препарати

- інгібітори протеази віл

ІНГІБІТОРИ (та СУБСТРАТИ) CYP3A4:

1) інгібітори протеази такі як індинавір і ритонавір можуть призводити до збільшення концентрацій кортикостероїдів у плазмі крові

2)кортикостероїди можуть індукувати метаболізм інгібіторів ВІЛ-протеази в результаті чого зменшуються їх концентрації в плазмі крові.

Індуковане аміноглютетимідом пригнічення наднирникових залоз може загострювати ендокринні зміни що виникли внаслідок довготривалого лікування глюкокортикоїдами.

ІНГІБІТОР (та СУБСТРАТ) CYP3A4

Контрацептивні засоби (для перорального застосування)

- етинілестрадіол/

норетиндрон

ІНГІБІТОР (та СУБСТРАТ) CYP3A4

- грейпфрутовий сік

ІНГІБІТОР CYP3A4

ІНГІБІТОР (та СУБСТРАТ) CYP3A4:

1)

2) повідомлялося про розвиток судом на фоні одночасного застосування метилпреднізолону і циклоспорину.

Імунодепресанти

-циклофосфамід

-такролімус

СУБСТРАТИ CYP3A4

Макролідні антибактеріальні препарати

-кларитроміцин

-еритроміцин

ІНГІБІТОР (та СУБСТРАТ) CYP3A4

ІНГІБІТОР CYP3A4

1) при одночасному застосуванні кортикостероїдів та НПЗП може збільшуватися частота шлунково-кишкових кровотеч та виразок

2) метилпреднізолон може посилювати кліренс великих доз аспірину що може призводити до зниження рівнів саліцилату у сироватці крові. Припинення застосування метилпреднізолону може призвести до зростання рівнів саліцилату в сироватці крові що у свою чергу може призвести до підвищеного ризику токсичності саліцилату.

Препарати що призводять до втрати калію

Особливості застосування.

Особливі групи ризику. За пацієнтами які належать до зазначених нижче груп ризику слід здійснювати ретельне медичне спостереження та проводити їх лікування протягом якнайкоротшого періоду часу (наскільки це можливо).

Діти. У дітей які отримують тривалу щоденну терапію глюкокортикоїдами може відмічатися затримка росту. Застосування такого режиму слід обмежувати лише найсерйознішими показаннями.

Цукровий діабет. Прояви латентного цукрового діабету або збільшення потреби в інсуліні чи пероральних гіпоглікемічних засобах.

Пацієнти з артеріальною гіпертензією. Загострення артеріальної гіпертензії.

Пацієнти з продромальними явищами психічного розладу. Існуюча емоційна нестабільність або схильність до психотичних явищ може загострюватися при застосуванні глюкокортикоїдів.

Пацієнти з локалізацією простого герпесу на очах або навколишніх ділянках. Загроза перфорації рогівки.

Оскільки ускладнення внаслідок лікування глюкокортикоїдами залежать від величини дози та тривалості лікування в кожному окремому випадку слід оцінити співвідношення ризик/користь щодо дози та тривалості лікування та стосовно потреби у застосуванні щоденної терапії чи з перервами.

Під час тривалої терапії потрібно періодично проводити звичайні лабораторні аналізи зокрема аналіз сечі аналіз крові на цукор через дві години після їжі а також визначати артеріальний тиск та масу тіла і проводити рентгенографію органів грудної клітки. У пацієнтів які мають виразку в анамнезі або виражену диспепсію бажано провести рентгенографію верхніх відділів ШКТ.

У разі припинення тривалого лікування рекомендується проводити медичне спостереження. Імовірність розвитку вторинної недостатності кори надниркових залоз індукованої препаратом можна зменшити шляхом поступового зниження дози або відміни препарату. Після припинення тривалого лікування слід оцінити функцію кори надниркових залоз. Найважливішими симптомами недостатності кори надниркових залоз є астенія ортостатична гіпотензія та депресія.

У пацієнтів яким проводять терапію кортикостероїдами та які піддаються впливу стресу показане підвищення дози швидкодіючих глюкокортикоїдів до під час та після стресової ситуації.

Глюкокортикоїди можуть маскувати деякі симптоми інфекції а під час їх застосування можуть виникати нові інфекції. Під час застосування глюкокортикоїдів може знижуватися опірність організму та його здатність локалізувати інфекцію.

Протипоказано введення вакцин на основі живих атенуйованих вірусів пацієнтам які отримують імуносупресивні дози кортикостероїдів. Інактивовані або створені біогенетично вакцини можна вводити цим пацієнтам проте відповідь на такі вакцини може бути знижена або навіть зовсім відсутня. Вказані процедури імунізації можна проводити пацієнтам які отримують неімуносупресивні дози кортикостероїдів.

Застосування препарату Депо-Медрол при активному туберкульозі повинно обмежуватися випадками фульмінантного або дисемінованого туберкульозу при якому кортикостероїди застосовуються для лікування захворювання у комбінації з відповідним режимом протитуберкульозної терапії. Якщо глюкокортикоїди показані пацієнтам з латентним туберкульозом або реактивністю на туберкулін слід проводити ретельне спостереження оскільки можлива реактивація захворювання. Під час тривалої терапії кортикостероїдами ці пацієнти повинні отримувати хіміопрофілактику.

Оскільки в рідкісних випадках у пацієнтів які отримували парентерально терапію кортикостероїдами реєструвалися анафілактичні реакції перед введенням препарату слід вжити відповідних застережних заходів особливо якщо у пацієнта в анамнезі спостерігалася алергія на такі препарати.

При неспецифічному виразковому коліті глюкокортикоїди слід застосовувати з обережністю якщо існує ймовірність розвитку перфорації абсцесу або іншої піогенної інфекції. Також потрібно дотримуватися обережності при дивертикуліті нещодавніх кишкових анастомозах активних або латентних пептичних виразках нирковій недостатності артеріальній гіпертензії остеопорозі та міастенії якщо стероїди застосовуються як пряма або допоміжна терапія.

Нема жодних доказів того що глюкокортикоїди є канцерогенними мутагенними або впливають на репродуктивну функцію.

У пацієнтів які отримували терапію кортикостероїдами спостерігалася саркома Капоші. Припинення лікування кортикостероїдами може призвести до клінічної ремісії.

Розглядати можливість проведення терапії кортикостероїдами слід після оцінки всіх результатів біологічних аналізів та показників (наприклад шкірних проб рівнів гормонів щитовидної залози).

Раптова відміна системного лікування кортикостероїдами яке тривало до 3 тижнів є доречною якщо вважається малоймовірним що захворювання призведе до рецидиву. Малоймовірно що раптова відміна дозування до 32 мг метилпреднізолону на добу протягом 3 тижнів призведе до пригнічення клінічно релевантної НРА-осі (гіпоталамічно-пітуїтарно-адреналінова). Для нижчезазначених груп пацієнтів слід розглядати поступову відміну системної терапії кортикостероїдами навіть після курсу лікування тривалістю 3 тижні або менше:

  • пацієнти які проходили повторні курси лікування системними кортикостероїдами особливо якщо це тривало довше 3 тижнів
  • коли

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Депо-Медрол 40 мг/мл 1 мл

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Депо-Медрол 40 мг/мл 1 мл

Обліковий номер : 343751

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник : Pfizer (Бельгия)

Мiжнародна назва : Метилпреднізолон

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО