Детальніше

Депакін сироп 150 мл

Обліковий номер: 348142

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник: Unither Liquid Manufacturing (Франция) (м)

Мiжнародна назва : Вальпроєва кислота

Форма выпуску: Сироп

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ДЕПАКІН&Ograve

(DEPAKINE)

Склад:

допоміжні речовини:

Лікарська форма.Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора сиропоподібна рідина блідо-жовтого кольору із запахом вишні.

Фармакотерапевтична група. Протиепілептичні препарати. Код АТХ N03A G01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакологічна активність вальпроату спрямована переважно на центральну нервову систему. Він має протисудомні властивості щодо широкого спектра судом у тварин та епілепсії у людей.

В експериментальних і клінічних дослідженнях було виявлено два механізми антиконвульсивної дії вальпроату.

Найімовірнішою є гіпотеза що після введення вальпроату підвищується рівень гама-аміномасляної кислоти (ГАМК).

Вальпроат скорочує тривалість проміжної фази сну та одночасно подовжує фазу повільного сну.

Фармакокінетика.

Клінічні характеристики.

Показання.

Дорослі та діти. Як монотерапія або в комбінації з іншими протиепілептичними препаратами для:

- лікування генералізованої епілепсії при таких типах нападів: клонічні тонічні тоніко-клонічні абсанси міоклонічні атонічні та синдром Леннокса-Гасто

Діти. Профілактика повторних нападів після одного або більше нападів ускладнених фебрильних судом коли переривчаста профілактика бензодіазепінами неефективна.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до вальпроату дивальпроату вальпроміду або до будь-якого компонента препарату в анамнезі.

Гострий гепатит і хронічний гепатит. Тяжкий гепатит в анамнезі пацієнта або його родичів особливо спричинений лікарськими препаратами.

Печінкова порфірія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Протипоказані комбінації.

Ризик зниження концентрації у плазмі крові та зменшення ефективності препарату.

Небажані комбінації.

З ламотриджином. Підвищений ризик розвитку тяжких шкірних реакцій (токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла)). Крім того можливе підвищення концентрації ламотриджину у плазмі крові через уповільнення його метаболізму у печінці під дією вальпроату натрію. Якщо така комбінація потрібна необхідне ретельне спостереження за станом пацієнта.

З пенемами. Ризик розвитку судом через швидке зниження плазмових концентрацій вальпроєвої кислоти які можуть досягти рівнів нижче порога виявлення.

Комбінації призначення яких вимагає обережності.

З азтреонамом. Загроза розвитку судом через зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові. Рекомендується клінічне спостереження за станом пацієнта визначення концентрації препаратів у плазмі та можливо корекція доз антиконвульсанта під час лікування антимікробним препаратом і після його відміни.

З карбамазепіном. Збільшення концентрації активного метаболіту карбамазепіну у плазмі крові поява ознак його передозування. Концентрація вальпроєвої кислоти у плазмі крові знижується через посилення її метаболізму у печінці під дією карбамазепіну. При одночасному застосуванні необхідне клінічне спостереження за станом пацієнта визначення концентрацій вальпроєвої кислоти та карбамазепіну у плазмі крові перегляд дозування обох препаратів.

Збільшення концентрації вальпроєвої кислоти в сироватці крові на 22-50 % та ризик передозування. Потрібний клінічний і лабораторний контроль може знадобитися корекція доз вальпроату в ході лікування фелбаматом і після його відміни. Крім того вальпроєва кислота може зменшувати середній кліренс фелбамату на величину до 16 %.

З фенобарбіталом і шляхом екстраполяції примідоном. Збільшення концентрації фенобарбіталу або примідону у плазмі крові з появою ознак їх передозування через пригнічення їх метаболізму в печінці найчастіше у дітей. Зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові через посилення її метаболізму в печінці під дією фенобарбіталу або примідону. Необхідне клінічне спостереження за станом пацієнта протягом перших 15 днів комбінованого лікування та негайне зменшення дози фенобарбіталу або примідону з появою ознак седації слід контролювати рівень обох антиконвульсантів у плазмі крові.

З фенітоїном і шляхом екстраполяції фосфофенітоїном. Зміна концентрації фенітоїну у плазмі крові. Загроза зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові через посилення її метаболізму в печінці під дією фенітоїну. Рекомендується клінічний контроль стану пацієнта визначення рівня обох протисудомних препаратів у плазмі і можливо корекція їх доз.

З холестираміном: може знижувати абсорбцію препарату Депакін .

З рифампіцином. Ризик розвитку судом через посилення печінкового метаболізму вальпроату рифампіцином. На тлі терапії рифампіцином та після його відміни показаний клінічний нагляд контроль лабораторних показників і можливе коригування дози антиконвульсанта.

З топіраматом. Ризик виникнення гіперамоніємії або енцефалопатії під дією вальпроєвої кислоти при її застосуванні одночасно з топіраматом. Необхідний ретельний клінічний і лабораторний контроль стану пацієнта на початку лікування та з появою симптомів які вказують на виникнення цього ефекту.

З зидовудином. Загроза посилення побічних ефектів зидовудину зокрема гематологічних через посилення метаболізму під дією вальпроєвої кислоти. Потрібен постійний клінічний і лабораторний моніторинг хворого. Під час перших двох місяців комбінованого лікування слід проводити аналізи крові з метою виявлення можливої анемії.

Комбінації які слід взяти до уваги.

Ризик посилення гіпотензивного ефекту німодипіну через підвищення його концентрації у плазмі крові (послаблення його метаболізму під дією вальпроєвої кислоти).

Інші види взаємодій.

Оскільки препарат не індукує активність ферментів він не зменшує ефективність естроген-прогестагенних гормональних контрацептивів.

Нейролептики інгібітори моноаміноксидази (ІМАО) антидепресанти та бензодіазепіни. Депакін

Темозоломід. Одночасне застосування темозоломіду та вальпроату може спричинити невелике зниження кліренсу темозоломіду але не має даних що до клінічного значення цієї взаємодії.

Кветіапін. Одночасне застосування вальпроату і кветіапіну може підвищити ризик розвитку нейтропенії/лейкопенії.

Застосування препарату Депакінацетилсаліцилова кислота) може призводити до підвищення концентрації вільної фракції вальпроєвої кислоти у плазмі крові.

Депакін

Особливості застосування.

Оскільки в результаті біотрансформації цього лікарського засобу утворюється вальпроєва кислота його не слід комбінувати з іншими лікарськими засобами які проходять таку саму трансформацію щоб запобігти передозуванню вальпроєвої кислоти (наприклад дивальпроат вальпромід).

Захворювання печінки.

Умови виникнення. Існують поодинокі повідомлення про тяжкі захворювання печінки при прийманні цього лікарського засобу а іноді й летальні випадки.

Тривожні ознаки. Рання діагностика базується переважно на клінічному обстеженні. Зокрема необхідно брати до уваги два типи симптомів які можуть передувати жовтяниці особливо у пацієнтів групи ризику:

-по-перше неспецифічні симптоми що зазвичай виникають раптово: астенія анорексія виснаження сонливість які іноді супроводжуються повторним блюванням і болем у животі

-по-друге рецидив епілептичних нападів незважаючи на правильне лікування.

Рекомендується повідомити хворій дитині та її батькам що при появі таких клінічних симптомів необхідно одразу ж звернутися до лікаря. Окрім клінічного обстеження необхідно негайно провести дослідження функції печінки.

Виявлення. Протягом перших 6 місяців лікування необхідно періодично перевіряти функцію печінки. До найважливіших належать тести що відображають білково-синтетичну функцію печінки особливо протромбіновий час (ПЧ). При виявленні аномально низького протромбінового часу особливо якщо він супроводжується зміною інших лабораторних показників (значне зниження рівня фібриногену та факторів згортання крові підвищення рівнів білірубіну та трансаміназ) лікування необхідно припинити. Якщо одночасно приймали саліцилати як застережний захід їх слід також відмінити (оскільки вони використовують той самий шлях метаболізму).

Панкреатит. Панкреатит який іноді призводив до летального наслідку спостерігався у поодиноких випадках. Захворювання може виникнути незалежно від віку хворого та тривалості лікування діти молодшого віку належать до групи особливого ризику.

Панкреатит з летальним наслідком найчастіше спостерігається у дітей молодшого віку та у хворих на тяжку епілепсію з ушкодженням головного мозку або при комплексній протиепілептичній терапії. Якщо панкреатит виникає на тлі ниркової недостатності ризик летального наслідку значно зростає.

Ризик самогубства.

Попередження щодо застосування при епілепсії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Цей лікарський засіб містить 13 88 мг натрію на 100 мг вальпроату натрію. Це необхідно брати до уваги у пацієнтів які дотримуються суворої дієти з низьким вмістом натрію.

Запобіжні заходи при застосуванні.

Необхідно підкреслити що як і у випадку застосування більшості протиепілептичних засобів можливе ізольоване та минуще помірне підвищення рівня трансаміназ без будь-яких клінічних симптомів особливо на початку лікування.

У разі підвищення рівня трансаміназ рекомендується провести більш повне лабораторне обстеження (зокрема визначити протромбіновий час) щоб у разі необхідності переглянути дозування. Залежно від отриманих показників тести слід повторити.

У пацієнтів з нирковою недостатністю необхідно брати до уваги підвищення концентрації вальпроєвої кислоти яка циркулює в крові та відповідно зменшувати дозу препарату.

При виникненні гострого болю в животі або таких шлунково-кишкових симптомів як нудота блювання та/або анорексія необхідно виключити розвиток панкреатиту а у разі підвищення рівня ферментів підшлункової залози препарат слід відмінити та вжити необхідних альтернативних терапевтичних заходів.

Не рекомендується призначати препарат хворим з дефіцитом ферментів карбамідного циклу. Спостерігалися декілька випадків гіперамоніємії зі ступором або комою в таких пацієнтів.

Незважаючи на те що препарат спричиняє порушення функції імунної системи дуже рідко при призначенні препарату хворим на системний червоний вовчак слід оцінити співвідношення користь/ризик.

До початку лікування препаратом пацієнтів слід попередити про можливість збільшення маси тіла і що цей ефект можна мінімінізувати за умови дотримання дієти.

Пацієнтів з супутнім дефіцитом карнітин-пальмітоїлтрансферази (КПТ) тип ІІ слід попередити про підвищений ризик розвитку рабдоміолізу при прийомі вальпроату.

Призначаючи цей препарат необхідно виключити наявність вагітності у жінок репродуктивного віку та впевнитися у застосуванні ними ефективних засобів контрацепції до початку лікування.

Під час лікування препаратом Депакін застосування алкоголю не рекомендується.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Дози препарату вище 1000 мг/добу та комбінована терапія з іншими антиконвульсантами є важливими факторами ризику формування цих вад розвитку.

Застосування вальпроату у якості монотерапії або одного з препаратів політерапії асоціюється з несприятливими клінічними наслідками вагітності. З огляду на ці дані Депакін не можна застосовувати жінкам репродуктивного віку за винятком випадків коли таке лікування є абсолютно необхідним тобто коли альтернативні лікарські засоби неефективні або погано переносяться пацієнткою. Таку оцінку необхідно виконати до першого призначення препарату Депакін або коли жінка репродуктивного віку яка отримує Депакін планує вагітність.

Жінки репродуктивного віку повинні використовувати надійні методи контрацепції під час лікування.

Якщо планується вагітність.

Не існує даних які підтверджують ефективність додаткового застосування фолієвої кислоти жінкам які приймають вальпроат натрію у період вагітності. Однак враховуючи позитивний ефект фолієвої кислоти в інших ситуаціях можна рекомендувати її застосування у дозі 5 мг на добу за місяць до зачаття та протягом 2 місяців після нього. Незалежно від застосування фолієвої кислоти необхідно проводити обстеження пацієнток з метою виявлення вад розвитку плода.

У період вагітності. Якщо не існує абсолютно ніякого іншого вибору як продовжувати лікування вальпроатом натрію (застосування іншого протиепілептичного засобу неможливе) рекомендується призначити мінімально ефективну дозу яка не перевищує (у разі можливості) 1000 мг на добу. Незалежно від застосування фолієвої кислоти необхідно проводити обстеження пацієнток з метою виявлення вад розвитку плода.

Перед пологами.

Новонароджені.

Випадки гіпотиреозу були зареєстровані у новонароджених матері яких приймали вальпроат у період вагітності.

Абстинентний синдром відміни (зокрема збудження дратівливість підвищена збудливість синдром підвищеної нервово-рефлекторної збудливості гіперкінезія порушення тонусу тремор судоми та порушення харчової поведінки) можуть виникнути у новонароджених матері яких приймали вальпроат протягом останнього триместру вагітності.

Годування груддю.

Фертильність. Було висунуто припущення що вальпроєва кислота може впливати на сперматогенез (зокрема знижувати рухомість сперматозоїдів). Значущість цього спостереження не відома.

Препарат призначений для перорального застосування. Для відкриття флакона необхідно натиснути на кришку та повернути її. Після застосування препарату флакон необхідно ретельно закрити.

Середня добова доза становить:

- немовлята та діти до 12 років: 30 мг/кг маси тіла (перевагу при застосуванні слід надавати сиропу оральному розчину або гранулам пролонгованої дії)

- діти (від 12 років) та дорослі: 20-30 мг/кг маси тіла (перевагу при застосуванні слід надавати таблеткам таблеткам пролонгованої дії або гранулам пролонгованої дії).

Початок лікування. Оптимальної дози для пацієнта який вже застосовує протиепілептичні засоби що замінюються препаратом Депакін

Для пацієнта який не застосовує інші протиепілептичні препарати дозу збільшувати поступово кожні 2-3 дні щоб досягти оптимальної дози приблизно протягом тижня.

Діти.

Передозування. Клінічна картина тяжкого гострого передозування зазвичай включає більш або менш глибоку кому з гіпотонією м' язів гіпорефлексією міозом пригніченням дихання та метаболічним ацидозом артеріальної гіпотензії та судинного колапсу/шоку.

Загалом прогноз такого передозування є сприятливим. Однак відомі декілька випадків з летальним наслідком.

Наявність вмісту натрію у складі вальпроату може призвести до гіпернатріємії при передозуванні.

Вроджені родинні та генетичні розлади.

Розлади з боку крові та лімфатичної системи.

Повідомлялося про випадки дозозалежної тромбоцитопенії які як правило виявлялися у систематичному порядку і не мали жодних клінічних наслідків.

У пацієнтів з асимптомною тромбоцитопенією просте зниження дози лікарського засобу з врахуванням рівня тромбоцитів і контролю захворювання зазвичай призводить до усунення тромбоцитопенії.

Повідомлялося про випадки зниження рівнів фібриногену або подовження часу кровотечі як правило без клінічних наслідків особливо на тлі застосування високих доз препарату. Вальпроат зумовлював інгібування другої фази агрегації тромбоцитів. Рідше повідомлялося про випадки анемії макроцитозу лейкопенії та у виняткових випадках панцитопенії.

Аплазія червоного кісткового мозку або істинна еритроцитарна аплазія.

Агранулоцитоз.

Розлади з боку нервової системи.

Повідомлялося про транзиторні та/або дозозалежні побічні явища: дрібноамплітудний постуральний тремор та седативний ефект.

Повідомлялося про нечасті випадки атаксії та парестезії.

Іноді спостерігалися незворотні екстрапірамідні розлади які проте могли включати випадки зворотного паркінсонічного синдрому.

Були описані дуже рідкісні випадки когнітивних порушень з поступовим початком та прогресуючим розвитком (що можуть прогресувати аж до деменції) які були зворотними протягом кількох тижнів або кількох місяців після відміни препарату.

Також повідомлялося про випадки головного болю та ністагму.

Розлади з боку психіки.

Стан сплутаності свідомості галюцинації агресія* збудження* порушення уваги*

Анормальна поведінка* психомоторна гіперактивність* труднощі з навчанням*

* Ці побічні реакції головним чином спостерігаються у дітей.

Розлади з боку зовнішнього та внутрішнього вуха.

Повідомлялося про виняткові випадки зворотної або незворотної втрати слуху.

Шлунково-кишкові розлади.

У деяких пацієнтів на початку лікування можуть спостерігатися шлунково-кишкові розлади (нудота блювання захворювання ясен (в основному гіперплазія ясен) стоматит біль у шлунку діарея) які зазвичай усуваються через кілька днів без необхідності відміняти препарат.

Розлади з боку нирок та сечовивідного тракту.

Повідомлялося про виняткові випадки ураження нирок.

Були зареєстровані дуже рідкісні випадки енурезу та нетримання сечі.

Тубулоінтерстиціальний нефрит.

Повідомлялося про випадки ниркової недостатності.

Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини.

Повідомлялося про випадки транзиторного та/або дозозалежного випадання волосся та виникнення проблем з волоссям (наприклад патологічна текстура волосся зміна кольору волосся патологічний ріст волосся).

Спостерігалися шкірні реакції такі як екзентематозні висипання. Також були зареєстровані виняткові випадки токсичного епідермального некролізу синдрому Стівенса-Джонсона та мультиформної еритеми.

Метаболічні та аліме

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Депакін сироп 150 мл

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Депакін сироп 150 мл

Обліковий номер : 348142

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Виробник : Unither Liquid Manufacturing (Франция) (м)

Мiжнародна назва : Вальпроєва кислота

Форма выпуску : Сироп

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО