Детальніше

Дексаметазон 4 мг 1 мл №25

Обліковий номер: 328045

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

KRKA (Словения)

Виробник: KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/8538/01/01

Назва російською: Дексаметазон раствор д/ин., 4 мг/1 мл по 1 мл в амп. №25 (5х5)

Мiжнародна назва : Дексаметазон

Дiюча речовина : Дексаметазон

Фрамацевтична форма : Розчин для ін'єкцій

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ДЕКСАМЕТАЗОН

(DEXAMETHASON)

Склад:

діюча речовина: дексаметазону фосфатат

дексаметазону фосфату у вигляді дексаметазону натрію фосфату

допоміжні речовини

Лікарська форма. .

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для системного застосування.

Код АТС Н02А В02.

Клінічні характеристики.

Показання.

Захворювання ендокринної системи:

гостра недостатність надниркових залоз (гідрокортизон або кортизон є препаратами вибору може виявитися необхідним сумісне застосування з мінералокортикоїдами особливо при застосуванні синтетичних аналогів)

перед операціями та у випадках серйозних травм або захворювань у пацієнтів зі встановленою наднирковою недостатністю або при невизначеному адренокортикальному запасі

шок стійкий до традиційної терапії при наявній або підозрюваній недостатності надниркових залоз

уроджена гіперплазія надниркових залоз

негнійне запалення щитовидної залози та тяжкі форми радіаційних тиреоїдитів.

Ревматологічні захворювання:

(як допоміжна терапія у період коли базова терапія не подіяла тобто у пацієнтів у яких знеболювальна та протизапальна дії НПВЗ були незадовільними)

ревматоїдний артрит включаючи ювенільний ревматоїдний артрит та позасуглобові прояви ревматоїдного артриту (ревматичні легені зміни серця очей шкірний васкуліт)

синовіїт при остеоартрозі посттравматичний остеоартроз епікондиліт гострий неспецифічний тендосиновіїт гострий подагричний артрит псоріатичний артрит анкілозуючий спондиліт системні захворювання сполучної тканини васкуліт.

Захворювання шкіри:

Алергічні захворювання:

(що не піддаються традиційному лікуванню)

Захворювання органів зору:

Шлунково-кишкові захворювання:

для виведення пацієнта із критичного періоду при:

виразковому коліті (тяжкий розвиток) хворобі Крона (тяжкий розвиток) хронічні аутоімунні гепатити реакція відторгнення при пересадці печінки.

Захворювання дихальних шляхів:

симптоматичний саркоїдоз (симптоматично) гострий токсичний бронхіоліт хронічний бронхіт та астма (при загостренні) вогнищевий або дисемінований туберкульоз легенів (разом із відповідною протитуберкульозною терапією) бериліоз (гранульоматозне запалення) радіаційний або аспіраційний пневмоніт.

Гематологічні захворювання:

набута або вроджена хронічна апластична анемія аутоімунна гемолітична анемія

Ниркові захворювання:

імуносупресорна терапія при трансплантації нирки стимулювання діурезу або зменшення протеїнурії при ідіопатичному нефротичному синдромі (без уремії) і порушення функції нирок при системному червоному вовчаку.

Злоякісні онкологічні захворювання:

паліативне лікування лейкемії та лімфоми у дорослих гостра лейкемія у дітей гіперкальціємія при злоякісних захворюваннях.

Набряк мозку:

набряк головного мозку внаслідок первинної чи метастатичної пухлини головного мозку трепанація черепа та черепно-мозкові травми.

Шок:

шок який не піддається класичному лікуванню шок у пацієнтів із недостатністю кори надниркової залози анафілактичний шок (внутрішньовенно після призначення адреналіну) перед операцією для запобігання шоку при підозрі або при встановленій недостатності кори надниркових залоз.

Інші показання:

туберкульозний менінгіт із субарахноїдальною блокадою (разом із належною протитуберкульозною терапією) трихінельоз із неврологічними симптомами або трихінельоз міокарда кістозна пухлина апоневрозу або сухожилля (ганглія).

:

ревматоїдний артрит (тяжке запалення окремого суглоба) анкілозуючий спондиліт (коли запалені суглоби не піддаються традиційному лікуванню) псоріатичний артрит (олігоартикулярна форма та тендовагініт) моноартрит (після евакуації синовіальної рідини) остеоартрит суглобів (тільки у випадку синовіту та ексудації) позасуглобовий ревматизм (епікондиліт тендовагініт бурсит) гострий та подагричний артрит.

Місцеве введення (введення у місце ураження):

келоїдні ураження гіпертрофічні запальні та інфільтровані ураження при лишаї псоріазі кільцеподібній гранульомі склерозуючому фолікуліті дискоїдному вовчаку та шкірному саркоїдозі дисковий червоний вовчий лишай хвороба Урбаха-Оппенгейма локалізована алопеція.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого іншого інгредієнта препарату.

Гострі вірусні бактеріальні або системні грибкові інфекції (якщо не застосовується належна терапія).

Синдром Кушинга.

Вакцинація живою вакциною.

Період годування груддю (за винятком невідкладних випадків).

Місцеве введення протипоказане при бактеріємії системних грибкових інфекціях пацієнтам із нестабільними суглобами інфекціями у місці застосування у тому числі септичному артриті внаслідок гонореї чи туберкульозу.

Спосіб застосування та дози.

Розчини призначені для внутрішньовенного введення або подальшого розчинення препарату не повинні містити консерванти при застосуванні для немовлят особливо недоношених.

При змішуванні препарату з розчинником для інфузії слід дотримуватись стерильних заходів безпеки. Суміш слід застосовувати протягом 24 годин оскільки розчини для інфузій зазвичай не містять консервантів. Препарати для парентерального введення слід візуально перевіряти на наявність сторонніх включень та зміни кольору кожного разу перед введенням.

Дозу слід визначати індивідуально відповідно до захворювання конкретного пацієнта передбаченого періоду лікування переносимості кортикоїдів і реакції організму.

Парентеральне введення

При призначенні високих доз протягом кількох днів дозу поступово зменшувати протягом кількох наступних днів або й тривалішого періоду.

Місцеве застосування

Доза дексаметазону що вводиться у місце пошкодження прирівнюється до внутрішньосуглобної дози. Дексаметазон можна водночас вводити не більше ніж у два місця пошкодження.

Дози для дітей

2 площі поверхні тіла розподілена на 3 дози що вводиться кожного третього дня або 0 008-0 01 мг/кг маси тіла або 0 2-0 3мг/ м2 площі поверхні тіла на добу.

2 площі поверхні тіла кожні 12-24 години.

Еквівалентні дози кортикостероїдів

Дексаметазон 0 75 мг

Преднізон 5 мг

Кортизон 25 мг

Метилпреднізолон 4 мг

Гідрокортизон 20 мг

Тріамцинолон 4 мг

Преднізолон 5 мг

Бетамезон 0 75 м г

Побічні реакції.

Побічні явища при короткостроковому лікуванні дексаметазоном:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

З боку ендокринної системи: транзиторне пригнічення функції надниркових залоз.

З боку обміну речовин та харчування: зниження толерантності до вуглеводів збільшення апетиту та збільшення маси тіла гіпертригліцеридемія.

З боку психіки: психічні розлади.

З боку шлунково-кишкового тракту: пептична виразка та гострий панкреатит.

Побічні явища при довготривалому лікуванні дексаметазоном:

З боку імунної системи: зменшення імунної відповіді та збільшення сприйнятливості до інфекцій.

З боку ендокринної системи: постійне пригнічення функції надниркових залоз затримка росту у дітей та підлітків передчасне закриття епіфізарних зон росту.

З боку обміну речовин та харчування: ожиріння.

З боку органів зору: катаракта глаукома.

З боку судин: гіпертензія телеангіоектазія.

З боку шкіри та підшкірних тканин: потоншання шкіри

Побічні явища що також можуть виникати в окремих органах та системах при лікуванні дексаметазоном:

З боку крові та лімфатичної системи: тромбоемболічні ускладнення зменшення кількості моноцитів та/або лімфоцитів лейкоцитоз еозинофілія (як із іншими глюкокортикостероїдами) тромбоцитопенія та нетромбоцитопенічна пурпура.

З боку імунної системи: висип бронхоспазм анафілактичні реакції розвиток опортуністичних інфекцій.

З боку серця: мультифокальна екстрасистолія шлуночка тимчасова брадикардія серцева недостатність зупинка серця перфорація міокарда внаслідок перенесеного інфаркту міокарда.

З боку судин: гіпертензивна енцифалопатія.

З боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння: рецидив неактивного туберкульозу.

З боку нервової системи: набряк зорового нерва та збільшення внутрішньочерепного тиску (доброякісна внутрішньочерепна гіпертензія) після припинення лікування запаморочення вертиго головний біль судоми.

З боку психіки: зміни особистості та поведінки частіше проявляються у вигляді ейфорії безсоння дратівливість гіперкінез депресія нервозність неспокій маніакально-депресивний психоз делірій дезорієнтація галюцинації параноя лабільність настрою думки про самогубство психози порушення сну сплутаність свідомості амнезія погіршення перебігу шизофренії погіршення перебігу епілепсії.

З боку ендокринної системи: пригнічення функції надниркових залоз та атрофія надниркових залоз (зменшення реагування на стрес) синдром Кушинга порушення менструального циклу гірсутизм.

З боку обміну речовин та харчування: перехід від латентної форми до клінічних проявів діабету збільшення потреби в інсуліні та оральних протидіабетичних лікарських засобах у хворих на цукровий діабет затримка натрію та води збільшення витрат калію гіпокаліємічний алкалоз негативний азотний баланс зумовлений білковим катаболізмом гіпокальціємія.

З боку шлунково-кишкового тракту:

З боку шкіри та підшкірних тканин:

З боку органів зору: підвищення внутрішньоочного тиску екзофтальм загострення бактеріальних грибкових або вірусних інфекцій очей витончення рогівки.

З боку статевих органів та молочної залози: імпотенція аменорея.

Загальні розлади та розлади у місці введення: транзиторне відчуття печіння та пощипування у промежині при внутрішньовенному введенні або при введенні високих доз набряк гіпер- або гіпопігментація шкіри атрофія шкіри та підшкірної тканини стерильний абсцес та почервоніння шкіри.

Ознаки синдрому відміни глюкокортикоїдів.

У пацієнтів які тривалий час лікувалися дексаметазоном під час надто швидкого зниження дози може спостерігатися синдром відміни та внаслідок цього можуть траплятися випадки недостатності надниркових залоз артеріальної гіпотензія або летальний наслідок. У деяких випадках ознаки синдрому відміни можуть бути подібними до ознак погіршення або рецидиву захворювання від якого пацієнт лікувався. Якщо трапляються тяжкі небажані реакції лікування необхідно припинити.

Передозування.

Існують поодинокі повідомлення про гостре передозування або про летальний наслідок через гостре передозування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Глюкокортикоїди проходять крізь плаценту і досягають високих концентрацій у плоді. Дексаметазон менш активно метаболізується у плаценті ніж наприклад преднізон. Виходячи з цього у сироватці крові зародка можуть спостерігатися високі концентрації дексаметазону. За деякими даними навіть фармакологічні дози глюкокортикоїдів можуть підвищити ризик недостатності плаценти олігогідрамніозу уповільненого розвитку плода або його внутрішньоматкової загибелі підвищення кількості лейкоцитів (нейтрофілів) у плода і недостатності надниркових залоз. Немає жодних доказів що підтверджують тератогенну дію глюкокортикостероїдів.

Рекомендовано застосовувати додаткові дози глюкокортикостероїдів під час пологів жінкам які приймали глюкокортикостероїди під час вагітності. У випадку затяжних пологів або плануванні кесаревого розтину рекомендується внутрішньовенне введення 100 мг гідрокортизону кожні 8 годин.

Лактація

Застосування у період годування груддю протипоказане (за винятком невідкладних випадків).

Невелика кількість глюкокортикоїдів проникає у грудне молоко тому матерям які лікуються дексаметазоном не рекомендується грудне годування особливо при його застосуванні понад фізіологічні норми (близько 1 мг). Це може призвести до уповільнення росту дитини та зменшення секреції ендогенних кортикостероїдів.

Діти.

Застосовувати дітям з періоду новонародженості тільки у разі крайньої необхідності. Під час лікування дексаметазоном необхідний ретельний нагляд за ростом і розвитком дітей і підлітків.

Особливості застосування.

Під час парентерального лікування кортикоїдами рідко можуть спостерігатися реакції гіперчутливості тому треба вжити належних заходів перед початком лікування дексаметазоном зважаючи на можливість алергічних реакцій (особливо у пацієнтів з алергічними реакціями на будь-які інші ліки в анамнезі).

Пацієнтам яким вводили дексаметазон тривалий час і які зазнають тяжкого стресу після припинення терапії слід відновити застосування дексаметазону оскільки спричинена ним недостатність надниркових залоз може тривати протягом кількох місяців після припинення лікування.

Лікування дексаметазоном або природними глюкокортикоїдами може приховати симптоми існуючої або нової інфекції а також симптоми кишкової перфорації.

Дексаметазон може загострити системну грибкову інфекцію латентний амебіаз і туберкульоз легенів.

Пацієнти з туберкульозом легенів в активній формі повинні одержувати дексаметазон (разом із засобами проти туберкульозу) тільки при швидкоплинному або сильно розсіяному туберкульозі легенів. Пацієнти з неактивною формою туберкульозу легенів які лікуються дексаметазоном або пацієнти які реагують на туберкулін повинні одержувати хімічні профілактичні засоби.

Обережність і медичний нагляд рекомендовані хворим на остеопороз артеріальну гіпертензію серцеву недостатність туберкульоз глаукому печінкову або ниркову недостатність діабет активну пептичну виразку недавній кишковий анастомоз виразковий коліт і епілепсію. Особливого догляду потребують пацієнти протягом перших тижнів після інфаркту міокарда пацієнти з тромбемболією міастенією гравіс глаукомою гіпотиреозом психозом або психоневрозом а також пацієнти літнього віку.

Під час лікування може спостерігатися загострення діабету або перехід від латентної фази до клінічних проявів діабету.

При тривалому лікуванні слід контролювати рівні калію у сироватці.

Вакцинація живою вакциною протипоказана під час лікування дексаметазоном. Вакцинація неживою вірусною або бактеріальною вакциною не призводить до очікуваного синтезу антитіл і не має очікуваного захисного ефекту. Дексаметазон зазвичай не слід призначати за 8 тижнів до вакцинації і не починати застосовувати раніше ніж через 2 тижні після вакцинації.

Пацієнти які тривалий час лікуються високими дозами дексаметазону і ніколи не хворіли на кір повинні уникати контакту з інфікованими особами при випадковому контакті рекомендоване профілактичне лікування імуноглобуліном.

Рекомендується виявляти обережність пацієнтам які одужують після операції або перелому кісток оскільки дексаметазон може уповільнити загоєння ран та утворення кісткової тканини.

Дія глюкокортикоїдів посилюється у хворих на цироз печінки або гіпотиреоз.

Внутрішньосуглобне введення кортикостероїдів може призвести до місцевого та системного ефектів. Часте застосування може спричинити ураження хряща або некроз кістки.

Пацієнтів треба повідомити про те щоб вони уникали фізичного навантаження на уражені суглоби до часу коли запалення буде вилікуване.

Треба уникати введення препарату у нестійкі суглоби.

Кортикоїди можуть спотворювати результати шкірних алергічних тестів.

Особливі застереження щодо допоміжних речовин

Препарат містить менше 1 ммоль (23 мг) натрію на дозу що є надзвичайно малою кількістю.

Дексаметазон не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Паралельне застосування дексаметазону і нестероїдних протизапальних засобів підвищує ризик шлунково-кишкової кровотечі та утворення виразок.

Дія дексаметазону зменшується з одночасним застосуванням препаратів які активують фермент CYP 3A4 (фенітоїн фенобарбітал карбамазепін примідон рифабутин рифампіцин) або збільшують метаболічний кліренс глюкокортикрїдів (ефедрин та аміноглутетимід). У цих випадках доза дексаметазону має бути збільшена. Взаємодія між дексаметазоном та усіма вищезгаданими лікарськими засобами може спотворити тест пригнічення дексаметазону. Це потрібно враховувати при оцінці результатів тесту.

Сумісне застосування дексаметазону і препаратів які інгібують CYP 3A4 ферментну активність (кетоконазол макроліди) може спричиняти збільшення концентрації дексаметазону у сироватці. Дексаметазон є помірним індуктором CYP 3A4. Сумісне застосування з препаратами які метаболізуються CYP 3A4 (індинавір еритроміцин) може збільшувати їх кліренс що спричиняє зниження концентрацій у сироватці.

Шляхом інгібування ферментної дії CYP 3A4 кетоконазол може збільшувати концентрації дексаметазону в сироватці. З іншого боку кетоконазол може пригнічувати наднирковий синтез глюкокортикоїдів таким чином унаслідок зниження концентрації дексаметазону може розвиватися недостатність надниркових залоз.

Дексаметазон зменшує терапевтичний ефект ліків проти діабету артеріальної гіпертензії празиквантелу і натрійуретиків (тому дозу цих ліків слід збільшити) проте підвищує активність гепарину альбендазолу і калійуретиків (дозу цих препаратів слід зменшити у разі необхідності).

Дексаметазон може змінити дію кумаринових антикоагулянтів тому при застосуванні такої комбінації ліків слід частіше перевіряти протромбіновий час.

Паралельне застосування високих доз глюкокортикоїдів та агоністів 2-адренорецепторів підвищує ризик гіпокаліємії. У пацієнтів із гіпокаліємією серцеві глікозиди більшою мірою сприяють порушенню ритму і мають більшу токсичність.

Дексаметазон зменшує терапевтичний ефект антихолінестеразних засобів які застосовуються при міастенії.

Антациди зменшують всмоктування дексаметазону у шлунку. Дія дексаметазону при одночасному прийомі з їжею та алкоголем не досліджена проте одночасне вживання ліків та їжі з високим вмістом натрію не рекомендується. Куріння не впливає на фармакокінетику дексаметазону.

Глюкокортикоїди посилюють нирковий кліренс саліцилатів тому іноді важко одержати їх терапевтичні концентрації у сироватці. Неохідно виявляти обережність пацієнтам яким поступово знижують дозу кортикостероїдів оскільки при цьому може спостерігатись підвищення концентрації саліцилатів у сироватці та інтоксикація.

Якщо паралельно застосовувати оральні контрацептиви період напіввиведення глюкокортикоїдів може подовжитись що посилює їхню біологічну дію і може підвищити ризик побічних ефектів.

Одночасне застосування ритордину і дексаметазону протипоказане під час пологів оскільки це може призвести до летального наслідку породіллі зумовленого набряком легенів. Повідомлялося про летальний наслідок породіллі через розвиток такого стану.

Одночасне застосування дексаметазону і талідоміду може спричинити токсичний епідермальний некроліз.

Види взаємодії які мають терапевтичні переваги: паралельне призначення дексаметазону і метоклопраміду дифенгідраміду прохлорперазину або антагоністів рецеторів 5-НТ3 (рецепторів серотоніну або 5-гідрокси-триптаміну тип 3 таких як ондансетрон або гранісетрон) ефективне для профілактики нудоти і блювання спричинених хіміотерапією цисплатином циклофосфамідом метотрексатом фторурацилом.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Вплив на енергетичний обмін та гомеостаз глюкози

За допомогою рецепторів у ниркових проксимальних канальцях дексаметазон збільшує нирковий кровообіг та клубочкову фільтрацію гальмує утворення та секрецію вазопресину покращує здатність нирок виводити з організму кислоти.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Дексаметазон 4 мг 1 мл №25

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Дексаметазон 4 мг 1 мл №25

Обліковий номер : 328045

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
KRKA (Словения)

Виробник : KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/8538/01/01

Назва російською : Дексаметазон раствор д/ин., 4 мг/1 мл по 1 мл в амп. №25 (5х5)

Мiжнародна назва : Дексаметазон

Дiюча речовина : Дексаметазон

Фрамацевтична форма : Розчин для ін'єкцій

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО