Детальніше

Буспірон Сандоз 5 мг таблетки №20

Обліковий номер: 359688

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Salutas Pharma (Германия)

Виробник: Salutas Pharma (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/9598/01/01

Назва російською: Буспирон сандоз® таблетки по 5 мг №20 (10х2)

Мiжнародна назва : Буспірон

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Буспирон

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Буспірон САНДОЗ&Ograve

(Buspiron SANDOZ)

Склад:

діюча речовина: buspiron

1 таблетка містить буспірону гідрохлориду 5 мг або 10 мг

допоміжні речовини: лактози моногідрат крохмаль кукурудзяний кальцію гідрофосфат дигідрат кремнію діоксид колоїдний безводний натрію крохмальгліколят (тип А) целюлоза мікрокристалічна магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 5 мг та 10 мг:

Фармакотерапевтична група.

Засоби що впливають на нервову систему. Анксіолітики. Код АТХ N05B E01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

рецепторами та є частковим агоністом постсинаптичних 5-НТ рецепторів у ЦНС. У серії доклінічних досліджень на експериментальних моделях встановлено наявність у буспірону властивостей типових для анксіолітиків та антидепресантів. Буспірон не проявляє значної активності щодо бензодіазепінових рецепторів і не впливає на зв' язування ГАМК. На відміну від бензодіазепінів буспірон не чинить протисудомної та міорелаксуючої дії не спричиняє звикання а після завершення курсу лікування не розвиваються симптоми відміни. Дія буспірону розвивається поступово. Терапевтичний ефект починає проявлятися між 7 та 14 днями терапії а максимальний ефект досягається тільки приблизно через 4 тижні після початку лікування.

Фармакокінетика.

Після застосування препарат швидко та майже повністю абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Рівноважна концентрація у плазмі крові може бути досягнута приблизно через 2 доби після початку регулярного застосування препарату.

Основним фармакологічно активним метаболітом буспірону є (1-[2-піримідиніл]-піперазин (1-РР).

Його анксіолітична активність у 4-5 разів нижча ніж у вихідної речовини але рівень у плазмі крові вищий та період напіввиведення приблизно у 2 рази довший ніж у буспірону.

Одночасний прийом їжі уповільнює всмоктування буспірону з травного тракту.

Буспірон проникає у грудне молоко. Дані щодо проникнення буспірону крізь плаценту відсутні.

Підвищені рівні буспірону у плазмі крові та значення AUC а також подовження періоду напіввиведення можуть спостерігатися при порушенні функції печінки. Завдяки виділенню незміненої сполуки з жовчю у плазмових рівнях буспірону може з' явитися другий пік. Пацієнти з цирозом печінки повинні отримувати нижчі індивідуальні дози або такі самі дози але рідше.

Ниркова недостатність може знижувати кліренс буспірону на 50 %. Пацієнтам з нирковою недостатністю буспірон слід призначати з обережністю і в менших дозах.
У пацієнтів літнього віку фармакокінетика буспірону не змінюється.

Клінічні характеристики.

Показання.

Симптоматичне лікування тривожних станів з такими домінуючими симптомами як тривожність внутрішній неспокій стан напруження.

Протипоказання.

Супутнє лікування інгібіторами моноамінооксидази (МАО) і протягом 14 днів після відміни необоротного інгібітору МАО або протягом 1 дня після відміни оборотного інгібітору МАО.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Комбінація з інгібіторами МАО не рекомендується через ризик виникнення гіпертонічного кризу.

Оскільки буспірон головним чином метаболізується цитохромом Р450 потужні інгібітори цього ферменту можуть збільшити біодоступність буспірону.

Нефазодон

Одночасне застосування буспірону (2 5 або 5 мг 2 рази на добу) та нефазодону (250 мг 2 рази на добу) призводило до збільшення максимальної концентрації буспірону у плазмі крові (Cmaxmax

Профіль побічних реакцій у пацієнтів які приймали буспірон у дозуванні 2 5 мг 2 рази на добу та нефазодон у дозуванні 250 мг 2 рази на добу не відрізнявся від профілю побічних реакцій у пацієнтів які приймали будь-який з цих препаратів окремо. Побічні реакції у пацієнтів які приймали буспірон у дозуванні 5 мг 2 рази на добу та нефазодон у дозуванні 250 мг двічі на добу включали переднепритомний стан астенію запаморочення та сонливість. Рекомендується зменшення дози буспірону при одночасному його застосуванні з нефазодоном.

Еритроміцин

Одночасне застосування буспірону (разова доза 10 мг) та еритроміцину (1 5 мг 1 раз на добу протягом 4 днів) призводило до збільшення Сmax

Ітраконазол

Одночасне застосування буспірону (разова доза 10 мг) та ітраконазолу (200 мг 1 раз на добу протягом 4 днів) призводило до збільшення Сmax

Дилтіазем

Одночасне застосування буспірону (разова доза 10 мг) і дилтіазему (60 мг 3 рази на добу) призводило до збільшення Сmax

Верапаміл

Одночасне застосування буспірону і верапамілу призводило до збільшення Сmax і AUC для буспірону у 3 4 раза. Можливі посилена дія та підвищена токсичність буспірону у разі одночасного застосування буспірону та верапамілу.

Циметидин

Одночасне застосування буспірону і циметидину призводило до збільшення Сmaxmax

При застосуванні буспірону разом з вищезазначеними засобами збільшується терапевтичний ефект та токсичність буспірону тому рекомендується знижувати дозу буспірону (наприклад 2 5 мг 2 рази на добу). Наступна корекція дозування повинна базуватися на клінічній відповіді на лікування для кожного з цих препаратів.

Баклофен лофексидин набілон антигістамінні препарати можуть посилити будь-який седативний ефект.

Рифампіцин

Одночасне застосування буспірону (однократна доза 30 мг) і рифампіцину (600 мг 1 раз на добу протягом 5 днів) призводило до зменшення Сmax

Інгібітори та індуктори CYР3A4

Інгібітори зворотного захоплення серотоніну

Не було виявлено жодного випадку небезпечного застосування буспірону разом з антидепресантами селективними інгібіторами зворотного нейронального захоплення серотоніну. Були окремі повідомлення про виникнення нападів при їх довготривалому застосуванні разом з буспіроном.

Галоперидол

Одночасне застосування буспірону і галоперидолу призводило до підвищення концентрації галоперидолу у сироватці крові.

Тразодон

Були повідомлення що у деяких пацієнтів при одночасному застосуванні тразодону з буспіроном збільшувалась активність АЛТ у 3 рази. Однак таке підвищення печінкових трансаміназ не було підтверджено клінічними дослідженнями.

Діазепам

При одночасному застосуванні діазепаму та буспірону рівень першого у плазмі крові дещо підвищується а також можуть виникнути побічні ефекти: запаморочення головний біль нудота.

Під час лікування буспіроном слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Флувоксамін

Короткочасна терапія буспіроном одночасно із вживанням флувоксаміну призвела до подвійного збільшення рівня буспірону у плазмі крові порівняно з монотерапією буспіроном.

Дигоксин

In vitro буспірон не витісняє із місць зв' язування з білками препарати що міцно зв' язують білки (наприклад варфарин) у сироватці крові. Однак іn vitro буспірон може витісняти з місць зв' язування з білками препарати що зв' язують білки не досить міцно (наприклад дигоксин). Клінічна значущість цієї властивості невідома.

Повідомлялося про збільшення протромбінового часу після додавання буспірону до терапії яка включає лікування варфарином.

Пацієнтам під час лікування не рекомендується вживати у значних кількостях грейпфрутовий сік (подвійна доза 200 мл протягом 2 днів) оскільки це може призвести до підвищення рівня буспірону у плазмі крові та до збільшення частоти або тяжкості побічних ефектів.

Особливості застосування.

Печінкова недостатність.

Ниркова недостатність˂ 10 мл/хв). При легкій (ШКФ ˃

Пацієнти літнього віку.

Пацієнтам слід рекомендувати під час лікування не їсти грейпфрути та не пити грейпфрутовий сік у значних кількостях оскільки ці продукти можуть підвищити рівень буспірону у плазмі крові та призвести до збільшення частоти або тяжкості побічних ефектів.

Переведення пацієнтів із бензодіазепінів на буспірон. Буспірон не може усунути симптоми відміни бензодіазепінів. Якщо пацієнта переводити на терапію буспіроном після тривалої бензодіазепінової терапії буспірон слід призначити тільки після завершення періоду поступового зниження дози бензодіазепінів.

Буспірон не спричиняє звикання до препарату однак його застосування пацієнтам із відомою або підозрюваною схильністю до медикаментозної залежності потребує ретельного медичного нагляду.

Оскільки анксіолітичний ефект препарату проявляється через 7-14 днів застосування а повний терапевтичний ефект розвивається приблизно через 4 тижні пацієнти з вираженою тривожністю потребують ретельного медичного нагляду на початковому етапі терапії.

Протягом курсу лікування буспіроном слід уникати вживання алкогольних напоїв.

Буспірон не призначений для лікування симптомів абстиненції зумовлених застосуванням бензодіазепінів або інших седативних/снодійних засобів. Тому до початку лікування буспіроном слід поступово припинити застосування цих препаратів. Це особливо стосується пацієнтів які приймають лікарські засоби що пригнічують центральну нервову систему. Буспірон не слід вживати у якості монотерапії при лікуванні депресії оскільки він може маскувати клінічні симптоми депресії.

Клінічні та експериментальні дослідження не виявили будь-яких ознак що буспірон призводить до ризику звикання або залежності однак призначення препарату має бути обґрунтованим.

Застосування буспірону пацієнтам які приймають інгібітори МАО може становити небезпеку. Були повідомлення про підвищення артеріального тиску при одночасному застосуванні цих препаратів.

Буспірон слід з обережністю застосовувати хворим з гострою закритокутовою глаукомою міастенією gravis наркозалежністю.

Пацієнтам з нападами епілепсії в анамнезі буспірон не призначати.

Довгострокова токсичність

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані щодо застосування буспірону у період вагітності відсутні тому препарат можна призначати тільки тоді коли очікувана користь для вагітної перевищує потенційний ризик для плода. Буспірон проникає у грудне молоко тому годування груддю на період лікування слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Дози визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта залежно від стану захворювання.

На початку терапії призначати по 5 мг буспірону гідрохлориду 3 рази на добу. Для досягнення максимального терапевтичного ефекту добову дозу поступово підвищують до 20 ̶

Максимальна одноразова доза не має перевищувати 30 мг.

Максимальна добова доза не має перевищувати 60 мг.

Їжа підвищує біодоступність буспірону. Таблетки слід приймати завжди в один і той же самий час дня не розжовуючи запиваючи невеликою кількістю рідини до або після прийому їжі.

При необхідності розподілу таблетки навпіл її слід покласти на тверду поверхню рискою догори і злегка натиснути великим пальцем.

).

Грейпфрутовий сік підвищує рівень буспірону у плазмі крові. Пацієнтам під час лікування не рекомендується вживати грейпфрутовий сік у значних кількостях.

Спеціальні групи пацієнтів.

Ниркова недостатність

При нирковій недостатності легкого і середнього ступеня (кліренс креатиніну 20-49 мл/хв/1 72 м2) однократне застосування буспірону спричиняє підвищення його рівня у плазмі крові без збільшення періоду напіввиведення. Для цих пацієнтів рекомендується застосування буспірону з обережністю та у менших дозах приймати 2 рази на добу. Відповідь на лікування та симптоми пацієнта необхідно ретельно контролювати перед тим як збільшувати дозу. У пацієнтів з ануричним синдромом одноразове застосування препарату спричиняє підвищення рівня метаболіту 1-піримідин/піперазин (1-РР) у крові у них діаліз не виявив жодного впливу на рівні ані буспірону ані 1-РР. Буспірон не слід застосовувати пацієнтам з кліренсом креатиніну менше 20 мл/хв/1 72 м2 особливо пацієнтам з ануричним синдромом через можливість підвищення рівня буспірону та його метаболітів.

Печінкова недостатність

Застосування таких препаратів як буспірон для лікування хворих зі зниженою функцією печінки демонструє зменшений ефект першого проходження ліків через печінку. При цирозі печінки одноразове застосування буспірону спричиняє підвищення рівня його незміненої форми у плазмі крові зі збільшенням періоду напіввиведення. Для цих пацієнтів рекомендується застосування буспірону з обережністю та після індивідуального титрування доз щоб зменшити ризик серйозних побічних реакцій що можуть виникнути через застосування високих доз буспірону. Підвищення доз слід розглядати після ретельного огляду пацієнта і лише через 4-5 днів після застосування попередньої дози.

Пацієнти літнього віку

Наявні дані не свідчать про доцільність зміни режиму дозування залежно від віку та статі пацієнта.

Тривалість лікування.

Діти.

Дітям буспірон не призначати через відсутність даних щодо безпеки та ефективності застосування препарату таким пацієнтам.

Передозування.

Симптоми: нудота блювання запаморочення підвищена втомлюваність сонливість втрата свідомості міоз (звуження зіниці) і порушення функції шлунково-кишкового тракту. Тяжчі ускладнення не спостерігалися навіть при прийомі добової дози до 2400 мг.

Лікування:

Побічні реакції.

Побічні ефекти виникають як правило на початку лікування і зазвичай зменшуються при тривалому застосуванні. У деяких випадках необхідне зниження дози. Найчастіше зустрічалися побічні реакції з боку нервової системи такі як запаморочення безсоння нервозність сонливість напівнепритомний стан а також з боку травного тракту такі як нудота а також інші небажані ефекти наприклад головний біль та підвищена втомлюваність.

невідомі (частота не може бути оцінена через відсутність даних).

Інфекції та інвазії:

частота невідома - пропасниця.

З боку серцево-судинної системи:

З боку системи крові:

З боку психіки:

підвищене сприйняття звичайних звуків ейфорія гіперкінезія неспокій втрата інтересу порушення асоціативного сприйняття галюцинації суїцидальні думки дисфорія страх

З боку нервової системи:

З боку органів зору:

З боку органів слуху:

З боку дихальної системи:

З боку травного тракту:

нудота ксеростомія біль в епігастральній ділянці діарея запор блювання

З боку сечовидільної системи:

часте сечовипускання затримка сечовипускання дизурія

З боку шкіри:

міалгія артралгія

З боку ендокринної системи:

Метаболічні порушення:

Загальні порушення:

З боку гепатобіліарної системи:

З боку репродуктивної системи:

Лабораторні дослідження: підвищення рівня трансаміназ у сироватці крові.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Не потребує спеціальних умов зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Салютас Фарма ГмбХ.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Отто-вон-Гюріке-Аллеє 1 39179 Барлебен Німеччина.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Буспірон Сандоз 5 мг таблетки №20

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Буспірон Сандоз 5 мг таблетки №20

Обліковий номер : 359688

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Salutas Pharma (Германия)

Виробник : Salutas Pharma (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/9598/01/01

Назва російською : Буспирон сандоз® таблетки по 5 мг №20 (10х2)

Мiжнародна назва : Буспірон

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Буспирон

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО