Детальніше

Бліцеф порошок для інфузій 1 г №1

Обліковий номер: 344579

Товару немає в наявності

Виробник: Аджила Спесиалтис (Индия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/4588/01/03

Назва російською: Блицеф порошок для р-ра д/ин. по 1000 мг во флак. №1

Мiжнародна назва : Цефтріаксон

Форма выпуску: Порошок , флакон

Дiюча речовина : Цефтриаксон

Фрамацевтична форма : Порошок для ін'єкцій

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БЛІЦЕФ

(BLICEF)

Склад:

діюча речовина: цефтриаксон

1 флакон містить цефтриаксон натрію еквівалентно цефтриаксону 1000 мг.

Лікарська форма.

Фармакотерапевтична група.

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини. Цефтриаксон.

Код АТС J01D D04.

Клінічні характеристики.

Показання.

Бліцеф застосовується для лікування інфекцій збудники яких чутливі до цефтриаксону:

у хворих з ослабленим імунним захистом

Передопераційна профілактика інфекцій при хірургічних втручаннях на органах шлунково-кишкового тракту жовчовивідних шляхів сечовивідних шляхів і під час гінекологічних процедур але лише у випадках потенційної чи відомої контамінації.

При призначенні Бліцефу необхідно дотримуватись офіційних рекомендацій з антибіотикотерапії та зокрема рекомендацій з профілактики антибіотикорезистентності.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до цефалоспоринів. При наявності у хворого підвищеної чутливості до пеніциліну слід врахувати можливість перехресної алергічної реакції до Бліцефу.

Гіпербілірубінемія у новонароджених та недоношених. У дослідженнях in vitro

Ні в якому разі не можна застосовувати Бліцеф з кальційвмісними розчинами (розчин Рінгера тощо)! Кальційвмісні розчини не слід призначати протягом 48 годин після останнього введення цефтриаксону.

Спосіб застосування та дози.

зазвичай призначають 1-2 г Бліцефу 1 раз на добу (кожні 24 години). При тяжких інфекціях або інфекціях збудники яких мають лише помірну чутливість до цефтриаксону добову дозу можна збільшувати до 4 г.

Діти

Новонароджені немовлята і діти віком до 12 років

Новонароджені (до 2 тижнів): 20-50 мг/кг маси тіла 1 раз на добу. Зважаючи на недорозвиненість ферментної системи добова доза не має перевищувати 50 мг/кг маси тіла. При визначенні дози препарату для доношених і недоношених дітей відмінностей немає.

Новонароджені та діти віком від 15 днів до 12 років: 20-80 мг/кг маси тіла 1 раз на добу.

Дітям з масою тіла понад 50 кг призначають дози для дорослих.

Хворі літнього віку

Хворим літнього віку корекція дози не потрібна.

Тривалість лікування

Комбінована терапія

Відносно багатьох грамнегативних бактерій існує синергізм між Бліцефом і аміноглікозидами. Незважаючи на те що підвищену ефективність таких комбінацій не завжди можна передбачити її слід мати на увазі при наявності тяжких загрозливих для життя інфекцій викликаних Pseudomonas aeruginosa. Через фізичну несумісність цефтриаксону та аміноглікозидів їх слід вводити окремо в рекомендованих дозах.

Дозування в особливих випадках

Менінгіт

При бактеріальному менінгіті у немовлят і дітей віком від 15 днів до 12 років лікування розпочинають з дози 100 мг/кг (але не більше 4 г) 1 раз на добу. Як тільки збудник буде ідентифікований а його чутливість визначена дозу можна відповідно зменшити. Найкращі результати досягалися при такій тривалості лікування:

Neisseria meningitidis

Haemophilus influenzae

Streptococcus pneumoniae

4 дні

6 днів

7 днів

Бореліоз Лайма

Гонорея

Профілактика інфекцій у хірургії

Ниркова та печінкова недостатність

У хворих із порушеннями функції нирок немає необхідності знижувати дозу у випадку якщо функція печінки залишається нормальною.

Для хворих із порушеннями функції печінки немає необхідності знижувати дозу якщо функція нирок залишається нормальною. Лише у разі ниркової недостатності в передтермінальній стадії (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв) добова доза не має перевищувати 2 г. У хворих із порушеннями функції печінки немає необхідності знижувати дозу якщо функція нирок залишається нормальною. При одночасній тяжкій нирковій та печінковій недостатності слід регулярно визначати концентрацію цефтриаксону у плазмі крові та проводити корекцію дози препарату у разі необхідності.

Хворим які знаходяться на гемодіалізі немає потреби у додатковому введенні препарату після діалізу. Слід однак контролювати концентрацію цефтриаксону у сироватці крові на предмет можливої корекції дози оскільки у цих хворих може знижуватися швидкість виведення. Добова доза Бліцефу у хворих які знаходяться на гемодіалізі не має перевищувати 2 г.

Приготування розчинів

Готувати розчини безпосередньо перед їх застосуванням.

С). Залежно від концентрації і тривалості зберігання колір розчинів може варіювати від блідо-жовтого до бурштинового. Ця властивість активної речовини не впливає на ефективність або переносимість препарату.

Розчин що містить лідокаїн не можна вводити внутрішньовенно.

Внутрішньовенне вливання

Побічні реакції.

Інфекції: поширені: мікоз статевих шляхів вторинні грибкові інфекції та інфекції викликані резистентними мікроорганізмами.

Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: 3) переважно після застосування загальної дози 20 г чи більше. Під час тривалого лікування слід регулярно контролювати картину крові. Повідомлялося про незначне подовження протромбінового часу.

Порушення з боку травного тракту: поширені: діарея нудота блювання стоматит глосит рідко поширені: панкреатит що розвинувся можливо внаслідок обструкції жовчовивідних шляхів. Більшість із цих хворих мали фактори ризику застою у жовчовивідних шляхах наприклад лікування в анамнезі тяжкі захворювання та повністю парентеральне харчування. При цьому не можна виключати роль преципітатів у розвитку панкреатиту що утворилися під дією Бліцефу у жовчовивідних шляхах дуже рідко поширені: псевдомембранозний ентероколіт.

Порушення з боку гепатобіліарної системи: дуже поширені: преципітати кальцієвої солі цефтриаксону у жовчному міхурі з відповідною симптоматикою у дітей зворотній холелітіаз у дітей. Вказані явища рідко спостерігались у дітей поширені: збільшення рівня печінкових ферментів у сироватці крові (АСТ АЛТ лужної фосфатази).

Порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини

Порушення з боку сечовидільної системи

Загальні порушення: рідко поширені: головний біль і запаморочення пропасниця озноб а також анафілактичні або анафілактоїдні реакції.

без застосування лідокаїну болюча.

Взаємодія з кальцієм

Бліцеф не можна призначати одночасно чи змішувати з кальційвмісними розчинами навіть при застосуванні окремих інфузійних систем. Описана невелика кількість фатальних випадків утворення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону у легенях та нирках новонароджених. У деяких випадках венозні доступи та час введення цефртиаксону та кальційвмісних розчинів були різні.

Були проведені 2 дослідження in vitro

Вплив на результати лабораторних аналізів.

У поодиноких випадках при лікуванні Бліцефом у хворих можуть відзначатися хибнопозитивні результати Кумбса. Як і інші антибіотики Бліцеф може спричиняти хибнопозитивний результат проби на галактоземію. Хибнопозитивні результати можуть бути отримані і при визначені глюкози в сечі тому під час лікування Бліцефом глюкозурію при необхідності слід визначати лише ферментним методом.

Передозування.

У разі передозування гемодіаліз чи перитонеальний діаліз не зменшать концентрації препарату.

Лікування симптоматичне.

Специфічного антидоту не існує.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У малих концентраціях цефтриаксон проникає у грудне молоко. Тому при призначенні цефтриаксону годування груддю необхідно припинити.

Діти.

Бліцеф протипоказаний недоношеним дітям віком 41 тиждень з урахуванням терміну внутрішньоутробного розвитку (гестаційний вік + вік після народження).

У новонароджених та недоношених дітей описані випадки виникнення преципітатів у легенях та нирках які спричинили летальні наслідки при одночасному введенні цефтриаксону та препаратів кальцію. У деяких з цих випадків застосовувалися ті ж самі інфузійні системи для внутрішньовенного введення для Бліцефу та розчинів які містять кальцій і в деяких інфузійних системах для внутрішньовенного введення спостерігалося виникнення преципітатів.

Особливості застосування.

Перед початком терапії із застосуванням препарату необхідно виключити наявність у пацієнта підвищеної чутливості до антибіотика (та до лідокаїну) зробивши шкірну пробу.

Як і при застосуванні інших цефалоспоринів при застосуванні Бліцефу повідомлялося про випадки анафілактичних реакцій з летальними наслідками навіть якщо у докладному анамнезі немає відповідних вказівок. При виникненні алергічних реакцій Бліцеф слід одразу відмінити та призначити відповідне лікування.

На фоні застосування практично всіх антибактеріальних препаратів у тому числі і цефтриаксону можливе виникнення діареї асоційованої з Clostridium difficile від легкого ступеня тяжкості до коліту з летальним наслідком. Антибактеріальні препарати змінюють нормальну флору товстого кишечнику що призводить до надмірного росту Clostridium difficile. Clostridium difficile продукує токсини А та В які сприяють розвитку діареї асоційованої з Clostridium difficile. Штами Clostridium difficile що надмірно продукують токсини спричиняють підвищену захворюваність та летальність оскільки ці інфекції можуть бути резистентними до антимікробних засобів та потребувати колектомії. Діарею асоційовану з Clostridium difficile необхідно виключити в усіх пацієнтів під час застосування антибіотиків. Необхідно зібрати детальний медичний анамнез оскільки діарея асоційована з Clostridium difficile може виникати протягом 2-х місяців після закінчення застосування антибактеріальних засобів.

При підозрі чи підтвердженні діареї асоційованої з Clostridium difficile необхідно відмінити антибіотикотерапію що не вливає на Clostridium difficile. За клінічними показаннями слід призначити відповідну кількість рідини та електролітів білкових добавок антибіотикотерапію до якої чутлива Clostridium difficile та хірургічне обстеження.

Зазвичай після застосування цефтриаксону у дозах що перевищують стандартні рекомендовані при ультразвуковому досліджені жовчного міхура можуть спостерігатися тіні що помилково сприймаються за камені. Це преципітати кальцієвої солі цефтриаксону що зникають після завершення чи припинення терапії Бліцефом. Подібні зміни рідко супроводжуються будь-якою симптоматикою. Але і в таких випадках рекомендується лише консервативне лікування. Якщо ці явища супроводжуються клінічною симптоматикою то рішення про відміну препарату приймає лікар.

У хворих яким вводили Бліцеф описано поодинокі випадки панкреатину що розвинувся можливо внаслідок обструкції жовчовивідних шляхів. Більшість із цих хворих мали фактори ризику застою у жовчовивідних шляхах наприклад лікування в анамнезі тяжкі захворювання та повністю парентеральне харчування. При цьому не можна виключати роль преципітатів у розвитку панкреатиту що утворилися під дією Бліцефу в жовчовивідних шляхах.

Слід виявляти обережність при застосуванні Бліцефу хворим із нирковою недостатністю які одночасно отримують аміноглікозиди та діуретики.

Про випадки виникнення внутрішньосудинних преципітатів після одночасного застосування цефтриаксону з внутрішньовенними кальційвмісними розчинами також повідомлялося у пацієнтів інших вікових груп.

Імуноопосередкована гемолітична анемія спостерігалася у пацієнтів які отримували цефалоспорини у тому числі Бліцеф. Про випадки тяжкої гемолітичної анемії у тому числі летальні повідомлялося у пацієнтів дорослого віку та дітей. При розвитку анемії під час застосування цефтриаксону необхідно виключити анемію спричинену цефтриаксоном та відмінити препарат до встановлення етіології анемії.

Під час тривалого лікування слід регулярно контролювати картину крові.

У поодиноких випадках при лікуванні Бліцефом у хворих можуть відзначатися хибнопозитивні результати Кумбса. Як і інші антибіотики Бліцеф може спричиняти хибнопозитивний результат проби на галактоземію. Хибнопозитивні результати можуть бути отримані і при визначенні глюкози у сечі тому під час лікування Бліцефом глюкозурію при необхідності слід визначати лише ферментним методом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ні в якому разі не можна застосовувати Бліцеф з кальційвмісними розчинами (розчин Рінгера тощо)! Кальційвмісні розчини не слід призначати протягом 48 годин після останнього введення цефтриаксону.

У новонароджених та недоношених дітей описані випадки виникнення преципітатів у легенях та нирках які спричинили летальні наслідки при одночасному введенні цефтриаксону та препаратів кальцію.

При одночасному застосуванні високих доз Бліцефу і таких сильнодіючих діуретиків як фуросемід порушень функції нирок не спостерігалося. Немає вказівок на те що Бліцеф підвищує ниркову токсичність аміноглікозидів. Після прийому алкоголю одразу після прийому Бліцефу не спостерігалося ефектів схожих на дію дисульфіраму (тетураму).

Цефтриаксон не містить N-метилтіотетразольну групу яка б могла викликати непереносимість етанолу а також кровотечі властиві деяким іншим цефалоспоринам. Пробенецид не впливає на виведення Бліцефу.

In vitro був виявлений антагонізм між хлорамфеніколом та цефтриаксоном.

Не можна використостовувати розчинники які містять кальцій такі як розчин Рінгера чи розчин Гартманаin vitro було показано що у немовлят підвищений ризик утворення преципітатів кальцієвих солей цефтриаксону.

Згідно з літературними даними цефтриаксон несумісний з амзакрином ванкоміцином флуконазолом та аміноглікозидами.

Бактеріостатичні засоби можуть впливати на бактерицидну дію цефалоспоринів.

Цефтриаксон може зменшувати ефективність гормональних пероральних контрацептивів

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка

цефалоспориновий антибіотик III покоління з пролонгованою дією.

Мікробіологія

Бактерицидна активність цефтриаксону зумовлена пригніченням синтезу клітинних мембран. Цефтриаксон активний in vitro відносно більшості грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів. Цефтриаксон характеризується дуже великою стійкістю до більшості b-лактамаз (як пеніциліназ так і цефалоспориназ) грампозитивних і грамнегативних бактерій. Цефтриаксон активний відносно таких мікроорганізмів in vitro

Грампозитивні аероби.

Staphylococcus aureus (метициліночутливий) коагулазо-негативні стафілококи Streptococcus pyogenes Streptococcus viridans Streptococcus pneumoniae.

Примітка. Стійкі до метициліну Staphylococcus spp. резистентні до цефалоспоринів у тому числі до цефтриаксону. Також Enterococcus faecalis Enterococcus faecium та Listeria monocytogenes виявляють стійкість до цефтриаксону.

Грамнегативні аероби.

Acinetobacter lwoffi Acinetobacter anitratus (головним чином A. baumanii)* Aeromonas hydrophila Alcaligenes faecalis Alcaligenes odorans алкагеноподібні бактерії Borrelia burgdorferi Capnocytophaga spp. Citrobacter diversus (в тому числі C. amalonaticus) Citrobacter freundii* Escherichia coli Enterobacter aerogenes* Enterobacter cloacae* Enterobacter spp. (інші)* Haemophilus ducreyi Haemophilus influenzae Haemophilus parainfluenzae Hafnia alvei Klebsiella oxytoca Klebsiella pneumoniae** Moraxella catarrhalis (раніше називалися Branhamella catarrhalis) Moraxella osloensis Moraxella spp. (інші) Morganella morganii Neisseria gonorrhoea Neisseria meningitidis Pasteurella multocida Plesiomonas shigelloides Proteus mirabilis Proteus penneri* Proteus vulgaris* Pseudomonas fluorescens* Pseudomonas spp. (інші)* Providentia rettgeri* Providentia spp. (інші) Salmonella typhi Salmonella spp. (нетифоїдні) Serratia marcescens* Serratia spp. (інші)* Shigella spp. Vibrio spp. Yersinia enterocolitica Yersinia spp. (інші).

* деякі ізоляти цих видів стійкі до цефтриаксону головним чином унаслідок утворення

Примітка. Багато зі штамів вищезазначених мікроорганізмів які мають множинну стійкість до таких антибіотиків як амінопеніциліни та уреїдопеніциліни цефалоспорини І та ІІ покоління аміноглікозиди є чутливими до цефтриаксону. Treponema pallidum чутлива до цефтриаксону in vitro і в дослідах на тваринах. Клінічні випробування показують що цефтриаксон ефективний для лікування первинного і вторинного сифілісу за винятком клінічних штамів P. Aeruginosa стійких до цефтриаксону.

Анаероби.

Bacteroides spp. (чутливі до жовчі)* Clostridium spp. (крім C. difficile) Fusobacterium nucleatum Fusobacterium spp. (інші) Gaffkia anaerobica (раніше називалися Peptococcus) Peptostreptococcus spp.

Примітка. Багато зі штамів Bacteroides spp. які продукують b-лактамази (зокрема B. fragilis) стійкі до цефтриаксону. Стійкий Clostridium difficile.

Чутливість до цефтриаксону можна визначати методом дисків або методом серійних розведень на агарі або бульйоні використовуючи стандартну методику подібну до тієї яку рекомендує Національний комітет клінічних лабораторних стандартів (НККЛС). Для цефтриаксону НККЛС встановив такі критерії оцінки результатів випробувань:

Чутливі

Помірно

чутливі

Стійкі

Метод розведень

Інгібуюча концентрація мг/л

= 8

16-32

= 64

Метод дисків

(диск з 30 мкг цефтриаксону)

Діаметр зони затримки росту мм

= 21

20-14

= 13

Для визначення чутливості мікроорганізмів слід використовувати диски з цефтриаксоном оскільки у дослідженнях in vitro показано що цефтриаксон активний відносно окремих штамів стійких при використанні дисків призначених для всієї групи цефалоспоринів.

Замість стандартів НККЛС для визначення чутливості мікроорганізмів можна використовувати й інші добре стандартизовані нормативи наприклад DIN та ICS що дозволяють адекватно оцінити рівень чутливості.

Фармакокінетика

Фармакокінетика цефтриаксону має нелінійний характер. Усі основні фармакокінетичні параметри що базуються на загальних концентраціях препарату за винятком періоду напіввиведення залежать від дози.

Всмоктування

Розподіл

Після внутрішньовенного введення цефтриаксон швидко проникає у спинномозкову рідину де бактерицидні концентрації щодо чутливих мікроорганізмів зберігаються протягом 24 годин.

Зв' язування з білками

Проникнення в окремі тканини

Цефтриаксон проникає крізь запалені мозкові оболонки у дітей у т.ч. новонароджених. дорослих

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Бліцеф порошок для інфузій 1 г №1

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Бліцеф порошок для інфузій 1 г №1

Обліковий номер : 344579

Товару немає в наявності

Виробник : Аджила Спесиалтис (Индия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/4588/01/03

Назва російською : Блицеф порошок для р-ра д/ин. по 1000 мг во флак. №1

Мiжнародна назва : Цефтріаксон

Форма выпуску : Порошок , флакон

Дiюча речовина : Цефтриаксон

Фрамацевтична форма : Порошок для ін'єкцій