Детальніше

Бісептол 120 мг таблетки №20

Обліковий номер: 326552

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Пабяницкий ФЗ Польфа (Польша)

Виробник: Пабяницкий ФЗ Польфа (Польша) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3027/01/01

Назва російською: Бисептол® таблетки, 100 мг/20 мг №20 (20х1)

Мiжнародна назва : Сульфаметоксазол у комбінації з триметопримом*

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Сульфаметоксазол

Фрамацевтична форма : Таблетки

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

БІСЕПТОЛ&reg

(BISEPTOL)

Склад:

діючі речовини: сульфаметоксазол триметоприм (co-trimoxazole)

1 таблетка 100 мг/20 мг містить сульфаметоксазолу 100 мг триметоприму 20 мг

1 таблетка 400 мг/80 мг містить сульфаметоксазолу 400 мг триметоприму 80 мг

допоміжні речовини: крохмаль картопляний тальк магнію стеарат спирт полівініловий метилпарагідроксибензоат (Е 218) пропілпарагідроксибензоат (Е 216) пропіленгліколь.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості:

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.

Код АТХ J01E E01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Сполучення компонентів що діє на один ланцюг біохімічних перетворень призводить до синергізму протибактеріальної дії і повільнішого розвитку нечутливості бактерій.

Ко-тримоксазол активний in vitro проти E.coliProteus spp. (у тому числі P.vulgaris) Morganella morganii Klebsiella spp. Proteus mirabilis Enterobacter sp. Hemophilus influenzae Str.pneumoniae Shigella flexneri Shigella sonnei Neisseria gonorrhoeae Pneumocystis carinii.

Фармакокінетика.

Виводиться в основному нирками шляхом фільтрування та активної канальцевої секреції.

Сульфаметоксазол і триметоприм проникають у грудне молоко та надходять до кровообігу плода.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування інфекцій спричинених чутливими до препарату патогенними мікроорганізмами у разі коли перевага від такого лікування перевищує можливий ризик необхідно вирішити питання про можливість застосування лише одного антибактеріального засобу.

Інфекції ЛОР-органів та дихальних шляхів: гострий і хронічний бронхіт бронхоектази пневмонія (у тому числі спричинена Pneumocystis carinii

Інфекції нирок і сечовивідних шляхів

Інфекції травного тракту: черевний тиф і паратиф шигельози (спричинені чутливими штамами Shigella flexneri і Shigella sonnei якщо показана антибактеріальна терапія) діарея мандрівника спричинена ентеротоксичними штамами Escherichia coli холера (в доповнення до відновлення рідини і електролітів).

Інші бактеріальні інфекції

Протипоказання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Нестероїдні протизапальні засоби протидіабетичні похідні сульфонілсечовини дифенін

непрямі антикоагулянти барбітурати посилюють ризик виникнення побічних ефектів.

Аскорбінова кислота підвищує кристалурію.

У хворих які застосовують Бісептол і циклоспорини після пересадки нирки може спостерігатись оборотне погіршення функції нирок що проявляється підвищенням рівня креатиніну та вірогідно зумовлено дією триметоприму.

Триметоприм має незначну спорідненість із людською дегідрофолатною редуктазою але може підвищити токсичність метотрексату особливо в присутності інших факторів ризику: літній вік гіпоальбунемія порушення функції нирок пригнічення кісткового мозку. Така побічна дія препарату може проявитися особливо тоді коли метотрексат застосовується у великій дозі. Рекомендується лікувати таких пацієнтів фолієвою кислотою чи фолінатом кальцію щоб запобігти впливу на гемопоез.

У хворих які застосовують триметоприм і метотрексат були описані випадки панцитопенії.

Бісептол може потенціювати дію пероральних гіпоглікемічних засобів похідних сульфонілсечовини що зумовлює підвищення ризику розвитку гіпоглікемії.

При одночасному прийомі варфарину або інших антикоагулянтів Бісептол може збільшувати протромбіновий час що потребує зменшення дози цих лікарських засобів. У таких випадках необхідно повторно визначити час згортання крові.

У хворих які застосовують індометацин може збільшуватись концентрація сульфаметоксазолу в крові. Описано один випадок токсичного делірію після одночасного прийому бісептолу і амантадину.

Триметоприм не можна застосовувати разом з дофетилідом. Призначення триметоприму 260 мг та сульфаметоксазолу 800 мг двічі на день у комбінації з дофетилідом 500 мг двічі на день протягом 4 днів спричиняє підвищення максимальної концентрації дофетиліду

що призводить до серйозних вентрикулярних аритмій.

У хворих літнього віку поєднання ко-тримоксазолу з деякими сечогінними препаратами особливо тіазидами збільшує ризик тромбоцитопенії.

При одночасному застосуванні препарату з трициклічними антидепресантами знижується активність останніх.

Препарат знижує надійність пероральної контрацепції тому необхідно радити пацієнткам вживати додаткових протизаплідних заходів під час лікування Бісептолом.

Препарат гальмує метаболізм фенітоїну: в осіб які застосовують обидва препарати тривалість періоду напіввиведення фенітоїну збільшується приблизно на 39 % а кліренс фенітоїну знижується приблизно на 27 %.

При одночасному призначенні препарату з піриметаміном який застосовують для профілактики малярії в дозі вище 25 мг/тиждень у пацієнтів може розвинутися мегалобластна анемія.

Особливості застосування.

Застереження і спеціальні заходи при застосуванні.

Лікування Бісептолом

Якщо під час лікування препаратом Бісептол

При появі шкірного висипу або будь-якої іншої побічної реакції (включаючи біль у горлі підвищену температуру тіла біль у суглобах блідість пурпуру жовтяницю які не можуть бути пояснені іншими причинами) препарат слід відмінити. Кашель задишка та розвиток легеневого інфільтрату можуть також бути ознаками реакції гіперчутливості. Необхідно дотримуватись обережності при застосуванні препарату пацієнтам в анамнезі яких зазначена тяжка алергічна реакція або бронхіальна астма.

Окрім виняткових випадків Бісептол

Зважаючи на ймовірність гемолізу Бісептолне слід призначати пацієнтам із деякими гемоглобінопатіями (Hb-Цюріх Hb-Кельн) за винятком випадків нагальної потреби і тільки у мінімальних дозах.

Тривале лікування препаратом не рекомендовано. Лікування хворих літнього віку не повинно бути тривалим. У хворих літнього віку при лікуванні Бісептолом

Застосування ко-тримоксазолу при стрептококовому фарингіті відносно часто закінчується незадовільним результатом оскільки не вдається елімінувати бактерії. Ko-тримоксазол не призначений для лікування фарингіту і тонзиліту стрептококової етіології.

Триметоприм порушує обмін фенілаланіну але при відповідній дієті не впливає на стан хворих на фенілкетонурію.

Як і при призначенні будь-яких сульфонамідів необхідно бути обережним з хворими на порфірію та порушення функції щитовидної залози. Хворі для обміну речовин яких характерне повільне ацетилювання більш схильні до розвитку ідіосинкразії до сульфонамідів.

Слід обережно застосовувати Бісептол при лікуванні хворих з недостатньою функцією печінки або нирок нестачею фолієвої кислоти (наприклад пацієнтів літнього віку хворих на алкоголізм хворих які лікуються протисудомними препаратами хворих із синдромом зниженого всмоктування або пацієнтів що недоїдають) та при порушенні кровотворення. Пацієнтам літнього віку а також пацієнтам з імовірним дефіцитом фолієвої кислоти під час лікування препаратом слід розглянути питання про додаткове призначення фолієвої кислоти.

При більш тривалому лікуванні необхідно ретельно контролювати картину крові функцію печінки і нирок. Для послаблення гематологічних ефектів під час лікування можна додавати фолієву кислоту (5-10 мг/добу) без ризику будь-якого зменшення антибактеріальних ефектів препарату.

Слід дотримуватись обережності при призначенні препарату Бісептол

У хворих на СНІД що застосовують Бісептол

Під час прийому ко-тримоксазолу (так само як і під час прийому інших антибактеріальних засобів) може розвинутися псевдомембранозний коліт.

Clostridium difficile є однією з головних причин розвитку коліту.

У разі легкого перебігу псевдомембранозного коліту зазвичай достатнім є припинення прийому лікарського засобу. У випадках середньої тяжкості та тяжких випадках пацієнтам необхідно ввести рідину електроліти білок і антибактеріальні засоби активні щодо Clostridium difficile (метронідазол або ванкоміцин). Не слід вводити лікарські засоби що пригнічують перистальтику або інші протидіарейні препарати.

Препарат містить парагідроксибензоати які можуть викликати алергічні реакції (можливі відстрочені реакції).

Тривале лікування може призводити до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів та грибів. У разі суперінфекції слід негайно розпочати відповідне лікування.

Вплив на результати лабораторних досліджень. Триметоприм може впливати на результати визначення концентрації меторексату у сироватці ензиматичним методом але не впливає на них при радіоімунологічному методі визначення.

Ко-тримоксазол може підвищувати приблизно на 10 % результати тесту Яффе з основним пікратом на креатинін.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Бісептол не можна застосовувати в період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не зумовлює зниження психофізичної активності та здатності керувати транспортними засобами і обслуговувати механізми.

Якщо під час лікування розвиваються побічні ефекти з боку нервової системи (запаморочення головний біль судоми нервозність відчуття втоми) що може зумовити зниження швидкості психомоторних реакцій слід уникати керування автотранспортом та роботи зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі і діти віком від 12 років. 400 мг/80 мг або 8 таблеток Бісептолу400 мг/80 мг або 12 таблеток Бісептолу100 мг/20 мг 2 рази на добу. Для підтримуючої терапії тривалістю більше 14 днів рекомендується приймати по 1 таблетці Бісептолу400 мг/80 мг або 4 таблетки Бісептолу

Діти 6-12 років. Рекомендована добова доза для дітей становить 6 мг триметоприму та 30 мг сульфаметоксазолу на 1 кг маси тіла. Цю дозу слід розподілити на два прийоми.

Рекомендована добова доза для дітей віком від 6 до 12 років становить 1 таблетку Бісептолу400 мг/80 мг або 4 таблетки Бісептолу100 мг/20 мг 2 рази на добу.

Дітям віком до 6 років рекомендується призначати інші лікарські форми препарату (суспензія).

Тривалість курсу лікування400 мг/80 мг протягом 3 місяців).

Для профілактики та лікування токсоплазмозу (Toxoplasmosis) можна застосовувати схему дозування для Pneumocystis carinii (див. нижче).

При неускладненій гонореї400 мг/80 мг 2 рази на добу.

Для лікування пневмонії спричиненої Pneumocystis carinii рекомендована добова доза становить 20 мг триметоприму та 100 мг сульфаметоксазолу на 1 кг маси тіла (15-16 таблеток Бісептолу400 мг/80 мг). Цю дозу слід розподіляти на 2 або більше прийомів а лікування продовжувати протягом 14-21 дня.

Для профілактики пневмонії спричиненої Pneumocystis carinii рекомендована доза для дорослих становить 2 таблетки Бісептолу400 мг/80 мг або 8 таблеток Бісептолу100 мг/20 мг 1 раз на добу або 2 таблетки Бісептолу400 мг/80 мг або 8 таблеток Бісептолу100 мг/20 мг через день або 2 таблетки Бісептолу400 мг/80 мг або 8 таблеток Бісептолу

Для профілактики дітям звичайну терапевтичну дозу розраховану на основі віку дитини і маси тіла призначають 1 раз на добу або 3 рази на тиждень 3 дні підряд. Ця доза відповідає приблизно 150 мг/м2 триметоприму і 750 мг/м2 сульфаметоксазолу. Максимальні добові дози триметоприму і сульфаметоксазолу становлять 320 мг і 1600 мг відповідно.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнтам із порушенням функції нирок дозу можна підбирати за такою схемою (дорослі і діти віком від 12 років):

Рівень креатиніну у сироватці крові

Добова доза (% від звичайної дози)

Частота застосування

Кліренс креатиніну мл/хв

Кліренс креатиніну mмоль/л

100

Кожні 12 годин

15-25

Чоловіки: 265-620

Жінки: 175-400

50

Кожні 12 або 24 години

Слід уникати застосування препарату крім випадків коли проводиться гемодіаліз.

Пацієнти яким регулярно проводиться гемодіаліз

З особливою обережністю слід застосовувати Бісептол пацієнтам літнього віку оскільки у цієї категорії пацієнтів частіше розвиваються побічні реакції особливо в осіб з нирковою або печінковою недостатністю або при супутньому застосуванні інших лікарських засобів.

Діти.

Препарат застосовують для лікування дітей віком від 6 років. Дітям до 6 років за необхідності застосовують інші лікарські форми препарату (суспензія).

Передозування.

Невідомо яка доза Бісептолу

При гострому передозуванні триметоприму може виникнути нудота блювання запаморочення головний біль психічна депресія сплутаність свідомості пригнічення функції кісткового мозку.

При хронічному отруєнні спостерігається пригнічення функції спинного мозку маніфестуючі тромбоцитопенія лейкопенія або мегалобластна анемія. В такому випадку слід застосувати лейковорин (5-15 мг на добу).

Побічні реакції.

Найчастіші небажані реакції під час лікування Бісептолом

Рідко можуть виникати симптоми небезпечні для життя: синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) гострий некроз печінки.

При лікуванні препаратом можуть виникати грибкові інфекції такі як кандидоз.

Крім цього серед небажаних ефектів є:

З боку системи крові та лімфатичної системи:

З боку імунної системи: алергічний міокардит озноб підвищена температура після застосування препарату світлобоязнь анафілактичні реакції (включаючи тяжкі загрозливі для життя) алергічний васкуліт ангіоневротичний набряк алергічна шкірна реакція хвороба Шенлейна-Геноха загальні шкірні реакції запалення шкіри з відшаруванням алергічні висипи сироваткова хвороба.

З боку травного тракту: діарея біль у животі відсутність апетиту нудота (з блюванням або без) блювання окремі випадки псевдомембранозного ентероколіту псевдодифтерійне запалення кишок глосит стоматит панкреатит підвищення концентрації білірубіну рівня печінкових ензимів у сироватці.

З боку гепатобіліарної системи: підвищений рівень амінотрансфераз гепатит (інколи з холестатичною жовтяницею) синдром зникнення жовчних протоків некроз печінки фульмінантний гепатит.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: збільшення діурезу кристалурія ниркова недостатність інтерстиціальний нефрит нефротоксичний синдром з олігурією або анурією збільшення небілкового азоту та креатиніну у сироватці.

Порушення обміну речовин та харчування: гіперкаліємія гіпонатріємія анорексія гіпоглікемія.

Порушення з боку психіки: депресія галюцинації гострий психоз делірій та психоз у пацієнтів літнього віку.

З боку нервової системи: апатія асептичний менінгіт атаксія головний біль судоми знервованість шум у вухах запалення периферичних нервів парестезії нейропатія увеїт запаморочення.

З боку системи внутрішньої секреції: сульфаніламіди мають хімічну спорідненість з деякими антитиреоїдними препаратами сечогінними (ацетазоламідом і тіазидом) а також з пероральними протидіабетичними препаратами що може бути причиною перехресної алергії.

З боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння: задишка кашель інфільтрати у легенях.

Загальні розлади: слабкість відчуття втоми безсоння.

Побічні реакції у хворих на СНІД: частота побічних реакцій особливо висипу гарячки лейкопенії та підвищення активності амінотрансфераз у сироватці у хворих на СНІД значно вища ніж у інших хворих.

ВІЛ-інфіковані пацієнти з частими супутніми захворюваннями та їх лікуванням зазвичай отримують тривалу профілактику або лікування пневмонії спричиненої Pneumocystis carinii (Pneumocystis jirovecii) із застосуванням високих доз Бісептолу. Окрім невеликої кількості додаткових побічних ефектів профіль таких ефектів у цих пацієнтів є подібним до профілю у популяції пацієнтів які не є ВІЛ-інфікованими. Однак деякі побічні ефекти спостерігаються частіше (приблизно у 65 % пацієнтів) і часто є більш тяжкими що зумовлює необхідність у перериванні курсу лікування Бісептолом у 20-25 % пацієнтів. Зокрема додатково або з вищою частотою спостерігалися нижчезазначені небажані реакції.

З боку системи крові та лімфатичної системи:

З боку імунної системи: гарячка алергічні реакції такі як ангіоневротичний набряк анафілактоїдні реакції та сироваткова хвороба реакції гіперчутливості.

Порушення обміну речовин та харчування: гіперкаліємія. ВІЛ-інфікованим пацієнтам необхідно забезпечити ретельний моніторинг рівня калію у сироватці крові гіпонатріємія гіпоглікемія.

Порушення з боку психіки: гострий психоз.

З боку нервової системи: нейропатія (у тому числі периферичний неврит та парестезії) галюцинації увеїт. Асептичний менінгіт або менінгітоподібні симптоми атаксія судоми тремор у спокої за типом хвороби Паркінсона подеколи у поєднанні з апатією судоми стоп та розмашиста хода вертиго шум у вухах.

З боку органів дихання: пневмоніт з еозинофільною інфільтрацією.

З боку травного тракту: анорексія нудота з блюванням або без а також діарея стоматит глосит панкреатит.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня печінкових ферментів/трансаміназ холестатична жовтяниця тяжкий гепатит.

: макуло-папульозні висипання які швидко минають після відміни преарату зазвичай зі свербежем фоточутливість мультиформна еритема синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) пурпура Шенлейна-Геноха.

артралгія міалгія рабдоміоліз.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: порушення функції нирок азотемія підвищення рівня креатиніну у сироватці крові кристалурія сульфаніламіди в тому числі Бісептол можуть посилювати діурез зокрема у пацієнтів із набряками зумовленими захворюваннями серцево-судинної системи.

): тяжкі реакції підвищеної чутливості шкірні висипання гарячка нейтропенія тромбоцитопенія підвищення рівня печінкових трансаміназ рабдоміоліз гіпокальціємія гіпонатріємія.

При застосуванні високих доз в терапії ПЦП спостерігалися тяжкі реакції підвищеної чутливості що вимагало припинення прийому препарату. При проявленні ознак пригнічення кісткового мозку пацієнту слід призначити коригування нестачі фолату кальцію (5-10 мг/день).

Тяжкі реакції підвищеної чутливості спостерігалися у пацієнтів з ПЦП яким повторно призначалося лікування триметопримом і сульфаметоксазолом після перерви у декілька днів.

Рабдоміоліз спостерігали у ВІЛ-позитивних пацієнтів що приймають ко-тримоксазол з профілактичною метою або для лікувння ПЦП.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання.

Упаковка.

По 20 таблеток у блістері по 1 блістеру в картонній коробці по 1000 таблеток у контейнері.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Бісептол 120 мг таблетки №20

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Бісептол 120 мг таблетки №20

Обліковий номер : 326552

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Пабяницкий ФЗ Польфа (Польша)

Виробник : Пабяницкий ФЗ Польфа (Польша) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3027/01/01

Назва російською : Бисептол® таблетки, 100 мг/20 мг №20 (20х1)

Мiжнародна назва : Сульфаметоксазол у комбінації з триметопримом*

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Сульфаметоксазол

Фрамацевтична форма : Таблетки

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО