Детальніше

Беталок Зок 25 мг таблетки №14

Обліковий номер: 326546

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

AstraZeneca (Швеция)

Виробник: AstraZeneca (Швеция) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3066/01/03

Назва російською: Беталок зок таблетки, п/плен. обол., с замед. высвоб. по 25 мг №14 во флак.

Мiжнародна назва : Метопролол

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Метопролол

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Беталок Зок

(Betaloc Zok)

Склад:

діюча речовина: метопрололу сукцинат

допоміжні речовини: етилцелюлоза гідроксипропілцелюлоза гіпромелоза целюлоза мікрокристалічна парафін макрогол кремнію діоксид колоїдний безводний натрію стеарилфумарат титану діоксид (E 171).

Таблетки вкриті плівковою оболонкою з уповільненим вивільненням.

Основні фізико-хімічні властивості:

25 мг:

50 мг:

100 мг: біла або майже біла кругла двоопукла вкрита плівковою оболонкою таблетка з рискою на одному боці та гравіруванням на другому боці.

Фармакотерапевтична група. Селективні блокатори бета-адренорецепторів.

Код АТХ С07А В02.

Фармакодинаміка.

1-адренорецепторів. Метопролол впливає на бета121

Метопролол не має бета-стимулюючого ефекту і виявляє незначний мембраностимулювальний ефект. Блокатори бета-рецепторів чинять негативний інотропний та хронотропний ефект.

2

При артеріальній гіпертензії Беталок Зок суттєво знижує артеріальний тиск протягом більше 24 годин як у положенні лежачи так і в положенні стоячи а також під час фізичного навантаження. На початку лікування метопрололом спостерігається підвищення периферичних судин. Проте при тривалому лікуванні зниження артеріального тиску може відбуватися шляхом зменшення загального периферичного опору судин на тлі незміненого серцевого викиду.

У 4-тижневому дослідженні з участю 144 пацієнтів віком від 6 до 16 років з есенціальною артеріальною гіпертензією Беталок Зок у дозах 1 і 2 мг/кг знижував відкоригований відносно плацебо систолічний артеріальний тиск на 4-6 мм рт.ст. Діастолічний артеріальний тиск показав відкориговане відносно плацебо зниження показників на 5 мм рт.ст. при застосуванні більш високих доз препарату а також дозозалежне зниження показників тиску при застосуванні препарату в дозах 0 2 1 і 2 мг/кг. Варті уваги відмінності між віком показниками шкали Таннера (шкала фізичного розвитку підлітків) або расою не виявлені.

Метопролол знижує ризик серцево-судинних летальних наслідків у чоловіків з помірною/тяжкою артеріальною гіпертензією. Порушення з боку електролітного балансу не спостерігалися.

При тахіаритмії ефект підвищеної симпатолітичної активності блокується і це призводить до більш низької частоти серцевих скорочень перш за все за рахунок зниження автоматичної функції в клітинах водія ритму а також за рахунок подовженого часу суправентрикулярної провідності. Метопролол знижує ризик повторного інфаркту та летального наслідку особливо раптового після інфаркту міокарда.

Фармакокінетика.

Фармакокінетика метопрололу у дітей і підлітків (6-17 років) нагадує фармакокінетику у дорослих. Кліренс при пероральному прийомі метопрололу (CL/F) збільшується з лінійною залежністю відносно маси тіла.

Клінічні характеристики.

Показання.

Артеріальна гіпертензія.

Стенокардія.

Стабільна симптоматична хронічна серцева недостатність з порушенням систолічної функції лівого шлуночка.

Попередження серцевої смерті та повторного інфаркту після гострої фази інфаркту міокарда.

Серцеві аритмії включаючи суправентрикулярну тахікардію зниження частоти скорочення шлуночків при фібриляції передсердь та шлуночкових екстрасистол.

Профілактика мігрені.

Протипоказання.

Метаболічний ацидоз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Метопролол є субстратом ферменту CYP 2D6. На концентрацію метопрололу у плазмі крові можуть впливати препарати що інгібують CYP 2D6 наприклад є хінідин тербінафін пароксетин флуоксетин сертралін целекоксиб пропафенон та дифенгідрамін. На початку лікування цими препаратами може бути необхідно зменшити дози Беталок Зок.

Слід уникати одночасного прийому препарату Беталоку Зок з наступними лікарськими засобами

Похідні барбітурової кислоти: барбітурати (досліджено для пентобарбіталу) стимулюють метаболізм метопрололу шляхом індукції ферменту.

Пропафенон: у чотирьох пацієнтів які отримували лікування метопрололом після прийому пропафенону концентрації метопрололу у плазмі крові збільшувалися у 2-5 разів а у двох пацієнтів виникли побічні ефекти типові для метопрололу. Взаємодія була підтверджена у восьми здорових добровольців. Ця взаємодія можливо пояснюється тим що пропафенон подібно до хінідину пригнічує метаболізм метапрололу через систему цитохрому P450 2D6. Результат такої комбінації імовірно непередбачуваний оскільки пропафенон також має бета-блокуючі властивості.

Верапаміл: у комбінації з бета-блокаторами (описано для атенололу пропранололу та піндололу) верапаміл може спричинити розвиток брадикардії та зниження артеріального тиску. Верапаміл та бета-блокатори мають адитивну інгібіторну дію на атріовентрикулярну провідність та функцію синусного вузла.

Одночасне застосування препарату Беталок Зок з наступними препаратами може потребувати корегування доз

Аміодарон: повідомлення про клінічні випадки підтверджує те що у пацієнтів які приймають аміодарон може розвинутися виражена синусова брадикардія у разі одночасного застосування препарату з метопрололом. Аміодарон має надзвичайно тривалий період напіввиведення (приблизно 50 діб) це означає що взаємодія може виникати протягом тривалого часу після відміни цього препарату.

Антиаритмічні препарати класу I: антиаритмічні засоби I класу та бета-блокатори мають адитивну негативну інотропну дію що може призводити до серйозних гемодинамічних побічних ефектів у пацієнтів з порушеною функцією лівого шлуночка. Також слід уникати застосування цієї комбінації при синдромі слабкості синусового вузла та порушенні атріовентрикулярної провідності. Така взаємодія найкраще описана для дизопіраміду.

Нестероїдні протизапальні/протиревматичні препарати (НПЗП): показано що НПЗП протидіють антигіпертензивній дії бета-блокаторів. Головним чином вивчали індометацин. Імовірно що ця взаємодія не відбувається з суліндаком. Дослідження негативної взаємодії було проведено з диклофенаком.

Глікозиди наперстянки: одночасний прийом глікозидів наперстянки і блокаторів бета-рецепторів може збільшувати час артріовентрикулярної провідності та спричинити брадикардію.

Дифенгідрамін: дифенгідрамін зменшує (у 2 5 раза) кліренс метопрололу до альфа-гідроксиметопрололу через систему CYP 2D6 в осіб які мають швидку гідроксиляцію. Ефекти метопрололу посилюються.

Дилтіазем:

Епінефрин: після введення епінефрину (адреналіну) пацієнтам які застосовували неселективні блокатори бета-рецепторів (включаючи піндолол та пропранолол) розвивалася виражена артеріальна гіпертензія та брадикардія (приблизно

10 повідомлень). Крім того було зроблено припущення що епінефрин який знаходиться в анестетиках місцевої дії може спровокувати розвиток цих реакцій у випадку внутрішньосудинного введення препарату. Ризик імовірно є меншим у випадку застосування з кардіоселективними блокаторами бета-рецепторів.

Фенілпропаноламін: фенілпропаноламін (норефедрин) у разовій дозі 50 мг може призводити до патологічного збільшення діастолічного артеріального тиску у здорових добровольців. Пропранолол загалом протидіє підвищенню артеріального тиску фенілпропаноламіном. Проте блокатори бета-рецепторів можуть провокувати парадоксальні гіпертензивні реакції у пацієнтів які застосовують високі дози фенілпропраноламіну. У двох випадках було описано гіпертензивний криз під час лікування тільки фенілпропаноламіном.

Хінідин: хінідин інгібує метаболізм метопрололу у так званих швидких метаболізаторів (більше 90 % у Швеції) зі значним підвищенням рівнів у плазмі крові та внаслідок цього посиленням блокади бета-рецепторів. Відповідна взаємодія може спостерігатися з іншими бета-блокаторами що метаболізуються тим самим ферментом (цитохром P450 2D6).

Клонідин: бета-блокатори можуть потенціювати гіпертензивну реакцію при раптовій відміні клонідину. У випадку коли необхідно відмінити супутню терапію клонідином бета-блокатор слід відмінити за декілька днів до відміни клонідину.

Рифампіцин: рифампіцин може стимулювати метаболізм метопрололу що призводить до зменшення його рівнів у плазмі крові.

Пацієнти які отримують одночасно з метопрололом інші бета-блокатори (наприклад очні краплі) або інгібітори моноаміноксидази (МАО) повинні знаходитися під ретельним спостереженням. Призначення інгаляційних анестетиків пацієнтам які отримують лікування блокаторами бета-рецепторів посилює кардіодепресивний ефект. У пацієнтів які отримують бета-блокатори може виникнути необхідність у повторному коригуванні дози пероральних протидіабетичних засобів. Концентрація метопрололу у плазмі крові може збільшитися якщо одночасно вводити циметидин або гідралазин.

Пацієнти які отримують одночасно з метопрололом блокатори симпатичних гангліїв повинні знаходитися під ретельним спостереженням.

Метопролол може порушувати елімінацію лідокаїну.

Необхідно з обережністю призначати метопролол пацієнтам які застосовують стимулятори бета2-рецепторів та бета1-рецепторів а також дигідропіридини.

Може виникнути потреба у додатковій корекції дози інсуліну в пацієнтів які отримують бета-блокатори.

Слід виявляти обережність у разі одночасного застосування метопрололу з ерготаміном.

Потрібно з обережністю комбінувати метопролол з іншими препаратами із антигіпертензивним ефектом.

Особливості застосування.

Пацієнтам які отримують лікування бета-блокаторами не слід вводити внутрішньовенно верапаміл.

У пацієнтів зі стенокардією Принцметала частота і тяжкість нападів стенокардії може збільшитися внаслідок опосередкованого альфа-рецепторами звуження коронарних судин. Тому таким пацієнтам не слід призначати неселективні бета-блокатори. Селективні бета1-блокатори слід застосовувати з обережністю.

При лікуванні хворих з бронхіальною астмою або з іншими обструктивними захворюваннями легень слід одночасно призначити адекватну бронхолітичну терапію. Можливо буде необхідним збільшення дози стимуляторів бета2-рецепторів.

Під час лікування метопрололом ризик впливу на метаболізм вуглеводів або ризик виникнення прихованої гіпоглікемії менший ніж при застосуванні неселективних бета-блокаторів.

Терапія бета-блокаторами може погіршувати ефективність лікування анафілактичної реакції. Лікування адреналіном у звичайних дозах не завжди призводить до очікуваного терапевтичного ефекту.

Хворим на феохромоцитому при лікуванні Беталок Зок необхідно одночасно призначити альфа-блокатор.

Пацієнти з симптоматичною серцевою недостатністю що супроводжується гострим інфарктом міокарда та нестабільною стенокардією були виключені із дослідження в якому встановлювали можливість застосування препарату при серцевій недостатності. Отже ефективність та безпека лікування гострого інфаркту міокарда що супроводжується серцевою недостатністю не має документального підтвердження. Протипоказано застосовувати Беталок Зок при нестабільній некомпенсованій серцевій недостатності.

У разі хірургічного втручання необхідно попередити анестезіолога що пацієнт приймає Беталок Зок. Пацієнтам яким має бути проведено хірургічне втручання припиняти лікування бета-блокаторами не рекомендується. Якщо відміна метопрололу вважається необхідною то вона по можливості повинна відбуватися не менше ніж за 48 годин до загальної анестезії.

Однак у деяких пацієнтів є бажаним використання бета-блокаторів як премедикації. У таких випадках необхідно обирати анестетик з незначним негативним інотропним ефектом з метою мінімізації ризику пригнічення діяльності міокарду.

Слід ретельно контролювати гемодинамічний статус у пацієнтів із підозрюваним або визначеним інфарктом міокарду.

Застосування метопрололу може спричинити погіршення менш тяжких порушень периферичного кровообігу.

У пацієнтів із серцевою недостатністю в анамнезі або з бідним серцевим резервом слід враховувати потребу в супутній терапії діуретиками.

Застосування метопрололу може привести до розвитку брадикардії у пацієнтів.

Слід з обережністю призначати метопролол пацієнтам із серцевою блокадою І ступеня.

Метопролол може маскувати ранні симптоми гострої гіпоглікемії при тахікардії а також симптоми тиреотоксикозу.

Слід приділяти серйозну увагу пацієнтам із псоріазом.

При застосуванні метопрололу у пацієнтів із лабільним та цукровим діабетом І типу може виникнути потреба у корекції гіпоглікемічої дози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Беталок Зок не слід застосовувати у період вагітності та годування груддю якщо лікар не вважає що користь переважає можливу шкоду для плода/дитини. Бета-блокатори зменшують плацентарний кровотік що може привести до внутрішньоутробної загибелі плода незрілості та передчасних пологів.

Годування груддю

Грудне вигодовування не рекомендується. Кількість метопрололу що потрапляє з грудним молоком не повинна привести до значних бета-блокуючих ефектів у новонароджених якщо мати застосовує звичайні терапевтичні дози.

Спосіб застосування та дози.

Дозу підбирати індивідуально щоб уникнути розвитку брадикардії дозу препарату слід коригувати. Рекомендується наступне дозування

Артеріальна гіпертензія

Стенокардія

100-200 мг 1 раз на добу. У разі необхідності Беталок Зок можна комбінувати з нітратами або збільшити дозу.

Додаткова терапія при лікуванні інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту діуретиків і можливо препаратів наперстянки у разі стабільності симптоматичної серцевої недостатністі.

Пацієнти повинні знаходитися у стадії стабільної хронічної серцевої недостатності без епізодів декомпенсації протягом щонайменше 6 тижнів та без суттєвих змін базисної терапії протягом останніх 2 тижнів.

Стабільна серцева недостатність ІІ функціональний клас.

Стабільна серцева недостатність III-IV функціональний клас.

Серцева аритмія.

Підтримуюче лікування після інфаркту міокарда.

Рекомендована пітримуюча доза становить 200 мг 1 раз на добу.

Профілактика мігрені.

100-200 мг 1 раз на добу.

Пацієнти з порушеннями функції нирок.

Пацієнти з порушеннями функції печінки.

Пацієнти літнього віку.

Коригування дози не потрібне.

Діти.

Передозування.

Токсичність

Симптоми

Лікуваннядо

Побічні реакції.

Розлади з боку крові та лімфатичної системи

Рідко

Тромбоцитопенія

Психічні розлади

Нечасто

Депресія нічні кошмари порушення сну

Рідко

Порушення пам' яті сплутаність свідомості галюцинації нервозність тривожність

Частота невідома

Ослаблення концентрації уваги

Розлади з боку центральної та периферичної нервової системи

Дуже часто

Втомлюваність

Часто

Запаморочення головний біль

Нечасто

Парестезії

Рідко

Порушення смаку

Частота невідома

Розлади з боку органів зору

Рідко

Порушення зору сухість та/або подразнення очей

Частота невідома

Розлади з боку органів слуху та рівноваги

Рідко

Дзвін у вухах

Серцеві розлади

Часто

Нечасто

Тимчасове погіршення симптомів серцевої недостатності кардіогенний шок у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда

Рідко

Частота невідома

Гангрена у пацієнтів з тяжкими порушеннями периферичних судин

Розлади з боку дихальної системи

Часто

Задишка при фізичній активності

Нечасто

Бронхоспазм у пацієнтів з бронхіальною астмою або астматичними проблемами

Частота невідома

Риніт

Розлади з боку шлунково-кишкового тракту

Часто

Абдомінальний біль нудота блювання діарея запор

Частота невідома

Сухість у роті

Розлади з боку печінки та жовчовивідної системи

Рідко

Підвищення рівнів трансаміназ

Частота невідома

Гепатит

Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин

Нечасто

Рідко

Загострення псоріазу фотосенсибілізація гіпергідроз випадання волосся

Частота невідома

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Беталок Зок 25 мг таблетки №14

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Беталок Зок 25 мг таблетки №14

Обліковий номер : 326546

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
AstraZeneca (Швеция)

Виробник : AstraZeneca (Швеция) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3066/01/03

Назва російською : Беталок зок таблетки, п/плен. обол., с замед. высвоб. по 25 мг №14 во флак.

Мiжнародна назва : Метопролол

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Метопролол

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО