Детальніше

Беталок 1 мг/мл 5 мл ампули №5

Обліковий номер: 334416

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

AstraZeneca (Швеция)

Виробник: AstraZeneca (Швеция)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2769/01/01

Назва російською: Беталок раствор д/ин., 1 мг/мл по 5 мл в амп. №5

Мiжнародна назва : Метопролол

Форма выпуску: Ампулы

Дiюча речовина : Метопролол

Фрамацевтична форма : Розчин для ін'єкцій

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

БЕТАЛОК

(BETALOC)

Склад:

діюча речовина: 1 мл містить метопрололу тартрат 1 мг

допоміжні речовини

Лікарська форма.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група. Селективні блокатори бета-адренорецепторів.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Внутрішньовенна терапія метопрололом при інфаркті міокарда дозволяє зменшити вираженість больового синдрому в грудній клітці знизити частоту виникнення фібриляції та тріпотіння передсердь. Ранній початок терапії (впродовж 24 годин після появи перших симптомів) дозволяє обмежити розвиток та поширення зони інфаркту міокарда. Ранній початок терапії збільшує переваги лікування.

При пароксизмальній передсерцевій тахікардії та фібриляції/тріпотінні передсердь спостерігається зниження частоти скорочення шлуночків серця.

1-рецепторів що означає що він впливає на бета1-рецептори серця при нижчих дозах ніж дози які необхідні для впливу на бета2-рецептори периферичних судин і бронхів. При збільшенні доз препарату бета1-селективність може зменшуватися.

Метопролол немає бета-стимулюючого ефекту та проявляє незначну мембраностабілізуючу активність. Блокатори бета-рецепторів мають негативну інотропну та хронотропну дію.

2-рецепторів у пацієнтів із бронхіальною астмою або іншими вираженими обструктивними захворюваннями легень. Метопролол впливає на вивільнення інсуліну та на вуглеводний обмін меншою мірою ніж неселективні бета-блокатори і тому він може також застосовуватися у пацієнтів із цукровим діабетом. Серцево-судинні реакції при гіпоглікемії наприклад тахікардія менш виражені при застосуванні метопрололу а повернення рівнів цукру в крові до нормальних значень відбувається швидше ніж при застосуванні неселективних блокаторів бета-рецепторів.

Фармакокінетика.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування тахіаритмії зокрема суправентрикулярної тахіаритмії.

Гострий інфаркт міокарда. Раннє застосування Беталоку з метою зменшення зони інфаркту та частоти випадків фібриляції шлуночків. Зменшення больових симптомів що може також знизити потребу в опіатних аналгетиках. Зниження летальності у хворих на гострий інфаркт міокарда.

Протипоказання.

-Кардіогенний шок.

-Синдром слабкості синусового вузла.

-Атріовентрикулярна блокада другого і третього ступеня.

-Пацієнти з нестабільною некомпенсованою серцевою недостатністю (набряк легенів гіпоперфузія або артеріальна гіпотензія) і пацієнти які отримують інотропну терапію що триває або проводиться час від часу і спрямована на бета-рецептори.

-

-При лікуванні суправентрикулярної тахіаритмії Беталок не слід призначати пацієнтам у яких систолічний тиск крові становить нижче 110 мм рт.ст.

-Серйозні захворювання периферичних судин із загрозою розвитку гангрени.

-Встановлена підвищена чутливість до метопрололу тартрату або інших бета-блокаторів.

-Нелікована феохромоцитома.

-Метаболічний ацидоз.

-Беталок протипоказаний у випадках коли гострий інфаркт міокарда ускладнюється серцевою блокадою першого ступеня та/або тяжкою серцевою недостатністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Метопролол є субстратом ферменту CYP2D6. На концентрацію метопрололу у плазмі крові можуть впливати препарати що інгібують активність CYP2D6. Приклади лікарських засобів які інгібують активність CYP2D6: хінідин тербінафін пароксетин флуоксетин сертралін целекоксиб пропафенон та дифенгідрамін. На початку лікування цими препаратами може виникнути необхідність у зменшенні дози препарату Беталок у пацієнтів які отримують лікування цим препаратом.

Наступних комбінацій із препаратом Беталок слід уникати:

Похідні барбітурової кислоти: барбітурати (досліджено для пентобарбіталу) стимулюють метаболізм метопрололу шляхом індукції ферменту.

Пропафенон

Верапаміл: у комбінації з бета-блокаторами (описано для атенололу пропранололу та піндололу) верапаміл може спричинити розвиток брадикардії та зниження артеріального тиску. Верапаміл та бета-блокатори мають адитивну інгібіторну дію на атріовентрикулярну провідність та функцію синусного вузла.

Наступні комбінації з препаратом Беталок можуть потребувати коригування дози:

Аміодарон:

Антиаритмічні препарати класу I: антиаритмічні засоби I класу та Бетаблокатори

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні препарати (НПЗП): показано що НПЗП протидіють антигіпертензивній дії бета-блокаторів. Головним чином вивчали індометацин. Ймовірно що ця взаємодія не відбувається з суліндаком. Дослідження негативної взаємодії було проведено з диклофенаком.

Дифенгідрамін: дифенгідрамін зменшує (у 2 5 рази) кліренс метопрололу до альфа-гідроксиметопрололу через систему CYP 2D6 в осіб які мають швидку гідроксиляцію. Ефекти метопрололу посилюються.

Глікозиди наперстянки: одночасне застосування глікозидів наперстянки та блокаторів бета-рецепторів може збільшувати час артріовентрикулярної провідності а також може спричинити розвиток брадикардії.

Дилтіазем

Епінефрин: після введення епінефрину (адреналіну) пацієнтам які застосовували неселективні блокатори бета-рецепторів (включаючи піндолол та пропранолол) розвивалася виражена артеріальна гіпертензія та брадикардія (приблизно 10 повідомлень). Ці клінічні спостереження були підтверджені в дослідженнях з участю здорових добровольців. Крім того припускалося що епінефрин при місцевій анестезії може провокувати розвиток цих реакцій при внутрішньосудинному введенні препарату. Цей ризик ймовірно менший при застосуванні кардіоселективних бета-блокаторів.

Фенілпропаноламін: фенілпропаноламін (норефедрин) у разовій дозі 50 мг може призводити до патологічного збільшення діастолічного артеріального тиску у здорових добровольців. Пропранолол загалом протидіє підвищенню артеріального тиску фенілпропаноламіном. Проте блокатори бета-рецепторів можуть провокувати парадоксальні гіпертензивні реакції у пацієнтів які застосовують високі дози фенілпропаноламіну. У декількох випадках було описано гіпертензивний криз під час лікування тільки фенілпропаноламіном.

Хінідин: хінідин інгібує метаболізм метопрололу в осіб які мають швидку гідроксиляцію (більше 90 % населення Швеції) що призводить до значного підвищення рівнів у плазмі крові та посилення блокади бета-рецепторів. Відповідна взаємодія може спостерігатися з іншими бета-блокаторами що метаболізуються тим самим ферментом (цитохромом P450 2D6).

Клонідин: бета-блокатори можуть потенціювати гіпертензивну реакцію при раптовій відміні клонідину. У випадку коли необхідно відмінити супутнє лікування клонідином бета-блокатор слід відмінити за кілька днів до відміни клонідину.

Рифампіцин: рифампіцин може стимулювати метаболізм метопрололу що призводить до зменшення його рівнів у плазмі крові.

Пацієнти які отримують супутнє лікування іншими бета-блокаторами (наприклад очні краплі) або інгібіторами моноаміноксидази (МАО) повинні знаходитися під ретельним спостереженням. Призначення інгаляційних анестетиків пацієнтам які отримують лікування блокаторами бета-рецепторів посилює кардіодепресивний ефект. У пацієнтів які отримують бета-блокатори може виникнути необхідність у коригуванні дози пероральних протидіабетичних засобів. Концентрація метопрололу в плазмі крові може збільшитися якщо одночасно вводяться циметидин або гідралазин.

Концентрація метопрололу у плазмі крові може збільшитися якщо одночасно вживати алкоголь.

Пацієнти які отримують одночасно з метопрололом блокатори симпатичних гангліїв повинні знаходитися під ретельним спостереженням.

Метопролол може порушувати елімінацію лідокаїну.

Необхідно з обережністю призначати метопролол пацієнтам які застосовують стимулятори бета2-рецепторів та бета1-рецепторів а також дигідропирідини.

Може виникнути потреба у додатковій корекції дози інсуліну в пацієнтів які отримують бета-блокатори.

Слід виявляти обережність у разі одночасного застосування метопрололу з ерготаміном.

Потрібно з обережністю комбінувати метопролол з іншими препаратами із антигіпертензивним ефектом.

Особливості застосування.

Верапаміл не слід вводити внутрішньовенно пацієнтам які отримують лікування бета-блокаторами.

Метопролол може призводити до загострення симптомів порушення периферичного артеріального кровообігу наприклад переміжної кульгавості. При застосуванні препарату пацієнтам із тяжкими порушеннями функцій нирок при комбінованому лікуванні препаратами наперстянки слід враховувати співвідношення користь/ризик. Беталок не слід призначати пацієнтам із латентною або маніфестною серцевою недостатністю без супутнього лікування.

У пацієнтів зі стенокардією Принцметала частота і ступінь нападів стенокардії можуть збільшуватися унаслідок опосередкованого альфа-рецепторами звуження коронарних судин. З цієї причини неселективні бета-блокатори не слід призначати таким пацієнтам. Селективні бета1-блокатори рецепторів слід застосовувати з обережністю.

При лікуванні хворих на бронхіальну астму або інші хронічні обструктивні захворювання легенів слід одночасно призначити адекватну бронхолітичну терапію. Можливо буде необхідним збільшення дози стимуляторів бета2-рецепторів.

Лікування метопрололом може впливати на метаболізм вуглеводів або приховувати розвиток гіпоглікемії хоча цей ризик менший ніж при застосуванні неселективних бета-блокаторів.

У дуже рідких випадках стан пацієнтів з існуючим порушення AV-провідності помірного ступеня тяжкості може погіршитися (що може спричинити розвиток AV-блокади).

Терапія бета-блокаторами може погіршувати ефективність лікування анафілактичної реакції. Якщо Беталок призначається пацієнтам із феохромоцитомою слід розглянути питання про призначення лікування альфа-блокатором.

Застосування метопрололу може спричинити погіршення не тяжких порушень периферичного кровообігу.

У пацієнтів із серцевою недостатністю в анамнезі або з бідним серцевим резервом слід враховувати необхідність супутньої терапії діуретиками.

Застосування метопрололу може привести до розвитку брадикардії у пацієнтів.

Слід з обережністю призначати метопролол пацієнтам із серцевою блокадою І ступеня.

Метопролол може маскувати ранні симптоми гострої гіпоглікемії при тахікардії а також симптоми тиреотоксикозу.

Слід приділяти серйозну увагу пацієнтам із псоріазом до призначення метопрололу внутрішньовенно.

При застосуванні метопрололу у пацієнтів із лабільним та цукровим діабетом І типу може виникнути потреба у корекції гіпоглікемічої дози.

Лікування адреналіном у звичайних дозах не завжди призводить до очікуваного терапевтичного ефекту.

Лікування пацієнтів з тяжкою стабільною симптоматичною серцевою недостатністю повинен проводити лише лікарь зі спеціальними навичками та досвідом.

Ефективність та безпека лікування гострого інфаркту міокарда що супроводжується серцевою недостатністю не має документального підтвердження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Годування груддю.

Грудне вигодовування не рекомендується. Кількість метопрололу що потрапляє з грудним молоком не повинна привести до значних бета-блокуючих ефектів у новонароджених якщо мати застосовує звичайні терапевтичні дози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Парентеральне введення препарату Беталок слід проводити під наглядом спеціально підготовленого персоналу у місцях де можна проводити вимірювання артеріального тиску зробити ЕКГ та проводити реанімаційні заходи.

Суправентрикулярна тахіаритмія.

На початковому етапі 5 мг (= 5 мл) необхідно вводити внутрішньовенно зі швидкістю 1-2 мг/хв. Введення препарату в такій дозі може повторюватися кожні 5 хвилин до досягнення необхідного ефекту. Зазвичай загальна доза 10-15 мг (= 10-15 мл) є достатньою. Рекомендована максимальна доза для внутрішньовенного введення становить 20 мг (= 20 мл).

Профілактика і лікування ішемії міокарда тахіаритмія і біль у випадку підозрюваного або діагностованого інфаркту міокарда.

Порушення функцій нирок.

Ниркова функція лише незначно впливає на швидкість виведення препарату тому немає необхідності в корекції дози препарату у пацієнтів з порушенням функції нирок.

Порушення функцій печінки.

Зазвичай пацієнтам які страждають від цирозу печінки можуть призначити таку ж саму дозу що й пацієнтам з нормальною функцією печінки. Лише у випадку наявності ознак дуже тяжкого порушення функцій печінки (наприклад пацієнти у яких проводилася операція шунтування) необхідно розглянути можливість зменшення дози препарату.

Пацієнти літнього віку.

Корекція дози препарату не потрібна.

Діти.

Досвід лікування дітей препаратом Беталок обмежений.

Передозування.

Токсичність: застосування препарату в дозі 7 5 г у дорослих призводило до розвитку інтоксикації з летальними наслідками. Застосування препарату в дозі 100 мг у пацієнтів віком до 5 років не призводило до розвитку у пацієнтів будь-яких симптомів після проведення в них промивання шлунка. Застосування препарату в дозі 450 мг у пацієнтів віком до 12 років та 1 4 г у дорослих пацієнтів стало причиною розвитку помірної інтоксикації застосування препарату в дозі 2 5 г у дорослих призводило до розвитку серйозної інтоксикації а застосування препарату в дозі 7 5 г у дорослих призвело до розвитку тяжкої інтоксикації.

Симптоми: найважливішими є серцево-судинні симптоми проте у деяких випадках особливо у дітей та осіб молодого віку можуть переважати симптоми з боку центральної нервової системи (ЦНС) та пригнічення дихання. Брадикардія AV-блокада I-IІІ ступеня подовження інтервалу QT (виняткові випадки) асистолія зниження артеріального тиску недостатня периферична перфузія серцева недостатність кардіогенний шок. Пригнічення дихання зупинка дихання. Інші симптоми: втомлюваність сплутаність свідомості втрата свідомості дрібнорозмашистий тремор судоми потовиділення парестезії бронхоспазм нудота блювання можливо спазм стравоходу гіпоглікемія (особливо у дітей) або гіперглікемія гіперкаліємія. Вплив на нирки. Тимчасовий міастенічний синдром. Одночасне вживання алкоголю гіпотензивних препаратів хінідину або барбітуратів може погіршити стан пацієнта. Перші ознаки передозування можуть спостерігатися через 20 хвилин - 2 години після застосування препарату.

Лікування

Побічні реакції.

Небажані реакції спостерігаються приблизно у 10 % пацієнтів і як правило є дозозалежними.

З боку серця.

Часто:

брадикардія відчуття серцебиття.

Нечасто:

біль у грудній клітці минущі загострення серцевої недостатності кардіогенний шок у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда серцева блокада І ступеню.

Рідко:

подовження AV-провідності порушення ритму серця.

З боку системи крові та лімфатичної системи.

Рідко:

тромбоцитопенія.

З боку нервової системи.

Часто:

головний біль запаморочення.

Нечасто:

парестезії.

З боку органів зору.

Рідко:

порушення зору сухість та/або подразнення очей.

Частота невідома:

З боку органів слуху та рівноваги.

Рідко:

дзвін у вухах.

З боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння.

Часто:

задишка при фізичному навантаженні.

Нечасто:

бронхоспазми у пацієнтів із бронхіальною астмою або астматичними проблемами.

Частота невідома:

риніт.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Часто:

біль у животі нудота блювання діарея запор.

Рідко:

порушення відчуття смаку.

Частота невідома:

сухість у роті.

З боку шкіри та підшкірної клітковини.

Нечасто:

алергічні реакції на шкірі.

Рідко:

загострення псоріазу реакції фотосенсибілізації пітливість випадіння волосся.

Частота невідома:

З боку судин.

Часто:

периферійний холод у кінцівках.

Рідко:

непритомність.

Частота невідома:

гангрена у пацієнтів із тяжкими порушеннями з боку периферичних судин.

Загальні розлади та реакції у місті введення препарату.

Дуже часто:

підвищена втомлюваність.

Нечасто:

набряки збільшення маси тіла.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів.

Рідко:

підвищення рівнів трансаміназ.

Частота невідома:

гепатит.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз.

Рідко:

дисфункція лібідо зворотного характеру.

Психічні розлади.

Нечасто:

депресія нічні кошмари порушення сну.

Рідко:

Частота невідома:

порушення здатності концентрації уваги.

Беталок при внутрішньовенному введені може у рідких випадках спричинити клінічно значуще падіння артеріального тиску.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання.

Несумісність (за наявності).

Упаковка. По 5 мл розчину в ампулі. По 5 ампул у картонній коробці разом із інструкцією для медичного застосування.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Сенексі Франція / Cenexi France.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. 52 Ру Марсель є Жак Гоше 94120 Фонтеней су Буа Франція/ 52 Rue Marcel et Jacques Gaucher 94120 Fontenay sous Bois France.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Беталок 1 мг/мл 5 мл ампули №5

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Беталок 1 мг/мл 5 мл ампули №5

Обліковий номер : 334416

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
AstraZeneca (Швеция)

Виробник : AstraZeneca (Швеция)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2769/01/01

Назва російською : Беталок раствор д/ин., 1 мг/мл по 5 мл в амп. №5

Мiжнародна назва : Метопролол

Форма выпуску : Ампулы

Дiюча речовина : Метопролол

Фрамацевтична форма : Розчин для ін'єкцій

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО