Детальніше

Беротек Н аерозоль 100 мкг/д балон 10 мл

Обліковий номер: 330474

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Boehringer Ingelheim (Германия)

Виробник: Boehringer Ingelheim (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3123/01/01

Назва російською: Беротек® н аэрозоль доз., 100 мкг/доза по 10 мл (200 доз) в баллон.

Мiжнародна назва : Фенотерол

Форма выпуску: Аэрозоль

Дiюча речовина : Фенотерол

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Аерозоль дозований для інгаляцій

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Беротек&reg Н

(Berotec N)

Склад:

діюча речовина: fenoterol (1-(3 5-дигідрокси-феніл)-2-[[1-(4-гідрокси-бензил)-етил]-аміно]-етанол гідробромід)

1 доза містить фенотеролу гідроброміду 100 мкг

допоміжні речовини: пропелент: 1 1 1 2-тетрафторетан (HFA 134а) кислота лимонна безводна вода очищена етанол безводний.

Лікарська форма. Аерозоль дозований.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна ледь жовтувата або ледь коричнювата рідина вільна від суспендованих часток.

Фармакотерапевтична група. Засоби що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Селективні агоністи бета-2-адренорецепторів.

Код АТХ R03А С04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

ефективний бронходилататор для застосування при гострих нападах астми та при інших станах з оборотним звуженням повітряних шляхів таких як обструктивний бронхіт з емфіземою легень чи без неї. Після перорального прийому Беротек Н починає діяти протягом кількох хвилин при тривалості дії до 8 годин.

Після інгаляції фенотеролу гідроброміду при обструктивних захворюваннях легень бронходилатація наступає протягом кількох хвилин. Дія бронходилататора триває 3-5 годин.

При застосуванні вищих доз препарат стимулює бета-1-адренорецептори (наприклад коли його приймають при токолізі).

Фенотерол має позитивний інотропний та хронотропний (прямий та/або рефлекторний) вплив на серце. При застосуванні високих доз спостерігаються такі метаболічні ефекти: ліполіз глікогеноліз гіперглікемія та гіпокаліємія остання спричинена підвищеним поглинанням іонів К+ насамперед скелетною мускулатурою. Як і у разі застосування інших бета-адренергічних агентів повідомлялося про подовження інтервалу QTc. Для дозуючих інгаляторів з фенотеролом це були окремі явища при дозах вищих за рекомендовані. Клінічна значимість не встановлена.

Через високу концентрацію бета-2-рецепторів у міометрії фенотерол може розслабляти мускулатуру матки. Цей вплив часто спостерігається при вагітності. Токолітична доза фенотеролу набагато вища ніж бронхоспазмолітична. Тому існує високий ризик побічних ефектів.

Фармакокінетика.

Фармакокінетика фенотеролу вивчалася після внутрішньовенного інгаляційного та перорального введення. Терапевтичний ефект Беротек

Після інгаляції залежно від способу інгаляції та системи що застосовується близько 10-30 % діючої речовини що вивільняється з аерозольного препарату досягає нижнього відділу респіраторного тракту. Решта відкладається у верхній частині респіраторного тракту та ротової порожнини та потім ковтається. Абсолютна біодоступність фенотеролу з дозованого аерозолю БЕРОТЕК Н після інгаляції становить 18 7 %.

Після перорального введення абсорбується приблизно 60 % дози фенотеролу гідроброміду. Кількість що всмокталась піддається інтенсивному одностадійному метаболізму що призводить до того що біодоступність при внутрішньому застосуванні зменшується приблизно до 1 5 %. Таким чином внесок дози активного інгредієнта яку проковтнув пацієнт у плазмову концентрацію після інгаляції незначний. Максимальна концентрація в плазмі досягається приблизно через 60-120 хвилин.

ss) становить 1 9-2 7 л/кг. Розподіл фенотеролу у плазмі крові після внутрішньовенного введення адекватно описується трикамерною фармакокінетичною моделлю з напівперіодами t = 0 42 хвилини t = 14 3 хвилини і t

Фенотерол проникає у грудне молоко.

Даних щодо впливу на діабетичних пацієнтів недостатньо.

Може бути незначний вплив на немовлят або новонароджених віком до 20 місяців.

Клінічні характеристики.

Показання.

Симптоматичне лікування гострих нападів астми.

Профілактика астми індукованої фізичним навантаженням.

Симптоматичне лікування бронхіальної астми алергічного і неалергічного походження та/або інших станів з оборотною обструкцією повітряних шляхів таких як хронічний обструктивний бронхіт з емфіземою та без емфіземи.

Довготривала терапія повинна завжди супроводжуватись супутньою протизапальною терапією.

Протипоказання.

Гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія.

Тахіаритмія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування з іншими бета-2-адренергічними засобами метилксантинами (наприклад теофіліном) антихолінергічними засобами та кортикостероїдами може посилювати ефект БЕРОТЕКу Н. Якщо БЕРОТЕК Н застосовують одночасно з іншими бета-2-адренергічними засобами метилксантинами (наприклад теофіліном) або антихолінергічними засобами системної дії (засобами що містять пірензепін) можливе посилення побічних ефектів (наприклад тахікардія аритмія).

Одночасне застосування БЕРОТЕКу Н та бета-блокаторів викликає взаємне зниження ефекту та ризик спричиненого бета-блокаторами тяжкого бронхоспазму у пацієнтів з бронхіальною астмою.

При інгаляції галогенованих анестетиків таких як галотан метоксифлуран або енфлуран існує підвищений ризик тяжкого порушення серцевого ритму та зниження артеріального тиску у пацієнтів які застосовують БЕРОТЕКу Н (див. примітку).

Одночасне застосування БЕРОТЕК Н та інгібіторів моноаміноксидази або трициклічних антидепресантів може посилювати вплив фенотеролу на серцево-судинну систему.

Оскільки при лікуванні високими дозами може розвинутися гіпокаліємія слід контролювати рівень електролітів. Це також особливо важливо при одночасному застосуванні діуретиків та глікозидів дигіталісу.

Примітка. Якщо планується застосування інгаляційних галогенованих анестетиків слід взяти до уваги що необхідно припинити застосування фенотеролу щонайменше за 6 годин до початку анестезії.

Особливості застосування.

БЕРОТЕК Н слід застосовувати з обережністю та лише за призначенням лікаря у таких випадках: тяжка хвороба серця особливо нещодавній інфаркт міокарда та коронарна хвороба серця якщо пацієнти застосовують серцеві глікозиди тяжка та нелікована артеріальна гіпертензія аневризма гіпертиреоз погано контрольований діабет та феохромоцитома.

При терапії бета-2-агоністами може виникати серйозна гіпокаліємія. Особлива увага необхідна при тяжкій формі астми оскільки у цьому разі гіпокаліємія може потенціюватись одночасним прийомом похідних ксантину глюкокортикостероїдів та діуретиків. Крім того гіпоксія як симптом бронхіальної астми може підсилювати вплив гіпокаліємії на серцевий ритм. У пацієнтів які приймають дигоксин гіпокаліємія може призвести до підвищеної схильності до аритмії. При таких станах рекомендується моніторинг рівня калію у сироватці крові.

При застосуванні симпатоміметичних препаратів включаючи БЕРОТЕК Н можливі серцево-судинні ефекти.

Необхідно приділяти увагу оцінці таких симптомів як диспное та біль у грудях через те що вони можуть бути як респіраторного так і серцевого походження.

Оскільки можливе підвищення рівня глюкози в крові слід контролювати рівень глюкози у пацієнтів з діабетом.

Через відсутність даних з фармакокінетики фенотеролу у пацієнтів з печінковою та нирковою недостатністю слід з обережністю призначати препарат цим групам хворих.

Лікарський засіб містить етанол 99 % (алкоголь менше 100 мг на дозу).

Застосування БЕРОТЕКу Н може дати позитивні результати аналізів на допінг.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовувати препарат під час вагітності можна лише після ретельної оцінки переваги та ризиків особливо протягом першого триместру вагітності.

Невідомо чи виявляє фенотерол негативний вплив на немовля. Оскільки фенотерол проникає у грудне молоко застосування препарату у період годування груддю рекомендоване лише після ретельної оцінки переваги та ризиків.

Відсутні клінічні дані щодо впливу фенотеролу гідроброміду на фертильність. Доклінічні дослідження з фенотеролу гідробромідом показали відсутність небажаних впливів на фертильність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Досліджень дії препарату на здатність керувати автомобілем та працювати з технічними засобами не проводили. Однак пацієнтів слід попереджати про можливість виникнення таких небажаних ефектів як запаморочення під час лікування БЕРОТЕКом Н. Отже слід проявляти обережність при керуванні автотранспортом чи роботі з технікою. При появі вищезазначених ефектів пацієнтам слід уникати потенційно небезпечних занять наприклад керування автотранспортом чи роботи з технічними засобами.

Спосіб застосування та дози.

Дозу слід підбирати залежно від природи і тяжкості захворювання.

Для дорослих та дітей віком від 6 років рекомендують нижчезазначені режими дозування.

Для купірування гострого нападу бронхіальної астми та нападу задишки рекомендована інгаляція дози 100 мкг фенотеролу гідроброміду (1 інгаляція).

Якщо визнано необхідним застосування бета-2-симпатоміметиків для довготривалого лікування

Для специфічної профілактики астми індукованої фізичним навантаженням або коли очікується контакт з алергеном застосовують 1-2 інгаляції препарату БЕРОТЕК Н якщо можливо за 10-15 хвилин до передбачуваного інциденту.

Дітям віком 4-6 років якщо не прописано інше рекомендують нижчезазначені режими дозування.

Для купірування гострого нападу бронхіальної астми та нападу задишки рекомендована інгаляція дози 100 мкг фенотеролу гідроброміду (1 інгаляція).

Для довготривалого лікування або профілактики нападу слід застосовувати 100 мкг (1 інгаляція) фенотеролу гідроброміду 4 рази на добу. Час та дозу кожного застосування препарату БЕРОТЕК Н слід визначати за частотою та тяжкістю задишки (згідно із симптоматикою). Лікування повинно супроводжуватися протизапальною терапією особливо при бронхіальній астмі. Між інгаляціями має бути інтервал щонайменше 3 години. Загальна добова доза не повинна перевищувати 4 інгаляції а максимальна разова доза не повинна перевищувати 2 інгаляції оскільки найвища доза не додає терапевтичних переваг в цілому але може спричинити тяжкі небажані ефекти.

Для специфічної профілактики астми індукованої фізичним навантаженням або коли очікується контакт з алергеном застосовують 100 мкг (1 інгаляція) фенотеролу гідроброміду якщо можливо за 10-15 хвилин до передбачуваного інциденту.

Ця лікарська форма не підходить для застосування дітям віком до 4 років.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ. За відсутності значного покращення або при погіршенні стану незважаючи на призначене лікування слід проконсультуватися з лікарем для перегляду плану лікування можливого поєднання з приймом інших лікарських засобів (протизапальних препаратів таких як кортикостероїди або бронхорозширювальними засобами такими як теофілін) або зміни дозування. Раптове та прогресуюче посилення симптомів астми може загрожувати життю. У такому разі необхідна негайна медична допомога. Небезпечним є застосування доз що значно перевищують рекомендовані.

Особливі застереження при терапії. Лікування бронхіальної астми має бути поетапним і відповідати тяжкості стану. Відповідь на лікування слід контролювати на регулярній основі.

Самовільне підвищення дози бета-2-симпатоміметиків таких як БЕРОТЕК Н може бути небезпечним для пацієнта.

Раптове та прогресуюче посилення симптомів астми може загрожувати життю.

Підвищення потреби у бета-2-симпатоміметиках таких як БЕРОТЕК Н є ознакою погіршення стану. За таких обставин лікар повинен переглянути план лікування пацієнта та прийняти рішення щодо призначення або збільшення протизапальної терапії або почати додаткову терапію іншими препаратами.

Інструкція із застосування дозованого аерозолю.

Правильне застосування дозованого аерозолю є важливим для забезпечення успішного лікування. Пацієнтів слід проінструктувати про правильне застосування дозованого аерозолю. Під час інгаляції стрілка на контейнері вказує прямо вгору а мундштук донизу незалежно від позиції для інгаляції. Застосовуйте якщо можливо сидячи або стоячи.

Перед першим використанням балончика двічі натисніть на клапан.

Порядок дій перед кожним застосуванням:

1.Зніміть захисний ковпачок (рис.1).

Рис. 2.

Якщо Ви не можете глибоко вдихнути через сильну задишку спочатку розпиліть 1 інгаляцію в ротову порожнину: це полегшить дихання та дасть змогу Вам застосувати препарат правильно.

Якщо потрібна ще одна інгаляція повторіть описану вище дію (кроки 2-4).

5.Після застосування поверніть захисний ковпачок на місце.

Тривалість лікування визначають залежно від природи тяжкості та прогресування захворювання. Лікар має підбирати дозу індивідуально.

Додаткові інструкції. Пацієнтів слід проінструктувати про правильне застосування дозованого аерозолю. Дітям дозований аерозоль БЕРОТЕК Н слід застосовувати тільки за рекомендацією лікаря й під наглядом дорослих.

Якщо балончик з дозованим аерозолем не використовували більше 3 днів перед застосуванням слід один раз натиснути на клапан до появи аерозолю.

Чистіть інгалятор щонайменше 1 раз на тиждень.

Важливо зберігати мундштук інгалятора чистим щоб гарантувати що препарат не загус і не перешкоджає витоку аерозолю.

Рис. 4

Після очистки струсніть інгалятор та залиште його висохнути на повітрі без допомоги будь-якої нагрівальної системи (рис. 4). Коли мундштук висохне приєднайте контейнер та пилозахисний ковпачок.

Пластмасовий мундштук сконструйований спеціально для застосування з препаратом БЕРОТЕК Н аерозоль дозований по 100 мкг. Не можна застосовувати мундштук з будь-яким іншим дозованим аерозолем. БЕРОТЕК Н аерозоль дозований слід застосовувати лише з мундштуком що постачається разом із виробом.

Контейнер знаходиться під тиском і ні за яких обставин його не можна відкривати із застосуванням сили.

Контейнер непрозорий. Тому не можна побачити коли він спорожніє. Аерозольний балончик має забезпечити 200 доз. Коли всі ці дози будуть використані може здатися що в балончику ще залишилось небагато рідини. Однак цей балончик необхідно замінити оскільки в іншому разі Ви не зможете отримати точну кількість препарату.

Рис. 5.

Діти.

Застосовують дітям віком від 4 років за призначенням лікаря та під наглядом дорослих.

Передозування.

Симптоми. Залежно від тривалості передозування можуть спостерігатися такі побічні реакції типові для бета-2-адренергічних засобів: припливи легке запаморочення головний біль тахікардія прискорене серцебиття аритмія гіпотензія або навіть шок артеріальна гіпертензія неспокій біль у грудній клітці збудження можлива екстрасистолія та сильний тремор у пальцях а також у всьому тілі. Може розвинутися гіперглікемія.

Можуть спостерігатися реакції з боку шлунково-кишкового тракту включаючи нудоту та блювання особливо після перорального передозування.

При передозуванні фенотеролом може спостерігатися підвищення відхилення рівня калію у внутрішньоклітинному просторі що призводить до гіпокаліємії гіперглікемії гіперліпідемії та гіперкетонемії. При застосуванні фенотеролу у дозах вищих за рекомендовані згідно із затвердженими показаннями для БЕРОТЕКу Н спостерігався метаболічний ацидоз.

Терапія. Лікування передозування бета-симпатоміметиками є симптоматичним. Ефекту фенотеролу можуть протидіяти блокатори бета-рецепторів. Однак необхідно брати до уваги можливе підсилення бронхіальної обструкції тому для хворих на бронхіальну астму необхідно ретельно підбирати дозу. Це також стосується так званих кардіоселективних блокаторів бета-рецепторів.

Рекомендовано контроль серцевої діяльності а саме ЕКГ.

Побічні реакції.

Як і всі лікарські засоби препарат БЕРОТЕК Н може спричинити побічні реакції.

Частота випадків побічних реакцій:

З боку імунної системи:

З боку метаболізму та травлення:

Гіпокаліємія частіше спостерігається у пацієнтів з тяжкою бронхіальною астмою які одночасно застосовують ксантинові похідні (наприклад теофілін) кортикостероїди та/або діуретики. Крім того гіпоксія може впливати на ефект гіпокаліємії на серцевий ритм. У таких випадках рекомендовано контролювати рівні калію в крові.

Спостерігалося підвищення рівнів в крові інсуліну вільних жирних кислот гліцеролу та кетонових тіл.

Психічні розлади:

Психічні порушення виявляються підвищеною збудливістю гіперактивною поведінкою розладами сну та галюцинаціями. Це спостерігалося головним чином у дітей віком до 12 років.

З боку нервової системи:

З боку серцевої діяльності:

З боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння:

За наявності парадоксального бронхоспазму лікування слід негайно припинити.

З боку шлунково-кишкового тракту:

З боку шкіри та підшкірних тканин:

З боку опорно-рухового апарату:

З боку нирок та сечовидільної системи:

Дослідження:

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Упаковка. По 10 мл (200 доз) у металевому балончику з дозуючим клапаном у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Берінгер Інгельхайм Фарма ГмбХ і Ко. КГ/

Місцезнаходження виробника та адреса його місця провадження діяльності.

Бінгер Штрассе 173 D-55216 Інгельхайм Німеччина/

Binger Strasse 173 D-55216 Ingelheim Germany.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Беротек Н аерозоль 100 мкг/д балон 10 мл

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Беротек Н аерозоль 100 мкг/д балон 10 мл

Обліковий номер : 330474

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Boehringer Ingelheim (Германия)

Виробник : Boehringer Ingelheim (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3123/01/01

Назва російською : Беротек® н аэрозоль доз., 100 мкг/доза по 10 мл (200 доз) в баллон.

Мiжнародна назва : Фенотерол

Форма выпуску : Аэрозоль

Дiюча речовина : Фенотерол

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Аерозоль дозований для інгаляцій

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО