Детальніше

Азопт 1% краплі очні 5 мл

Обліковий номер: 329853

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Alcon Laboratories (UK) (Великобритания)

Виробник: Alcon Laboratories (UK) (Великобритания)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2300/01/01

Назва російською: Азопт® капли глаз., 10 мг/мл по 5 мл во флак.-кап. "дроп-тейнер®"

Мiжнародна назва : Бринзоламід

Форма выпуску: Капли

Дiюча речовина : Бринзоламид

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Краплі очні

Опис

Не ігноруйте підвищений внутрішньоочний тиск а справно застосовуйте Азопт - краплі з речовинами-інгібіторами ферменту що провокує розвиток неприємного симптому. Для досягнення максимального ефекту користуйтеся виключно оригінальною інструкцією Азопт а також індивідуальними лікарськими рекомендаціями.

Азопт (Azopt) інструкція для застосування

Склад

діюча речовина: 1 мл суспензії містить 10 мг бринзоламіду

допоміжні речовини: бензалконію хлорид маніт (E 421) карбомер 974Р тилоксапол динатрію едетат натрію хлорид кислота хлористоводнева концентрована та/або натрію гідроксид (для регулювання рН) вода очищена.

Лікарська форма

Краплі очні.

Основні фізико-хімічні властивості: білого або майже білого кольору однорідна суспензія.

Фармакотерапевтична група

Засоби що застосовуються в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Інгібітори карбоангідрази.

Код АТХ S01E C04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Пригнічення карбоангідрази у циліарному тілі ока знижує секрецію внутрішньоочної рідини головним чином уповільнюючи утворення іонів бікарбонату з наступним зменшенням транспорту натрію та рідини. У результаті відбувається зниження внутрішньоочного тиску (ВОТ) який є головним фактором ризику у патогенезі ураження зорового нерва та втрати поля зору внаслідок глаукоми. Бринзоламід - інгібітор карбоангідрази ІІ (КА-ІІ) домінуючого ізоферменту ока має показники in vitro IC50 = 3 2 нМ та Ki = 0 13 нМ відносно КА-II.

У 32 дітей віком до 6 років з діагнозом глаукома та очна гіпертензія було проведено клінічне дослідження застосування препарату АЗОПТ. Деякі пацієнти раніше не проходили лікування з приводу ВОТ у той час коли інші пацієнти вже застосовували інші препарати для зниження ВОТ. Пацієнти які застосовували препарати для зниження ВОТ не припиняли застосовувати свої лікарські засоби до початку монотерапії препаратом АЗОПТ.

При лікуванні АЗОПТом пацієнтів які раніше не застосовували препарати для зниження ВОТ (10 пацієнтів) ефективність була аналогічною тій що спостерігалася при застосуванні у дорослих середнє зниження ВОТ становило до 5 мм рт. ст. від початкового рівня. Середнє значення ВОТ мало тенденцію до незначного збільшення у групі пацієнтів які місцево приймали лікарські засоби для зниження ВОТ (22 пацієнти) від початкового рівня групи де застосовували АЗОПТ.

За результатами традиційних доклінічних досліджень з безпеки токсичності при багаторазовому застосуванні генотоксичності та канцерогенної дії особливого ризику для людини при застосуванні бринзоламіду не виявлено.

У ході досліджень токсичності на кролях при пероральному введенні бринзоламіду у дозі до 6 мг/кг/день (у 125 разів більше рекомендованої терапевтичної дози для офтальмологічного застосування) не було виявлено будь-якого впливу на розвиток плода незважаючи на значний токсичний вплив на самку. Аналогічні дослідження на щурах виявили незначне зменшення осифікації кісток черепа та груднини плода у самок які одержували бринзоламід у кількості 18 мг/кг/день (у 375 разів більше рекомендованої терапевтичної дози для офтальмологічного застосування) але у самок які одержували 6 мг/кг/день цього ефекту не спостерігалось. Ці результати були одержані при дозах що викликали метаболічний ацидоз зі зменшенням приросту маси тіла самок та зменшенням маси плода. Спостерігалось залежне від дози зниження маси плода у самок які одержували бринзоламід перорально: від незначного зниження (приблизно 5-6 %) при дозі 2 мг/кг/день і приблизно до 14 % при дозі 18 мг/кг/день. Під час годування груддю рівень який не викликає негативної дії на плід склав 5 мг/кг/день.

Фармакокінетика.

У ході фармакокінетичних досліджень здорові добровольці отримували бринзоламід перорально по 1 мг в капсулах 2 рази на добу протягом 32 тижнів. Для оцінки рівня системного пригнічення КА вимірювалась активність КА в еритроцитах.

Насичення бринзоламідом КА-ІІ еритроцитів було досягнуто протягом 4 тижнів (концентрація становила приблизно 20 мкМ). N-дезетилбринзоламід накопичувався в еритроцитах до досягнення стабільної концентрації що перебувала у межах 6-30 мкМ протягом 20-28 тижнів. Пригнічення загальної активності КА-ІІ еритроцитів у стабільних умовах становило приблизно 70-75 %.

Показання

АЗОПТ призначений для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску при:

▪ очній гіпертензії

▪ відкритокутовій глаукомі

у якості монотерапії у дорослих пацієнтів нечутливих до бета-блокаторів або у дорослих пацієнтів яким бета-блокатори протипоказані або як додаткова терапія при застосуванні бета-блокаторів або аналогів простагландинів.

Протипоказання

▪ Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого іншого компонента препарату.

▪ Ниркова недостатність тяжкого ступеня.

▪ Гіперхлоремічний ацидоз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Спеціальні дослідження взаємодії АЗОПТу з іншими лікарськими засобами не проводили. У ході клінічних досліджень АЗОПТ застосовували у комбінації з аналогами простагландинів та тимололом у вигляді очних крапель доказів несприятливої взаємодії не виявлено. При комбінованій терапії глаукоми взаємодія між препаратом АЗОПТ та міотиками або агоністами адренергічних рецепторів не оцінювалася.

АЗОПТ є інгібітором карбоангідрази і хоча препарат застосовували місцево він абсорбується системно. Повідомлялося про порушення кислотно-лужного балансу при пероральному застосуванні інгібіторів карбоангідрази. Слід враховувати такий прояв взаємодії у пацієнтів які застосовують АЗОПТ.

Ізоферментами цитохрому Р450 що відповідають за метаболізм бринзоламіду є CYP3A4 (головний) CYP2A6 CYP2С8 та CYP2С9. Очікується що інгібітори CYP3A4 такі як кетоконазол ітраконазол клотримазол ритонавір та тролеандоміцин будуть пригнічувати метаболізм бринзоламіду ферментом CYP3A4. Слід бути обережними при супутньому застосуванні інгібіторів CYP3A4. Оскільки бринзоламід головним чином виводиться нирками його накопичення є малоймовірним. Бринзоламід не є інгібітором ізоферментів цитохрому Р450.

Особливості застосування

Системна дія

АЗОПТ є інгібітором карбоангідрази сульфонамідної групи і хоча його застосовували місцево він абсорбується системно. Такі ж типи побічних реакцій характерні для сульфонамідів можуть виникнути при місцевому застосуванні. Якщо виникають ознаки серйозних побічних реакцій або підвищеної чутливості слід припинити застосування препарату.

Застосування бринзоламіду недоношеним новонародженим (менше 36 тижнів вагітності) або новонародженим віком до 1 тижня не вивчали. Пацієнтам зі значним ступенем функціональної незрілості або аномаліями ниркових канальців можна застосувати бринзоламід тільки після належної оцінки співвідношення між ризиком та користю оскільки існує можливий ризик виникнення метаболічного ацидозу.

Пероральні інгібітори карбоангідрази можуть погіршити здатність виконувати діяльність що потребує розумової зосередженості та/або фізичної координації. АЗОПТ абсорбується системно тому такі ефекти можуть виникнути і при місцевому застосуванні.

Одночасне застосування

Існує обмежений досвід застосування АЗОПТу для лікування пацієнтів із псевдоексфоліативною глаукомою та пігментною глаукомою. Рекомендується з обережністю лікувати таких пацієнтів та ретельно контролювати внутрішньоочний тиск. Дослідження застосування АЗОПТу пацієнтам із закритокутовою глаукомою не проводили тому застосування препарату таким пацієнтам не рекомендоване.

Не проводили дослідження можливого впливу бринзоламіду на функцію ендотелію рогівки у пацієнтів з ушкодженою рогівкою (зокрема у пацієнтів з низькою кількістю ендотеліальних клітин). Безпосереднє вивчення дії препарату у пацієнтів які носять контактні лінзи не проводили тому при застосуванні бринзоламіду за такими пацієнтами рекомендується ретельний нагляд оскільки інгібітори карбоангідрази можуть впливати на гідратацію рогівки і застосування при цьому контактних лінз може підвищити ризик ушкодження рогівки. Рекомендується ретельний нагляд за пацієнтами з ушкодженнями рогівки наприклад при цукровому діабеті або дистрофії рогівки.

Повідомлялося що бензалконію хлорид що зазвичай використовується як консервант в офтальмологічних препаратах може спричиняти точкову кератопатію та/або токсичну виразкову кератопатію. Оскільки АЗОПТ містить бензалконію хлорид потрібен ретельний контроль при частому або тривалому лікуванні препаратом хворих із сухістю очей або хворих з ушкодженнями рогівки.

Ефекти відміни що потенційно можуть виникати після припинення лікування препаратом АЗОПТ не вивчалися очікується що зниження внутрішньоочного тиску триватиме протягом 5-7 днів.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Годування груддю

Невідомо чи виділяється бринзоламід/його метаболіти у грудне молоко при місцевому офтальмологічному застосуванні. Дослідження на тваринах показали що бринзоламід у мінімальній кількості виділяється у грудне молоко при пероральному застосуванні.

Не можна виключити ризик для новонароджених та дітей грудного віку. АЗОПТ не слід застосовувати в період годування груддю.

Репродуктивна функція

Жодних ефектів бринзоламіду на репродуктивну функцію під час дослідження на тваринах не виявлено. Досліджень щодо можливого впливу бринзоламіду на репродуктивну функцію людини при місцевому застосуванні в офтальмології не проводилось.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

АЗОПТ має мінімальний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Дози

У разі заміни іншого офтальмологічного протиглаукомного засобу на АЗОПТ слід припинити застосування іншого засобу і розпочати застосовувати АЗОПТ з наступного дня.

Якщо застосовувати більше одного офтальмологічного засобу місцево інтервал між їхнім застосуванням повинен становити не менше 5 хвилин. Очні мазі застосовують в останню чергу.

Якщо доза була пропущена лікування необхідно продовжити застосовуючи наступну дозу згідно схеми лікування. Доза не повинна перевищувати однієї краплі в уражене око (очі) 3 рази на добу.

Спосіб застосування

Для офтальмологічного застосування.

Рекомендується притиснути у ділянці нососльозового отвору або обережно закрити повіки після закапування. Це знижує системну абсорбцію лікарських засобів введених в око що зменшує ймовірність системних побічних ефектів.

Слід проінформувати пацієнта про необхідність добре збовтувати флакон перед застосуванням препарату. Після першого відкриття флакона слід зняти захисне кільце що призначене для контролю першого відкриття.

Для попередження забруднення кінчика крапельниці та вмісту флакона необхідно дотримуватись обережності та не торкатися повік прилеглих та інших поверхонь кінчиком флакона крапельниці. Слід проінформувати пацієнта про необхідність тримати флакон щільно закритим під час його зберігання.

Особливі групи пацієнтів

Застосування людям літнього віку

Немає необхідності в коригуванні дози людям літнього віку

Застосування при порушеннях функції печінки та нирок.

Застосування АЗОПТу для лікування пацієнтів з печінковою недостатністю не вивчали тому препарат не рекомендується для лікування таких пацієнтів.

Діти

Безпека та ефективність препарату АЗОПТ для дітей (віком до 18 років) не встановлені.

Передозування

Про випадки передозування не повідомлялося.

При передозуванні лікування має бути симптоматичним та підтримуючим. Можуть виникнути електролітний дисбаланс ацидоз а також можливі прояви з боку нервової системи. Необхідно контролювати рівень електролітів у сироватці (особливо калію) та рН крові.

Побічні реакції

Класи систем органів

Відповідний термін MedDRA (версія 15.1)

Нечасто:фарингіт синусит

Невідомі: риніт

Захворювання крові та лімфатичної системи

Нечасто:

Порушення з боку імунної системи

Невідомі: підвищена чутливість

Психічні розлади

Нечасто: апатія депресія пригнічення настрою зменшення лібідо нічні кошмари нервозність

Поодинокі:

Порушення з боку обміну речовин

Невідомі: зниження апетиту

Порушення з боку нервової системи

Нечасто: порушення координації рухів амнезія запаморочення парестезія головний біль

Поодинокі

Невідомі: тремор гіпестезія агевзія

Офтальмологічні порушення

Часто: затуманення зору подразнення ока біль в оці відчуття стороннього тіла в оці гіперемія очей.

Нечасто

Поодинокі: набряк рогівки диплопія зниження гостроти зору фотопсія гіпестезія ока періорбітальний набряк підвищення внутрішньоочного тиску збільшення екскавації диску зорового нерва

Невідомі: порушення з боку рогівки порушення зору алергічні прояви з боку очей мадароз порушення з боку повік еритема повік

Порушення з боку органів слуху

Поодинокі: шум у вухах

Невідомі:

Порушення з боку серцевої системи

Нечасто: кардіореспіраторний дистрес брадикардія прискорене серцебиття

Поодинокі: стенокардія нерегулярність частоти серцевих скорочень

Невідомі: аритмія тахікардія гіпертонія підвищений артеріальний тиск зниження артеріального тиску підвищена частота серцевих скорочень

Порушення з боку системи дихання торакальні та медіастинальні порушення

Нечасто: задишка носова кровотеча біль у ротоглотці біль у глотці та гортані подразнення горла надлишкова секреція носоглоткового слизу нежить чхання

Поодинокі:

Невідомі: астма

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Часто: дисгевзія

Нечасто: езофагіт діарея нудота блювання диспепсія біль у верхній частині живота неприємні відчуття у животі дискомфорт у шлунку метеоризмпосилення перистальтики кишечнику розлади шлунково-кишкового трактугіпестезія ротової порожнини парестезія ротової порожнини сухість у роті

Порушення з боку печінки і жовчовивідних шляхів

Невідомі:

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин

Нечасто: висип макулопапульозний висип ущільнення шкіри

Поодинокі

Невідомі: дерматит еритема

Нечасто

Невідомі: артралгія біль у кінцівках

Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів

Нечасто: біль у ділянці нирок

Невідомі: полакіурія

Порушення репродуктивної функції та функції молочних залоз

Нечасто: порушення ерекції

Нечасто: біль дискомфорт у грудній клітці відчуття втомидискомфорт

Поодинокі: біль у грудях відчуття тривоги астенія дратівливість

Невідомі: периферичний набряк нездужання

Травми отруєння і процедурні ускладнення

Нечасто: відчуття стороннього тіла в оці

Діти

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Після реєстрації лікарського засобу важливо повідомляти про підозрювані побічні реакції. Це забезпечує постійний моніторинг співвідношення користь/ризик лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлення.

Термін придатності

Умови зберігання

Спеціальні умови зберігання препарату не передбачені. Зберігати у місцях недоступних для дітей.

Упаковка

Категорія відпуску

За рецептом.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Азопт 1% краплі очні 5 мл

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Азопт 1% краплі очні 5 мл

Обліковий номер : 329853

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Alcon Laboratories (UK) (Великобритания)

Виробник : Alcon Laboratories (UK) (Великобритания)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/2300/01/01

Назва російською : Азопт® капли глаз., 10 мг/мл по 5 мл во флак.-кап. "дроп-тейнер®"

Мiжнародна назва : Бринзоламід

Форма выпуску : Капли

Дiюча речовина : Бринзоламид

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Краплі очні

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО