Детальніше

Азомекс 5 мг таблетки №30

Обліковий номер: 327635

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Actavis Group (Ісландія)

Виробник: Emcure Pharmaceuticals (Индия) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3768/01/02

Мiжнародна назва : Амлодипін

Форма выпуску: Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АЗОМЕКС

(ASOMEX)

Склад:

діюча речовина: amlodipine

1 таблетка містить S(-)амлодипіну бесилату що еквівалентно S(-)амлодипіну 2 5 мг або 5 мг

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна натрію кроскармелоза кремнію діоксид колоїдний безводний заліза оксид жовтий (Е 172) магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 2 5 мг: таблетки злегка жовтого кольору серцевидної форми з лінією розлому з однієї сторони та гладкі з іншої допускається на поверхні таблетки вкраплення коричневого кольору.

таблетки по 5 мг: таблетки жовтого кольору серцевидної форми з лінією розлому з однієї сторони та гладкі з іншої допускається на поверхні таблетки вкраплення коричневого кольору.

Фармакотерапевтична група.

Селективні антагоністи кальцію з переважаючим впливом на судини. Код АТХ С08С А01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Антиангінальний ефект амлодипіну реалізується двома способами

1. Амлодипін розширює периферичні артеріоли і таким чином знижує загальний периферичний опір та післянавантаження. Оскільки частота серцевих скорочень при цьому практично не змінюється то зменшується навантаження на серце споживання енергії та потреби міокарда у кисні.

2. Крім того амлодипін має безпосередній вплив на коронарні судини що має значення для нормалізації коронарного кровотоку та запобігання вазоспастичним реакціям.

У хворих з артеріальною гіпертензією разова доза амлодипіну забезпечує клінічно значуще зниження артеріального тиску протягом 24 годин що дає змогу застосовувати його 1 раз на добу. Завдяки повільному початку дії амлодипін не спричиняє гострої артеріальної гіпотензії.

Амлодипін не чинить несприятливого впливу на обмін речовин та ліпіди плазми крові тому він придатний для лікування хворих на бронхіальну астму цукровий діабет подагру.

Фармакокінетика.

Біотрансформація/виведення.

Період напіввиведення з плазми крові становить приблизно 35-50 годин що забезпечує можливість призначення препарату 1 раз на добу. Стійка рівноважна концентрація у плазмі крові досягається через 7-8 днів регулярного застосування препарату. Амлодипін трансформується у печінці з утворенням неактивних метаболітів 10 % незміненого препарату та 60 % метаболітів виводяться із сечею.

Фармакокінетика у хворих літнього віку.

Клінічні характеристики.

Показання.

Протипоказання.

-Відома підвищена чутливість до дигідропіридинів амлодипіну чи до будь-якого іншого компонента препарату.

-Артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня.

-Шок (включаючи кардіогенний шок).

-Обструкція вивідного тракту лівого шлуночка (наприклад стеноз аорти тяжкого ступеня).

-Гемодинамічно нестабільна серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Вплив інших лікарських засобів на амлодипін.

Інгібітори CYP3A4.

Одночасне застосування амлодипіну та інгібіторів CYP3A4 потужної чи помірної дії (інгібітори протеаз азольні протигрибкові засоби макроліди такі як еритроміцин чи кларитроміцин верапаміл або дилтіазем) може призвести до значущого підвищення експозиції амлодипіну. Клінічне значення таких змін може бути більш вираженим у пацієнтів літнього віку. Може бути необхідним клінічне спостереження за станом пацієнта та підбір дози.

Не рекомендується одночасно застосовувати амлодипін та грейпфрути або грейпфрутовий сік оскільки у деяких пацієнтів біодоступність амлодипіну може підвищуватися що в свою чергу призводить до посилення гіпотензивної дії.

Індуктори CYP3A4.

Інформації щодо впливу індукторів CYP3A4 на амлодипін немає. Одночасне застосування амлодипіну та речовин що є індукторами CYP3A4 (наприклад рифампіцину звіробою) може призводити до зниження концентрації амлодипіну у плазмі крові тому застосовувати такі комбінації слід з обережністю.

Дантролен (інфузії).

У тварин спостерігалися шлуночкові фібриляції з летальним наслідком та серцево-судинний колапс що асоціювалися з гіперкаліємією після застосування верапамілу та дантролену внутрішньовенно. Через ризик розвитку гіперкаліємії рекомендовано уникати застосування блокаторів кальцієвих каналів таких як амлодипін схильним до злоякісної гіпертермії пацієнтам та при лікуванні злоякісної гіпертермії.

Вплив амлодипіну на інші лікарські засоби.

Гіпотензивний ефект амлодипіну потенціює гіпотензивний ефект інших антигіпертензивних засобів.

Амлодипін не впливає на фармакокінетику аторвастатину дигоксину варфарину.

Циклоспорин. Досліджень взаємодії циклоспорину та амлодипіну не проводили у здорових добровольців або інших груп населення за винятком хворих з трансплантованою ниркою у яких спостерігалося збільшення величини залишкової концентрації циклоспорину
(в середньому 0-40 %) циклоспорину. Тому у пацієнтів після трансплантації нирок які застосовують Азомекс необхідно проводити моніторинг рівня циклоспорину та у разі необхідності доза останнього повинна бути зменшена.

Симвастатин. Одночасне багаторазове застосування 10 мг амлодипіну з 80 мг симвастатину призвело до 77 % збільшення експозиції симвастатину порівняно з монотерапією симвастатину. Тому доза симвастатину не повинна перевищувати 20 мг на добу для пацієнтів які приймають цей препарат супутньо з амлодипіном.

Особливості застосування.

Безпеку та ефективність застосування амлодипіну при гіпертонічному кризі не оцінювали.

Пацієнти із серцевою недостатністю.

Даній категорії пацієнтів препарат слід застосовувати з обережністю. У пацієнтів із серцевою недостатністю тяжкого ступеня (клас III та IV за класифікацією NYHA) при застосуванні амлодипіну частота випадків розвитку набряку легень була вищою порівняно із застосуванням плацебо. Пацієнтам із застійною серцевою недостатністю блокатори кальцієвих каналів включаючи амлодипін слід застосовувати з обережністю оскільки вони можуть підвищувати ризик серцево-судинних подій та летальних випадків у майбутньому.

Пацієнти із порушенням функції печінки.

Період напіввиведення амлодипіну та параметри AUC вищі у пацієнтів із порушенням функції печінки рекомендацій стосовно доз препарату немає. Тому даній категорії пацієнтів слід розпочинати застосування препарату із найнижчої дози. Слід бути обережними як на початку застосування препарату так і під час збільшення дози. Пацієнтам із тяжкою печінковою недостатністю може бути необхідним повільний підбір дози та ретельне спостереження за станом пацієнта.

Пацієнти літнього віку.

Збільшувати дозу препарату даній категорії пацієнтів слід з обережністю.

Пацієнти із нирковою недостатністю.

Даній категорії пацієнтів слід застосовувати звичайні дози препарату. Зміни концентрації амлодипіну у плазмі крові не корелюють зі ступенем порушень функцій нирок. Амлодипін не видаляється шляхом діалізу.

Амлодипін не впливає на результати лабораторних досліджень.

Не рекомендується застосовувати амлодипін разом із грейпфрутом або з грейпфрутовим соком оскільки у деяких пацієнтів біодоступність може бути збільшена що призведе до посилення гіпотензивного ефекту препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека застосування амлодипіну жінкам у період вагітності не встановлена.

У ході досліджень на тваринах при застосуванні високих доз спостерігалася репродуктивна токсичність.

Період годування груддю.

Невідомо чи проникає амлодипін у грудне молоко. При прийняті рішення про продовження годування груддю чи про застосування амлодипіну необхідно оцінювати користь годування груддю для дитини та користь від застосування препарату для матері.

Фертильність.

Повідомлялося про оборотні біохімічні зміни головки сперматозоїда у деяких пацієнтів при застосуванні блокаторів кальцієвих каналів. Клінічної інформації щодо потенційного впливу амлодипіну на фертильність недостатньо.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Амлодипін може чинити незначний або помірний вплив на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Швидкість реакції може бути знижена при наявності таких симптомів як запаморочення головний біль підвищена втомлюваність чи нудота.

Слід бути обережними особливо на початку терапії.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовувати перорально.

Дорослі.

Для лікування артеріальної гіпертензії та стенокардії звичайна початкова доза препарату становить 5 мг амлодипіну 1 раз на добу. Залежно від реакції пацієнта на терапію дозу можна збільшити до максимальної дози що становить 10 мг на 1 раз на добу.

Пацієнтам зі стенокардією препарат можна застосовувати як монотерапію або у комбінації з іншими антиангінальними лікарськими засобами при резистентності до нітратів та/або адекватних доз бета-блокаторів.

Є досвід застосування препарату у комбінації з тіазидними діуретиками альфа-блокаторами бета-блокаторами або інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту пацієнтам з артеріальною гіпертензією.

Немає необхідності у підборі дози препарату при одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками бета-блокаторами та інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту.

Діти віком від 6 років з артеріальною гіпертензією.

Рекомендована початкова доза препарату для цієї категорії пацієнтів становить 2 5 мг на 1 раз добу. Якщо необхідний рівень артеріального тиску не буде досягнутий протягом 4 тижнів дозу можна збільшити до 5 мг на добу. Застосування препарату у дозах вище 5 мг для даної категорії пацієнтів не досліджували.

Пацієнти літнього віку.

Немає необхідності у підборі дози для даної категорії пацієнтів але підвищення дози слід проводити з обережністю.

Пацієнти з порушенням функції нирок.

Застосування пацієнтам з печінковою недостатністю.

Оскільки фармакокінетика амлодипіну у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю не вивчалася підбір дози слід проводити повільно починаючи з застосування найнижчої дози.

Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 6 років.

Вплив амлодипіну на артеріальний тиск пацієнтів до 6 років невідомий.

Передозування.

Досвід навмисного передозування препарату обмежений.

Симптоми передозування: наявна інформація дає підстави вважати що значне передозування амлодипіном призведе до надмірної периферичної вазодилатації та можливо до рефлекторної тахікардії. Повідомлялося про розвиток значної та можливо тривалої системної артеріальної гіпотензії включаючи шок із летальним наслідком.

Лікування:

Для відновлення тонусу судин та артеріального тиску можна застосувати судинозвужувальні препарати упевнившись у відсутності протипоказань до їх застосування. Застосування кальцію глюконату внутрішньовенно може бути корисним для нівелювання ефектів блокади кальцієвих каналів.

У деяких випадках може бути корисним промивання шлунка. Застосування активованого вугілля здоровим добровольцям протягом 2-х годин після введення 10 мг амлодипіну значно зменшило рівень його всмоктування.

Побічні реакції.

При застосуванні амлодипіну найчастіше повідомлялося про такі побічні реакції як сонливість запаморочення головний біль пальпітація припливи біль у черевній порожнині нудота набряки гомілок набряки та втомлюваність.

З боку крові та лімфатичної системи.

Дуже рідко: лейкоцитопенія тромбоцитопенія.

З боку імунної системи.

Дуже рідко: алергічні реакції.

З боку метаболізму та аліментарні розлади.

Дуже рідко: гіперглікемія.

Психічні порушення.

Нечасто: безсоння зміни настрою (включаючи тривожність) депресія.

Рідко: сплутаність свідомості.

З боку нервової системи.

Часто: сонливість запаморочення головний біль (головним чином на початку лікування).

Нечасто: тремор дисгевзія синкопе гіпестезія парестезія.

Дуже рідко: гіпертонус периферична нейропатія.

З боку органів зору.

Нечасто: порушення зору (включаючи диплопію).

З боку органів слуху та лабіринту.

Нечасто: дзвін у вухах.

З боку серця.

Нечасто: посилене серцебиття.

Дуже рідко: інфаркт міокарда аритмія (включаючи брадикардію шлуночкову тахікардію та мерехтіння передсердь).

З боку судин.

Часто: припливи.

Нечасто: артеріальна гіпотензія.

Дуже рідко: васкуліт.

Респіраторні торакальні та медіастинальні порушення.

Нечасто: диспное риніт.

Дуже рідко: кашель.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Часто: біль у животі нудота.

Нечасто: блювання диспепсія порушення перистальтики кишечнику (включаючи запор та діарею) сухість у роті.

Дуже рідко: панкреатит гастрит гіперплазія ясен.

З боку гепатобіліарної системи.

Дуже рідко: гепатити жовтяниця підвищення рівня печінкових ферментів (що найчастіше асоціювалося із холестазом).

З боку шкіри та підшкірної тканини.

Нечасто: алопеція пурпура зміна забарвлення шкіри підвищене потовиділення свербіж висип екзантема.

Часто: набряк гомілок.

З боку нирок та сечовидільного тракту.

Нечасто: порушення сечовиділення ніктурія підвищена частота сечовипускання.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз.

Нечасто: імпотенція гінекомастія.

Загальні порушення та стани у місці введення.

Часто: набряк підвищена втомлюваність.

Нечасто: біль за грудниною астенія біль нездужання.

Дослідження.

Нечасто: збільшення або зменшення маси тіла.

Повідомлялося про виняткові випадки розвитку екстрапірамідного синдрому.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері. По 3 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Емкйор Фармасьютікалс Лімітед/Emcure Pharmaceuticals Limited.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Плот № Р-2 ІТ Парк Фаза-ІІ M.I.D.C Хінжваді Пуна 411 057 Індія/

Plot № Р-2 ІТ Park Phase-II M.I.D.C. Hinjwadi Pune IN 411057 India.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Азомекс 5 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Азомекс 5 мг таблетки №30

Обліковий номер : 327635

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Actavis Group (Ісландія)

Виробник : Emcure Pharmaceuticals (Индия) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3768/01/02

Мiжнародна назва : Амлодипін

Форма выпуску : Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО