Детальніше

Азитро Сандоз 500 мг таблетки №3

Обліковий номер: 428190

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Sandoz (Австрия)

Виробник: Salutas Pharma (Германия) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/11332/01/02

Мiжнародна назва : Азитроміцин

Форма выпуску: Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АЗИТРО САНДОЗ&reg

(AZITHRO SANDOZ)

Склад:

діюча речовина: азитроміцин

1 таблетка містить азитроміцину 250 мг або 500 мг у формі азитроміцину дигідрату

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна крохмаль кукурудзяний натрію крохмальгліколят (тип А) кремнію діоксид колоїдний безводний магнію стеарат натрію лаурилсульфат

оболонка: лактози моногідрат гіпромелоза титану діоксид (Е 171) макрогол 4000.

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

Фармакотерапевтична група.

Код АТХ J01F A10.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.


50 S-субодиницею рибосом і пригнічення транслокації пептидів.

Механізм резистентності.

Повна перехресна резистентність існує серед Streptococcus pneumoniae бета-гемолітичного стрептококу групи А Enterococcus faecalis та Staphylococcus aureus включаючи метицилін-резистентний золотистий стафілокок (MRSA) до еритроміцину азитроміцину інших макролідів і лінкозамідів.

Поширеність набутої резистентності може бути різною залежно від місцевості і часу для виділених видів тому локальна інформація про резистентність необхідна особливо при лікуванні тяжких інфекцій. У разі необхідності можна звернутися за кваліфікованою порадою якщо місцева поширеність резистентності є такою коли ефективність препарату при лікуванні принаймні деяких типів інфекцій є сумнівною.

Спектр антимікробної дії азитроміцину

Зазвичай чутливі види

Аеробні грампозитивні бактерії

Staphylococcus aureus метицилін-чутливий

Streptococcus pneumoniae пеніцилін-чутливий

Streptococcus pyogenes

Аеробні грамнегативні бактерії

Haemophilus influenzae

Haemophilus parainfluenzae

Legionella pneumophila

Moraxella catarrhalis

Pasteurella multocida

Анаеробні бактерії

Clostridium perfringens

Fusobacterium spp.

Prevotella spp.

Porphyriomonas spp.

Інші мікроорганізми

Chlamydia trachomatis

Chlamydia pneumoniae

Mycoplasma pneumoniae

Види для яких набута резистентність може бути проблемою

Аеробні грампозитивні бактерії

Streptococcus pneumoniae з проміжною чутливістю до пеніциліну і пеніцилін-резистентний

Вродженорезистентні організми

Аеробні грампозитивні бактерії

Enterococcus faecalis

Стафілококи MRSA MRSE*

Анаеробні бактерії

Група бактероїдів Bacteroides fragilis

*Метицилін-резистентний золотистий стафілокок має дуже високу поширеність набутої стійкості до макролідів і був зазначений тут через рідкісну чутливість до азитроміцину.

Фармакокінетика.

Біодоступність після перорального прийому становить приблизно 37 %. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається через 2-3 години після прийому препарату.

ss) становив 31 1 л/кг.

Кінцевий період плазмового напіввиведення повністю відображає період напіввиведення з тканин упродовж 2-4 днів.

Клінічні характеристики.

Показання.

Інфекції спричинені мікроорганізмами чутливими до азитроміцину:

інфекції ЛОР-органів (бактеріальний фарингіт/тонзиліт синусит середній отит)

інфекції дихальних шляхів (бактеріальний бронхіт негоспітальна пневмонія)

інфекції що передаються статевим шляхом: неускладнені генітальні інфекції спричинені Chlamydia trachomatis.

Протипоказання.

Застосування препарату протипоказано хворим з підвищеною чутливістю до азитроміцину еритроміцину антибіотиків групи макролідів/кетолідів або до будь-якої допоміжної речовини.

Через теоретичну можливість ерготизму азитроміцин не слід призначати одночасно з похідними ріжків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Слід обережно призначати азитроміцин пацієнтам разом з іншими ліками які можуть подовжувати інтервал QT.

Антациди. При вивченні впливу одночасного застосування антацидів на фармакокінетику азитроміцину загалом не спостерігалося змін у біодоступності хоча плазмові пікові концентрації азитроміцину зменшувалися приблизно на 25 %. Азитроміцин необхідно приймати принаймні за 1 годину до або через 2 години після прийому антациду.

Цетиризин. У здорових добровольців при одночасному застосуванні азитроміцину протягом
5 днів з цетиризином 20 мг у рівноважному стані не спостерігалися явища фармакокінетичної взаємодії чи суттєві зміни інтервалу QT.

Диданозин. Одночасне застосування 1200 мг/добу азитроміцину з 400 мг/добу диданозину шістьом ВІЛ-позитивним пацієнтам не впливало на фармакокінетику рівноважного стану диданозину порівняно з плацебо.

Дигоксин (субстрати Р-глікопротеїну).

Зидовудин. Одночасне застосування азитроміцину (одноразові 1000 мг та багаторазові 1200 мг або 600 мг дози) чинять незначний вплив на плазмову фармакокінетику чи екскрецію з сечею зидовудину або його глюкуронідного метаболіту. Однак застосування азитроміцину спричиняло збільшення концентрацій фосфорильованого зидовудину клінічно активного метаболіту у мононуклеарах периферичної крові. Клінічне значення цього факту неясне але він може виявитися корисним для пацієнтів.

Похідні ріжків. З огляду на теоретичну можливість виникнення ерготизму одночасне застосування азитроміцину з похідними ріжків не рекомендується.

Аторвастатин. Одночасне застосування аторвастатину (10 мг на добу) та азитроміцину (500 мг на добу) не спричиняло зміни концентрацій аторвастатину у плазмі крові (на основі аналізу інгібування HMG CoA-редуктази). Проте у постмаркетинговому дослідженні повідомлялося про випадки рабдоміолізу у пацієнтів які отримують азитроміцин зі статинами.

Карбамазепін. У дослідженні фармакокінетичної взаємодії у здорових волонтерів які одночасно приймали азитроміцин азитроміцин не виявив значного впливу на плазмові рівні карбамазепіну або на його активні метаболіти.

Циметидин. У фармакокінетичному дослідженні впливу разової дози циметидину на фармакокінетику азитроміцину прийнятої за 2 години до прийому азитроміцину жодних змін у фармакокінетиці азитроміцину не спостерігалось.

Пероральні антикоагулянти типу кумарину.

Циклоспорин. Фармакокінетичні дослідження проведені на здорових добровольцях які приймали 500 мг/добу азитроміцину внутрішньо протягом 3 днів а потім 1 дозу 10 мг/кг циклоспорину також внутрішньо продемонстрували що відбувається значне підвищення Cmax та AUC0-5 циклоспорину. Тому слід дотримуватись обережності при одночасному призначенні цих препаратів. Якщо існує необхідність у їх одночасному прийомі слід контролювати рівень циклоспорину і відповідно коригувати його дозу.

Ефавіренз. Одночасне застосування разової дози азитроміцину 600 мг та 400 мг ефавірензу щоденно протягом 7 днів не спричиняло будь-яких клінічно значущих фармакокінетичних взаємодій.

Флуконазол. Одночасний прийом разової дози азитроміцину 1200 мг не змінював фармакокінетику разової дози 800 мг флуконазолу. Загальна концентрація і період напіввиведення азитроміцину залишались без змін однак відзначалось клінічно незначне зниження Cmax (18 %) азитроміцину.

Індинавір. Під час одночасного введення разової дози 1200 мг азитроміцину не було відзначено статистично значущого впливу на фармакокінетику індинавіру при введенні 800 мг 3 рази на добу протягом 5 днів.

Метилпреднізолон. У дослідженні фармакокінетичної взаємодії у здорових добровольців азитроміцин суттєво не впливав на фармакокінетику метилпреднізолону.

Мідазолам. У здорових добровольців одночасне застосування азитроміцину 500 мг на добу протягом 3 днів не спричиняло клінічно значущих змін фармакокінетики і фармакодинаміки разової дози мідазоламу 15 мг.

Нелфінавір. Одночасне застосування азитроміцину (1200 мг) і нелфінавіру в рівноважних концентраціях (750 мг тричі на добу) спричиняло підвищення концентрації азитроміцину. Клінічно значущих побічних явищ не спостерігалося відповідно немає потреби у регулюванні дози.

Рифабутин. Одночасне застосування азитроміцину і рифабутину не впливало на концентрації цих препаратів у сироватці крові.

Силденафіл. У звичайних здорових добровольців чоловічої статі не було отримано доказів впливу азитроміцину (500 мг на добу протягом 3 днів) на значення AUC та Cmax силденафілу або його основного циркулюючого метаболіту.

Терфенадин. У фармакокінетичних дослідженнях не повідомлялося про взаємодію між азитроміцином і терфенадином. У деяких випадках не можна виключити можливість такої взаємодії повністю однак немає спеціальних даних про наявність такої взаємодії.

Теофілін. Відсутні дані щодо клінічно суттєвої фармакокінетичної взаємодії при одночасному застосуванні азитроміцину і теофіліну у здорових добровольців.

Тріазолам.

Триметоприм/сульфаметоксазол. Одночасне застосування триметоприму/сульфаметоксазолу (160 мг/800 мг) протягом 7 днів з 1200 мг азитроміцину на 7-ий день не спричиняло суттєвого впливу на максимальні концентрації загальну експозицію або екскрецію з сечею триметоприму або сульфаметоксазолу. Концентрації азитроміцину у сироватці крові були близькі до концентрацій які спостерігалися в інших дослідженнях.

Особливості застосування.

Під час прийому еритроміцину як і інших макролідів повідомлялося про рідкісні серйозні алергічні реакції включаючи ангіоневротичний набряк і анафілаксію (рідко закінчується летальним наслідком). Деякі з цих реакцій на азитроміцин призвели до рецидивуючих симптомів і знадобився більш тривалий період спостереження та лікування.

Порушення функції печінки. Оскільки печінка є основним шляхом виведення азитроміцину застосування азитроміцину слід проводити з обережністю хворим із вираженим захворюванням печінки. Випадки блискавичного гепатиту які потенційно призводять до небезпечної для життя печінкової недостатності були зареєстровані при прийомі азитроміцину. Деякі пацієнти можливо вже мали захворювання печінки в анамнезі або можливо вживали інші гепатотоксичні лікарські засоби.

У пацієнтів які отримують похідні ерготаміну ерготизм був спровокований спільним введенням деяких макролідних антибіотиків. Дані що стосуються можливої взаємодії між похідними ерготаміну та азитроміцином відсутні. Однак через теоретичну можливість ерготизму азитроміцин і похідні ріжків не слід приймати водночас.

Суперінфекції. Як і у випадку з іншими антибіотиками рекомендується проводити спостереження щодо ознак суперінфекції спричиненої нечутливими організмами включаючи грибки.

При прийомі майже всіх антибактеріальних препаратів включаючи азитроміцин повідомлялося про Clostridium difficile-асоційовану діарею (CDAD) серйозність якої варіювала від слабко вираженої діареї до коліту з летальним наслідком. Лікування антибактеріальними препаратами змінює нормальну флору у товстій кишці що призводить до надмірного росту C. difficile.

C. difficile продукує токсини А і В які сприяють розвитку CDAD.

Штами C. difficile що продукують гіпертоксин призводять до підвищеної частоти ускладнень і летальності оскільки ці інфекції можуть не відповідати на антимікробну терапію і потребувати колектомії. Це слід брати до уваги всім пацієнтам з діареєю після застосування антибіотиків. Необхідно уважно вести історію хвороби оскільки про виникнення діареї повідомлялося через
2 місяці після застосування антибактеріальних засобів.

У пацієнтів із тяжким порушенням функції нирок

Подовження серцевої реполяризації та інтервалу QTtorsade de pointes

Повідомлялося про загострення симптомів міастенії гравіс або про новий розвиток міастенічного синдрому у пацієнтів які отримують терапію азитроміцином.

Стрептококові інфекції. Азитроміцин загалом ефективний у лікуванні стрептококової інфекції у ротоглотці стосовно профілактики ревматичної атаки немає жодних даних які демонструють ефективність азитроміцину. Антимікробний препарат з анаеробною активністю необхідно приймати в комбінації з азитроміцином якщо припускається що анаеробні мікроорганізми зумовлюють розвиток інфекції.

Інше. Безпека та ефективність для профілактики або лікування Mycobacterium Avium Complex у дітей не встановлені.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Період годування груддю. Повідомлялося що азитроміцин проникає у молоко людини але відповідних та належним чином контрольованих клінічних досліджень які давали б можливість охарактеризувати фармакокінетику екскреції азитроміцину у грудне молоко жінок які годують груддю не проводили. Застосування азитроміцину у період годування груддю можливе лише у випадках коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Фертильність.

Дослідження фертильності проводили на щурах показник вагітності зменшувався після введення азитроміцину. Релевантність цих даних стосовно людини невідома.

Докази про те що азитроміцин може впливати на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами відсутні.

Спосіб застосування та дози.

Азитроміцин слід застосовувати у вигляді одноразової добової дози

При (окрім хронічної мігруючої еритеми) загальна доза азитроміцину становить 1500 мг (500 мг 1 раз на добу). Тривалість лікування становить 3 дні.

При акне вульгаріс

При мігруючій еритемі

При інфекціях що передаються статевим шляхом рекомендована доза азитроміцину становить 1000 мг (одноразово).

Пацієнти літнього віку.

У людей літнього віку немає необхідності змінювати дозування.

torsade de pointes.

Пацієнти з порушенням функції нирок.

Для пацієнтів з незначними порушеннями функцій нирок (швидкість клубочкової фільтрації

Пацієнти з порушенням функції печінки.

Діти.

Передозування.

Побічні прояви які розвиваються при прийомі вищих ніж рекомендовано доз препарату подібні до таких що спостерігаються при застосуванні звичайних терапевтичних доз а саме: вони можуть включати діарею нудоту блювання оборотну втрату слуху. У разі передозування при необхідності рекомендується прийом активованого вугілля та проведення загальних симптоматичних і підтримуючих лікувальних заходів.

Побічні реакції.

Побічні реакції визначені за допомогою клінічних досліджень і в період постмаркетингового спостереження відповідно до класу систем та органів та частоти виникнення.

Дуже часто: 1/10. Часто: від

У рамках кожної групи частоти небажані явища надані у порядку зменшення тяжкості.

Інфекції та зараження. Нечасто: кандидоз піхвові інфекції пневмонія грибкові інфекції бактеріальна інфекція фарингіт гастроентерит порушення функції дихання риніт оральний кандидоз. Невідомо:

З боку системи крові і лімфатичної системи. Нечасто: лейкопенія нейтропенія еозинофілія. Невідомо: тромбоцитопенія гемолітична анемія.

З боку імунної системи. Нечасто: ангіоневротичний набряк реакції підвищеної чутливості. Невідомо: анафілактична реакція.

З боку метаболізму та аліментарні розлади. Нечасто: анорексія.

Психічні порушення. Нечасто: нервозність безсоння. Рідко: збудження. Невідомо: агресивність неспокій делірій галюцинації.

З боку нервової системи. Часто: головний біль. Нечасто: запаморочення сонливість парестезія дисгевзія. Невідомо: непритомність судоми гіпестезія психомоторна підвищена активність аносмія паросмія агевзія міастенія гравіс.

З боку органів зору. Нечасто: розлади зору.

З боку органів слуху та лабіринту. Іноді: порушення слуху вертиго. Невідомо: погіршення слуху включаючи глухоту та/або дзвін у вухах.

З боку серцевої системи. Нечасто: прискорене серцебиття. Невідомо:

З боку судинної системи. Нечасто: припливи. Невідомо: артеріальна гіпотензія.

З боку дихальної системи органів грудної клітки та середостіння. Нечасто: диспное носова кровотеча.

З боку травного тракту. Дуже часто: діарея. Часто: блювання біль у животі нудота. Нечасто: запор метеоризм диспепсія гастрит дисфагія здуття живота сухість у роті відрижка виразки у ротовій порожнині гіперсекреція слини. Невідомо: панкреатит зміна кольору язика.

З боку гепатобіліарної системи. Нечасто: порушення функції печінки холестатична жовтяниця. Невідомо: печінкова недостатність (яка рідко призводила до летального наслідку) фульмінантний гепатит некротичний гепатит.

З боку шкіри та підшкірної клітковини. Нечасто:Рідко: фоточутливість. Невідомо: синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз поліморфна еритема.

Нечасто: остеоартрит міалгія біль у спині біль у шиї. Невідомо: артралгія.

З боку нирок та сечовивідних шляхів. Нечасто: дизурія біль у нирках. Невідомо: гостра ниркова недостатність інтерстиціальний нефрит.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз. Нечасто: маткова кровотеча тестикулярні порушення.

Загальні порушення та стан у місці введення. Нечасто: набряк астенія занепокоєння підвищена втомлюваність набряк обличчя біль у грудях нездужання біль периферичний набряк гіпертермія ускладнення після процедури.

Лабораторні показники. Часто: зниження кількості лейкоцитів підвищення кількості еозинофілів зниження рівня бікарбонату в крові підвищення рівня базофілів підвищення рівня моноцитів підвищення рівня нейтрофілів. Нечасто: підвищення рівня аспартатамінотрансферази аланінамінотрансферази білірубіну в крові сечовини в крові креатиніну в крові зміни показників калію в крові підвищення рівня лужної фосфатази хлориду глюкози тромбоцитів зниження рівня гематокриту підвищення рівня бікарбонату відхилення від норми рівня натрію.

Інформація про побічні реакції які можливо Mycobacterium Avium Complex базується на даних клінічних досліджень та спостережень у пост-маркетинговий період. Ці побічні реакції відрізняються за типом або за частотою від тих про які повідомлялося при застосуванні лікарських форм з негайним вивільненням та тривалої дії:

З боку метаболізму та аліментарні розлади. Часто: анорексія.

З боку нервової системи. Часто: запаморочення головний біль парестезія дисгевзія. Нечасто: гіпестезія.

З боку органів зору. Часто: погіршення зору.

З боку органів слуху та лабіринту. Часто: глухота. Нечасто: погіршення слуху дзвін у вухах.

З боку серцевої системи. Нечасто: прискорене серцебиття.

З боку травного тракту. Дуже часто: діарея біль у животі нудота метеоризм шлунково-кишковий дискомфорт часті рідкі випорожнення.

З боку гепатобіліарної системи. Нечасто: гепатит.

З боку шкіри та підшкірної клітковини. Часто: висипання свербіж. Нечасто: синдром Стівенса-Джонсона фоточутливість.

Часто: артралгія.

Загальні порушення та стан місця введення. Часто: підвищена втомлюваність. Нечасто: астенія нездужання.

Термін придатності. 4 роки.

Умови зберігання.

Упаковка.

Таблетки по 250 мг: по 6 таблеток у блістері по 1 блістеру в коробці.

Таблетки по 500 мг: по 3 або 6 таблеток у блістері по 1 блістеру в коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

1. Салютас Фарма ГмбХ (первинна та вторинна упаковка контроль серії дозвіл на випуск серії).

2. С.К. Сандоз С.Р.Л. (виробництво за повним циклом).

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

1. Отто-вон-Гюріке-Аллеє 1 39179 Барлебен Німеччина.

2. Вул. Лівезені 7А 540472 Тиргу Муреш округ Муреш Румунія.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Азитро Сандоз 500 мг таблетки №3

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Азитро Сандоз 500 мг таблетки №3

Обліковий номер : 428190

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Sandoz (Австрия)

Виробник : Salutas Pharma (Германия) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/11332/01/02

Мiжнародна назва : Азитроміцин

Форма выпуску : Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО