Детальніше

Азимед 500 мг таблетки №3

Обліковий номер: 416862

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Киевмедпрепарат ОАО (Украина, Киев)

Виробник: Киевмедпрепарат ОАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7234/02/01

Назва російською: Азимед® таблетки, п/плен. обол., по 500 мг №3 (3х1)

Мiжнародна назва : Азитроміцин

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Азитромицин

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АЗИМЕД&reg

(AZIMED)

Склад:

аzithromycin

допоміжні речовини:

Лікарська форма. Таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки вкриті плівковою оболонкою світло-блакитного кольору овальної форми з двоопуклою поверхнею з рискою з одного боку таблетки. На поперечному зрізі помітно ядро білого кольору.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин. Код АТX J01F A10.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм резистентності.

Повна перехресна резистентність існує серед Streptococcus pneumoniae бета-гемолітичних стрептококів групи А Enterococcus faecalis та Staphylococcus aureus включаючи метицилін-резистентний золотистий стафілокок (MRSA) до еритроміцину азитроміцину інших макролідів і лінкозамідів.

Поширеність набутої резистентності може бути різною залежно від місцевості і часу для окремих видів тому локальна інформація про резистентність необхідна особливо при лікуванні тяжких інфекцій. У разі необхідності можна звернутися за кваліфікованою порадою якщо місцева поширеність резистентності є такою коли ефективність препарату при лікуванні принаймні деяких типів інфекцій є сумнівною.

Спектр антимікробної дії азитроміцину

Зазвичай чутливі види:

-аеробні грампозитивні бактерії: Staphylococcus aureus (метицилін-чутливий) Streptococcus pneumoniae (пеніцилін-чутливий) Streptococcus pyogenes

-аеробні грамнегативні бактерії: Haemophilus influenzae Haemophilus parainfluenzae Legionella pneumophila Moraxella catarrhalis Pasteurella multocida

-анаеробні бактерії: Clostridium perfringens Fusobacterium spp. (види) Prevotella spp. Porphyromonas spp.

-інші мікроорганізми: Chlamydia trachomatis Chlamydia pneumoniae Mycoplasma pneumoniae.

Види для яких набута резистентність може бути проблемною:

-аеробні грампозитивні бактерії: Streptococcus pneumoniae (з проміжною чутливістю до пеніциліну і пеніцилін-резистентний).

Вродженорезистентні організми:

-аеробні грампозитивні бактерії: Enterococcus faecalis стафілококи MRSA MRSE* (метицилін-резистентний золотистий стафілокок)

-анаеробні бактерії: група бактероїдів Bacteroides fragilis.

*Метицилін-резистентний золотистий стафілокок має дуже високу поширеність набутої стійкості до макролідів і був зазначений тут через рідкісну чутливість до азитроміцину.

Фармакокінетика.

Біодоступність після перорального прийому становить приблизно 37 %. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається через 2-3 години після прийому препарату.

ss) становив 31 1 л/кг.

Кінцевий період плазмового напіввиведення повністю відображає період напіввиведення з тканин протягом 2-4 днів.

Клінічні характеристики.

Показання.

Інфекції спричинені мікроорганізмами чутливими до азитроміцину:

-інфекції ЛОР-органів (бактеріальний фарингіт/тонзиліт синусит середній отит)

-інфекції дихальних шляхів (бактеріальний бронхіт негоспітальна пневмонія)

-

-інфекції що передаються статевим шляхом: неускладнений та ускладнений уретрит/цервіцит спричинений Chlamydia trachomatis.

Протипоказання.

-Підвищена чутливість до азитроміцину еритроміцину до будь-якого макролідного або кетолідного антибіотика до будь-якого іншого компонента препарату.

-Через теоретичну можливість ерготизму азитроміцин не слід призначати одночасно з похідними ріжків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Слід обережно призначати азитроміцин пацієнтам разом з іншими ліками які можуть подовжувати інтервал QT.

Антациди. При вивченні впливу одночасного застосування антацидів на фармакокінетику азитроміцину загалом не спостерігається змін у біодоступності хоча плазмові пікові концентрації азитроміцину зменшувалися приблизно на 25 %. Азитроміцин необхідно приймати принаймні за 1 годину до або через 2 години після прийому антациду.

Цетиризин.

Диданозин. При одночасному застосуванні добових доз 1200 мг азитроміцину з диданозином не було виявлено впливу на фармакокінетику диданозину.

Дигоксин. Повідомлялося що одночасне застосування макролідних антибіотиків включаючи азитроміцин та субстратів Р-глікопротеїну таких як дигоксин призводить до підвищення рівня субстрату Р-глікопротеїну в сироватці крові. Отже при супутньому застосуванні азитроміцину та дигоксину необхідно враховувати можливість підвищення концентрації дигоксину в сироватці крові.

Зидовудин. Одноразові дози

Ріжки. З огляду на теоретичну можливість виникнення ерготизму одночасне введення азитроміцину з похідними ріжків не рекомендується.

Азитроміцин не має суттєвої взаємодії з печінковою системою цитохрому Р450. Вважається що препарат не має фармакокінетичної лікарської взаємодії що спостерігається з еритроміцином та іншими макролідами. Азитроміцин не спричиняє індукцію або інактивацію печінкового цитохрому Р450 через цитохром-метаболічний комплекс.

Були проведені фармакокінетичні дослідження застосування азитроміцину і наступних препаратів метаболізм яких значною мірою відбувається з участю цитохрому Р450.

Аторвастатин.

Карбамазепін. У дослідженні фармакокінетичної взаємодії у здорових волонтерів азитроміцин не виявив значущого впливу на плазмові рівні карбамазепіну або на його активні метаболіти.

Циметидин. У фармакокінетичному дослідженні впливу однократної дози циметидину прийнятої за 2 години до прийому азитроміцину жодних змін у фармакокінетиці азитроміцину не спостерігалось.

Пероральні антикоагулянти типу кумарину.

Циклоспорин. Деякі зі споріднених макролідних антибіотиків впливають на метаболізм циклоспорину. Оскільки не було проведено фармакокінетичних і клінічних досліджень можливої взаємодії при одночасному прийомі азитроміцину і циклоспорину слід ретельно зважити терапевтичну ситуацію до призначення одночасного прийому цих ліків. Якщо комбіноване лікування вважається виправданим необхідно проводити ретельний моніторинг рівнів циклоспорину і відповідно регулювати дозування.

Ефавіренц. Одночасне застосування одноразової дози азитроміцину 600 мг і 400 мг ефавіренцу щоденно протягом 7 днів не спричиняло будь-якої клінічно значущої фармакокінетичної взаємодії.

Флуконазол. Одночасне застосування одноразової дози азитроміцину 1200 мг не призводить до зміни фармакокінетики одноразової дози флуконазолу 800 мг. Загальна експозиція і період напіввиведення азитроміцину не змінювалися при одночасному застосуванні флуконазолу проте спостерігалося клінічно не значуще зниження Cmax (18 %) азитроміцину.

Індинавір.

Метилпреднізолон. У дослідженні фармакокінетичної взаємодії азитроміцин суттєво не впливав на фармакокінетику метилпреднізолону.

Мідазолам. У здорових добровольців одночасне застосування азитроміцину 500 мг на добу протягом 3 днів не спричиняло клінічно значущих змін фармакокінетики і фармакодинаміки мідазоламу.

Нелфінавір. Одночасне застосування азитроміцину (1200 мг) і нелфінавіру в рівноважних концентраціях (750 мг 3 рази на добу) спричиняє підвищення концентрації азитроміцину. Клінічно значущих побічних явищ не спостерігалось відповідно немає потреби у регулюванні дози.

Рифабутин.

Силденафіл. У здорових добровольців чоловічої статі не було отримано доказів впливу азитроміцину (500 мг на добу протягом 3 днів) на значення AUC i Cmax силденафілу або його основного циркулюючого метаболіту.

Терфенадин. У фармакокінетичних дослідженнях не повідомлялося про взаємодію між азитроміцином і терфенадином. У деяких випадках не можна виключити можливість такої взаємодії повністю однак немає даних про наявність такої взаємодії.

Теофілін. Відсутні дані щодо клінічно суттєвої фармакокінетичної взаємодії при одночасному застосуванні азитроміцину і теофіліну.

Тріазолам. Одночасне застосування азитроміцину 500 мг в перший день і 250 мг другого дня з 0 125 мг тріазоламу суттєво не впливало на всі фармакокінетичні показники тріазоламу порівняно з тріазоламом і плацебо.

Триметоприм/сульфаметоксазол. Одночасне застосування триметоприму/сульфаметоксазолу подвійної концентрації (160 мг/800 мг) упродовж 7 днів із азитроміцином 1200 мг на 7-му добу не проявляло суттєвого впливу на максимальні концентрації загальну експозицію або екскрецію із сечею триметоприму або сульфаметоксазолу. Значення концентрації азитроміцину в сироватці крові відповідали таким які спостерігалися в інших дослідженнях.

Особливості застосування.

Алергічні реакції.

Порушення функції печінки. Оскільки печінка є основним шляхом виведення азитроміцину слід обережно призначати азитроміцин пацієнтам із серйозними захворюваннями печінки. Повідомлялося про випадки фульмінантного гепатиту що спричиняє небезпечне для життя порушення функцій печінки при прийомі азитроміцину. Можливо деякі пацієнти в анамнезі мали захворювання печінки або застосовували інші гепатотоксичні лікарські засоби.

Необхідно проводити аналізи/проби функцій печінки у випадку розвитку ознак і симптомів дисфункції печінки наприклад астенії що швидко розвивається і супроводжується жовтяницею темною сечею схильністю до кровотеч або печінковою енцефалопатією.

У разі виявлення порушення функцій печінки застосування азитроміцину слід припинити.

Препарат містить лактозу що слід враховувати пацієнтам з недостатністю лактази галактоземією або синдромом порушення всмоктування глюкози/галактози.

Ріжки. У пацієнтів які приймають похідні ріжків одночасне застосування деяких макролідних антибіотиків сприяє швидкому розвитку ерготизму. Відсутні дані щодо можливості взаємодії між ріжками та азитроміцином. Проте через теоретичну можливість ерготизму азитроміцин не слід призначати одночасно з похідними ріжків.

Суперінфекції. Як і у випадку з іншими антибіотиками рекомендується проводити спостереження щодо ознак суперінфекції спричиненої нечутливими організмами включаючи гриби.

При прийомі майже всіх антибактеріальних препаратів включаючи азитроміцин повідомлялося про Сlostridium difficіle-асоційовану діарею (CDAD) серйозність якої варіювалась від слабко вираженої діареї до коліту з летальним наслідком. Лікування антибактеріальними препаратами змінює нормальну флору в товстій кишці що призводить до надмірного росту С. difficіle.

С. difficіle продукує токсини А і В які сприяють розвитку CDAD. Штами С. difficіle що гіперпродукують токсини є причиною підвищеного рівня захворюваності і летальності оскільки ці інфекції можуть бути резистентними до антимікробної терапії і потребувати проведення колектомії. Необхідно розглянути можливість розвитку CDAD у всіх пацієнтів з діареєю спричиненою застосуванням антибіотиків. Потрібно ретельне ведення історії хвороби оскільки як повідомлялось CDAD може проявлятися впродовж 2 місяців після прийому антибактеріальних препаратів.

Порушення функції нирок.

Подовження серцевої реполяризації та інтервалу QT які підвищували ризик розвитку серцевої аритмії і тріпотіння-мерехтіння шлуночків (torsade de pointes) спостерігалися при лікуванні іншими макролідними антибіотиками. Подібний ефект азитроміцину не можна повністю виключити у пацієнтів з підвищеним ризиком подовженої серцевої реполяризації тому слід з обережністю назначати препарат пацієнтам:

-з вродженою або зареєстрованою пролонгацією інтервалу QT

-які наразі проходять лікування із застосуванням інших активних речовин які як відомо подовжують інтервал QT наприклад антиаритмічні препарати класів ІА (квінідин та прокаїнамід) і ІІІ (дофетілід аміодарон та соталол) цисаприд і терфенадин нейролептичні засоби такі як пімозид антидепресанти такі як циталопрам а також фторхінолони такі як моксифлоксацин та левофлоксацин

-

-з клінічно релевантною брадикардією серцевою аритмією або тяжкою серцевою недостатністю.

Міастенія гравіс. Повідомлялося про загострення симптомів міастенії гравіс або про новий розвиток міастенічного синдрому у пацієнтів які отримують терапію азитроміцином.

Стрептококові інфекції. Азитроміцин загалом ефективний у лікуванні стрептококової інфекції ротоглотки стосовно профілактики ревматичної атаки немає жодних даних які демонструють ефективність азитроміцину. Антимікробний препарат з анаеробною активністю необхідно приймати в комбінації з азитроміцином якщо припускається що анаеробні мікроорганізми зумовлюють розвиток інфекції.

Інше. Безпечність та ефективність для профілактики або лікування Mycobacterium Avium Complex у дітей не встановлені.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Дослідження впливу на репродуктивну функцію тварин були виконані при введенні доз що відповідали помірним токсичним дозам для материнського організму. У цих дослідженнях не було отримано доказів токсичного впливу азитроміцину на плід. Однак відсутні адекватні і добре контрольовані дослідження у вагітних жінок. Оскільки дослідження впливу на репродуктивну функцію тварин не завжди відповідають ефекту у людини азитроміцин слід призначати у період вагітності лише за життєвими показаннями.

Фертильність. Дослідження фертильності проводили на щурах показник вагітності знижувався після введення азитроміцину. Релевантність цих даних стосовно людини невідома.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Докази про те що азитроміцин може погіршувати здатність керувати автотранспортом або роботу з іншими механізмами відсутні але слід враховувати можливість розвитку побічних реакцій таких як запаморочення сонливість порушення зору.

Спосіб застосування та дози.

Азимед

(окрім хронічної мігруючої еритеми): загальна доза азитроміцину становить 1500 мг (500 мг 1 раз на добу). Тривалість лікування становить 3 дні.

При акне вульгарис:

При мігруючій еритемі 2-го по 5-й день.

При інфекціях що передаються статевим шляхом

Пацієнти з порушенням функції нирок

Пацієнти з порушенням функції печінки

Діти. Препарат застосовувати дітям з масою тіла понад 45 кг. Дітям з масою тіла до 45 кг рекомендується призначати азитроміцин в інших лікарських формах.

Передозування. Досвід клінічного застосування азитроміцину свідчить про те що побічні прояви які розвиваються при прийомі вищих ніж рекомендовано доз препарату подібні до таких що спостерігаються при застосуванні звичайних терапевтичних доз а саме: вони можуть включати діарею нудоту блювання оборотну втрату слуху. У разі передозування при необхідності рекомендується прийом активованого вугілля та проведення загальних симптоматичних і підтримуючих лікувальних заходів.

Побічні реакції.

Інфекції та інвазії: кандидоз оральний кандидоз піхвові інфекції пневмонія грибкова інфекція бактеріальна інфекція фарингіт гастроентерит порушення функції дихання риніт псевдомембранозний коліт.

3 боку системи крові і лімфатичної системи: лейкопенія нейтропенія еозинофілія тромбоцитопенія гемолітична анемія.

3 боку імунної системи: ангіоневротичний набряк реакції підвищеної чутливості анафілактична реакція.

3 боку обміну речовин: анорексія.

3 боку психіки: нервозність безсоння ажитація агресивність неспокій делірій галюцинації.

3 боку нервової системи: головний біль запаморочення сонливість парестезія дисгевзія непритомність судоми психомоторна підвищена активність аносмія паросмія агевзія міастенія гравіс гіпестезія.

3 боку органів зору: зорові розлади.

3 боку органів слуху: порушення слуху вертиго погіршення слуху включаючи глухоту та/або дзвін у вухах.

3 боку серця: пальпітація тріпотіння-мерехтіння шлуночків (torsade de pointes) аритмія включаючи шлуночкову тахікардію подовження QT-інтервалу на ЕКГ.

3 боку судин: припливи артеріальна гіпотензія.

3 боку респіраторної системи: диспное носова кровотеча.

3 боку шлунково-кишкового тракту: діарея блювання біль у животі нудота гастрит запори метеоризм диспепсія дисфагія сухість у роті відрижка виразки у ротовій порожнині гіперсекреція слини панкреатит зміна кольору язика часті рідкі випорожнення.

3 боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки холестатична жовтяниця печінкова недостатність (яка рідко призводила до летального наслідку) гепатит фульмінантний гепатит некротичний гепатит.

3 боку шкіри та підшкірної клітковини: втоксичний епідермальний некроліз поліморфна еритема.

остеоартрит міалгія біль у спині біль у шиї артралгія.

3 боку сечовидільної системи: дизурія біль у нирках гостра ниркова недостатність інтерстиціальний нефрит.

3 боку репродуктивної системи та молочних залоз: маткова кровотеча тестикулярні порушення.

Загальні порушення та місцеві реакції: біль у грудях набряк нездужання астенія підвищена втомлюваність набряк обличчя гіпертермія біль периферичний набряк.

Лабораторні показники: зниження рівня бікарбонату крові підвищення рівня базофілів підвищення рівня моноцитів підвищення рівня нейтрофілів підвищений рівень аспартатамінотрансферази підвищений рівень аланінамінотрансферази підвищений рівень білірубіну в крові підвищений рівень сечовини в крові підвищений рівень креатиніну в крові зміни показників калію у крові підвищення рівня лужної фосфатази підвищення рівня хлориду підвищення рівня глюкози підвищення рівня тромбоцитів зниження рівня гематокриту підвищення рівня бікарбонату відхилення рівня натрію.

Ураження та отруєння: ускладнення після процедури.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 0С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна 01032 м. Київ вул. Саксаганського 139.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Азимед 500 мг таблетки №3

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Азимед 500 мг таблетки №3

Обліковий номер : 416862

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Киевмедпрепарат ОАО (Украина, Киев)

Виробник : Киевмедпрепарат ОАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7234/02/01

Назва російською : Азимед® таблетки, п/плен. обол., по 500 мг №3 (3х1)

Мiжнародна назва : Азитроміцин

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Азитромицин

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО