Детальніше

Азицин 250 мг капсули №6

Обліковий номер: 329971

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Дарница ЗАО (Украина, Киев)

Виробник: Дарница ЧАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/0137/01/01

Назва російською: Азицин® капсулы по 250 мг №6 (6х1)

Мiжнародна назва : Азитроміцин

Форма выпуску: Капсулы

Дiюча речовина : Азитромицин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Капсули

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЗИЦИН&reg

(AZICIN)

Склад:

діюча речовина: azithromycin

1 капсула містить азитроміцину дигідрату у перерахуванні на азитроміцин 250 мг

допоміжні речовини: лактоза моногідрат натрію лаурилсульфат повідон магнію стеарат.

Лікарська форма. Капсули.

Фармакотерапевтична група.

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди лінкозаміди та стрептограміни. Код АТС J01F A10.

Клінічні характеристики.

Показання.

Інфекції спричинені мікроорганізмами чутливими до азитроміцину:

нижніх дихальних шляхів (бактеріальний бронхіт і загострення хронічного бронхіту негоспітальна пневмонія)

інфекції що передаються статевим шляхом (неускладнений та ускладнений уретрит/цервіцит спричинений Chlamydia trachomatis).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до азитроміцину до інших компонентів препарату або до будь-якого іншого антибіотика групи макролідів або кетолідів.

Тяжкі порушення функції печінки нирок.

Не слід застосовувати одночасно з похідними ріжків через теоретичну можливість ерготизму.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовувати дорослим і дітям з масою тіла більше 45 кг.

Азитроміцин приймати внутрішньо 1 раз на добу не менше ніж за 1 годину до або через2 години після прийому їжі.

500 мг (2 капсули) 1 раз на добу протягом 3 днів.

При хронічній мігруючій еритемі:

При інфекціях що передаються статевим шляхом

При нирковій недостатності

При печінковій недостатності препарат не слід застосовувати пацієнтам з тяжкими захворюваннями печінки оскільки азитроміцин метаболізується у печінці та виводиться з жовчю.

Пацієнтам літнього віку коригування дози не потрібне.

Побічні реакції.

Інфекції та інвазії: оральний кандидоз вагінальні інфекції псевдомембранозний коліт.

З боку системи крові та лімфатичної системи: нейтропенія лейкопенія тромбоцитопенія гемолітична анемія.

Психічні порушення: агресивність психомоторна гіперактивність тривога нервозність ажитація.

З боку нервової системи: запаморочення/вертиго гіпестезія сонливість синкопе головний біль судоми (було виявлено що вони також спричиняються іншими макролідними антибіотиками) спотворення або втрата смаку та відчуття запахів парестезії астенія невроз млявість безсоння порушення сну міастенія гравіс.

З боку органів зору: порушення зору.

З боку органів слуху:

З боку серцевої діяльності:

З боку органів дихання: задишка.

З боку травного тракту: нудота блювання діарея неприємні відчуття у животі (дискомфорт біль спазми) рідкі випорожнення метеоризм диспепсія гастрит анорексія запор зміна кольору язика. Повідомлялося про панкреатит.

З боку гепатобіліарної системи: гепатит холестатична жовтяниця включаючи змінені показники функціональної проби печінки тяжкий гепатит дисфункція печінки печінкова недостатність фульмінантний гепатит некротичний гепатит.

З боку шкіри: алергічні реакції включаючи свербіж гіперемію висипання алергічний дерматит кон' юнктивіт ангіоневротичний набряк кропив' янку фоточутливість екзантема серйозні шкірні реакції а саме: поліморфна еритема синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз.

З боку скелетно-м' язової системи: артралгія.

З боку сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит гостра ниркова недостатність.

З боку репродуктивної системи: вагініт.

Системні порушення: анафілаксія набряки кандидоз ангіоедема анафілактоїдні реакції.

Загальні порушення: підвищена втомлюваність слабкість озноб.

Дослідження: лімфоцитопенія еозинофілія зменшення кількості бікарбонатів крові підвищення аспартатамінотрансферази аланінамінотрансферази білірубіну рівня сечовини креатиніну в плазмі крові зміни вмісту калію в плазмі крові.

Передозування.

Симптоми: можливі симптоми загальної інтоксикації розлади слуху біль у животі сильна нудота блювання діарея.

Лікування: промити шлунок прийняти активоване вугілля провести симптоматичну терапію спрямовану на підтримання життєвих функцій організму. Специфічного антидоту немає.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Враховуючи недостатність даних щодо безпеки застосування препарату не рекомендується призначати азитроміцин у період вагітності або годування груддю за винятком випадків коли очікуваний позитивний ефект для матері перевищує можливий ризик від застосування препарату для плода чи дитини у разі відсутності адекватних альтернативних препаратів.

Діти.

Препарат у даній лікарській формі застосовувати дітям з масою тіла більше 45 кг.

Дітям з масою тіла менше 45 кг рекомендується застосовувати азитроміцин в іншій лікарській формі.

Особливості застосування.

Алергічні реакції. У рідкісних випадках повідомлялося що азитроміцин зумовлює серйозні алергічні реакції такі як ангіоневротичний набряк та анафілаксія. Деякі з цих реакцій зумовлювали розвиток рецидивних симптомів і потребували більш тривалого спостереження і лікування.

Порушення функції печінки. Оскільки печінка є основним шляхом метаболізму азитроміцину слід с особливою обережністю застосовувати азитроміцин пацієнтам з печінковою недостатністю.

Необхідно проводити контроль функції печінки у разі розвитку симптомів дисфункції печінки наприклад астенії що швидко розвивається і супроводжується жовтяницею темною сечею схильністю до кровотеч та печінковою енцефалопатією.

Порушення функції нирок.

Порушення серцевого ритму. Подовження серцевої реполяризації та інтервалу QT що підвищує ризик розвитку серцевої аритмії та тріпотіння-мерехтіння шлуночків спостерігалося при лікуванні іншими макролідними антибіотиками. Подібний ефект азитроміцину не можна повністю виключити у пацієнтів з підвищеним ризиком подовження серцевої реполяризації тому слід з обережністю призначати лікування пацієнтам:

із вродженою або зареєстрованою пролонгацією інтервалу QT

які наразі проходять лікування із застосуванням інших активних речовин що як відомо подовжують інтервал QT таких як антиаритмічні препарати класів ІА і III цизаприд і терфенадин

з порушеннями електролітного обміну особливо у випадку гіпокаліємії і гіпомагніємії

з клінічно релевантною брадикардією аритмією або тяжкою серцевою недостатністю.

Міастенія гравіс. Повідомлялося про загострення симптомів міастенії гравіс або про новий розвиток міастенічного синдрому у пацієнтів які отримують терапію азитроміцином.

Стрептококові інфекції. Азитроміцин загалом ефективний для лікування запальних захворювань ротоглотки спричинених стрептококом але немає жодних даних що демонструють ефективність азитроміцину для профілактики гострого ревматичного поліартриту.

Суперінфекції. Як і у випадку з іншими антибактеріальними препаратами існує можливість виникнення суперінфекції (мікозів).

При застосуванні майже всіх антибактеріальних засобів включаючи азитроміцин повідомлялося про випадки виникнення діареї повязаної з C. difficile. Лікування антибактеріальними засобами змінює нормальну флору товстого кишечнику що призводить до надмірного росту C. difficile.

C. difficile продукують токсини А і В які сприяють розвитку діареї повязаної з C. difficile. Штами C. difficile що продукують гіпертоксин підвищують рівень захворюваності оскільки ці інфекції можуть бути стійкими до антибактеріальної терапії і можуть стати причиною колектомії. Можливість розвитку діареї повязаної з C. difficile слід брати до уваги в усіх пацієнтів з діареєю що виникла після застосування антибіотиків. Необхідно уважно аналізувати анамнез оскільки повідомлялося що повязана з C. difficile діарея може розвинутися через 2 місяці після прийому антибактеріальних препаратів.

Під час застосування препарату не слід вживати спиртні напої.

Препарат містить лактозу тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Враховуючи можливість розвитку таких побічних реакцій як запаморочення сонливість порушення зору не рекомендується застосовувати препарат при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Антациди. Одночасне застосування азитроміцину з однократною дозою 20 мл ко-магалдроксу не впливає на швидкість та ступінь абсорбції азитроміцину.

Цетиризин.

Диданозин

Дигоксин. Повідомлялося що супутнє застосування макролідних антибіотиків включаючи азитроміцин із субстратами Р-глікопротеїну такими як дигоксин призводить до підвищеного рівня субстрату Р-глікопротеїну в сироватці крові. Тому при супутньому застосуванні азитроміцину та дигоксину необхідно враховувати можливість підвищення концентрації дигоксину в сироватці крові.

Зидовудин. Одночасне застосування азитроміцину (одноразові 1000 мг та багаторазові 1200 мг або 600 мг дози) виявляє незначний вплив на плазмову фармакокінетику чи виведення з сечею зидовудину чи його глюкуронідного метаболіту. Однак застосування азитроміцину спричиняло збільшення концентрацій фосфорильованого зидовудину клінічно активного метаболіту у мононуклеарах периферичної крові. Клінічне значення цього факту невідоме але він може виявитися корисним для пацієнтів.

Азитроміцин не має суттєвої взаємодії з печінковою системою цитохрому Р450. Вважають що препарат не має фармакокінетичної взаємодії з еритроміцином та іншими макролідами. Азитроміцин не спричиняє індукцію чи інактивацію цитохрому Р450 через цитохром-метаболітний комплекс.

Похідні ріжків. З огляду на теоретичну можливість виникнення ерготизму не слід одночасно застосовувати азитроміцин з похідними ріжків.

Були проведені фармакокінетичні дослідження одночасного застосування азитроміцину і препаратів метаболізм яких відбувається з участю цитохрому Р450.

Аторвастатин. Одночасне застосування аторвастатину (10 мг щодоби) і азитроміцину (500 мг щодоби) не спричиняло зміни концентрації аторвастатину у плазмі крові (на основі аналізу інгібування HMG СоА-редуктази).

Карбамазепін. У ході фармакокінетичних досліджень за участю здорових добровольців не було виявлено суттєвого впливу на концентрацію карбамазепіну та його активного метаболіту у плазмі крові у пацієнтів які отримували одночасно азитроміцин.

Циметидин. У ході фармакокінетичних досліджень впливу разової дози циметидину на фармакокінетику азитроміцину не було виявлено змін у фармакокінетиці азитроміцину за умови застосування циметидину за 2 години до прийому азитроміцину.

Пероральні антикоагулянти кумаринового типу.

Циклоспорин. У ході фармакокінетичного дослідження за участю здорових добровольців які протягом 3 днів приймали азитроміцин у дозі 500 мг/добу перорально а потім прийняли разову дозу 10 мг/кг циклоспорину було виявлено достовірне підвищення значень Cmax0-5 циклоспорину. Тому слід бути обережним розглядаючи одночасне призначення цих препаратів. Якщо таке одночасне застосування є необхідним слід проводити моніторинг рівнів циклоспорину і відповідно корегувати дозу.

Ефавіренц. Одночасне застосування разової дози азитроміцину 600 мг і 400 мг ефавіренцу щодоби протягом 7 днів не спричиняло будь-яких клінічно значущих фармакокінетичних взаємодій.

Флуконазол. Одночасне застосування разової дози азитроміцину 1200 мг не змінювало фармакокінетику разової дози 800 мг флуконазолу. Загальна експозиція і період напіввиведення азитроміцину не змінювалися при одночасному застосуванні флуконазолу проте при цьому спостерігали зниження Cmах азитроміцину (на 18 %) що не мало клінічного значення.

Індинавір.

Метилпреднізолон. Азитроміцин не виявляє суттєвого впливу на фармакокінетику метилпреднізолону.

Мідазолам. Одночасне застосування 500 мг азитроміцину на добу протягом 3 днів не спричиняло клінічно значимих змін фармакокінетики і фармакодинаміки разової дози 15 мг мідазоламу.

Нелфінавір. Застосування нелфінавіру спричиняє збільшення концентрацій азитроміцину у сироватці крові. Хоча корекція дози азитроміцину при його одночасному застосуванні з нелфінавіром не рекомендується є виправданим ретельний моніторинг відомих побічних ефектів азитроміцину.

Рифабутин.

Силденафіл. У здорових добровольців-чоловіків не було отримано доказів впливу азитроміцину (500 мг щодоби протягом 3 днів) на значення AUC і Сmax силденафілу або його основного циркулюючого метаболіту.

Терфенадин. Під час фармакокінетичних досліджень не повідомлялося про докази взаємодії між азитроміцином і терфенадином. Повідомлялося про поодинокі випадки коли можливість такої взаємодії не можна було виключити повністю однак не було жодного конкретного доказу що така взаємодія була.

Теофілін. Доказів клінічно вагомої фармакокінетичної взаємодії при одночасному застосуванні азитроміцину та теофіліну здоровими добровольцями отримано не було.

Триазолам.

Триметоприм/сульфаметоксазол. Одночасне застосування триметоприму/сульфаметоксазолу (160 мг/800 мг) протягом 7 днів з 1200 мг азитроміцину на 7-ий день не спричиняло суттєвого впливу на максимальні концентрації загальну експозицію або екскрецію з сечею триметоприму або сульфаметоксазолу. Концентрації азитроміцину у сироватці крові були близькі до концентрацій які спостерігалися в ході інших досліджень.

Доксорубіцин. Клінічні дослідження взаємодії між лікарськими засобами для азитроміцину і доксорубицину не проводилися. Клінічна значущість цих доклінічних досліджень невідома.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Streptococcus pneumoniae бета-гемолітичних стрептококів групи А Enterococcus faecalis та Staphylococcus aureus включаючи метицилінрезистентний золотистий стафілокок (MRSA) до еритроміцину азитроміцину інших макролідів і лінкозамідів.

Спектр антимікробної дії азитроміцину:

Чутливі види

Аеробні грампозитивні бактерії

Staphylococcus aureus (метицилінчутливий)

Streptococcus pneumoniae (пеніцилінчутливий)

Streptococcus pyogenes (гр. А)

Аеробні грамнегативні бактерії

Haemophilus influenzae

Haemophilus parainfluenzae

Legionella pneumophila

Moraxella catarrhalis

Pasteurella multocida

Анаеробні бактерії

Clostridium perfringens

Fusobacterium spp. (види)

Prevotella spp.

Porphyromonas spp.

Інші бактерії

Chlamydia trachomatis

Види які набувають резистентності у поодиноких випадках

Аеробні грампозитивні бактерії

Streptococcus pneumoniae (з проміжною чутливістю до пеніциліну пеніцилінрезистентний)

Вродженорезистентні види

Аеробні грампозитивні бактерії

Enterococcus faecalis

Стафілококи MRSA MRSE (метицилінрезистентний золотистий стафілокок)

Анаеробні бактерії

Група бактероїдів Bacteroides fragilis

Фармакокінетика.

Біодоступність азитроміцину після перорального прийому становить приблизно 37 %. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається через 2-3 години після прийому препарату. При внутрішньому прийомі азитроміцин розподіляється по всьому організму. Фармакокінетичні дослідження показали що концентрація азитроміцину у тканинах значно вища (в 50 разів) ніж у плазмі що свідчить про сильне зв' язування препарату з тканинами.

Кінцевий період плазмового напіввиведення повністю відображає період напіввиведення з тканин протягом 2-4 днів.

Приблизно 12 % внутрішньовенної дози азитроміцину виділяється в незмінному вигляді з сечею протягом наступних трьох днів. Особливо високі концентрації незміненого азитроміцину були виявлені в жовчі людини. Також у жовчі було виявлено десять метаболітів які утворювались за допомогою N- та О-деметилювання гідроксилювання кілець дезозаміну і аглікону та розщеплення кладінози кон' югату. Порівняння результатів рідинної хроматографії та мікробіологічних аналізів показало що метаболіти азитроміцину не є мікробіологічно активними.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

Несумісність.

Фармацевтично несумісний з гепарином.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Упаковка.

По 6 капсул у контурній чарунковій упаковці по 1 контурній чарунковій упаковці у пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Місцезнаходження.

Україна 02093 м. Київ вул. Бориспільська 13.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Азицин 250 мг капсули №6

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Азицин 250 мг капсули №6

Обліковий номер : 329971

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Дарница ЗАО (Украина, Киев)

Виробник : Дарница ЧАО (Украина, Киев) (м)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/0137/01/01

Назва російською : Азицин® капсулы по 250 мг №6 (6х1)

Мiжнародна назва : Азитроміцин

Форма выпуску : Капсулы

Дiюча речовина : Азитромицин

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Капсули

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО