Детальніше

Аторис 20 мг таблетки №90

Обліковий номер: 413948

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

KRKA (Словения)

Виробник: KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/5302/01/03

Назва російською: Аторис таблетки, п/плен. обол., по 20 мг №90 (10х9)

Мiжнародна назва : Аторвастатин

Форма выпуску: Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Опис

інструкція аторис 20 (Atoris 20) таблетки

Склад

Показання

Протипоказання

Спосіб застосування та дози

Передозування

Побічні реакції

Склад

діюча речовина аторис: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою містить 10 мг, 20 мг, 40 мг аторвастатину у вигляді аторвастатину кальцію

допоміжні речовини аторис:

10 мг, 20 мг: повідон, натрію лаурилсульфат, кальцію карбонат, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, магнію стеарат

оболонка: тальк, спирт полівініловий, макрогол 3000, титану діоксид (Е 171)

40 мг: повідон, натрію лаурилсульфат, кальцію карбонат, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, кросповідон, магнію стеарат

оболонка: гіпромелоза, макрогол 400, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, трохи випуклі, вкриті плівковою оболонкою таблетки.

Фармакотерапевтична група

Гіполіпідемічні засоби. Інгібітори ГМГ-КоА-редуктази. Аторвастатин. Код АТХ С10А А05.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат аторис містить активну речовину аторвастатин.&nbsp Аторис є селективним конкурентним інгібітором ГМК-КоА-редуктази &ndash ферменту, що визначає швидкість перетворення 3-гідрокси-3-метил-глютарил-коензиму A у мевалонат, що є попередником стеролів, зокрема холестерину. Тригліцериди та холестерин у печінці вбудовуються у молекули ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПДНЩ), надходять до плазми крові і транспортуються до периферичних тканин. Ліпопротеїн низької щільності (ЛПНЩ) утворюється з ЛПДНЩ і катаболізується, головним чином, шляхом взаємодії з високоафінними рецепторами ЛПНЩ (ЛПНЩ-рецептори).

Аторис&nbsp знижує концентрації холестерину у плазмі крові та ліпопротеїну у сироватці крові шляхом інгібування ГМК-КоА-редуктази, а згодом &ndash біосинтезу холестерину у печінці, а також збільшує кількість печінкових рецепторів ЛПНЩ на поверхні клітин, що призводить до посилення захоплення і катаболізму ЛПНЩ.

Аторис&nbsp знижує утворення ЛПНЩ та число частинок ЛПНЩ.&nbsp Аторис спричинює виражене і стійке підвищення активності ЛПНЩ-рецепторів у поєднанні зі сприятливими змінами якості частинок ЛПНЩ, що циркулюють.&nbsp Аторис ефективно знижує рівень холестерину (ХС) ЛПНЩ у пацієнтів з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією, а це група, яка не завжди реагувала на терапію гіполіпідемічними засобами.

Крім впливу на ліпіди плазми,&nbsp аторис має інші ефекти, які посилюють його антиатеросклеротичну дію. Він пригнічує синтез ізопреноїдів &ndash речовин, які діють як фактори росту на проліферацію клітин гладких м&rsquo язів судин, зменшує в&rsquo язкість плазми й активність деяких факторів коагуляції та агрегації. Завдяки такій дії він покращує гемодинаміку і сприяє нормалізації процесів коагуляції крові. Крім того, інгібітори ГМГ-КоА-редуктази впливають на метаболізм макрофагів і, таким чином, пригнічують їх активацію, що зменшує ризик розриву атеросклеротичних бляшок.

Було доведено, що&nbsp Аторис знижує концентрації загального холестерину (30&ndash 46 %), ХС ЛПНЩ (41&ndash 61 %), аполіпопротеїну B (34&ndash 50 %) та тригліцеридів (14&ndash 33 %), спричинюючи варіабельне підвищення рівня ХС ЛПВЩ та аполіпопротеїну А в ході дослідження, в якому вивчалася дозозалежність його ефекту. Ці результати узгоджуються з даними щодо хворих з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією, несімейними формами гіперхолестеринемії та змішаною гіперліпідемією, включаючи хворих з інсулінонезалежним цукровим діабетом.

Було доведено, що зниження рівнів загального холестерину, ХС ЛПНЩ та аполіпопротеїну B зменшує ризик серцево-судинних ускладнень та смертність від серцево-судинних захворювань.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Аторис&nbsp швидко абсорбується після перорального прийому і досягає максимальної концентрації у плазмі через 1&ndash 2 години. Рівень поглинання та концентрація аторвастатину в плазмі крові залежить від дози аторвастатину. Біодоступність аторвастатину у формі таблеток в порівнянні з розчином становить 95 та 99 % відповідно. Абсолютна біодоступність аторвастатину становить приблизно 12&ndash 14 %, а системна доступність інгібуючої активності відносно ГМГ-КоА-редуктази &ndash приблизно 30 %. Низька системна біодоступність зумовлена пресистемним кліренсом у слизовій оболонці шлункового тракту та біотрансформацією під час первинного проходження через печінку.

Розподіл

Середній об&rsquo єм розподілу Аторису дорівнює приблизно 381 л. Зв&rsquo язування з білками плазми крові становить &gt 98 %. Концентраційне співвідношення кров/плазма, що становить приблизно 0,25, вказує на погане проникнення препарату аторис в еритроцити.

Метаболізм

Аторис&nbsp значною мірою метаболізується, утворюючи при цьому орто- і парагідроксильовані похідні та різні продукти b-окиснення. In vitro орто- і парагідроксильовані метаболіти проявляють інгібуючу активність щодо ГМГ-КоА-редуктази, еквівалентну дії аторвастатину. Інгібуючий ефект препарату аторис відносно ГМГ-КоА-редуктази приблизно на 70 % визначається активністю циркулюючих метаболітів.

Виділення

Аторис&nbsp та його метаболіти головним чином виводяться з жовчю після печінкової та/або позапечінкової біотрансформації, однак не зазнають шлунково-печінкової рециркуляції. Середній період напіввиведення аторвастатину у людей становить приблизно 14 годин. Інгібуюча активність відносно ГМГ-КоА-редуктази зберігається протягом 20&ndash 30 годин через присутність активних метаболітів. Після перорального прийому препарату&nbsp аторис з сечею виділяється менше ніж 2 % дози.

Популяції хворих

Пацієнти літнього віку

Концентрація Аторису в плазмі крові у здорових літніх добровольців (віком &gt 65 років) вища, ніж у молодших, тоді як гіполіпідемічні ефекти були порівнянними з такими, що спостерігалися у молодих пацієнтів.

Діти

Уявний кліренс при пероральному прийомі аторвастатину в дітей виявився подібним до кліренсу в дорослої людини при масштабуванні алометрично за масою тіла, оскільки маса тіла була єдиною значною коваріатою в популяційній фармакокінетичній моделі Аторису із даними, які включали дітей з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією (у віці від 6 до 17 років.

Стать

Концентрація Аторису в плазмі крові у жінок відрізняється від такої у чоловіків (максимальна концентрація у плазмі крові (Cmax) вища приблизно на 20 %, а площа під кривою (AUC) нижча на 10 %). Проте ці розбіжності не мають клінічного значення, а гіполіпідемічний ефект препарату аторис у чоловіків та жінок майже однаковий.

Ниркова недостатність

Захворювання нирок не впливає на концентрацію в плазмі крові чи гіполіпідемічні ефекти Аторису та його активних метаболітів.

Гемодіаліз. Незважаючи на те, що за участю пацієнтів з термінальною стадією захворювання нирок дослідження не проводились, вважається, що гемодіаліз не підвищує значущим чином кліренс препарату аторис, оскільки&nbsp Аторис інтенсивно зв&rsquo язується з білками плазми крові.

Печінкова недостатність

Концентрація Аторису у плазмі крові помітно підвищена у пацієнтів із хронічною алкогольною хворобою печінки. Значення показників Cmax та AUC у 4 рази вищі у пацієнтів із захворюванням печінки класу А за шкалою Чайлда&ndash П&rsquo ю.

У пацієнтів із захворюванням печінки класу В за шкалою Чайлда&ndash П&rsquo ю значення показників Cmax та AUC підвищуються приблизно 16-кратно та 11-кратно відповідно (див. розділ &laquo Протипоказання&raquo ).

Показання

Запобігання серцево-судинним захворюванням

Дорослим пацієнтам без клінічно вираженої ішемічної хвороби серця (ІХС), але з декількома факторами ризику ІХС, такими як літній вік, тютюнопаління, артеріальна гіпертензія, низький рівень ЛПВЩ або наявність ранньої ІХС у сімейному анамнезі, препарат&nbsp аторис показаний для:

  • зменшення ризику виникнення інфаркту міокарда
  • зменшення ризику виникнення інсульту
  • зменшення ризику виникнення стенокардії та необхідності проведення процедур реваскуляризації міокарда.

Пацієнтам з цукровим діабетом 2-го типу та без клінічно вираженої ішемічної хвороби серця, але з декількома факторами ризику розвитку ІХС, такими як ретинопатія, альбумінурія, тютюнопаління або артеріальна гіпертензія, препарат аторис показаний для:

  • зменшення ризику виникнення інфаркту міокарда
  • зменшення ризику виникнення інсульту.

Пацієнтам з клінічно вираженою ішемічною хворобою серця препарат аторис показаний для:

  • зменшення ризику виникнення нелетального інфаркту міокарда
  • зменшення ризику виникнення летального та нелетального інсульту
  • зменшення ризику необхідності проведення процедур реваскуляризації міокарда
  • зменшення ризику необхідності госпіталізації у зв&rsquo язку із застійною серцевою недостатністю
  • зменшення ризику виникнення стенокардії.

Гіперліпідемія

- Первинна гіперхолестеринемія (гетерозиготна сімейна і несімейна) та змішана дисліпідемія (тип IIа та IIb за класифікацією Фредріксона). Як доповнення до дієти, щоб зменшити підвищені рівні загального холестерину (ЗХС), холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ХС ЛПНЩ), аполіпопротеїну В та тригліцеридів, а також для підвищення рівня холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ХС ЛПВЩ).

- Гіпертригліцеридемія (тип IV за класифікацією Фредріксона). Як доповнення до дієти для лікування пацієнтів з підвищеними рівнями тригліцеридів у сироватці.

- Первинна дисбеталіпопротеїнемія (тип III за класифікацією Фредріксона). Для лікування пацієнтів у разі, коли дотримання дієти є недостатньо ефективним.

- Гомозиготна сімейна гіперхолестеринемія. Для зменшення загального холестерину та ХС ЛПНЩ як доповнення до інших гіполіпідемічних методів лікування (наприклад аферезу ЛПНЩ) або якщо такі методи лікування недоступні.

- Гетерозиготна сімейна гіперхолестеринемія у пацієнтів дитячого віку (віком 10&ndash 17 років). Як доповнення до дієти для зменшення рівнів ЗХС, ХС ЛПНЩ і аполіпопротеїну В у хлопчиків-підлітків та дівчат після початку менструацій віком від 10 до 17 років, якщо після відповідної дієтотерапії результати аналізів такі:

a) холестерин ЛПНЩ залишається &ge 190 мг/дл (&sup3 4,91 ммоль/л) або

б) холестерин ЛПНЩ &ge 160 мг/дл (&sup3 4,14 ммоль/л) та:

&middot у сімейному анамнезі наявні ранні серцево-судинні захворювання або

&middot два або більше інших фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань присутні у пацієнта дитячого віку.

Протипоказання

&middot Гіперчутливість до будь-якого інгредієнта препарату аторис.

&middot Захворюваннях печінки в гострій фазі або стійке підвищення (невідомого генезу) рівнів трансаміназ у сироватці крові в 3 рази або більше.

&middot Препарат аторис протипоказаний вагітним, жінкам які годують груддю, та жінкам репродуктивного віку, які не застосовують належні методи контрацепції (див. розділ &laquo Застосування у період вагітності або годування груддю&raquo ).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Вплив на&nbsp Аторис лікарських засобів, які приймають одночасно

Аторис&nbsp метаболізується за допомогою цитохрому P450 3A4 (CYP3A4) та є субстратом для транспортних білків, наприклад печінкового переносника OATP1B1. Одночасний прийом лікарських засобів, які є інгібіторами CYP3A4 або транспортними білками, може призвести до підвищення концентрації Аторису в плазмі крові та до збільшення ризику міопатії. Цей ризик також може зрости при одночасному прийомі аторвастатину з іншими лікарськими засобами, які можуть спричинити міопатію, такими як циклоспорин, фібрати, нікотинова кислота або інгібітори цитохрому Р450 3А4 (наприклад еритроміцин, азольні протигрибкові препарати) (див. розділ &laquo Особливості застосування&raquo ).

Інгібітори CYP3A4

Відомо, що потужні інгібітори CYP3A4 призводять до значного підвищення концентрації аторвастатину (див. таблицю 1 та детальну інформацію, наведену нижче). Слід за можливості уникати одночасного застосування з потужними інгібіторами CYP3A4 (наприклад з циклоспорином, телітроміцином, кларитроміцином, делавірдином, стирипентолом, кетоконазолом, вориконазолом, ітраконазолом, посаконазолом та інгібіторами протеаз ВІЛ, у тому числі ритонавіром, лопінавіром, атазанавіром, індинавіром, дарунавіром тощо). Якщо неможливо уникнути одночасного застосування цих препаратів з аторвастатином, слід розглянути можливість застосування менших (початкової та максимальної) доз Аторису. Також рекомендується проводити належний клінічний моніторинг стану пацієнта (див. таблицю 1).

Помірні інгібітори CYP3A4 (наприклад еритроміцин, дилтіазем, верапаміл та флюконазол) можуть підвищувати концентрацію Аторису в плазмі крові (див. таблицю 1). Одночасне застосування еритроміцину та статинів супроводжується підвищенням ризику розвитку міопатії. Дослідження взаємодії лікарських препаратів для оцінки впливу аміодарону чи верапамілу на аторвастатин не проводились. Відомо, що аміодарон та верапамил пригнічують активність CYP3A4, а отже, одночасне призначення цих препаратів з аторвастатином може призвести до збільшення експозиції аторвастатину. Таким чином, при одночасному застосуванні аторвастатину та цих помірних інгібіторів CYP3A4 слід розглянути доцільність призначення менших максимальних доз аторвастатину. Також рекомендовано проводити клінічний моніторинг стану пацієнта після початку лікування інгібітором або після корекції його дози.

Стимулятори CYP3A4

Одночасний прийом Аторису зі стимуляторами цитохрому P450 3A (наприклад з ефавіренцом, рифампіном, звіробоєм) може призвести до нестійкого зниження концентрацій аторвастатину в плазмі крові. Завдяки механізму подвійної взаємодії рифампіну (стимулювання цитохрому P450 3A та інгібування печінкового переносника OATP1B1) одночасний прийом аторвастатину та рифампіну рекомендований, оскільки прийом аторвастатину через великий проміжок часу після рифампіну пов&rsquo язується зі значним зниженням концентрацій аторвастатину в плазмі крові. Однак вплив рифампіну на концентрації аторвастатину у клітинах печінки невідомий, і за неможливості уникнути одночасного прийому слід уважно спостерігати за ефективністю лікування пацієнта.

Азитроміцин

Одночасне призначення Аторису (10 мг 1 раз на добу) та азитроміцину (500 мг 1 раз на добу) не супроводжувалося змінами концентрації аторвастатину у плазмі крові.

Інгібітори транспортних білків

Інгібітори транспортних білків (наприклад циклоспорин) здатні підвищувати рівень системної експозиції Аторису (див. таблицю 1). Вплив пригнічення накопичувальних транспортних білків на концентрацію аторвастатину в клітинах печінки невідомий. Якщо уникнути одночасного призначення цих препаратів неможливо, рекомендовано зниження дози та проведення клінічного моніторингу ефективності аторвастатину (див. таблицю 1).

Гемфіброзил/ похідні фібринової кислоти

Застосування фібратів як монотерапії пов&rsquo язують з розвитком явищ з боку м&rsquo язової системи, у тому числі рабдоміолізу. Ризик таких подій може бути підвищений при одночасному прийомі похідних фібринової кислоти та Аторису. Якщо неможливо уникнути одночасного застосування, слід застосовувати найнижчу дозу аторвастатину для досягнення терапевтичної дози та контролювати належним чином стан пацієнтів (див. розділ &laquo Особливості застосування).

Езетиміб

Застосування езетимібу як монотерапії пов&rsquo язують з розвитком явищ з боку м&rsquo язової системи, у тому числі рабдоміолізу. Таким чином, при одночасному застосуванні езетимібу та&nbsp Аторис ризик розвитку цих явищ збільшується. Рекомендовано проводити належний клінічний моніторинг стану таких пацієнтів.

Колестипол

Концентрація Аторису в плазмі крові була нижчою (приблизно на 25 %) при одночасному прийомі аторвастатину та колестиполу. При цьому гіполіпідемічна дія комбінації аторвастатину та колестиполу перевищувала ефект, який дає прийом кожного з цих препаратів окремо.

Фузидова кислота

Дослідження взаємодії Аторису та фузидової кислоти не проводились. Як і у разі застосування з іншими статинами, у постмаркетинговий період при одночасному прийомі аторвастатину та фузидової кислоти спостерігалися явища з боку м&rsquo язової системи (у тому числі рабдоміоліз). Механізм цієї взаємодії залишається невідомим. Пацієнти потребують пильного нагляду, може бути потрібне тимчасове припинення лікування аторвастатином.

Колхіцин

При одночасному застосуванні Аторису з колхіцином повідомлялося про випадки міопатії, в тому числі рабдоміолізу, тому слід з обережністю призначати аторвастатин з колхіцином.

Вплив Аторису на лікарські засоби, які приймають одночасно

Дигоксин

При одночасному застосуванні багаторазових доз препарату&nbsp аторис та дигоксину рівноважні концентрації дигоксину в плазмі підвищуються приблизно на 20 %. Слід належним чином контролювати стан пацієнтів, які приймають дигоксин.

Пероральні контрацептиви

Одночасне застосування Аторису з пероральними контрацептивами призводило до підвищення концентрації норетистерону та етинілестрадіолу в плазмі крові. Ці підвищення слід брати до уваги при виборі перорального контрацептиву для жінки, яка приймає Аторис.

Варфарин

В клінічному дослідженні у пацієнтів, які проходили довготривале лікування варфарином, одночасне застосування 80 мг аторвастатину щоденно з варфарином призводило до невеликого зменшення (близько 1,7 секунди) протромбінового часу протягом перших 4 днів терапії, однак цей показник повертався до норми протягом наступних 15 днів лікування аторвастатином. Хоча повідомлялося лише про дуже рідкісні випадки клінічно значущих антикоагулянтних взаємодій, перш ніж почати терапію Аторисом, пацієнтам, які приймають антикоагулянти кумарину та досить часто на початку терапії необхідно визначити протромбіновий час для підтвердження відсутності суттєвої зміни показника. Як тільки стабільний протромбіновий час було зафіксовано, показник можна контролювати з інтервалами, які зазвичай рекомендуються для пацієнтів, що приймають антикоагулянти кумарину. У разі припинення терапії або зміни дози Аторису дану процедуру слід повторювати. У пацієнтів, які не приймали антикоагулянти, терапія аторвастатином не була пов&rsquo язана з кровотечою або зі змінами протромбінового часу.

Таблиця 1

Вплив лікарських засобів, які приймають одночасно, на фармакокінетику аторвастатину

Одночасно застосовувані препарати та режим дозування

Аторис

Доза (мг)

Співвідношення AUC1

Клінічні рекомендації2

Циклоспорин 5,2&nbsp мг/кг/добу, стабільна доза

10&nbsp мг 1 раз на добу впродовж 28&nbsp днів

&nbsp 8,7

Якщо одночасне введення аторвастатину необхідне, доза не повинна перевищувати 10 мг щодня. Рекомендується клінічний моніторинг стану пацієнтів.

Типранавір 500&nbsp мг 2&nbsp рази на добу/ ритонавір 200&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 8&nbsp днів (з 14 по 21 день)

40 мг 1 раз на день, 10&nbsp мг разова доза впродовж 20&nbsp днів

&nbsp 9,4

Телапревір 750&nbsp мг кожні 8&nbsp годин, 10&nbsp днів

20&nbsp мг разова доза

&nbsp 7,9

Лопінавір 400&nbsp мг 2&nbsp рази на добу/ ритонавір 100&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

40&nbsp мг 1 раз на добу впродовж 4&nbsp днів

5,9&nbsp

Якщо одночасне введення Аторису необхідне, рекомендується зменшити підтримувальні дози Аторис. При дозуванні понад 20 мг рекомендується проводити клінічний моніторинг стану пацієнтів.

Кларитроміцин 500&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 9&nbsp днів

80&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 8&nbsp днів

4,5

Саквінавір 400&nbsp мг 2&nbsp рази на добу/ ритонавір 300&nbsp мг 2&nbsp рази на добу 5&ndash 7 днів, на 8 день збільшити дозу до 400 мг, 4&ndash 18 днів, через 30 хв після прийому Аторису

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

3,9

Якщо одночасне введення аторвастатину необхідне, рекомендується зменшити підтримувальні дози аторвастатину. &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp При дозуванні понад 40 &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp

мг рекомендується проводити клінічний моніторинг стану пацієнтів.

Дарунавір 300&nbsp мг 2&nbsp рази на добу/ ритонавір 100&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 9&nbsp днів

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

3,4

Ітраконазол 200&nbsp мг 1&nbsp раз на добу,

&nbsp

&nbsp 4&nbsp дні

40&nbsp мг разова доза

3,3&nbsp

Фосампренавір 700&nbsp мг 2&nbsp рази на добу/ ритонавір 100&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

10&nbsp мг 1 раз на добу впродовж 4&nbsp днів

&nbsp 2,5

Фосампренавір 1400&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

&nbsp 2,3

Нелфінавір 1250&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 28&nbsp днів

&nbsp 1,74

Специфічних рекомендацій немає.

Грейпфрутовий сік3 240&nbsp мл 1 раз на добу

40&nbsp мг разова доза

&nbsp 1,37

Одночасний прийом великих кількостей грейпфрутового соку та аторвастатину не рекомендується.

Дилтіазем 240&nbsp мг 1 раз на добу, 28&nbsp днів

40&nbsp мг разова доза

&nbsp 1,51

Після ініціювання або коригування дози дилтіазему рекомендований відповідний клінічний моніторинг стану пацієнтів.

Еритроміцин 500&nbsp мг 4&nbsp рази на добу, 7&nbsp днів

10&nbsp мг разова доза

&nbsp 1,33

Рекомендується знизити максимальну дозу та проводити клінічний моніторинг стану пацієнтів

Амлодипін 10&nbsp мг, разова доза

80&nbsp мг разова доза

&nbsp 1,18

Специфічних рекомендацій немає.

Циметидин 300&nbsp мг 4 рази на добу, 2&nbsp тижні

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 2&nbsp тижнів

1

Специфічних рекомендацій немає.

Колестипол 10&nbsp г 2&nbsp рази на добу, 28&nbsp тижнів

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 28&nbsp тижнів

0,744

Специфічних рекомендацій немає.

Суспензія антацидного препарату5, що містить магній та алюмінію гідроксид 30&nbsp мл 4 рази на добу, 17&nbsp днів

10&nbsp мг 1 раз на добу впродовж 15&nbsp днів

&nbsp 0,66

Специфічних рекомендацій немає.

Ефавіренз 600&nbsp мг 1 раз на добу, 14&nbsp днів

10&nbsp мг впродовж 3&nbsp днів

0,59

Специфічних рекомендацій немає.

Рифампін 600&nbsp мг 1 раз на добу, 7&nbsp днів (при одночасному введенні)

40&nbsp мг разова доза

1,12

Специфічних рекомендацій немає.

Рифампін 600&nbsp мг 1 раз на добу, 5&nbsp днів (окремими дозами)

40&nbsp мг разова доза

&nbsp 0,20

Специфічних рекомендацій немає.

Гемфіброзил 600&nbsp мг 2 рази на добу, 7&nbsp днів&nbsp

40&nbsp мг&nbsp разова доза

1,35

Специфічних рекомендацій немає.

Фенофібрат 160&nbsp мг 1&nbsp раз на добу, 7&nbsp днів

40&nbsp мг разова доза

1,03

Специфічних рекомендацій немає.

Боцепревір 800&nbsp мг 3&nbsp рази на добу, 7&nbsp днів

40&nbsp мг разова доза

2,3

Специфічних рекомендацій немає.

1Показник співвідношення між випадками застосування комбінації препаратів з аторвастатином та монотерапії Аторисом.

2Для отримання інформації про клінічну значущість див. розділи&nbsp &laquo Особливості застосування&raquo та &laquo Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій&raquo .

3Містить один або декілька компонентів, що інгібують CYP3 A4, і можуть збільшити концентрацію лікарських засобів в плазмі крові. Вживання однієї 240 мл склянки грейпфрутового соку також призвело до зниження на 20,4 % AUC активного ортогідрокси метаболіту. Велика кількість грейпфрутового соку (понад 1,2 л на добу протягом 5 днів) збільшувала AUC аторвастатину в 2,5 рази та AUC активних інгібіторів ГМК-КоА-редуктази (аторвастатину та метаболітів) в 1,3 раза.

4Поодинокий зразок, взятий через 8&ndash 16&nbsp год після прийому дози препарату аторис.

5Супроводжується зниженням концентрації аторвастатину у плазмі крові приблизно на 35 % але при цьому гіполіпідемічна дія аторвастатину не змінювалась.

Таблиця&nbsp 2

Вплив Аторису на фармакокінетику лікарських засобів, які приймають одночасно

Аторис

Одночасно застосовуваний лікарський засіб та режим дозування

Препарат аторис/доза (мг)

Співвідношення AUC1

Клінічні рекомендації

80&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 15&nbsp днів

Антипірин, 600&nbsp мг 1 раз на добу

&nbsp &nbsp -2

Специфічних рекомендацій немає.

80&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 10&nbsp днів

Дигоксин 0,25&nbsp мг 1 раз на добу, 20&nbsp днів

1,15

Рекомендується проводити клінічний моніторинг стану пацієнтів.

40&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 22&nbsp днів

Пероральні контрацептиви 1&nbsp раз на добу, 2&nbsp місяці

&ndash норетистерон 1&nbsp мг

&ndash етинілестрадіол 35&nbsp мкг

&nbsp

1,28

1,19

Специфічних рекомендацій немає.

80&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 15&nbsp днів

Феназон 600&nbsp мг одноразова доза3

1,03

Специфічних рекомендацій немає.

10&nbsp мг 1 раз на добу

Типранавір 500&nbsp мг 2&nbsp рази на добу/ ритонавір 200&nbsp мг 2 рази на добу, 7&nbsp днів

1,08

Специфічних рекомендацій немає.

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

Фосампренавір 1400&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

0,73

Специфічних рекомендацій немає.

10&nbsp мг 1&nbsp раз на добу впродовж 4&nbsp днів

Фосампренавір 700&nbsp мг 2&nbsp рази на добу /ритонавір 100&nbsp мг 2&nbsp рази на добу, 14&nbsp днів

0,99

Специфічних рекомендацій немає.

1Показник співвідношення між випадками застосування комбінації препаратів з аторвастатином та монотерапії аторвастатином.

2Аторис&nbsp не впливає на фармакокінетику антипірину, взаємодії з іншими лікарськими засобами, що метаболізуються за допомогою тих самих ізомічних цитохромів, не очікуються.

3При одночасному застосуванні декількох доз Аторису та феназону зміни кліренсу феназону незначні або не виявлені.

Особливості застосування

Порушення функції печінки

Перед тим як розпочинати терапію препаратом аторис, рекомендується отримати результати аналізів щодо визначення показників ферментів печінки та проводити аналізи періодично після цього. Пацієнтам, у яких виникають симптоми, що свідчать про ураження печінки, потрібно проводити аналіз функції печінки. Пацієнтам, у яких підвищується рівень трансаміназ, слід контролювати функції печінки доти, доки аномалії не будуть усунені. Якщо відбувається стійке підвищення рівнів сироваткових трансаміназ у сироватці крові в 3 чи більше рази від верхньої межі нормального діапазону (ULN), рекомендується припинити лікування препаратом&nbsp аторис (див. розділ &laquo Побічні реакції&raquo ).

Аторис&nbsp слід з обережністю призначати пацієнтам, які зловживають алкоголем та/або мають в анамнезі захворювання печінки.

Запобігання інсульту шляхом різкого зниження рівнів холестерину (SPARCL)

Повідомлялося, що при післяопераційному аналізі підтипів інсульту у пацієнтів без ішемічної хвороби серця (ІХС) з нещодавно перенесеним інсультом або транзиторною ішемічною атакою (ТІА) спостерігався більш високий рівень геморагічного інсульту при прийомі Аторису у дозі 80 мг в порівнянні з групою плацебо. Підвищений ризик був особливо відзначений у пацієнтів із попереднім геморагічним інсультом або лакунарним інфарктом під час включення у дослідження. Для пацієнтів з попереднім геморагічним інсультом або лакунарним інфарктом баланс ри

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Аторис 20 мг таблетки №90

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Аторис 20 мг таблетки №90

Обліковий номер : 413948

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
KRKA (Словения)

Виробник : KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/5302/01/03

Назва російською : Аторис таблетки, п/плен. обол., по 20 мг №90 (10х9)

Мiжнародна назва : Аторвастатин

Форма выпуску : Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки, вкриті оболонкою

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО