Детальніше

Амарил М 2 мг/500 мг таблетки №30

Обліковий номер: 436195

Товару немає в наявності

Короткий огляд

Aventis Pharma Deutschland (Германия)

Виробник: Aventis Pharma Deutschland (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/9859/01/02

Назва російською: Амарил® м 2мг/500мг таблетки, п/о, №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Глімепірид

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Метформин

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АМАРИЛ&reg М&nbsp 2 мг / 500 мг

(AMARYL

Склад:

глімепірид та метформін

1 таблетка містить глімепіриду мікронізованого 2 0 мг та метформіну гідрохлориду 500 0 мг

допоміжні речовини:

оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза поліетиленгліколь 6000 титану діоксид (Е 171) віск карнаубський.

Лікарська форма. таблетки вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Це стимулює вивільнення інсуліну шляхом екзоцитозу.

Позапанкреатична активність.

Позапанкреатична дія полягає зокрема у підвищенні чутливості периферичних тканин до інсуліну та зменшенні захоплення інсуліну печінкою.

Глімепірид перешкоджає утворенню глюкози в печінці збільшуючи внутрішньоклітинну концентрацію фруктозо-2 6-дифосфату який в свою чергу інгібує глюконеогенез.

Метформін є бігуанідом з гіпоглікемічною дією яка проявляється у зниженні як базального рівня глюкози в плазмі так і її рівня в плазмі після прийому їжі. Він не стимулює секрецію інсуліну отже не призводить до розвитку гіпоглікемії.

Дія метформіну полягає у:

- зменшенні вироблення глюкози печінкою шляхом інгібування глюконеогенезу й глікогенолізу

- затримці абсорбції глюкози в кишечнику.

Метформін стимулює внутрішньоклітинний синтез глікогену впливаючи на глікогенсинтазу.

Метформін підвищує транспортну здатність специфічних мембранних переносників глюкози (GLUT-1 і GLUT-4).

Фармакокінетика.

Глімепірид.

Абсорбція.

Біодоступність глімепіриду після перорального прийому є повною. Вживання їжі істотно не впливає на абсорбцію лише дещо знижується її швидкість. Cmax досягається приблизно через 2 5 години після перорального застосування (в середньому 0 3 мкг/мл після багатократного прийому препарату в добовій дозі 4 мг). Між дозою та Cmax і AUC існує лінійна залежність.

Розподіл.

Біотрансформація та елімінація.

Середній час напіввиведення який залежить від концентрації в сироватці крові за умови багатократного прийому препарату становить 5-8 годин. Після отримання високих доз спостерігалися дещо довші періоди напіввиведення.

Порівняння показало відсутність істотних відмінностей у фармакокінетиці після застосування одноразової та багаторазових доз варіабельність результатів для одного індивіда була дуже низькою. Значної кумуляції не спостерігалося.

Метформін.

Абсорбція.

Після перорального прийому метформіну час досягнення максимальної плазмової концентрації (tmax) становить 2 5 години. Абсолютна біодоступність метформіну при застосуванні дози 500 мг перорально у здорових добровольців становить приблизно 50-60 %. Після перорального застосування неабсорбована фракція яка виявлялася у фекаліях становила 20-30 %.

max

Вживання їжі зменшує ступінь і дещо подовжує час абсорбції метформіну. Після прийому дози 850 мг разом з їжею спостерігалося зниження Cmaxmax на 35 хв. Клінічна значущість таких змін невідома.

Розподіл.

max у крові є меншою ніж Cmax

Біотрансформація та елімінація.

Метформін виводиться у незміненому стані з сечею. Ніяких метаболітів у людей виявлено не було.

Клінічні характеристики.

Показання.

Як доповнення до дієти та фізичних вправ для хворих на інсулінонезалежний цукровий діабет (ІІ типу):

- якщо монотерапія глімепіридом або метформіном не забезпечує належного рівня глікемічного контролю

- у разі заміни комбінованої терапії глімепіридом та метформіном.

Протипоказання.

- Інсулінозалежний цукровий діабет І типу (наприклад діабет з кетонемією в анамнезі) діабетична кетонемія діабетична кома та прекома гострий або хронічний метаболічний ацидоз.

- Гіперчутливість до будь-якої з допоміжних речовин що входять до складу цього препарату або сульфонілсечовини сульфаніламідів або бігуанідів.

- Пацієнти з печінковою недостатністю тяжкими порушеннями функції печінки або пацієнти які перебувають на гемодіалізі (поки що немає досвіду застосування препарату таким пацієнтам). У разі тяжких розладів функції печінки та нирок для досягнення належного контролю над рівнем цукру в крові пацієнта необхідно перевести на інсулін.

М 2 мг/500 мг. Тому пацієнти для яких плануються такі дослідження повинні тимчасово припинити застосування препарату Амарил М 2 мг/500 мг за 48 годин до проведення процедури. При цьому лікування не слід відновлювати доти доки не буде здійснено повторної оцінки функції нирок і не встановлено що вона є нормальною. Крім цього препарат протипоказаний пацієнтам які мають гострі симптоми що можуть обумовлювати порушення функції нирок (дегідратація тяжка інфекція шок).

- Тяжкі інфекції стани до та після хірургічних втручань серйозна травма. При проведенні будь-якого хірургічного втручання необхідно тимчасово відкласти лікування цим препаратом (за винятком невеликих процедур що не вимагають обмежень у прийомі їжі та рідини). Терапію не можна поновлювати доти доки пацієнт не почне самостійно приймати їжу а показники ниркової функції не будуть у межах норми.

- Недоїдання голодування або виснаження пацієнта.

- Гіпофункція гіпофіза чи надниркових залоз.

- Порушення функції печінки (оскільки спостерігалися випадки виникнення лактатацидозу при порушенні функції печінки цей препарат як правило не слід призначати пацієнтам із клінічними або лабораторними ознаками захворювання печінки) інфаркт легенів тяжке порушення легеневої функції та інші стани які можуть супроводжуватися гіпоксемією (серцева або легенева недостатність нещодавно перенесений інфаркт міокарда шок) надмірне вживання алкоголю дегідратація шлунково-кишкові розлади у тому числі діарея і блювання.

- Застійна серцева недостатність що вимагає медикаментозного лікування та нещодавно перенесений інфаркт міокарда тяжка серцево-судинна недостатність або порушення дихання.

Оскільки препарат Амарил

Особливі заходи безпеки.

Застереження

При прийомі препарату Амарил

- зростає ризик смерті від серцево-судинних ускладнень.

Зростання ризику смерті від серцево-судинних ускладнень

Пацієнта необхідно проінформувати щодо потенційної небезпеки та переваг застосування глімепіриду та альтернативних схем лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Якщо пацієнт який приймає Амарил М 2 мг/500 мг одночасно отримує деякі інші лікарські засоби або припиняє їх прийом це може привести як до небажаного посилення так і до зниження цукрознижувальної дії глімепіриду. Виходячи з досвіду застосування препарату Амарил М 2 мг/500 мг та інших похідних сульфонілсечовини слід враховувати можливість виникнення нижчезазначених взаємодій препарату Амарил М 2 мг/500 мг з іншими лікарськими засобами.

Цей препарат метаболізується під дією цитохрому Р450 2С9 (СYP2C9). Це явище необхідно враховувати у разі одночасного призначення індукторів (наприклад рифампіцину) або інгібіторів (наприклад флуконазолу) СYP2C9.

Лікарські засоби що посилюють цукрознижувальний ефект.

Інсулін та пероральні протидіабетичні препарати нестероїдні протизапальні препарати інгібітори АПФ (ангіотензинперетворюючий фермент) алопуринол анаболічні стероїди чоловічі статеві гормони хлорамфенікол антикоагулянти групи похідних кумарину циклофосфамід дизопірамід фенфлурамін фенірамідол фібрати флуоксетин гуанетидин ізофосфамід інгібітори МАО міконазол флуконазол парааміносаліцилова кислота пентоксифілін (при парентеральному введенні у високих дозах) фенілбутазон азапропазон оксифенбутазон пробенецид хінолонові антибіотики саліцилати сульфінпіразон кларитроміцин сульфаніламіди тетрацикліни тритоквалін трофосфамід симпатолітики.

Лікарські засоби що зменшують цукрознижувальний ефект.

Ацетазоламід барбітурати кортикостероїди діазоксид діуретики епінефрин (адреналін) або симпатоміметики глюкагон проносні засоби (при тривалому застосуванні) нікотинова кислота (у високих дозах) естрогени прогестагени пероральні контрацептиви фенотіазини фенітоїн рифампіцин гормони щитовидної залози хлорпромазин ізоніазид.

Лікарські засоби здатні як посилювати так і зменшувати цукрознижувальний ефект.

Антагоністи Н2-рецепторів клонідин і резерпін.

Блокатори

Лікарські засоби під впливом яких спостерігається послаблення або блокування ознак адренергічної контррегуляції гіпоглікемії:

Як разове так і регулярне вживання алкоголю може непередбачуваним чином посилювати або послаблювати цукрознижувальну дію препарату Амарил М 2 мг/500 мг.

Амарил М 2 мг/500 мг може як посилювати так і послаблювати ефекти антикоагулянтів що є похідними кумарину.

Секвестранти жовчних кислот. Колесевелам зв' язується з глімепіридом та зменшує всмоктування глімепіриду зі шлунково-кишкового тракту. Не спостерігалося ніякої взаємодії коли глімепірід застосовувався принаймні за 4 години до колесевеламу. Тому глімепірид слід застосовувати принаймні за 4 години до колесевеламу.

При одночасному застосуванні з деякими засобами може розвинутися лактатацидоз. Стан пацієнта необхідно ретельно контролювати у разі одночасного застосування з такими препаратами: водовмісні рентгеноконтрастні засоби антибіотики що чинять сильну нефротоксичну дію (гентаміцин та ін.).

При одночасному застосуванні з деякими лікарськими засобами цукрознижувальний ефект може як посилюватися так і зменшуватися. Ретельне спостереження за пацієнтом та контроль рівня цукру в крові необхідні у разі одночасного застосування з:

Глібурид максимальної концентрації в сироватці крові (Сmах

Фуросемід. Під час дослідження взаємодій між метформіном та фуросемідом з однократним введенням дози препарату здоровим добровольцям було продемонстровано що одночасне призначення цих лікарських засобів впливає на їх фармакокінетичні параметри. Фуросемід збільшив Сmахmах та АUС фуросеміду знизилися на 31 % та 12 % відповідно порівняно з цими показниками на фоні монотерапії фуросемідом а термінальний період напіввиведення знизився на 32% без будь-яких істотних змін у нирковому кліренсі фуросеміду. Інформація про взаємодії між метформіном та фуросемідом при тривалому застосуванні відсутня.

Ніфедипін. Під час дослідження взаємодій між метформіном та ніфедипіном з однократним введенням дози препарату здоровим добровольцям було продемонстровано що одночасне призначення ніфедипіну підвищує показники Сmах та АUС метформіну в плазмі крові на 20 % та 9 % відповідно а також збільшує кількість препарату що виводиться з сечею. Відсутній вплив на час до досягнення максимальної концентрації (Тmax) та на період напіввиведення метформіну. Встановлено що ніфедипін посилював абсорбцію метформіну а метформін майже не впливав на фармакокінетику ніфедипіну.

Катіонні препарати.mах метформіну у плазмі крові і загальних концентрацій в крові а також збільшення на 40 % АUС метформіну у плазмі і у крові. Під час дослідження із однократним введенням препарату не було виявлено змін у тривалості періоду напіввиведення. Метформін не впливав на фармакокінетику циметидину. Незважаючи на те що такі взаємодії теоретично можливі (за винятком циметидину) слід проводити ретельне спостереження за пацієнтами та коригувати дози метформіну та/або лікарського засобу що з ним взаємодіє у разі прийому катіонних препаратів які виводяться з організму шляхом секреції у проксимальних канальцях нирок.

Інші.

Особливості застосування.

Особливі запобіжні заходи

- небажання або нездатність пацієнта до співпраці з лікарем (частіше пацієнти літнього віку)

- недоїдання нерегулярне харчування пропуск прийомів їжі

- дисбаланс між фізичним навантаженням та споживанням вуглеводів тяжкий міокінез

- вживання алкоголю

- порушення функції нирок (може призвести до підвищеної чутливості до цукрознижувального ефекту глімепіриду)

- тяжке порушення функції печінки

- передозування препарату

- деякі декомпенсовані захворювання ендокринної системи (наприклад порушення функції щитовидної залози та аденогіпофізарна або адренокортикальна недостатність) які можуть впливати на вуглеводний обмін та контррегуляцію гіпоглікемії

Загальні запобіжні заходи

Гіпоглікемія

Лактатацидоз

Ризик виникнення лактатацидозу зростає пропорційно до ступеня тяжкості ниркової дисфункції та віку пацієнта. Однак ризик виникнення лактатацидозу у пацієнтів які приймають метформін можна значно знизити шляхом постійного спостереження за функціонуванням нирок та застосування мінімальних ефективних доз метформіну. Крім того при виникненні будь-яких станів які супроводжуються гіпоксемією дегідратацією або септицемією прийом препарату слід негайно припинити.

Для виявлення лактатацидозу може бути корисним дослідження таких показників як рівень електролітів та кетонових тіл у плазмі крові рівень цукру в крові рН крові концентрація лактату та метформіну в крові. Після досягнення стабілізації при прийомі будь-якої дози препарату Амарил

Виникнення лактатацидозу слід підозрювати у будь-якого хворого на діабет у якого наявний метаболічний ацидоз а ознаки кетоацидозу (кетонурія та кетонемія) відсутні.

- Оптимальний рівень цукру в крові слід підтримувати шляхом одночасного дотримання дієти та достатнього рівня фізичного навантаження а також за необхідності шляхом зниження маси тіла та за допомогою регулярного прийому препарату Амарил М 2 мг/500 мг. Клінічними симптомами незадовільного контролю рівня цукру в крові є олігурія спрага полідипсія сухість шкіри.

М 2 мг/500 мг а також про важливість дотримання дієти та регулярного фізичного навантаження. Слід наголошувати на важливості позитивної співпраці пацієнта.

- Необхідно стежити за реакцією пацієнта на всі заходи лікування діабету шляхом періодичного вимірювання рівня цукру в крові натще та глікозильованого гемоглобіну з метою досягнення нормального рівня цих показників. Показник глікозильованого гемоглобіну може бути особливо корисним при оцінці тривалого контролю глікемії.

- Якщо пацієнт лікується в іншого лікаря (наприклад

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Амарил М 2 мг/500 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Амарил М 2 мг/500 мг таблетки №30

Обліковий номер : 436195

Товару немає в наявності
Aventis Pharma Deutschland (Германия)

Виробник : Aventis Pharma Deutschland (Германия)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/9859/01/02

Назва російською : Амарил® м 2мг/500мг таблетки, п/о, №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Глімепірид

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Метформин

Температура зберiгання : Не вище +25