Детальніше

Амарил 2 мг таблетки №30

Обліковий номер: 328281

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

Aventis Pharma Deutschland (Германия)

Виробник: Sanofi Aventis (Італія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7389/01/01

Мiжнародна назва : Глімепірид

Форма выпуску: Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АМАРИЛ&Ograve

(AMARYL)

Склад:

діюча речовина: глімепірид

1 таблетка містить глімепіриду 2 мг або 3 мг або 4 мг

допоміжні речовини:

1 таблетка Амарил по 2 мг - лактози моногідрат натрію крохмальгліколят (тип А) повідон целюлоза мікрокристалічна магнію стеарат заліза оксид жовтий (Е 172) індигокармін алюмінієвий лак (Е 132)

1 таблетка Амарил по 3 мг - лактози моногідрат натрію крохмальгліколят (тип А) повідон целюлоза мікрокристалічна магнію стеарат заліза оксид жовтий (Е 172)

1 таблетка Амарил по 4 мг - лактози моногідрат натрію крохмальгліколят (тип А) повідон целюлоза мікрокристалічна магнію стеарат індигокармін алюмінієвий лак (Е 132).

Лікарська форма. Таблетки.

Фармакотерапевтична група.

Клінічні характеристики.

Показання.

Цукровий діабет ІІ типу у дорослих якщо рівень цукру в крові не можна підтримувати лише дієтою фізичними вправами та зниженням маси тіла.

Протипоказання.

Амарил не призначений для лікування інсулінозалежного цукрового діабету І типу діабетичного кетоацидозу діабетичної коми. Застосування препарату протипоказане хворим з тяжкими порушеннями функцій нирок або печінки. У випадку тяжких порушень функцій нирок або печінки потрібно перевести пацієнта на інсулін.

Амарил не можна приймати хворим із підвищеною чутливістю до глімепіриду або до будь-якого допоміжного інгредієнта що входить до складу препарату до похідних сульфонілсечовини або інших сульфаніламідних препаратів (ризик розвитку реакцій підвищеної чутливості).

Спосіб застосування та дози.

Дозування залежить від результатів аналізів вмісту глюкози в крові та сечі.

Початкова доза становить 1 мг (1/2 таблетки по 2 мг) глімепіриду на добу. Якщо така доза дозволяє досягти контролю захворювання її слід застосовувати для підтримуючої терапії.

Якщо глікемічний контроль не є оптимальним дозу потрібно збільшувати до 2 3 чи 4 мг глімепіриду на добу поетапно (з інтервалами в 1-2 тижні).

Якщо максимальна добова доза метформіну не забезпечує достатнього глікемічного контролю можна розпочати супутню терапію пацієнта глімепіридом.

Комбінована терапія повинна проводитися під пильним наглядом лікаря.

Якщо максимальна добова доза препарату Амарил

Комбінована терапія повинна проводитися під пильним наглядом лікаря.

Перехід від пероральних гіпоглікемічних агентів до препарату Амарил.

. Під час такого переходу слід враховувати силу та період напіввиведення попереднього засобу. У деяких випадках особливо якщо протидіабетичний препарат має довгий період напіввиведення (наприклад хлорпропамід) перед початком приймання Амарилу рекомендується почекати декілька днів. Це дозволить зменшити ризик гіпоглікемічних реакцій внаслідок адитивної дії двох агентів.

Перехід від інсуліну до препарату Амарил.

У виняткових випадках хворим на цукровий діабет ІІ типу які приймають інсулін може бути показана заміна його на Амарил. Такий перехід слід проводити під пильним наглядом лікаря.

Побічні реакції.

Виходячи з досвіду застосування Амарилу та інших похідних сульфонілсечовини під час клінічних досліджень спостерігалися наступні побічні реакції наведені нижче за класами органів та систем у порядку зменшення частоти виникнення: ті що виникали дуже часто: l/10 часто:

З боку крові та лімфатичної системи.

Рідко: тромбоцитопенія лейкопенія гранулоцитопенія агранулоцитоз еритропенія гемолітична анемія та панцитопенія які як правило є зворотними після відміни препарату.

Частота невідома: в ході післяреєстраційного спостереження реєструвалися випадки тяжкої тромбоцитопенії із кількістю тромбоцитів менше ніж 10000/мкл та тромбоцитопенічної пурпури.

З боку імунної системи.

Дуже рідко: лейкоцитокластичний васкуліт помірні реакції гіперчутливості які можуть прогресувати до тяжких форм супроводжуючись задишкою падінням артеріального тиску та іноді шоком.

Не відомо: можлива перехресна алергія з сульфонілсечовиною сульфонамідами або спорідненими речовинами.

Метаболічні та аліментарні розлади.

Рідко: гіпоглікемія.

З боку органа зору.

Не відомо: можуть виникати транзиторні зорові розлади особливо на початку лікування зумовлені зміною рівня глюкози у крові.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Дуже рідко: нудота блювання діарея відчуття тяжкості та дискомфорту у животі біль у животі які рідко призводять до необхідності припинення лікування.

Гепатобіліарні розлади.

Не відомо: підвищення рівнів печінкових ферментів.

Дуже рідко: порушення функції печінки (наприклад холестаз або жовтяниця) гепатит та печінкова недостатність.

З боку шкіри та підшкірної клітковини.

Лабораторні показники.

Дуже рідко: зниження рівня натрію у сироватці крові.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Передозування.

Лікування передозування.

При лікуванні гіпоглікемії спричиненої випадковим прийомом препарату Амарил у немовлят і дітей молодшого віку дозу глюкози потрібно особливо ретельно коригувати з огляду на можливість виникнення небезпечної гіперглікемії а її контроль здійснювати шляхом уважного спостереження за рівнем глюкози в крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Відхилення від нормальних рівнів глюкози в крові під час вагітності можуть бути причиною збільшення імовірності виникнення вроджених вад розвитку та перинатальної смертності. Тому слід ретельно контролювати кількість глюкози в крові вагітної жінки для того щоб уникнути тератогенного ризику.

Вагітна з цукровим діабетом повинна бути переведена на інсулін. Жінки які хворіють на цукровий діабет повинні інформувати свого лікаря про заплановану вагітність для корекції лікування та переходу на інсулін.

Якщо пацієнтка яка приймає глімепірид планує вагітність або завагітніла її якомога швидше слід перевести на терапію інсуліном.

Період годування груддю.

Щоб уникнути потрапляння препарату Амарил

Діти.

Особливості застосування.

Амарил необхідно приймати незадовго до або під час приймання їжі.

У перші тижні лікування може існувати підвищений ризик розвитку гіпоглікемії тому необхідно здійснювати особливо ретельне спостереження.

У випадку нерегулярного харчування або пропуску приймання їжі лікування препаратом Амарил може викликати гіпоглікемію. До можливих симптомів гіпоглікемії належать головний біль сильне відчуття голоду нудота блювання втома апатія сонливість розлади сну підвищення рухової активності агресія порушення концентрації тривожність і затримка часу реакції депресивний стан сплутаність свідомості порушення мови та зорові розлади афазія тремор парез сенсорні порушення запаморочення безпомічність втрата самоконтролю делірій мозкові конвульсії сонливість та втрата свідомості аж до коми поверхневе дихання і брадикардія. Крім того можуть бути присутні ознаки адренергічної контррегуляції такі як спітніння холодна і волога шкіра тривожність тахікардія артеріальна гіпертензія посилене серцебиття стенокардія та серцеві аритмії.

Клінічна картина тяжкого нападу гіпоглікемії може нагадувати клінічну картину інсульту.

Симптоми гіпоглікемії майже завжди можна швидко усунути негайним вживанням вуглеводів (цукор). Штучні підсолоджувачі неефективні.

Із досвіду застосування інших похідних сульфонілсечовини відомо що незважаючи на початкову ефективність заходів з усунення гіпоглікемії вона може виникнути знову.

До факторів що сприяють розвитку гіпоглікемії належать:

Лікування препаратом Амарил вимагає регулярного контролю рівня глюкози в крові та сечі. Крім того рекомендується проводити визначення вмісту глікозильованого гемоглобіну.

Під час лікування препаратом Амарил необхідно регулярно контролювати показники функції печінки та гематологічні показники (особливо кількість лейкоцитів і тромбоцитів).

У стресових ситуаціях (наприклад травма незаплановані хірургічні втручання інфекції що супроводжуються підвищенням температури тіла) може бути показане тимчасове переведення пацієнта на інсулін.

Досвід застосування препарату Амарил пацієнтам із тяжкими порушеннями функцій печінки або пацієнтам які перебувають на діалізі відсутній. Пацієнтам із тяжкими порушеннями функцій нирок або печінки показано переведення на інсулін.

Лікування пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази препаратами сульфонілсечовини може призвести до розвитку гемолітичної анемії. Оскільки глімепірид належить до класу препаратів сульфонілсечовини його слід з обережністю призначати пацієнтам з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Їм слід призначати альтернативні препарати що не містять сульфонілсечовину.

Амарил містить лактози моногідрат. Цей препарат не слід приймати пацієнтам які мають досить рідкісну спадкову непереносимість галактози дефіцит лактази Лаппа або порушенням абсорбції глюкози-галактози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дослідження із вивчення впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами не проводилися.

Здатність до концентрації та швидкість реакції можуть знижуватися внаслідок гіпоглікемії чи гіперглікемії або наприклад через погіршення зору. Це може створювати ризик у ситуаціях коли така здатність є особливо важливою (наприклад керування автомобілем або робота з механізмами).

Пацієнтів слід застерігати що вони не повинні допускати розвитку в себе гіпоглікемії під час керування транспортним засобом. Це особливо стосується тих осіб які погано або зовсім не можуть розпізнавати в себе симптоми-провісники гіпоглікемії та тих у кого напади гіпоглікемії є частими. Необхідно серйозно зважити чи варто за таких обставин сідати за кермо або працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

з певними лікарськими засобами може спричиняти як послаблення так і посилення гіпоглікемічної дії глімепіриду. Тому інші препарати слід приймати тільки за згодою (або призначенням) лікаря. Глімепірид метаболізується за допомогою цитохрому P450 2C9 (CYP2C9). Відомо що внаслідок одночасного приймання індукторів (наприклад рифампіцину) або інгібіторів CYP2C9 (наприклад флуконазолу) цей метаболізм може змінюватися. Результати дослідження взаємодії іn vivo та інших похідних сульфонілсечовини.


Під впливом симпатолітиків таких як бета-блокатори клонідин гуанетидин та резерпін прояви адренергічної зворотної регуляції гіпоглікемії можуть зменшуватися або зникати.

Вживання алкоголю може посилювати або послаблювати гіпоглікемічну дію глімепіриду непередбачуваним чином.

Глімепірид здатен як збільшувати так і зменшувати вплив похідних кумарину.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Глімепірид діє переважно шляхом стимуляції вивільнення інсуліну з бета-клітин підшлункової залози.

Як і у випадку інших препаратів сульфонілсечовини такий ефект ґрунтується на підвищенні чутливості клітин підшлункової залози до фізіологічної стимуляції глюкозою. Крім цього глімепірид чинить виражену позапанкреатичну дію яка також характерна і для інших препаратів сульфонілсечовини.

Вивільнення інсуліну.

Позапанкреатична активність. До позапанкреатичних ефектів належать наприклад покращення чутливості периферичних тканин до інсуліну та зменшення утилізації інсуліну печінкою.

Глімепірид пригнічує продукцію глюкози в печінці шляхом збільшення внутрішньоклітинних концентрацій фруктозо-2 6-біфосфату який у свою чергу пригнічує глюконеогенез.

Загальні характеристики. У здорових осіб мінімальна ефективна пероральна доза становить приблизно 0 6 мг. Вплив глімепіриду є дозозалежним і відтворюваним. Фізіологічна реакція на гострі фізичні навантаження тобто зменшення секреції інсуліну в умовах дії глімепіриду зберігається.

Не було виявлено достовірної різниці у дії глімепіриду при прийманні препарату за 30 хвилин до вживання їжі або безпосередньо перед прийманням їжі. У пацієнтів з цукровим діабетом належний метаболічний контроль впродовж 24 годин забезпечувався при прийманні препарату один раз на добу.

Хоча гідроксильований метаболіт викликає незначне але достовірне зниження рівня глюкози крові у здорових осіб це лише незначна складова загальної дії препарату.

Застосування у комбінації з метформіном. У одному дослідженні було продемонстровано покращення метаболічного контролю при супутній терапії глімепіридом порівняно з монотерапією метформіном у пацієнтів діабет у яких належним чином не контролюється при застосуванні максимальних доз метформіну.

Застосування у комбінації з інсуліном. Дані щодо застосування препарату у комбінації з інсуліном обмежені. У пацієнтів діабет у яких належним чином не контролюється при застосуванні максимальних доз глімепіриду може бути розпочате супутнє лікування інсуліном. У двох дослідженнях завдяки цій комбінації вдалося досягти такого ж покращення метаболічного контролю як і при монотерапії інсуліном проте при комбінованій терапії вимагається менша середня доза інсуліну.

Особливі категорії пацієнтів.

Як глімепірид так і метформін призвели до достовірного зниження HbAпорівняно з вихідним показником (глімепірид - 0 95 (СП 0 41) метформін - 1 39 (СП 0 40)). Проте для глімепіриду не була продемонстрована більша ефективність порівняно з метформіном з точки зору середньої зміни HbA1c порівняно з вихідним показником. Різниця між двома видами лікування становила 0 44 % на користь метформіну. Верхня межа (1 05) 95 % довірчого інтервалу для цієї різниці була не нижче 0 3 % межі не меншої ефективності.

За результатами лікування глімепіридом жодних нових проблем з безпечністю у дітей порівняно з дорослими пацієнтами з цукровим діабетом ІІ типу не було виявлено. Даних стосовно довгострокової ефективності та безпеки у дітей немає.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Розподіл.

Біотрансформація та виведення. Середній основний період напіввиведення при концентраціях препарату у плазмі крові що відповідають багаторазовому режиму дозування становить приблизно від 5 до 8 годин. Після приймання великих доз спостерігалося незначне збільшення періоду напіввиведення.

Після приймання одноразової дози глімепіриду міченого радіоактивним ізотопом 58 % радіоактивної речовини виявлялось у сечі та 35 % - у калі. Незмінена речовина в сечі не виявлялась. У сечі та калі виявляються два метаболіти які найбільш імовірно утворюються в результаті метаболізму в печінці (головний фермент CYP2C9) один з яких є гідроксипохідним а інший - карбоксипохідним. Після перорального приймання глімепіриду термінальні періоди напіввиведення цих метаболітів становили від 3 до 6 та від 5 до 6 годин відповідно.

Порівняння фармакокінетики після одноразового приймання та багаторазового приймання препарату один раз на добу не виявило достовірних відмінностей. Міжіндивідуальна варіабельність була дуже низькою. Кумуляції яка б мала важливе значення не спостерігалося.

Особливі категорії пацієнтів. Фармакокінетичні параметри у чоловіків та жінок так само як у молодих та осіб літнього віку (старше 65 років) були подібними. У пацієнтів зі зниженим кліренсом креатиніну спостерігалася тенденція до збільшення кліренсу глімепіриду та зниження його середніх концентрацій у плазмі крові що найімовірніше обумовлено більш швидким виведення внаслідок меншого ступеня зв' язування з білками. Ниркове виведення обох метаболітів порушувалося. Загалом у цих пацієнтів не очікується додаткового ризику кумуляції препарату.

Діти в тому числі підлітки. Дослідження у якому вивчалася фармакокінетика безпека та переносимість після одноразового приймання 1 мг глімепіриду у ситому стані у 30 дітей (4 дітей віком 10-12 років та 26 дітей віком 12-17 років) з цукровим діабетом ІІ типу продемонструвало що середні показники AUC(0-last) Cmax та t1/2 були подібні до тих що раніше спостерігалися в дорослих.

Доклінічні дані з безпеки. Ефекти що спостерігалися під час доклінічних досліджень виникали при рівнях експозиції які набагато перевищували максимальні рівні експозиції у людини що вказує на їх незначну цінність для клінічної практики або ж були спричинені фармакодинамічною дією препарату (гіпоглікемією). Ці результати були отримані в межах традиційних фармакологічних досліджень з безпеки досліджень токсичності при введенні повторних доз тестів на генотоксичність онкогенний потенціал та репродуктивну токсичність. Побічні ефекти виявлені в ході останніх (які охоплювали вивчення ембріотоксичності тератогенності та токсичного впливу на розвиток організму) вважалися наслідком гіпоглікемічних ефектів спричинених препаратом у самиць та у дитинчат.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 2 мг: зелені продовгуваті таблетки біпланарні (з двома пласкими поверхнями) з розподільчою рискою з обох боків. Верхнє тиснення: NMM/ Логотип компанії нижнє тиснення: Логотип компанії/NMM

таблетки по 3 мг: блідо-жовті продовгуваті таблетки біпланарні (з двома пласкими поверхнями) з розподільчою рискою з обох боків. Верхнє тиснення: NMN/ Логотип компанії нижнє тиснення: Логотип компанії/NMN

таблетки по 4 мг: світло-блакитні продовгуваті таблетки біпланарні (з двома пласкими поверхнями) з розподільчою рискою з обох боків. Верхнє тиснення: NMО/ Логотип компанії нижнє тиснення: Логотип компанії/NMО.

Таблетка може ділитися по лінії розлому на рівні дози.

Термін придатності.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці. С.

Упаковка.

№ 30 (15х2): по 15 таблеток у блістері по 2 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску.

Виробник.

Місцезнаходження.

Власник торгової ліцензії.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Амарил 2 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Амарил 2 мг таблетки №30

Обліковий номер : 328281

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
Aventis Pharma Deutschland (Германия)

Виробник : Sanofi Aventis (Італія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/7389/01/01

Мiжнародна назва : Глімепірид

Форма выпуску : Таблетки

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО