Зігріваючі мазі при застуді
Кашель – досить поширений симптом при багатьох простудних і вірусних захворюваннях. Його не можна вважати хворобою, але застосовувати всі необхідні засоби, щоб позбутися від настирливих нападів потрібно. Курс лікування передбачає використання різних протизапальних, антивірусних, протикашльових препаратів. Медики пропонують в рамках медикаментозної терапії сиропи, таблетки, мікстури, а також мазь при кашлі, яка є доповненням до комплексного лікування. Дана форма має головну перевагу – відсутність побічних явищ. Дія засобу в будь-якому складі направлена на видалення запального процесу. Зазвичай мазь наносять масажними рухами в області грудей, спини і ступень. Вона добре всмоктується, створює не тільки компресну дію, але проводить ароматерапію і легку інгаляцію, завдяки ефірним оліям і фітонцидам, що містяться в її складі.
В процесі втирання активізується приплив крові до клітин у осередку запалення, що покращує придушення інфекцій і бактерій, очищує організм від паразитів і продуктів їх життєдіяльності. Тому препарати місцевої дії ефективні при кашлі, а також застуді. Кашель поступово зникає, коли речовина проникає в клітини, утворюючи зігріваючий компрес для тіла. Потрібно звернути увагу на те, що дітям до 5 років, не рекомендують застосовувати подібні препарати, щоб не спровокувати накопичення мокротиння в бронхах, які дитина не зможе викашляти.
Різновиди зігріваючих мазей
В аптеках представлені різні види зігріваючих мазей. Всі вони відрізняються складом и принципом забезпечення терапевтичного ефекту. Вибираючи мазь від кашлю, попередньо проконсультуйтеся з лікарем, щоб правильно підібрати засіб для дорослого і дитини. Зігріваюча мазь має протизапальну і антибактеріальну дію, тому прискорює лікування будь-яких видів кашлю - продуктивного або непродуктивного.
Не дуже популярна, але досить ефективна за своїми зігріваючим і протизапальним властивостям скипидарна мазь від кашлю. В її складі є компоненти (основний - терпентинне масло), які мають муколітичну дію, прискорюють процес розрідження мокротиння при непродуктивному кашлі, прискорюють виведення слизу з бронхів при мокрому кашлі. Лікарі вважають такий засіб доступним і ефективним для лікування застуди, але застерігають тих, хто має хронічні захворювання печінки і нирок, а також індивідуальну непереносимість складових цієї мазі. Негативна реакція може бути навіть на запах скипидару. Таку мазь застосовують, як розтирання. Для активного впливу на осередок запалення в грудній клітині, невелику кількість втирають масажними рухами від шиї, обходячи область серця. Розтирання можна зробити і на спині в зоні розташування легень. Потім на хворого одягають білизну з природного матеріалу, обв'язують верхню частину тіла теплою хусткою або вкривають пледом. Для ефекту слід провести 2-3 процедури. Використовуючи зігріваючу мазь для дітей, потрібно враховувати, що у дитини ніжна і чутлива шкіра, тому до препарату потрібно додати дитячий крем. Іншу частину процедури проводять точно так же, як і дорослим. При підвищеній температурі тіла користуватися зігріваючими мазями не можна.
Фахівці рекомендують ще один популярний спосіб застосування мазей: користуватися нею для інгаляцій, оскільки в складі завжди знаходяться речовини з фітонцидні властивості. Щоб провести інгаляцію, ложку мазі розчиняють в гарячій воді. Якщо ви не завжди довіряєте фармацевтичної промисловості, можна зробити лікувальну мазь самостійно. Головне, виключити всі алергени.
Зігріваючі мазі на основі евкаліпту використовують зовнішньо і для інгаляцій. Невелику кількість речовини втирають активно в зоні грудної клітини. Бажано не чіпати область серця, щоб уникнути зайвого навантаження. Для інгаляцій беруть ложку препарату і розчиняють в гарячій воді. Дітям до 2-х років і вагітним застосовувати не рекомендується.
Мазі, які застосовуються в якості ліків від кашлю, практично не мають ніяких побічних дій. Але оскільки вони практично завжди містять ефірні масла, може бути індивідуальна непереносимість компонентів. В такому випадку, засіб може викликати алергічні реакції:
- почервоніння і свербіж;
- висипання на шкірі;
- задишку і навіть асфіксію.
При будь-яких відхиленнях потрібно відмовитися від використання мазі, зняти залишки зі шкіри теплою водою і звернутися за порадою до лікаря. Також існують певні застереження щодо застосування зігріваючих мазей від кашлю пацієнтами, у яких виявлені гострі або хронічні захворювання печінки і нирок.