Детальніше

Равел SR 1,5 мг таблетки №60

Обліковий номер: 332344

Товару немає в наявності

Короткий огляд

KRKA (Словения)

Виробник: KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3628/01/01

Назва російською: Равел® sr таблетки, п/плен. обол., прол./д. по 1,5 мг №60 (10х6)

Мiжнародна назва : Індапамід

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки ретард

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Равел&reg SR

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка пролонгованої дії вкрита плівковою оболонкою містить 1 5 мг індапаміду

допоміжні речовини:

Лікарська форма. Таблетки пролонгованої дії вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі білого кольору злегка двоопуклі таблетки вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група.

Діуретики з помірно вираженою діуретичною активністю за виключенням тіазидів. Сульфонаміди прості. Індапамід. Код АТХ C03B A11.

Фармакологічні властивості.

Індапамід діє на рівні нирок і судин.

Індапамiд інгібує реабсорбцію натрію у кортикальному сегменті нирок. Це підвищує екскрецію натрію та хлоридів у сечу і меншою мірою - калію та магнію підвищуючи таким чином діурез.

Індапамід зменшує гіпертрофію лівого шлуночка.

При перевищенні рекомендованої дози терапевтичний ефект тіазидів та тіазидоподібних діуретиків не збільшується тоді як кількість небажаних явищ зростає. Якщо лікування є недостатньо ефективним підвищувати дозу не рекомендується.

Індапамід при лікуванні пацієнтів з артеріальною гіпертензією:

  • не впливає на метаболізм лiпiдiв (тригліцериди холестерин ліпопротеїдів низької щільності та холестерин ліпопротеїдів високої щільності)
  • не впливає на метаболізм вуглеводів навіть у хворих на цукровий діабет та з артеріальною гіпертензією.

Індапамід діє на рівні судин шляхом:

  • зменшення скоротливої здатності гладеньких м' язів судин що пов' язано зі змінами трансмембранного обміну іонів (головним чином кальцію)
  • стимуляції синтезу простагландину PGE2 та простацикліну PGI2 (вазодилататор та інгібітор агрегації тромбоцитів).

Фармакокінетика.

Абсорбція

Вивільнена фракція індапаміду швидко та повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Прийом їжі дещо підвищує швидкість абсорбції але не впливає на кількість препарату що всмокталася.

Максимальна концентрація у плазмі крові після прийому одноразової дози досягається приблизно через 12 годин подальше застосування препарату зменшує коливання рівня індапаміду у плазмі крові у міждозовому інтервалі. Існують інтраіндивідуальні коливання.

Розподіл

Перiод напiввиведення становить вiд 14 до 24 годин (у середньому 18 годин).

Рівень стабільної концентрації досягається через 7 днів. Регулярне застосування не спричиняє кумуляції.

Виведення

Індапамід виводиться із сечею (70 % від дози) та фекаліями (22 %) у вигляді неактивних метаболітів.

Пацієнти високого ризику

У пацієнтів із нирковою недостатністю фармакокінетичні параметри не змінюються.

Клінічні характеристики.

Показання.

Есенціальна гіпертензія.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до індапаміду до інших сульфонамідів або до інших інгредієнтів препарату тяжка ниркова недостатність печінкова енцефалопатія або тяжкі порушення функції печінки гіпокаліємія вагітність період годування груддю дитячий вік.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Небажані комбінації

Літій

При одночасному застосуванні з літієм можливе підвищення рівня літію у плазмі крові та поява симптомів передозування як при дієті без натрію (зменшення виведення літію через нирки). Однак якщо необхідне застосування діуретиків слід здійснювати ретельний моніторинг рівнів літію у крові та при необхідності коригувати дозу.

Комбінації застосуваня яких потребує обережності

антиаритмічні препарати класу Ia (хінідін гідрохінін дизопірамід)

антиаритмічні препарати класу III (аміодарон соталол дофетилід ібутилід)

деякі нейролептики: фенотіазини (хлорпромазин циамемазин левомепромазин тіоридазин трифторперазин)

бензаміди (амісульприд сульпірид сультоприд тіаприд)

бутирофенони (дроперидол галоперидол)

інші: бепридил цисаприд діфеманіл еритроміцин IV (внутрішньовенний) галофантрин мізоластин пентамідин спарфлоксацин моксифлоксацин вінкамін IV (внутрішньовенний).

Супутній прийом індапаміду з будь-якими з цих препаратів особливо при наявності гіпокаліємії підвищує ризик шлуночкових аритмій особливо типу .

Нестероїдні протизапальні препарати (системного застосування) включаючи селективні інгібітори ЦОГ-2 високі дози саліцилової кислоти (3 г/добу)

Можливе зменшення гіпотензивного ефекту індапаміду. У зневоднених пацієнтів підвищується ризик виникнення гострої ниркової недостатності (через зниження клубочкової фільтрації). Слід забезпечити пацієнта рідиною на початку лікування слід контролювати функцію нирок.

Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ)

При одночасному застосуванні з інгібіторами АПФ у пацієнтів зі зниженим рівнем натрію (особливо у пацієнтів зі стенозом ниркової артерії) може виникнути раптова артеріальна гіпотензія та/або гостра ниркова недостатність на початку лікування.

При артеріальній гіпертензії коли попереднє лікування діуретиками могло б спричинити зменшення натрію необхідно:

припинити прийом діуретика за 3 дні до початку лікування інгібіторами АПФ та при необхідності знову розпочати прийом діуретика що виводить калій

або вводити низькі початкові дози інгібітору АПФ та поступово збільшувати дозування.

У пацієнтів із серцевою недостатністю із застійними явищами слід розпочинати лікування дуже низькими дозами інгібітору АПФ бажано після зниження дози діуретика що виводить калій.

Усім пацієнтам слід перевіряти функцію нирок (рівень креатиніну у плазмі крові) протягом перших тижнів лікування інгібітором АПФ.

Інші препарати що спричиняють гіпокаліємію:

амфотерицин B (внутрішньовенний)

глюко- та мінералокортикоїди (системного застосування)

тетракозактид

стимулюючі проносні засоби.

Підвищується ризик гіпокаліємії (адитивна дія). Слід перевіряти рівень калію у плазмі крові та при необхідності коригувати його. Пацієнтам необхідно з обережністю приймати супутні препарати дигіталісу. Не слід застосовувати проносні препарати що стимулюють перистальтику.

Баклофен

Посилює гіпотензивний ефект.

Пацієнтам слід пити достатню кількість рідини на початку лікування слід перевірити функцію нирок.

Серцеві глікозиди

Наявність гіпокаліємії сприяє кардіотоксичності серцевих глікозидів. Необхідно контролювати концентрацію калію у плазмі крові та параметри ЕКГ та якщо необхідно коригувати лікування.

Комбінації застосування яких потребує спостереження за станом хворого

Калійзберігаючі діуретики (амілорид спіронолактон триамтерен)

Такі комбінації є придатними для деяких пацієнтів але є можливість розвитку гіпокаліємії. Зокрема у пацієнтів з нирковою недостатністю або цукровим діабетом є небезпека розвитку гіперкаліємії. Необхідно контролювати концентрацію калію у плазмі крові та параметри ЕКГ та якщо необхідно провести лікування.

Метформін

Йодоконтрастні засоби

Іміпраміно-подібні антидепресанти нейролептики

Спостерігається посилення гіпотензивної дії індапаміду та посилюється ризик розвитку ортостатичної гіпотензії (адитивна дія).

Солі кальцію

Ризик гіперкальціємії внаслідок зниження виведення кальцію нирками.

Циклоспорин такролімус

Ризик підвищення концентрації креатиніну у плазмі крові без будь-яких змін рівнів циклоспорину у кровообігу навіть при відсутності зменшення рідини/натрію.

Кортикостероїди тетракозактид (системні)

Може знижуватися гіпотензивний ефект (затримка рідини і натрію в організмі).

Особливості застосування.

У пацієнтів із порушенням функції печінки тіазидні діуретики можуть спричинити енцефалопатію особливо у випадку електролітного дисбалансу. У такому разі застосування діуретика слід негайно припинити.

Світлочутливість

Були повідомлення про випадки реакції світлочутливості при прийомі тіазидів та тіазидних діуретиків. Якщо під час лікування виникає реакція світлочутливості рекомендується припинити лікування. Якщо є необхідність у повторному введенні індапаміду рекомендується захистити вразливі ділянки від сонця чи штучного ультрафіолетового опромінювання.

Особливі застереження щодо деяких допоміжних речовин.

Препарат містить лактозу. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози дефіцитом лактази Лаппа або порушенням всмоктування глюкози-галактози не можна застосовувати цей препарат.

Водно-електролітний баланс

Концентрація натрію у плазмі крові

Концентрація калію у плазмі крові

Пацієнти з подовженим інтервалом QT також становлять певний ризик коли причина може бути або спадкова або спричинена препаратом. Гіпокаліємія (а також брадикардія) таким чином є сприятливим фактором розвитку небезпечних аритмій зокрема пароксизмальної шлуночкової тахікардії типу .

Таким хворим потрібно частіше перевіряти рівень калію у плазмі крові. Перше вимірювання концентрації калію у плазмі крові слід провести протягом першого тижня лікування.

При виявленні низьких рівнів калію у крові слід провести коригування.

Концентрація кальцію у плазмі крові

Тіазидні і споріднені діуретики можуть зменшувати виведення кальцію із сечею і спричинити незначне транзиторне збільшення концентрації кальцію у плазмі крові. Стійка гіперкальціємія може бути зумовлена наявністю гіперпаратиреозу. Тому лікування діуретиком слід припинити до перевірки функції паращитовидної залози.

Рівень глюкози у крові

У хворих на цукровий діабет важливо контролювати рівень глюкози у крові зокрема при гіпокаліємії.

Сечова кислота

У пацієнтів з гіперурикемією може спостерігатися тенденція до нападів подагри.

Функція нирок та діуретики

Гіповолемія яка виникає на початку лікування через втрату води і натрію внаслідок застосування діуретика може спричинити зниження клубочкової фільтрації. Це може призвести до збільшення рівня сечовини та креатиніну у плазмі крові. У осіб функція нирок яких не порушена така транзиторна функціональна ниркова недостатність зникає без будь-яких наслідків але при існуючій нирковій недостатності вона може погіршити стан.

Спортсмени

Спортсменам слід мати на увазі що Равел SR містить активну речовину яка може спричиняти позитивну реакцію при проведенні допінг-контролю.

Пацієнти літнього віку

У пацієнтів літнього віку креатинін плазми має бути на рівні що відповідає віку масі тіла та статі пацієнтів. Пацієнтам літнього віку препарат можна призначати якщо функція нирок не порушена або якщо порушення функції нирок є незначними.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітним жінкам слід уникати застосування діуретиків та у жодному разі не застосовувати їх для лікування фізіологічного набряку у період вагітності. Діуретики можуть спричинити ішемію плаценти з ризиком затримки розвитку плода.

Індапамід проникає у грудне молоко тому у період годування груддю препарат не можна застосовувати. Якщо застосування препарату необхідне годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.

Слід приймати по 1 таблетці 1 раз на добу бажано вранці. Таблетку слід ковтати цілою не розжовуючи і запити водою.

При вищих дозах антигіпертензивний ефект індапаміду не посилюється але діуретичний та салуретичний ефекти зростають.

Пацієнти літнього віку

У пацієнтів літнього віку рівень креатиніну у плазмі крові слід коригувати відносно до віку маси тіла та статі. Таким пацієнтам можна застосовувати Равел SR тільки якщо функція нирок не порушена або порушення є незначними.

Ниркова недостатність

При тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв) прийом препарату протипоказаний.

Тіазид та тіазидоподібні діуретики найбільш ефективні якщо функція нирок не порушена або якщо порушення є незначними.

Пацієнти з порушенням функції печінки

При тяжкій печінковій недостатності прийом препарату протипоказаний.

Діти та підлітки

Равел SR не рекомендується для застосування дітям через недостатність даних щодо безпеки та ефективності.

Діти.

Не рекомендовано застосовувати індапамід дітям через недостатню кількість даних щодо безпеки та ефективності для цієї групи пацієнтів.

Передозування.

Індапамід є нетоксичним препаратом у дозах до 40 мг які є приблизно у 27 разів вищими за терапевтичну дозу.

Ознаками гострого отруєння є порушення водно-електролітного балансу (гіпонатріємія гіпокаліємія) що проявляється нудотою блюванням артеріальною гіпотензією судомами запамороченням сонливістю сплутаністю свідомості поліурією олігурією і навіть анурією (внаслідок гіповолемії).

Першою допомогою є швидке виведення препарату з організму шляхом промивання шлунка та/або застосування активованого вугілля з наступним відновленням водно-електролітного балансу в умовах стаціонару.

Побічні реакції.

Більшість побічних реакцій індапаміду які мають відношення до клінічних та лабораторних параметрів є залежними від дози.

Тіазидні діуретики включаючи індапамід можуть спричинити наступні побічні реакції:

З боку системи крові та лімфатичної системи

Дуже рідко поширені: тромбоцитопенія лейкопенія агранулоцитоз апластична анемія гемолітична анемія.

З боку нервової системи

Рідко поширені: втомлюваність головний біль парестезія запаморочення (вертиго).

Частота невідома: непритомність.

З боку серцево-судинної системи

Дуже рідко поширені: аритмія артеріальна гіпотензія.

Поодинокі повідомлення: пароксизмальна шлуночкова тахікардія типу

З боку шлунково-кишкового тракту

Непоширені: блювання.

Рідко поширені: нудота запор сухість у роті.

Дуже рідко поширені: панкреатит.

З боку гепатобіліарної системи

Дуже рідко поширені: порушення функції печінки.

З боку нирок та сечовивідних шляхів

Дуже рідко поширені: ниркова недостатність.

З боку шкіри та підшкірних тканин

Реакції підвищеної чутливості головним чином дерматологічні (поширені: макулопапульозні висипання непоширені: пурпура) у пацієнтів зі схильністю до алергічних та асматичних реакцій.

Поодинокі повідомлення: можливе погіршення перебігу існуючого системного червоного вовчака.

Лабораторні показники

Поодинокі повідомлення:

Порушення метаболізму та обміну речовин

Дуже рідко поширені: гіперкальціємія.

Термін придатності.

5 років.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері по 2 або 3 або 6 або 9 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

КРКА д.д. Ново место Словенія/

KRKA d.d. Novo mesto Slovenia.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Smarjeska cesta 6 8501 Novo mesto Slovenia.

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Равел SR 1,5 мг таблетки №60

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Равел SR 1,5 мг таблетки №60

Обліковий номер : 332344

Товару немає в наявності
KRKA (Словения)

Виробник : KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/3628/01/01

Назва російською : Равел® sr таблетки, п/плен. обол., прол./д. по 1,5 мг №60 (10х6)

Мiжнародна назва : Індапамід

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Температура зберiгання : Не вище +25

Фрамацевтична форма : Таблетки ретард