Противірусні препарати для дітей
На жаль, навіть сильний і міцний дитячий імунітет не в силах протистояти всім захворюванням. Педіатри заспокоюють мам, кажучи про те, що будь-яка хвороба тільки на користь – організм починає з нею боротися, тим самим посилюючи захисні функції. Благо, зараз на медичному ринку можна зустріти чимало препаратів, дія яких спрямована на боротьбу з вірусом.
Перше і найважливіше те, що дитячі противірусні засоби направлені на боротьбу із застудою, а також на скорочення часу хвороби. Прийом медикаментів необхідний і в тому випадку, коли слід уникати ускладнень захворювання. Найчастіше препарат призначається лікарем з метою профілактики хвороби, особливо в сезон епідемій.
Синтетичні противірусні препарати можна умовно поділити на дві групи, в залежності від спрямованості дії:
- Ліки, спрямовані на руйнування вірусу в організмі.
- Засоби, спрямовані на знищення ферменту, який відповідає за розмноження вірусу.
Перші слід приймати тоді, коли вірус ще не почав діяти – і в цьому найбільша складність. Не завжди при перших симптомах захворювання можливо встановити його справжню причину. Другу групу препаратів призначають вже під час хвороби, їх необхідно застосовувати протягом всього періоду. Вибір препарату варто довірити лікарю, особливо якщо це стосується здоров'я дітей. Лікар оглядає дитину, вивчає симптоматику хвороби і, відповідно до віку призначає ліки.
Огляд противірусних засобів для дітей
Існує чимало дитячих противірусних засобів з доведеною ефективністю, серед них є і недорогі препарати. Серед них:
- Віферон – випускаються у формі свічок, що дуже зручно у використанні для самих маленьких;
- Оціллококцінум – гомеопатичний засіб французького походження, застосовують при грипі та ГРВІ;
- Імупрет – натуральний засіб з рослинними компонентами, які ефективно борються з ускладненнями після хвороби;
- Імунофлазід – використовують для зміцнення дитячого імунітету.
Не менш ефективні імуномодулятори, що випускаються в краплях.
Не рекомендовано використовувати «дорослі» таблетки, що не полегшать стану, а лише погіршать. Запам'ятайте ліки, які дітям давати не рекомендують. Так, Бромгексин і Амброгексаль, що допомагають боротися з кашлем, протипоказані дітям. Вони підходять тільки дорослим. Тилорон, як показують результати міжнародних досліджень, дуже токсичний (нерідко носить назву Тілаксін або Аміксин). Є противірусні препарати, ефективність і безпека яких не доведені клінічними випробуваннями – це Циклоферон, Неовір, Гропріносін, Тимоген, Ізопринозин.
Чи давати дитині противірусні препарати, вирішувати мамам. Але пам'ятайте, часто організм самостійно справляється з інфекцією: якщо без ліків не вийде, нехай їх призначить лікар.