Протиблювотні препарати для дітей
При блювоті частки їжі, слиз та шлунковий сік виводяться по стравоходу. Передвісниками недугу у дитини є сильне биття серця, запаморочення, блідість, збільшене слиновиділення. У малюка часті блювотні напади небезпечні через надмірну втрату рідини. Зневоднення представляє серйозний ризик для немовлят, після прояву поганого самопочуття потрібно вжити заходів проти блювоти.
Блювота є ознакою різних хвороб. Якщо нудота неодноразово повторюється, то важливо негайно отримати медичну допомогу. До приходу педіатра дитині забезпечується належний догляд: укласти на бік, приготувати тазик, ємність для спльовування. Немовля дозволяється тримати вертикально. Сильні напади позбавляють організм необхідною для нормального функціонування рідини, важливих мікроелементів. Зневоднення усувається лужною мінеральною водою, спеціальними розчинами. Чим менше вік хворого, тим небезпечніше для нього зневоднення. Немовля можна поїти з піпетки або чайної ложки. Дитині старшого віку потрібно обов'язково багато пити дрібними ковтками протягом чотирьох годин, розраховуючи обсяг випитого мілілітрах, помноживши масу тіла на коефіцієнт 75.Лучшее засіб відновлення - Регідратаційна розчин. Розчиняється на 1 літр води по 1 ч.л. солі, стільки ж соди, 2 ст.л. цукру.
Які готові розчини підходять дітям:
- гідроліт;
- регідрон;
- ораліт.
Замість сольового розчину підійде інша тепла рідина – компот без цукру із сухофруктів, ромашковий відвар, неміцний чай з шипшиною. Чим ближче температура чаю або відвару до температури тіла, тим ефективніше всмоктування відбувається в шлунку, менше ймовірність нових позовів.
Особливості вибору протиблювотних препаратів для дітей
Медикаментозне лікування варто почати з визначення причини. Починати прийом ліків від блювоти доцільно після призначення педіатра. Придбання без ради педіатра протиблювотних препаратів не завжди безпечно і загрожує ускладненнями. Від ліків такого типу хилить в сон, порушується зір, буває запаморочення, причина блювоти залишається. Через прийняття препаратів від проносу і блювотних позивів до приїзду швидкої лікаря визначити дійсний обсяг виділень важко, відповідно діагностувати і лікувати першопричину буде складніше.
При черепно-мозкових травмах, гострих інфекціях кишечника у дітей до року строго обов'язковий виклик швидкої допомоги з наступною госпіталізацією. Якщо блювота викликана внутрішньочерепної гіпертензією, лікар призначає сульфати магнію і Діакарб. У дітей старше року протікає в легкій формі отруєння може лікуватися вдома з обов'язковим викликом педіатра. Зазвичай прописується Нітрофурал, багато рідини, дієта. Після огляду і визначення недуги прописуються нешкідливі засоби від блювоти для дітей.
Безпечно приймати:
- Церукал від нудоти, розлади на основі метоклопраміду впливає безпосередньо на вогнище блювотних рефлексів, блокуючи напади. Призначенається малюкам віком від двох років. Лікар після визначення дозування може призначити ліки рідким сиропом або внутрішньом'язово.
- Мотиліум нормалізує стан кишечника, застосовується від нудоти, здуття, кольок. Підходить для дітей з 2 років. Домперидон – основа Мотилиуму – пригнічує позиви вирвати, збільшує швидкість транспортування їжі зі шлунку до кишечнику. Побічний симптом – підвищена збудливість, зникаюча з припиненням використання препарату. Лікар може прописати антимікробні, антивірусні ліки.
- Ріабал – знижує вироблення шлункових соків, засіб застосовується проти спазмів. Сироп Ріабал призначають малюкам з народження, таблетки – дітям старше 6 років.
- Свічки Бромопрід позитивно впливають на перистальтику. Препарат впливає на стовбур головного мозку, запобігає нудоті.
- Ондансетрон призначають після складних операцій, хіміотерапії, застосування цитостатиків. Ін'єкції препарату слід робити малюкам старше місяця, сироп підходить дітям старше 6 місяців. Таблетки Ондансетрону призначені для дітей старше двох років.
- Сорбенти – органічні препарати, які виводять з організму токсичні речовини. Не призводять до порушення мікрофлори кишечника і показані навіть немовлятам.
Третій вид ліків варіюється від встановленого діагнозу.
Застосування абсорбуючих засобів від блювоти
Зазвичай призначаються наступні абсорбенти:
- Активоване вугілля – чорні таблетки пористої структури, легко вбирають токсичні сполуки. Біле вугілля рекомендується застосовувати дітям старше 14, більш високий рівень абсорбування дозволяє приймати таблетки в меншій кількості, ніж звичайний активоване вугілля.
- Ентеросгель – застосовується при блювоті з народження. Гелеподібний сорбент дають немовлятам 6 раз за день перед годуванням разом з водою або грудним молоком. Однорічному, малюкові до п'яти років Ентеросгель показаний тричі на добу.
- Смекта – безпечний препарат для дітей будь-якого віку, що абсорбує токсини і обволікає слизову. Смекта - пакетований порошок, що додається до їжі. Суспензія з Смекти з водою, материнським молоком, дитячою сумішшю ідеально підійде для годування немовлят. Побічний ефект - запор.
- Полісорб МП – порошковий діоксид кремнію від проносу і нудоти, розчиняється в воді відповідно до ваги хворого.
- Фільтрум СТІ – сорбент з лігніну, що отримується з хвойних порід дерев, продається в таблетках, подрібнюється з водою перед вживанням. Малюкам до трирічного віку виписують половину таблетки 3-4 рази за день, дітям старше трьох – по таблетці.
- Ентеродез – порошкова лікарська речовина на основі повідону. Суспензія призначається в кількості, що відповідає вазі.
Протиблювотні ліки лише впливають на рефлекс, не зачіпаючи першопричину недуги. Слід звернутися до фахівців і після рекомендації лікаря дати той чи інший засіб. Всі ліки мають побічні ефекти в разі неправильного застосування і дозування, їх небезпечно застосовувати при підвищеній температурі, в поєднанні з іншими медикаментами, без чіткої інструкції педіатра.
Часто при проносі і нудоті призначають антибіотик, що сприяє знищенню корисної мікрофлори кишечника. При отруєнні блювота виводить шкідливі речовини. Придушивши напад, можна посилити інтоксикацію. Прийняти рішення про призначення ліків може виключно педіатр. Головне завдання батьків – зберігати спокій, забезпечити достатню кількість рідини і чітко дотримуватись рекомендацій лікаря, завдяки чому дитяче самопочуття швидко поліпшується.